Tekil Mesaj gösterimi
Alt 20-05-2006, 22:45
soro soro isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

soro - MSN üzeri Mesaj gönder soro - YAHOO üzeri Mesaj gönder
Standart Re: Allahin imtihani dedigimiz nedir?

psiko yasini basini almissin masallah.
cocugun ne alakasi var dedin.sasirdim.
ben kucuk cocuk okuyunca anliyor.sen daha fazlasini anlarsin diyorum.heralde mesguldun dikkat edemedin.
herkes seviyesine gore anliyor ne yazdigini.
hic ummadigim kiymetsizkadir bile az cok birseyler anlamis.

ayet ve hadisle anlatmak benim tarzim degil.
bunu ayeti ve hadisi kabul etmis kisilerle konusurum.

buradakilerin ayetle hadisle isi yok.

sen benim yazilarimdaki ifadeleri ve tabirleri kendi inanc sistemindekilerle karistirma.ayni kelime farkli manaya gelebilir.
Allah gelistiriyo diyorsun.simdi bu hem dogru.hem yanlis.hangi acidan baktigina bagli.
evet gelismemizi istiyor.cennet hayatina adapte olmamiz icin bir nevi *yasamaklik cirakligi yapiyoruz bu dunyada,oradan tam istifade edebilmek icin buradan gecmemiz gerekiyor.
bu dunyada yoklugu fakirligi gormedikce cennetteki bollugun kiymeti olmazdi.simdi nasil bedava havayi nimetten saymiyorsak.orada da hersey bize banal gelirdi.kit olan seylerin varligi degerli oluyor.bu kitlik burada goruluyor.cennette ise hatirlanip sukredilecek.yani butun o nimetlerin olmama durumlari da olabilirdi diye.

imtihan dedigimiz sey ilahi tekliftir.yani din.
bu dunyaya gonderilmeseydik ve *hasir ile birbirimizden ayrilmasaydik,herkes cennette olsaydi yine ateistler ateist kalir.onlara butun varlik yine kendi kendine olmus gibi veya maddenin ezeliyetinden veya evrimden olmus gibi olurdu.(asikar Allahi gormezlerse) orayi da dunyaya cevirirlerdi.peygamberlere yine inanmaz kitaplarla dalga gecerlerdi.cunku sinirsiz kabiliyetlerini *bu yonde kullaniyorlar.Allah bunlari tek tek biliyor ama,bu denemeden gecirip kimin ne oldugu anlasilmadan cezalandiramaz.adaletine aykiri.hem de insanoglu kendi yaptiklarini ve yapacaklarini bilemezdi.ne mal oldugu gizli kalirdi.