Tekil Mesaj gösterimi
Alt 06-10-2012, 22:25
Dark_Prince - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Dark_Prince Dark_Prince isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

ALKA´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
İlgilenenler için apokrif kitaplardan Enoch kitabı şu an Türkçe'ye de çevrilmiş ve kitap halinde yayınlanmış. Bu kitabın en eski orijinali Habeş dilinde mevcuttu.

Enoch hangi peygamberdi diye soranlar için Enoch bizim İdris peygamber diye bildiğimiz kişi.

Hz.İdris'in metinleri Türkçe'ye çevrildi

Hz. İdris'e atfedilen iki kadim metnin çevirilerimi içeren İdris Peygamber'in İki Kitabı Timetürk Yazarı Oğuz Eser tarafından Türkçe'ye kazandırıldı. Kitaplardan ilki, "Enoch I" diye bilinen kadim Habeş dilinde yazılan kitaptır. Diğeri ise eski Slavca Enoch II'dir.

İlk kitap olan Enoch I'in iki İngilizce çevirisi, okuyuculara karşılaştırma imkânı verebilmek amacıyla bir arada sunulmuştur. Bu çevirilerden ilki Richard Laurance'ın 1883 tarihli "Peygamber İdris'in kitabıdır". Diğer çeviri ise 1912 tarihinde Robert H. Charles tarafından yapılmıştır. Bu çeviride daha sonra keşfedilen Yunanca ve Ölü Deniz'deki yazmaları arasında kıyas da mevcuttur. Enoch II olarak bilinen diğer kitabın tercümesi için ise 1926 tarihinde Rutherford H. Platt'ın İngilizce çevirisi seçilmiştir.

devamı
http://www.timeturk.com/tr/2012/10/0...-cevrildi.html
Bu harika bir haber! Ben bundan mucize yalanları kitabım için de çok malzeme çıkartırım, çok teşekkür ediyorum hocam, zaten hep merak etmişimdir Enok'un kitabını

Tanrı'nın Adımlarını İzle Ama Asla Takip Etme!

Blog Facebook