Tekil Mesaj gösterimi
Alt 13-04-2009, 10:11
sargon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
sargon sargon isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Onur Üyesi
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

Onur Üyeliği Başarı Ödülü Başarı Ödülü 

sevgili aydoe, Türkiye'de böyle bir sürec yasandigini ben de düsünüyorum ve sana katiliyorum. Ama böyle düsünüyorum diye, islamciligin gelismesini engellemek adina yapilan herseyi kabul etmiyorum. Karsi ciktigim sey, gercek olmayan seylerin gercekmis gibi sunularak, ülkede bir kamuoyu yaratma cabasina girilmesi. "Ilimli islam" böyle bir konudur. Bu iddia gercegi ifade etmiyor. ABD yönetimindeki bir iki kisi bu sözcükleri kullanirken ne Türkiye'nin rejimini degistirelim diye bir sey düsünüyorlar ne de istiyorlardi. ABD emperyalizmine karsi oldugum halde, tamamen uydurma iddialari halkin önüne sürüp sahte bir kamuoyu yaratmaya karsi oldugum icin bunlari söylüyorum.

Bunun benzerleri internette sürekli dolasiyor. Bunlarin amaci insanlarda sok yaratmak, korku yaratmak, gercek disi iddialarla güya politik amaclarina insanlari kazanmak. Sana bir iki örnek vereyim. Benim mail kutuma her ay buna benzer bir sürü mail geliyor. Ustelik bir kismi akli basinda, düsünmesini bilen insanlar. Ama öyle bir kirlilik var ki, insanlar neye inanacaklarini sasiriyorlar.

1. Ornek: Borla Calisan Araba

Borla çalışan araba üretildi,maliyeti 200 tl olan 1 kg bor ile 19 000 km yol yapabiliyor( 1100kg. oto sabit 100 km süratle giderse) Bu demek oluyorki Petrole son. Tam tersine Batılı ülkeler bor işletmeciliğinin kansere yol açtığını iddia ederek BOR madenininden soğutma çabası içindeler. Oysa bu mucize maden kanser tedavisinde de ullanılmaktadır. Türkiye kiskacta!

Arabayi bor madeniyle calistiracak patentli 600 proje oldugu ortaya cikti.

TÜRKİYE, dünyada bor rezervinin yüzde 73`üne sahip Ve Türkiye GELECEĞİN DUBAİSİDİR. Uluslararasi teroristler Türkiye uyanmadan bu kaynagi ele gecirmeyi planliyor.

Bu maili çoklu yollayarak en azindan bir toplum bilinci oluşmasina yardim edebiliriz ya da direkt silin...

TMMOB
ÇEVRE MÜHENDİSLERİ ODASI
İSTANBUL ŞUBESİ
>

Bir kere bu mesaj Cevre Mühendisleri Odasina ait degil. Sahtekarlik daha burda basliyor. Odanin baskanini ve yönetimini taniyorum (tabi simdi bir kismi degismistir) , böyle bir sacmaligi yazmayacaklarini biliyorum. Böyle bir mesaji hicbir oda yazmaz, dagitin falan demez. Odalar ciddi kuruluslardir.

2. Ornek: Obama Etibank Icin Gelmis

Konu: KAYNAK YAĞMASI { ÖNEMLİ }
OBAMA'nın TÜRKİYEYE GELME SEBEBİ BELLİ OLDU SONUNDA Etibank Satılıyor!..

ASIL DEGERİ 9 (DOKUZ) TRiLYON DOLAR DiKKAT 9 MiLYAR VEYA 9 MiLYON DEGiL

9 TRiLYON DOLAR...

ABD SADECE 40 KIRK MiLYON DOLARA KAPATACAK!
--------------------
YAZIKLAR OLSUN....
KAPTIRANA, VERENE ve SUSUP SEYREDENE... .
ALTI USTU BIR MAIL GONDERMEKLE
BU İŞ OLMAZ DİYE DÜŞÜNMEYİN LÜTFEN.
VATANINI SEVEN
HERKESE GÖNDERELİM, HEPİNİZİN BİLDİĞİ GİBİ ETİBANK öZELLESTİRİLECEK.
.
(VE ALICISI AMERIKA :-)
VE BOR İŞLETMELERİ ETIBANK BÜNYESİNDE.
KONULAN FİYAT 40 MİLYON $.
LÜTFEN BİR DAHA OKUYUN VE LÜTFEN HERKESE İLETİN...
YASADIĞIN
DÜNYAYI SORGULAYAMIYORSAN,
BARI ÜLKENİ SORGULA.....
ÖNEMLİ....
! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ..

Bu mail de anlayacagin gibi tamamen uydurma. Peki bu maillerdeki amac ne? Vatanimiz elden gidiyor, satiyorlar, bölüyorlar, parcaliyorlar düsüncesini yaymak. Peki bu politik amaca hangi yoldan gidiliyor. Sahtekarlik yaparak, gercek disi iddialar yayarak. Halbuki ayni politik düsünce bu türden sahtekarliklara kalkismadan da savunulabilir. Ama o zaman insanlari ikna etmek, calismak, emek harcamak, örgütlenmek falan lazim. Bizde kolay olan yok mübah. Yalanlar yay, ortaligi karistir vb.

"Ilimli islam" konusunda yapilan sey de ayni bunlar gibi. Tek farki insanlarin bilmedigi uzak diyarlarda birilerinin bize karsi haince planlar gütmekte oldugunu, bilim adami sifatindaki kisiler oturup süslüyor püslüyor, bizim önümüze koyuyorlar. Ha Alev Coskun Huntington'un tezlerini carpitip bir hain yaratmis, ha Cevre Mühendisleri Odasi'na yazmadiklari bir mail yazdirilmis. Temelde ikisi de ayni sey. Karsi ciktigim sey bu.

"Daha önce ben televizyona bakıyordum, şimdi televizyon bana bakıyor
Mısırlı bir gösterici
http://sargon.blogcu.com/