Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > Genel Forumlar > Politika

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 21-10-2009, 21:20
ozgur_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
ozgur_ ozgur_ isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

Vatan, millet, sakarya edebiyatı yapan bu zatın Askerlik yapmamak için bin takla atığını bizler biliyoruz. Kürtçe şarkı söyleyecğim diyen Ahmet Kayaya çatal bıçak fırlatan bu zat "İngilizce yerine Türkçe şarkı söylemede ısrarın geri kafalılık olduğunu" söylediğinide biliriz.

http://hurarsiv.hurriyet.com.tr/gost...rih=2007-01-01

Aydın olmanın en büyük dezavantajı, yaşadığı çağı ilerisinde olması nedeniyle toplumun onu anlayamaması, algılayamamasıdır. Yeryüzünde yaşamış birçok aydın yaşadıkları dönemde anlaşılmadıkları için çok büyük badirelerle karşılaşmış, çok zorluklar çekmişlerdir. Birçoğu bedel ödemiş, cezalandırılmışlardır. Birçoğu yaşadıkları dönemden yüzyıllar sonra ancak anlaşılabilmiştir.

Ahmet Kayanın aydın duruşunu görmemiz için yüzyıllar geçmesine gerek kalmadı. Zaman Ahmet kayanın özgürlük, barış ve demokrasi çığlığının boşa olmadığını gösterdi.

Eğer bügün kürt meselesinde önyargıların, korkuların düne göre daha az olduğu bir dönem yaşanıyorsa, bu zamanın Ahmet Kayayı haklı çıkardığını gösterir.

Bügün Kanal şeş varsa, müziğin insanları bölmeyeceğini anlamışsak, bu zamanın Ahmet Kayayı haklı çıkardığını gösterir.

Bügün kürt meselsi, daha demokratik bir ortamda barış ve kardeşlik nasıl sağlanırı tartışılıyorsa, bu zamanın Ahmet kayayı haklı çıkardığını gösterir.

Tabi o da bu haklılığının bedelini birçok aydın gibi malesef çok ağır ödedi.
Ülkemizin demokrası, barış ve kardeşlik adına ödediği en büyük bedel belkide Ahmet Kayadır.

Büyük aydını, büyük sanatçıyı saygıyla anıyorum.

Konu ozgur_ tarafından (21-10-2009 Saat 21:27 ) değiştirilmiştir.
Alt 21-10-2009, 21:30
nogada - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
nogada nogada isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Ahmet Kaya bir sanatçı İDİ.

Fakat ne zaman kendini politik olaylara alet etti.Artık sanatçılığı bitti.

Ne yazıkki duruşu yanlıştı.Hangi duruşumu?

10binlerce masumun kanını emen bir örgütün liderine ÖZLEDİK demesinden sonra,bu iş bitmiştir.

Bir kültürü yansıtmak başkadır,bir terörist başını anmak başkadır.

Buna göre sizin sanatçı yerine koymadığınız Ozan Arifler,Mustafa yıldızdoğanlar,ismail türütler gibi oda aynı katagoridedirler.Irkçı ve faşist dahada beteri terörist sempatizanı.

Saygılarımla...

Görmeyipte Korktuklarımız Sevmediklerimiz,Görmeyipte Sevdiklerimiz İnandıklarımızdır...!!!
Alt 22-10-2009, 13:27
Yergin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Yergin Yergin isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Sonuna kadar katılıyorum nogada kardeşim sana.

Türkiye'de malesef insanlarımız öyle ki, herşeye sokarız burnumuzu. Yetinmeyiz yapabildiğimiz ile, yetinmeyiz sahip olduklarımız ile. Ahmet Kaya'yı bir zamanlar sayın Soda'nın dediği gibi hepimiz dinlerdik, severdik. Ama ne zaman ki farklı konumlara kaydı işte o zaman kalbimizden silindi. Siz şimdi bundan dolayı bizi suçluyorsunuz. Ama suçlu biz değil Ahmet Kaya'dır, kendisi sildirmiştir içimizden kendisini. Bununda Kürt olması ile, Kürtçe şarkı söylemek istemesi ile hiç ama hiç alakası yoktur. Gerek o gün ki olsun, gerekse şimdiki olsun, magazin, televizyon, gazete gündem haberleri ile kimseyi suçlamayın, sitem etmeyin. Çünkü onları hazırlayanlar belli kesimlere çalışanlardır. Ülkeyi, halkı temsil etmez.

Saygılarımla
Alt 22-10-2009, 15:54
Averroes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Averroes Averroes isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Siyaseten kalbiniz mühürlenmiş. Önyargılarınızdan arınıp akl-ı selimle düşünemez hale gelmişsiniz. Bir insanı yanlış anlaşılan ve aslında düşündüğünüz şeyi kastetmediği bir cümle yüzünden böyle acımasızca silebiliyorsunuz. Ahmet KAya, şarkılarının tamamını Türkçe söylemiş bir sanatçıydı. Ülkesine aşıktı, Hakkari'den Edirne'ye bu ülke bizim diyordu. "Bu ülkeyi bölmek isteyen de, bölen de şerefsizdir." diyordu. Ülkem kazansın diye "Tekel 2000" cigarası içiyordu.

Tabi ya, Kürtçe şarkı yapacağım deyip linç edilmektense, Eurovision'da İngilizce şarkı söyleyip birinci olmak da vardı.

İşte sizin Türklüğünüz sadece Ahmet Kaya'lara, Grup Yorumlara, Grup Kızılırmaklara söküyor. Sertap Hanım, İşgal ordularının muharip güçlerinden olan İngiliz ve Avustralyalıların anadili olan İngilizce'yle Türkiye'yi temsil eder birinci olurlar, siz de milli benliğinizi biraz daha şişirirsiniz. Ama iş Kürtçe'ye gelince, ki yukarıdaki milletlere karşı Türk kardeşlerinin yanında savaşmıştı, millete çatal bıçak fırlatır, linç edersiniz. Şimdi niye inanalım senin kardeşlik yalanına?

-Şeytanın yaptığı en büyük hile bütün dünyayı yaşamadığına inandırmakmış-

"The Usual Suspects" filminden
Alt 22-10-2009, 17:35
Kıdemli Üye

schopenhauer´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
• Bana vereceğiniz ama kıyamadığınız(!) için veremediğiniz o ‘ağır cevap’ ne ola ki demiyor ve duyuyorum cevabı(nızı); “Ey Gülten Kaya! Elimde Youtube’da milyonlarca insanın izlediği öyle görüntüler var kiii….” Evet var! 1999 yılında bunu başta siz olmak üzere, tüm ulusal TV kanalları ana haber bültenlerinde uzun uzun, tekrar tekrar yayımladı, davası açıldı. Dünya Barış Günü’nde, Almanya’da yapılan yüz bin kişilik bir stadyum konserinde, eşim Ahmet Kaya sahnede bir doğaçlama yapıyor. O sırada Abdullah Öcalan yakalanmış ve ‘ Eğer kendisine bir fırsat verilirse bundan sonra Kürt ve Türk halkının barışı için çalışacağını’ söylemiş. Ahmet Kaya’da sahnede o zamana kadar ve sonrasında hiçbir albümünde ‘beste’ ya da ‘şarkı’ olarak yer almamış bir doğaçlama yaparak, nakaratlarında “…vallahi barışı özledik/vallahi Apo’yu özledik…” demiş. Yani; “artık barışı savunan bir Apo’yu özledik” (ki bunu da kendisi açıkladı zaten sağlığında) demiş. Peki nasıl açıklayalım şimdi bana sopa gösterme gayretinizi? Gördüğünüz gibi reddetmiyorum bunu! Çünkü fotomontaj değil!

Sayın schopenhauer

Kimsenin kürtlerle, kürt dili ile bir sorunu yok. Yukarıda yazdım, medyadaki, gazetedeki yazılanlara aldanmayın. Onların halkın düşüncesi değil, o kuruluşların çıkarları için yazdıklarıdır. Yıllarca Türkiye'nin bir çok yerinde Türk Kürt birlikte yaşadı da güneydoğu da neden yaşayamadı? Ya da yaşadı ama yaşamadılar diye lanse ettirildi?

Ama yinede ben bunlara takılıyor değilim. Sorun şu ki, bilmiyorum varmı ama mesela diyelim ki sizin hiç ama hiç sevmediğiniz ve tartıştığınız ve size kırıcı sözler söyleyen bir üye, yönetimden ceza alıyor. Ceza alınca üye, ben artık barışçıl olucam diyor. Sizin buna tepkiniz ne olurdu? Hemen çıkıp, barışçıl olucam dediyse gelsin kapım her zaman açık mı derdiniz yoksa önceleri geri durup temkinli mi davranırdınız?

Bırakın siyaseti, gündemi, açılımı. Bizler burada halkız ve halk olarak konuşuyoruz. Binlerce insanımızın ölümüne neden olan bir terör örgütünün liderinin dost olarak görülmesi, bir sanatçı için doğru mudur? Ve son olarak size şunu sorayım. Farklı bir bakış açısından yaklaşın. Ahmet Kaya çok tepkiler almıştı zamanında. Sizde çok iyi biliyorsunuzdur, Ahmet Kaya'nın söylediği türkülerin bir çoğu Yusuf Hayaloğlu'na ait. Peki hiç kendisine birileri tepki göstermişmidir?

Tekrar söylemek istiyorum. Kürtçe şarkı söylemek istenmesine gösterilen tepkilere bende sonuna kadar karşıyım.

Saygılarımla
Alt 22-10-2009, 17:41
nogada - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
nogada nogada isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Tabiki katılıyorum sana EnvyMe dostum.

Kürtçe şarkı değilki bizim onu tenkit etmemizdeki sebep,son zamanlarda provekeye gelip ağızından çıkan sözler sadece.Barış her zaman için benim düşüncemdir,halklar kardeş olsun yeterki,ama bunların tersini isteyenlere sahip çıkanın ne gibi bir düşüncesi olabilirki?

Görmeyipte Korktuklarımız Sevmediklerimiz,Görmeyipte Sevdiklerimiz İnandıklarımızdır...!!!
Alt 22-10-2009, 19:17
Averroes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Averroes Averroes isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Envy me,

Gülten Kaya'dan o alıntıyı yapan zaten benim. Niye kendimi kendi yazımla vurayım? Gülten Kaya ne diyor o yazıda, o dönem APo yakalanmış ve Ahmet Kaya'nın da aklına böyle bir doğaçlama gelmiş. Yani, "savaş ve kan dinsin artık, (barışı dillendiren) Apo'yu özledik" demiş. Herhalde bu olayın aslını eşi varken size anlatmadı.

Bir de anlamak mümkün değil. Ahmet KAya'nın bütün ömrü, ülkesi adına katlandığı fedakarlık ve sıkıntılarla dolu iken, bunu görmüyorsunuz da bir tek cümle sizi onun hakkında hüküm vermeye itebiliyor. Ya ben de artık bütün başlıklara bazıları gibi tek cümlelik yazılar (pardon sloganlar) asıp kaçacağım. Nasıl olsa, tek bir cümle yetiyor(muş) kimin ne olduğunu anlamaya.

-Şeytanın yaptığı en büyük hile bütün dünyayı yaşamadığına inandırmakmış-

"The Usual Suspects" filminden
Alt 22-10-2009, 22:15
al bundy al bundy isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

Bu da aynı Kürt meselesi gibi bir olaydır.

Ahmet Kaya konserde apoya olan bağlılığını dile getirmiştir, "vallahi biz apoyu özledik" demiştir. Ama bazıları ısrarla onu Kürt olduğundan dolayı, Kürtçe şarkı söylediği için eleştirildiğini iddia ederek apo ve terör konusunu yok sayıyor. Bunu es geçerek konuyu Kürtçeye getiriyor.

Aynen Kürt açılımı konusunda pkkyı da es geçerek sorunu sadece Kürtlüğe indirgedikleri gibi.

Kendilerine ne kadar anlatsanız da konuyu yine Kürt halkının ve dilinin yok sayıldığına getireceklerdir.

Kendimi ayrı tutarak diyorum ki Ahmet Kaya konusundaki tüm eleştiri diline veya kültürüne değil terör örgütü ve bölücübaşına dair olan açıklamaları ve müziğine bunu eklemesidir.
Alt 23-10-2009, 01:25
pante - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
pante pante isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

son zamanlarda provekeye gelip ağızından çıkan sözler sadece.
Evet, Nogada çok doğru söylemiş.
Son dönemlerinde sola sızan liberal ve şoven anlayışın kurbanı olmuş, kabaca gaza getirilmişti Ahmet Kaya. Talihsiz bir süreç yaşadı.
Neredeyse Edip Akbayram bile o duruma düşecekti, ama kurtardı.
Ahmet Kaya aslında memleket ve Atatürk sevdalısı bir sanatçıydı.
Hatta bu vatanın bağımsızlığının, laik, demokratik Türkiye'nin bekçilerindendi.
Bu yapısını kaybetmiş miydi?
Bence kaybetmedi ama birleştirici bir rol oynamaya soyundu, zamanlaması erkendi ve harcandı. Onun barışın kurbanlarından olduğunu söyleyebiliriz.

Şüphesi olan varsa buyrun, kanıtları:

Alt 23-10-2009, 11:41
Kıdemli Üye

schopenhauer´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Envy me,

Gülten Kaya'dan o alıntıyı yapan zaten benim. Niye kendimi kendi yazımla vurayım? Gülten Kaya ne diyor o yazıda, o dönem APo yakalanmış ve Ahmet Kaya'nın da aklına böyle bir doğaçlama gelmiş. Yani, "savaş ve kan dinsin artık, (barışı dillendiren) Apo'yu özledik" demiş. Herhalde bu olayın aslını eşi varken size anlatmadı.

Bir de anlamak mümkün değil. Ahmet KAya'nın bütün ömrü, ülkesi adına katlandığı fedakarlık ve sıkıntılarla dolu iken, bunu görmüyorsunuz da bir tek cümle sizi onun hakkında hüküm vermeye itebiliyor. Ya ben de artık bütün başlıklara bazıları gibi tek cümlelik yazılar (pardon sloganlar) asıp kaçacağım. Nasıl olsa, tek bir cümle yetiyor(muş) kimin ne olduğunu anlamaya.
Sayın schopenhauer,

Ben sizi kendi yazınız ile vurmak için alıntılamadım yazınızı. Yanlış anlamışsınız. Ahmet Kaya ne zaman ülkede sevilmemeye başlamış, ne zaman tepkiler almış onu halk ağzından söylemek istedim sadece. pkk ülke için hassas bir noktadır. Bu noktada olduğunu bile bile pkk yı dost olarak görmek, görmek istemek, görmek istemeye niyetlenmek hepsi yanlıştır.

Sayın al bundy'nin mesajını iyi değerlendirin bence sayın schopenhauer, bizim kürtlerle, kürtçe ile hiç bir sorunumuz yok.

Saygılarımla

Önerilen Siteler

Başlık Düzenleme Araçları
Stil