Tekil Mesaj gösterimi
Alt 01-04-2007, 18:00
Kont Kont isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Standart Re: Maddecilik Fikri İflas Etmiştir

Bu yazıyı yazan şahsı okudun,şimdi doğru bir kitapçıya git ve Marx'ın eserlerine bir göz at bir kaç tane de kitabını oku...

Sonra ikisi arasındaki farkı gör.

Yukarıdaki adam Saidi Nursi ağzıya yazarak iki üç tane saf insanı kandırıyor yoksa Marx'ı çürütmek kiiim bu adam kiim?Yazıyı okuyunca da zaten Marx'ı çürüttüğüne dair en ufak kanıt yok.Topu sizlere atıyor,kitabını okuyun görün diyor.Bence de kitabını okuyun görün!

Yorumlamaya değecek iddiaları yok daha doğrusu hiçbir fikri yok,sadece laf kalabalığı var.Gene de bir iki söz edeyim.

"Bir Â*de Â*meselenin Â*ledünniyat Â*tarafı Â*var Â*ki Â*avamın Â*rüyalarından, Â*havassın Â*müşÃ¢hedelerine Â*kadar Â*bunu Â*ne Â*göz, Â*ne Â*de Â*kulak Â*halüsinasyonu Â*ile Â*izah Â*etmek Â*mümkün Â*değildir. Â*Biri, Â*"Ben Â*yirmi Â*sene Â*sonra Â*zuhur Â*edecek Â*şeyi Â*yirmi Â*sene Â*evvel Â*gördüm." Â*dese Â*hilâf-ı Â*vâki Â*beyanda Â*bulunulmamışsa Â*bunu Â*madde Â*ile Â*nasıl Â*izah Â*edersiniz?"

---

Bu materyalizmi çürütmez,buna ancak saftirikler inanır.Adamın biri ben bu olayı 20 yıl önce yaşadım demiş ve materyalizm çürümüş. Mantığa bakın hele!

"Işığın Â*boyu Â*belli, Â*maddenin Â*hâkim Â*olduğu Â*saha Â*belli, Â*tecrübenin Â*sahası Â*da Â*bellidir. Â*Buradan Â*fiziğin Â*ve Â*maddenin Â*ötesinde Â*insanın Â*münasebet Â*kuracağı Â*bazı Â*şeylerin Â*var Â*olduğu Â*anlaşılmaz Â*mı?"

---

Görüldüğü gibi yine kanıt yok,"ışık var,madde var o halde bunların ötesi de olmalıdır." gibi ancak bir çocuğun mantığıyla düşünen bir insan...

Ahmak bize materyalizmi çürütenleri de gösteriyor:

"Abdülaziz Â*Çaviş, Â*İsmail Â*Fenni Â*Efendi, Â*Hilmi Â*Ziya Â*Ülken, Â*Fındıkoğlu Â*ve Â*daha Â*nicelerinin Â*yazdıkları Â*eserler, Â*pek Â*çok Â*delille Â*hem Â*maddiyeciliğin Â*çöküşünü Â*hem Â*de Â*Marks'ın Â*fikirlerinin Â*çözülüşünü Â*ifade Â*etmektedir."

"Evvelâ *her *şey *gibi *maddenin *de *tâbi *bulunduğu *bir *nizam *var; *"Madde *bu *hâle *gelirse *böyle *olur." *sözü *bunun *tam *izahı *değildir. *Engels, *"Hücrenin *içinde, *DNA'ya *şifreleme *programını *verdiğimiz *zaman *dıştan *bir *müdahaleyi *kabul *etme *mecburiyetinde *kalırız."

Engels'in zamanında DNA'nın yapısı bilinmiyordu,nerede kullanmış Engels bunu?

Ayrıca DNA'nın yapısını bulan Watson ve Crick ateisttir.

Sevgili yolcu,uyan artık uykudan uyan...