Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > Dinlerden Özgürlük > Ateizm

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 21-10-2009, 11:45
pante - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
pante pante isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Cumhurbaşkanı'na Açık Mektup

Ilhan Arsel

28 Mart 1996

Laikligin ve özgürlüklerin sarsilmaz güvencesi oldugunu söylediginiz devlet, kaç zaman var ki seriât azginliklarini önlemek söyle dursun fakat din adina girisilen vahset davranislarini bile gözardi etme yanlisi bir tutum içerisindedir. 1993 yilinda Sivas'taki vahset olaylarinin basini çeken seriâtçilar, sadece bu ülkenin piril piril zekâli 37 aydin insanini yakmakla kalmamislar, fakat o kapkara kafa yapilarini biraz daha teshir edebilmek için 'seriât devleti isteriz, kahrolsun laik devlet, laik düzen yok edilecek' diye bagirmislar, Atatürk büstüne saldirip kültür sarayini yikmislar, ve bu yetmiyormus gibi bir de 'Kadin basbakan olmaz' pankartlarini açmislardir. Belli ki Basbakanlik makamina bir Hanim'in gelmis olmasi vesilesiyle, seriâtin kendilerine asiladigi kadin düsmanligi duygularini açiga vurmakta yarar bulmuslardir. Ve bütün bunlari, henüz seriâtçi bir partinin iktidarda bulunmadigi bir dönemde yapabilmislerdir: seriât'in iktidar olmasi halinde daha neler yapabileceklerini tahmin güç olmasa gerek.

'Kim yetistiriyor bunlari?' diye soracak olursaniz cevabi basit: bunlari yetistiren, T.C Devleti'nin tâ kendisi: hem de halk yiginlarini seriâtçi partilere destek olucu kafa yapisi ile egiterek. Yillar var ki bu hususlari, çesitli yayinlarimla açiklamaga çalismisimdir. Bu çabalarimin mükâfatini ölüm fetvalari seklinde aldigimda, insanlarimiza mutlak güvenlik sagladigini söylediginiz devlet gücünü dahi yanimda bulamamisimdir.

Hemen belirtmeliyim ki insanlarimizi akilciliga ters düsen seriât egitimiyle yetistiren kuruluslarin basinda Diyânet Isleri Baskanligi vardir ki, Anayasal bir organ durumundadir. Bütçesi nerede ise Milli Savunma miktarlarini bulan bu Baskanlik, halkimizi, demokratik özgürlüklerden yoksun etmek bakimindan oldugu kadar, aklen ve fikren zavalli hâlde tutucu seriât verilerini belletmek bakimindan da, ayni etkenlikle is görmekte kusur etmez. Inceleyiniz bu Baskanligin yayinlarini: gözünüze ilk çarpacak sey, Türkiye nufusunun yarisindan fazlasini olusturan kadinlarimizin hak ve özgürlüklerini çigneyen veriler olacaktir.

Devamı:

http://www.ilhan-arsel.org/Gazetelerde/Cumhurb.html
Alt 13-01-2011, 21:36
aydoe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
aydoe aydoe isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

Şeriât'a ve Seriâtçıya Karşı Savaşım Görevi
Ilhan Arsel, 1997
Seriâtçilar, görülmemis bir azginlik içerisinde ve en sinsi ve hileli usullerle devlet yönetiminin kilit noktalarini ve bu arada laikligin silahli teminati olan orduyu ele geçirme hevesindedirler. Insanlarimiz, tipki Cumhuriyet döneminden önce oldugu gibi, seriât'in insan beynini kemirici, akli ve mantigi yok edici, düsünme gücünü yitirici, yaratici zekâ'yi körletici, kadinlari küçültücü ve insan varligini "kul" kertesine indirici verileriyle sekillendirilme yoluna girmislerdir.
http://www.muslumangenc.com/kitaplar.../L/Gorevi.html

Bir şeyler yapılmalı yavaş yavaş ısınıyoruz!

''asla değişmeyecek hükümler getirdiğini iddia etmek,aklın ve ilmin gelişimini inkar etmek olur''
Alt 03-08-2011, 17:16
Olimpiyat Olimpiyat isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

pante´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
. 1993 yilinda Sivas'taki vahset olaylarinin basini çeken seriâtçilar, sadece bu ülkenin piril piril zekâli 37 aydin insanini yakmakla kalmamislar, fakat o kapkara kafa yapilarini biraz daha teshir edebilmek için 'seriât devleti isteriz, kahrolsun laik devlet, laik düzen yok edilecek' diye bagirmislar,
ya burada bir şey dikkatimi çekti...37 pırıl pırıl aydın demiş de, onların ikisi gösterici idi,yani saldıranlar..
geriye 35 kalıyor..sanıyorum bunlardan ikisi otel personeli ama onlarda bizden sayılır o ayrı
Alt 03-08-2011, 23:27
pante - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
pante pante isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Olimpiyat´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
ya burada bir şey dikkatimi çekti...37 pırıl pırıl aydın demiş de, onların ikisi gösterici idi,yani saldıranlar..
geriye 35 kalıyor..sanıyorum bunlardan ikisi otel personeli ama onlarda bizden sayılır o ayrı
İlhan Arsel "pırıl pırıl zekalı 37 aydın" ifadesini kullandığı yazıyı 1996'da yazmış. O yıllarda ölenlerden ikisinin saldırgan olduğu bilinmiyordu. Haberlerde, yazılarda hep "37 can" şeklinde geçiyordu. Bu nedenle İlhan Arsel'in düştüğü yanlış normal karşılanmalıdır.

Normal karşılanmaması gereken Sivas Valiliğidir.
Çünkü valilik, Bilim ve Kültür Merkezi'ne çevrilen Madımak Oteli'nin giriş kısmına astığı katledilenlerin isimleri arasına 2 caninin de ismini eklemiştir. 33 aydına ilaveten 2 otel görevlisinin de eklenmesi doğru bir uygulamadır. Ama o 35 kişinin ölümlerine sebep olan canilerden 2'sinin listeye dahil edilmesi olacak iş değildir. otel dışında ve asker ya da polis kimler tarafından kurşunlandıkları açığa çıkmamış olan 2 saldırganın listeye dahil edilmesini "İnsan ayrımı yapmadık" şeklinde gerekçelendiren valilik katliam yapanları da katliam mağduru olarak görmekle hem öldürülen aydınlara hem de onların dost ve yakınlarına karşı büyük saygısızlık yapmıştır.
Alt 18-09-2011, 12:45
TUBA TUBA isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üyeliğini Sonlandırmış

pante´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
"Inanmayan dindarlar" için din ve dindarlik, "kutsal" sayilan kitaplara boyun egmek degil, fakat aklin vicdan süzgecinden geçirmis oldugu verilere uymaktir. Daha dogrusu onlar, "Tanri" sözüdür diye insanlara belletilen kitaplari ve verileri "Tanri yapisi" degil, fakat "insan yapisi" seyler olarak tasnif edip buna göre degerlendirirler ve bu kitaplarda yer alan "Tanri" tanimini geçersiz bilirler. Çünkü bu kitaplarda tanimlanan Tanri, insan kiliginda, insana özgü niteliklere sahip bir varliktir: kindardir, acimasizdir, kiskançtir, keyfîdir, insanlari diledigi gibi sekillendiren ve sonra birbirleriyle dövüstürendir, vs...,
güncelleme
Alt 18-09-2011, 13:27
aydoe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
aydoe aydoe isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Linkte tüm yazıları bulunmakta ,

http://www.muslumangenc.com/kitaplar.../L/index.htm#D

''asla değişmeyecek hükümler getirdiğini iddia etmek,aklın ve ilmin gelişimini inkar etmek olur''
Alt 19-09-2011, 01:06
errata - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
errata errata isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Ben zamanında İlhan Arsel'in sitesinin tamamını kopyalamıştım. Şuradan sitenin kendisine erişilebilir. -site bedava bir host üzerinde olduğundan ağır çalışıyor olabilir.-

http://ilhan-arsel.zzl.org/
Alt 09-07-2012, 00:15
Ahlaksız - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Ahlaksız Ahlaksız isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

1-1,5 sene farklı kitaplar/makaleler okudum..Videolar/filmler izledim..Düşündüm,taşındım..Tamamen dinsiz gibi yaşamaya başladım ama hâlâ müslümanlığı bırakabilmiş değildim..
Ta ki İlhan Arsel'in ŞERİAT VE KADIN isimli kitabını okuyancaya kadar..Bu kitap benim sorgulama sürecimde okuduğum son kitaptır..Daha kitabı okurken ''tamam artık,bu kadar sorgulama yeter'' dedim ve dinsiz olmaya kesin olarak karar verdim..

Çok değerli bir kitaptır..Herkesin,özellikle kadınların okumasını çok isterim..
Alt 09-07-2012, 00:26
xcan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
xcan xcan isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

fthgzl79´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
1-1,5 sene farklı kitaplar/makaleler okudum..Videolar/filmler izledim..Düşündüm,taşındım..Tamamen dinsiz gibi yaşamaya başladım ama hâlâ müslümanlığı bırakabilmiş değildim..
Ta ki İlhan Arsel'in ŞERİAT VE KADIN isimli kitabını okuyancaya kadar..Bu kitap benim sorgulama sürecimde okuduğum son kitaptır..Daha kitabı okurken ''tamam artık,bu kadar sorgulama yeter'' dedim ve dinsiz olmaya kesin olarak karar verdim..

Çok değerli bir kitaptır..Herkesin,özellikle kadınların okumasını çok isterim..
ŞERİAT VE KADIN isimli kitabı okumak isteyen arkadaşlara yollayabilirim bana özel mesaj atsınlar
Mükemmel bir kitaptır
Alt 09-07-2012, 00:33
Ahlaksız - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Ahlaksız Ahlaksız isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

xcan´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
ŞERİAT VE KADIN isimli kitabı okumak isteyen arkadaşlara yollayabilirim bana özel mesaj atsınlar
Mükemmel bir kitaptır
Gerçekten mükemmel/öğretici ve bilgi dolu bir kitaptır..Mesela Gazali'nin kitabında belirtilen hadisi ilk defa bu kitapta gördüm;
Cebrâil'e, cinsî ilişkideki zâfiyetimden şikayet ettim. Bana herîse denilen yemeği yememi tavsiye etti.
http://www.ihya.info/node/524
Bunun gibi şoke edici bilgilerin gerçekliğini gören birisinin,kitabı bitirince müslüman kalması artık imkansızdır..

Önerilen Siteler

Başlık Düzenleme Araçları
Stil