Tekil Mesaj gösterimi
Alt 29-01-2017, 11:51
Corpse Bride Corpse Bride isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Ahlaksız´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Sn.corpse bride;yazdıklarımı ''dikkatli'' okumuyorsunuz..İnsan sevmiyorum dediğim halde,beni yine ırkçılıkla suçluyorsunuz..Et sevmeyen bir vejetaryene,''sen aslında bonfile sevmiyorsun'' demekle,insan sevmeyen birine ''sen aslında arap sevmiyorsun'' demek aynı şeydir..Yani saçma..!
İlk yazımın son cümlesine bakın;

Ne demek bu?
Yazar burada ne demek istemiş olabilir?
Diyorum ki,''bu insanlar Müslüman olamayacak kadar özgürlüklerine düşkünler..Yazık olmuş''..!
Yine anlatamadım değil mi?

Size başka bir şey daha dedim..Dedim ki ''istersem İlhan Arsel gibi yazarlardan alıntı yaparak,arapların ne olduğunu anlatabilirdim ama bunu yapmadım..''Çünkü bu bilimsel olmaz..
İlk yazımda bir tane ayet veya hadis gördünüz mü?
Ayet ve hadislerle yazdıklarımı destekleyemez miydim?
Bunu gayet iyi yapardım ama yapmadım..Çünkü islami literatür bilimsel değil..Hiçbir geçerliliği,güvenilirliği yok..

İlk yazıma dikkat etseydiniz,benim aslında arapların acımasızlıkları veya kadına düşkünlükleri ile değil de;aslında özgürlükleri ile ilgilendiğimi fark ederdiniz..Bunu özellikle farklı kaynaklardan teyit ederek,aslında arapların bir otorite(muhammed) altına giremeyeceklerini söylemek istedim..

Tabi siz tüm bunları es geçip,''Nolan aslında islam düşmanı,bunun derdi aslında araplara giydirmek'' demek istediniz..Canınız sağolsun ama bahsettiğiniz şeyi yapmak için bu kadar farklı kaynağı elden geçirmeme gerek yoktu..İki ayet,üç hadisle araplara giydirmesini de bilir(d)im..!
mesajları türkçe yazdığımı sanıyordum. ordan çincemi gözüküyor. konu başlığın ne nolan?

"arap-lar- nasıl insanlar" kuzey afrikadan arap yarımadasına suriye iran afganistana hindistana kadar yayılmış bir topluluk. içersinde farklı milletler ve inançlar barındırmakla birlikte arapların çoğunluk olarak günümüzde yaşadığı bölgeler.yoğun emeklerle güvendiğin kaynaklardan okuyup derlediğin arabistanda belirli bir yer dönem içinde bir arap kabilesinin dini uygulamalarını yaşamlarını sapkınlıklarını geleneklerini karakteristik özelliklerini davranışlarını tarihsel verilerle yazacaksan konu içersindeki sıraladığın olaylara yer zaman kabilenin kime bağlı olduğunu şeyhlerini belirterek başlığın adını değiştir. kendinde dahil konu ve yorumlar yersiz zamansız günümüz yaşamlarına dair olduğundan ve hepsine has özelliklermiş gibi yapıldığından konu bu kadar uzadı.uslup hatası, araplar diye başladığın her cümlenle tüm arapları dahil etmiş olursun

ve kendine odaklanmayı bırakırmısın şahsına değil davranışa yönelik fikir belirtirken mesajda muhatap sen olduğun için yazılanı üstüne alınma. bundan sonra mesajlarımın sonuna yazdıklarımı götünüzden de anlayabilirsiniz diye not düşeyim bari diğer konularda da aynı durum oluyor.şimdi bunada alınacaksın eminim meali sen kimliğin ne olduğuna değil konuya olaya davranışadır beyanım.