Tekil Mesaj gösterimi
Alt 28-11-2013, 22:59
nogada - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
nogada nogada isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

firatb84´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Kendi penceremden mi? Kur'an'da yazılanlar benim "kendi pencerem "mi? Ya da Muhammed zamanında bizzat islam kaynaklarında geçen, yapılan yağmalar, cariye edinmeler, savaşlar, katliamlar kendi pencerem mi? Halifeler zamanında yaşanan vahşet siyasi çıkar sağlamalar? Günümüzde huzurlu tek bir islam ülkesi olmayışı hepsi "kendi pencerem" midir?
Bakın benim yazdıklarımı ya tam olarak okumuyor yada anlayamıyorsunuz...

Huzurlu tek müslüman ülkenin olmayışını uzak değil yakın tarih ile anlayabilirsin.Araştır ve bu coğrafyada ne şeytanlıklar dönüyor bir bak lütfen...

Bu gün huzursuzluk çıkaran İSLAM'i örgütlerin ve radikallerin hemen hepsinin kulpu BATI'lıların elinde.Onlar tarafından kurulmuş,onlar tarafından desteklenmiş,onlar tarafından büyütülmüş.Onlar yaparlar ama öyle bir yaparlarki ruhun bile duymaz,çünkü işi kılıfına giydirirler...

Bak bu gün güney amerika hristiyandır,kuzey amerikada öyle ve çok uzun zamandır böyledir...Oralara sömürge olarak gidenler hem zorla kılıçtan geçirerek dinlerini zorla kabul ettirmiş,hem mallarını almış,hemde onları zorla köle olarak çalıştırmışlardır...

Bu gün ya ingilizce ya ispanyolca yada fransızca konuşan bu milletlerin,ellerinden malları,canları,yerel dilleri ve dinleri,inanışları ellerinden zorla alınmıştır ve kendi mallarını çalıp,kendi malları ile kölelelik yaparak satılmış,ezilmişlerdir...

Ben yurtdışında okudum.Orda nijeryalı bir arkadaşım vardı.Her pazar güzel güzel giyinip kiliseye gider,yakınlarındaki kişilere hediyeler verir anadili gibide ingilizce konuşurdu(zaten ana dili)

Ben ona bir kez şöyle bir soru sorma gafletinde bulundum.Nijeryalılar neden ingilizce konuşuyor,kendi diliniz yokmu dedim.

Bana çok sinirlendi ve gururlu bir ifade ile,çünkü biz ilnigliz kolonisiyiz dedi...

Burda anlatmaya çalıştığım şey şu.Batılılar öyle bir siyaset yaparlarki,elinden tüm özgürlüğünüde alsalar,kendilerine taptırırlar.Yarın bir gün sen,ben yada bir başkası baksa onlara karşı bir soykırımda iddada bulunamaz,bulunsada ispatlamaya gücü yetmez.Zaten dömürgelerinde onları kabul etmiştir...

Onlar artık onların beyaz Tanrılarıdır...!!!

İngilizler aborjinleri neredeyse yok etmişlerdir.Yine ingiliz olan Amerikan kolonileri kızılderilileri yok etmiştir.İspanyollar dünyadaki büyük medeniyetlere ev sahipliği yapmış olan güney amerikayı mahfetmiştir.İnka,Maya ve Aztek gibi büyük uygarlıklar birilerinin hırsı ile yok olmuştur...

Ama tüm dünya osmanlıyı suçlar.Soykırımcısınız derler.Hatta bizdende çoğu kişi bunu kabul eder...

Soruyorum sana şimdi...

Eğer biz sömürgeci olsaydık,bugün tüm balkanlar Müslüman olur ve türkçe konusurdu.Lakin hem kendi dillerini koruyorlar hemde hemen hemen hepsi hristiyan.Ama barılı jaynaklar tam tersini derler...

Gerçek hangisi peki?

Yüzyıllarca kendi toprağımız olarak içimizde olan ve kendi dilleri ile dinlerine sahip halklar karşısında bizmi BARBARIZ???

Yoksa gittikleri yerlerde insanları kılıçtan geçirip,medeniyetleri hatta ırkları tokedenler yada zorla hristiyan yapanlar ve hatta kendi dillerini empoze edenlermi MEDENİ???

Son kez diyorum.Bunlar siyasi ve politik savaşlar...Ve bu konuyu anlamadığımız sürece daha çok acuılar çekeceğiz,çok geri kalacağız,çok bölünecek ve çok sömürüleceğiz...

DipNot:Bu gün El-Kaide,El-Nusra veyahut Taliban'ın öldürdüğü kişilerin %80 kendi halkı ve müslüman aynı zamanda eğitimi,sosyal dernekleri engelleyende bunlar,ve tüm bunları yaparlarken aldıkları silah alet ve parasal güçte yine onlarla savaşan BATI'dan...

Sevgi ve Saygılarımla...

Görmeyipte Korktuklarımız Sevmediklerimiz,Görmeyipte Sevdiklerimiz İnandıklarımızdır...!!!