Tekil Mesaj gösterimi
Alt 22-07-2020, 19:37
Yıldıztozu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Yıldıztozu Yıldıztozu isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

ereninthenature´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Borsa bu sekli izlemedi ama ekonominin, insanlarin alim gucunun gostergesi sadece borsa degil.
Altin ve gumusteki artis paranin alim gucunun dustugunu gosterir. Genel olarak ekonomiye guvenin azaldigini gosterir.

Kripto paralar ne yapacak bakalim. Ben BTC'den uzak durma karari aldim ADA'ya gectim. BTC ne verecek ki zaten en fazla 5x atar. ADA bence en iyi alternatif. Kripto para patlamasi yani 30x-50x artis gosterme potansiyeli var. 3-5 yil beklemeyi bilene tabi.
Bu aralar her şey yükseliyor. Metaller, borsalar, kriptolar vs hepsi yükselişte.
2-3 ayda fakirler daha da fakirleşirken Elon Musk, Jeff Bezos servetlerini katladılar.
İşsizlik oranları rekor kırıyor. Covid-19'dan dolayı ekonomi ve borsalar çöker zannedildi ama tersi oldu.

Altcoinlere geçmişsin de onların çoğu sıfırlanacak yalnız dikkat et. Arada pumplanırlar ama uzun vadede sıfırlanmaları muhtemel. Altcoinlere arada vur-kaç yapmaya girilir o kadar. Btc daha güvenli. Ben her yıl 2x yapsam yeterli diyorum. Elimdeki parayı her yıl istikrarlı bir şekilde ikiye katlamak önemli. Böylece 10bin dolarım beş yıl sonra 300bin dolar olur.