Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > Genel Forumlar > Konu-dışı

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 25-02-2012, 00:36
dilaver - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
dilaver dilaver isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

Onur Üyeliği Başarı Ödülü Başarı Ödülü 

Degerli Arkadaşlar

Ate forum bizim düşmanımız değil. Aramızda zaman zaman kırgınlıklar oluştu ve bu dogaldır ama bizim düşmanlarımız değildirler.

Bu başlığa izin verdik, ate forum da eleştirilebilir TD forumu da ama ölçüyü kaçırmamak kaydıyla.

Bundan sonra da site tüzügüne uymayan hiç bir iletiye bu başlıkta izin verilmeyecektir. Lütfen dikkatli olunuz. Amiyane tüm iletiler temizlenmiştir.

saygılarımla

Çin'den İspanya'ya, Ümit Burnu'ndan Alaska'ya kadar
her mili bahride her kilometrede dostum ve düşmanım var
Dostlar, ki bir kere bile selamlaşmadık
aynı ekmek, aynı hürriyet, aynı hasret için ölebiliriz...

Nazım Hikmet

www.dilaverkom.blogcu.com

Konu dilaver tarafından (25-02-2012 Saat 00:54 ) değiştirilmiştir.
Alt 25-02-2012, 01:04
pante - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
pante pante isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

dilaver´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Degerli Arkadaşlar

Ate forum bizim düşmanımız değil. Aramızda zaman zaman kırgınlıklar oluştu ve bu dogaldır ama bizim düşmanlarımız değildirler.

Bu başlığa izin verdik, ate forum da eleştirilebilir TD forumu da ama ölçüyü kaçırmamak kaydıyla.

Bundan sonra da site tüzügüne uymayan hiç bir iletiye bu başlıkta izin verilmeyecektir. Lütfen dikkatli olunuz. Amiyane tüm iletiler temizlenmiştir.

saygılarımla
Ben hala alıntı da olsa şahsıma yapılmış hakaretleri görmekteyim. Şimdi kalkıp yeniden bunlara yanıt mı vereyim?!
Ya tam temizlenmeli ya da o ifadelere verdiğim yanıt da kalmalı.
Örneğin;

Değinmek istediğim şu: Bu mahluklar(Pante ve Hacı), buraya ya da admin desteği bulamayacakları tarafsız bir platforma gelmeyi kabul etmezler. Zaten buraya da gelememektedirler. Zira fikirlerine değil forum yetkilerine dayanmaktadırlar. Çapları bu kadardır. Biz oraya gidince de her türlü yetkiyi kullanıp şirretlik yaparlar. Sonra da arkamızdan atıp tutarlar. Zaten senin sahanda, sana destek çıkan admin kadrosu içine gelmiş, dezavantajlı biçimde yapıyordum tartışmayı. Ne diye bir de attırdın beni ahlaksız herif?
Nedir bu?
Bu mu amiyane tüm iletilerin temizliği?

Ayrıca silinen mesajlardan birinde Khaos nickli şahıs beni hakaretlerle birlikte açıkça tehdit etti. Bu şahıs cezalandırılmayacak mı? Silindi diye unutulacak mı tehdit?
Alt 25-02-2012, 06:01
Jolly Jocker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Jolly Jocker Jolly Jocker isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Pante bak benim, sizin forumda yazılanların karşısında devede kulak kalacak sözlerim bile temizleniyor burada. Burası öyle bir site. Sizinki gibi değil. Arada dağlar kadar fark var. Sizin siteyi küfürden temizlemeye kalksak admin kadrosunu atıp tüm forumu silmek gerekirdi.

Ama bir de buraya bak.

Gördükçe utanıyorsun değil mi? Utan tabi.
Utanma duygusu varsa umut da vardır senin için.

Mesela buradaki alıntıdaki sözleri bile yok ettirmeye çalışıyorsun. Dürüstlüklerine, adil yöneticiliklerine güveniyorsun demekki. Peki ate forumda bana Hacıyla ettiğiniz, sapık lafı başta olmak üzere onca hakareti temizlemek aklınızın ucundan geçer mi? Elbette hayır.

İşte beni kızdıran ve meseleyi uzatmama sebep olan kısım burası.
Kendiniz herşeyi yapıyor ama buraya gelince kibar insan ayağına yatıp tek söze tahammül edemiyorsunuz.
''Biz herşeyi yaparız ama kimse bize birşey yapamaz.'' diyorsunuz.
Hal böyle olunca buradaki dürüst yöneticinin yaptığı temizlik aslında sizin yaptığınız haksızlığın ekmeğine yağ sürmek oluyor.
Bu dayatmaya olur vermek anlamı taşıyor.

''Orada küfrü yersin, burada en küçük tepki gösteremezsin.'' dayatmasına alet olmuş oluyor buradaki yönetim de.
Bu resmen işbirliğidir.

Beni kızdırıyorsunuz. Hep birlikte.
Ben haksızlığa gelemem. Artık sen haksızlığını, buranın desteğiyle yapar oldun. Burada da yapar oldun.
Burası da bunun hesabını verecek bundan sonra.
Buradakileri yanlış tanımışım anlaşılan.

Peki, nasıl isterseniz öyle olsun!
Hiç küfür etmeden, kurallar çerçevesinde, sizin de canınıza okumayı bilirim.

Konu Jolly Jocker tarafından (25-02-2012 Saat 06:14 ) değiştirilmiştir.
Alt 25-02-2012, 06:11
Kıdemli Üye

Mutezile,

''Deplasman''dan ''evime'' değil tarafsız platforma geldim. Daha doğrusu geldiğimi sanmıştım.
Oysa haksızlığa tarafsız olmak, haksızlık yapana taraf olmaktır. Bu forumun yönetimi bu hataya düştü.
Pante gibilerin ekmeğine yağ sürdü.
Buranın hiç evim falan olmadığını silinen iletilerimden, herşeye karşın Pante'nin adam yerine konmasından ve ÖM'den benim uyarı almamdan anlayabilirsin.

Öte yandan, biz de ateist forumda çok emek ve zaman vermiştik. Ne oldu peki? Vefasızlıktan başka hiçbir şey görmedik.

İslam konusunda geçmişte pek çok başlık açtım burada da. Uzun süredir ise politikaya odaklandım ve islam konusuna girmedim. Seninle o tür bir konuda da hiç yazışmadık. O konuda eksiğim olduğunu nereden çıkardın sorması ayıp? Ayet ayet dalga geçecek kadar biliyorum Kuran'ı. Ama mesele islam değil. Mesele Tanrı inancı. Bunu yıkınca islam da otomatikman yıkılır zaten. Diğer dinler gibi. Ama marksizm öğretir ki tanrı inancının kökü cehalet ya da mantıksızlık değil, bunlardan da evvel bireyin bilincini şekillendiren koşullardır. Devrimci politika, Allah inancına karşı entelektüel eleştiriden daha etkilidir. Bunu fark ettiğimden beri politik başlıklara daha çok yöneldim.

Hacı ve Pante'yi tanıyorum yeterince. Eskiden o forumda bir yandan dincilerle bir yandan da Hacı'nın din konusundaki yanlış eleştirileriyle uğraşıyordum. Hacı'yla ilk o şekilde papaz olmuştuk zaten. Belki bilirsin, o bir başlık açınca taraftar bulup övülmek maksadıyla açar sadece. Çıkıp eleştirirsen sinir olur, sonra küfreder, en sonunda da atılırsın. Sadece politika değil din konusunda da böyle biri o. Evrim kuramından saçma sapan kültürel sonuçlar çıkarıyordu örneğin. Biyolojik indirgemecilik yapıyordu.

Hacı fizik ve biyoloji bilir, başka da hiçbir şey bilmez. Küfür etmeyi bilir bir de. Aslında onu da tam bilmez. Pante ise resmi tarihi bilir sadece. Bir de rapor etmeyi bilirmiş, öğrenmiş oldum.

Çapları bundan ibarettir.

Neyse, konu nihayete erdiğine göre fazla uzatmanın anlamı yok.

Oradaki tartışmayı buraya, bu başlıktaki forumlar arası daveti neticelendirdiği için taşımıştım. Bunlarla dost olunmazmış demek için. Gerçi gördüm ki buradaki yöneticilerle de dost olunmaz. Adminliğin tıynetinde var herhalde. Yetki bulan kendini bozuyor. Bu yüzden yıllar evvel o forumda yöneticilik kaldırılsın diye başlık açmıştım. Burada da mı açsam ne?

Bu arada sen kimsin sahi? Eskilerdensin belli. Önceki nicklerin neler?

Konu Jolly Jocker tarafından (25-02-2012 Saat 06:18 ) değiştirilmiştir.
Alt 25-02-2012, 15:13
Kıdemli Üye

Jolly Jocker´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Pante bak benim, sizin forumda yazılanların karşısında devede kulak kalacak sözlerim bile temizleniyor burada. Burası öyle bir site. Sizinki gibi değil. Arada dağlar kadar fark var. Sizin siteyi küfürden temizlemeye kalksak admin kadrosunu atıp tüm forumu silmek gerekirdi.

Ama bir de buraya bak.

Gördükçe utanıyorsun değil mi? Utan tabi.
Utanma duygusu varsa umut da vardır senin için.

Mesela buradaki alıntıdaki sözleri bile yok ettirmeye çalışıyorsun. Dürüstlüklerine, adil yöneticiliklerine güveniyorsun demekki. Peki ate forumda bana Hacıyla ettiğiniz, sapık lafı başta olmak üzere onca hakareti temizlemek aklınızın ucundan geçer mi? Elbette hayır.

İşte beni kızdıran ve meseleyi uzatmama sebep olan kısım burası.
Kendiniz herşeyi yapıyor ama buraya gelince kibar insan ayağına yatıp tek söze tahammül edemiyorsunuz.
''Biz herşeyi yaparız ama kimse bize birşey yapamaz.'' diyorsunuz.
Hal böyle olunca buradaki dürüst yöneticinin yaptığı temizlik aslında sizin yaptığınız haksızlığın ekmeğine yağ sürmek oluyor.
Bu dayatmaya olur vermek anlamı taşıyor.

''Orada küfrü yersin, burada en küçük tepki gösteremezsin.'' dayatmasına alet olmuş oluyor buradaki yönetim de.
Bu resmen işbirliğidir.

Beni kızdırıyorsunuz. Hep birlikte.
Ben haksızlığa gelemem. Artık sen haksızlığını, buranın desteğiyle yapar oldun. Burada da yapar oldun.
Burası da bunun hesabını verecek bundan sonra.
Buradakileri yanlış tanımışım anlaşılan.

Peki, nasıl isterseniz öyle olsun!
Hiç küfür etmeden, kurallar çerçevesinde, sizin de canınıza okumayı bilirim.

Sen yaptığın pislikten özür dilemediğin müddetçe sana sapık denmeye devam edecektir. Ben de aynı pisliği yaparsam bana da densin, razıyım. Hala hatanı kabullenmiyor, hala "bunda ne var" anlayışı ile hareket ediyorsun. Sen o sıralarda sitede sevilen bir kişiydin. Ne olduysa o rezilliğinden sonra oldu. herkesi günlerce üzdün ve ardından da dalga geçtin, küfür ettin. Bloğunda ne iğrenç küfürlerle saldırdığını unuttun mu?
Sana hala kapısını açıyorlarsa, bu bile erdemdir. Ta ki sen düzeyi düşürene kadar sabrediyorlar. Bunu sen de biliyorsun.

Sen kızsan ne olur, köpürsen ne olur?! Önce adam ol adam.
Seninle senelerdir düzeyli tartıştığımız yüzlerce mesaj, onlarca konu var. Hiç mi düşünmüyorsun, o zaman neden böyle değildi diye? Neden örneğin Drekinci ile yaşamıyoruz bunları. Çünkü seviyesini bilen temiz bir arkadaş. O da Hacı ile takışıp duruyor, o da yeri geliyor saydırıyor. Ama senin gibi ağzını bozmuyor.

Ben aynıyım, hiç değişmedim. 5-6 yıl önceki pante neyse, şimdi de o. Bu site buna şahittir. Tanımayanlar da listeden pante'nin yıllar önceki başlıklarını-mesajlarını tarayıp bunu görebilir. En fazla üslubum sertleşmiştir, asla düzeyim düşmemiştir. Bugün de düşmüyor. Ama sapkınlık yapana sapkın, liboşluk yapana liboş dediğim için hakaret sayılıyor. İdeolojide yeri olan hitaplardır bunlar, hakaret değil.

Sen önce sağlam kişilikli ol. Dik dur, boyun eğmemeyi bil. Nick üstüne nick değiştirip binbirsurat olma. Bu durumda herkesi de kendin gibi bilirsin. Mutezile'ye kalkıp "Senin önceki nicklerin nelerdi?" diye sorarsın. Ne Mutezile'nin ne pante'nin nickleri değişmez. 7-8 sene önce neyse şimdi de odur. Mecburiyetten 1-2 değişikliği anlarım. Bu yüzden nick değiştirmiş olanlar yanlış anlamasın ama senin gibi nick kompleksi olanlar, diğer konularda da türlü komplekslere sahipler.

Ayrıca senin aklın burada değil, senin aklın Ateistforum'da. Tüm başlıkların, tüm mesajların aslında oraya ve bize gönderme amaçlı. Çünkü biliyorsun ki burası sana göre değil. Burası istediğin aktivitede, istediğin hızda değil. Sen yazdığına peşpeşe yanıtlar gelsin istiyorsun. karşıt, muhalif tezler olsun ki heyecanlı, haz veren tartışmalar yaşansın istiyorsun.
Ama bulamıyorsun. Yazdığına 3-5 saat sonra yanıt geliyor. O da karşı yanıt değil, tartışacak adam sıkıntısı çekiyorsun ve bunalıyorsun.

İstiyorsun ki ya burası da Ateistforum gibi yoğun ve hızlı katılımların yaşandığı bir forum olsun, ya da Ateistforum sana ve senin gibilere ortam sağlasın. Bütün çaban bunun için. Bu başlığı açmaktaki maksadın da bu. Senin birleşme falan düşündüğün yok. Sen kendini düşünüyorsun.

Aslında haklısın. "Burada olan orada yok, orada olan burada yok" diye düşünmektesin. Benim öyle bir sıkıntım yok ama bu durumunuza üzülmüyor değilim. Bunda suç olarak senin ve senin gibilerin de payı olmakla beraber, asıl suçlu olan adminler, yöneticilerdir. Burada bu konuya girmeyeceğim çünkü uzun olur.

Daha fazla uzatmayayım, emeğime yazık çünkü nasıl olsa silinecek. Dindar olsam haram ederdim silinen başlıklarımı-yazılarımı, adaletsiz tutumları-tavırları. Şimdi "umarım düzelir, eski sağlıklı ortamına kavuşur" diye dilekte bulunuyoruz.

S. Freddie, sen kural-mural tanımayan adamsın. Küfürlerinle, hakaretlerinle kimseyi altedemedin, kurallara uyarak mı canımıza okuyacaksın. Sen ancak sapkın hezeyanlarını döker durursun. Her seferinde olduğu gibi dersini de alırsın.
O yüzden sidik yarışına sokma bu konuyu da yanıt hakkı doğurma. Gereksiz didişmeler yerine okuyuculara yarar sağlayacak faydalı tartışmalar, aydınlatıcı bilgiler için çaba sarfet. Yılların boşa gidiyor. 3000 mesaj yazdıysan, içinden 30 tane içi dolu mesaj çıkmaz. Yazık.

Konu pante tarafından (25-02-2012 Saat 15:28 ) değiştirilmiştir.
Alt 25-02-2012, 17:00
Kıdemli Üye

1- Kendime istediğimi yaparım. İster öldürür ister başka şey yaparım. Seni zerre ilgilendirmez. Siz bahane arıyordunuz, o dönem bu bahaneniz oldu. Zaten herkes unuttu, sen hala bunun muhabbetini yapmaya devam ediyorsun. Niye? Çünkü esas niyetin eleştirilen kemalizm yüzünden bana laf etmek. Ama bunu bahane ediyorsun. Çünkü dürüst bir adam değilsin.

2- Adamlığı senden öğrenecek değilim ''çok şükür''. Yıllarca kadın sanılmayı umursamayacak denli adamız biz.

3- Drekinci ile sıkıntı yaşamazsın çünkü -değerli bir yoldaşımdır ama- kemalizm eleştirisi neredeyse hiç yapmaz. Din konusuna da fazla girmez. Ben öyle değilim. Benle yaşanan sıkıntılar ideolojik kaynaklıdır. İdeoloji dışı olarak Hacı ve eski Oğuz'u eleştirmemin de payı çoktur. (Bak bunlar senin hiç yapmadığın şeyler. Bir admini eleştirmek!). Olayı çarpıtmazsan iyi olur.

4- Bol nick almıyorum, yıllardır Freddie nickini kullandım, daha yeni Jolly Jocker yaptım. Freddie olduğumu imzamda da belirtiyorum. Sizin forumda ise defalarca attığınız için ve atılan bir üye aynı nickle yazamadığı için mecburen farklı farklı adlar almak zorundayız. Bunu düşünemiyor musun? Sen yıllardır Pante adıyla yazabiliyorsun çünkü -ne hikmetse!- adminlerle hiç ters düşmedin. Demek ki iyi yalıyorsun, dik tutuyorsun adamları. Ben sen gibi yalamadığım için bol bol atılıyorum. (Hadi böyle dedim diye gene ağlayıp şikayet et yöneticilere!)

5- Burada karşıt fikirli insan ateist forumdaki kadar çok. Orada sadece ulusalcı ve ırkçı bulabiliyorum. Irkçıların zeka seviyesi malum(tam senlik!), ulusalcılar ise bağnaz ve küfürbaz. Dolayısıyla siz yoksunuz diye çok üzülüyor değilim. Kendinizi birşey sanmayın. Sizden nefret ediyorum. Senin ırkçı Sol İnvictus gibilerle yazışmaktan zevk duyman ise ayrı bir konu... Burada liberali de var, ulusalcısı da. Ulusalcı fazla değil, liberaller de eskisi kadar aktif değil. Demek ki başa çıkamıyorlar bizimle.

6- Sen neden buradasın? ''Hakkımda konuştun o yüzden geldim'' v.s. deme sakın. Senin belli ki aklın burada. Bana yansıtma yapıyorsun. Benim aklım ate forumda değil. Çünkü orası forum olmaktan uzun zaman önce çıktı. Ama sizi rezil etmekten zevk aldığımı saklayacak değilim. Bir konu açıp bilmiş bilmiş yazarken, konuya dalıp tüm yanlışlarınızı suratınıza vurmak hoşuma gidiyordu. Artık bunu burada yapacağım. Ama buranın adminleri konu açmıyor, yazı da yazmıyor. Ben dahil belli başlı üç-dört adam gitse ileti sayısı üçte bire düşer burada.

7- Orada Oğuz'un, Hacı'nın v.s. küfürleri herşeyi ilk başlatan olmuştu. Ben onun üzerine karşılık vermiştim. Tehditler de karşılıklı oldu hep ve yöneticilik avantajı sayesinde her zaman onlar daha çok hakaret etti, ilk başlatan oldu. Şimdi kalkmış beni mi suçluyorsun? Son olayda mesela, sen benden çok hakaret ettin, Hacı da keyfi olarak attı. İşin benim üslubumla ilgisi yok. Sorun sizde. Kabul et artık şunu.

8- Bana ne zaman ''dersimi verdin'' sorması ayıp. Link verebilir misin? Bu sadece senin hayal dünyanda var. Hep şöyle olur: Yokluğumu fırsat bilip cakcak ötersiniz, bir nick alıp gelir ve canınıza okurum, sonra bir bahaneyle atıp yazma hakkımı kesersiniz, ben de sinirlenirim. Bu hep bu sıralamayla oldu. Son olayda da böyle oldu.

9- Açtığım konular da mesajlar da ortada. Orada da burada da. Orada atma mazereti vermemek için, burada da bu forumun belli bir düzeyi olduğu için içeriksiz yazmadım hiç. Uzun uzun yazdım hep. Ta ki siz kafamı bozana ve sen çıkıp gelene kadar. Ne yapalım? Boş adamlara içeriksiz yazıyoruz.

10- Üste çıkmaya kalkma. Son olayda -ve öncekilerde de- küfreden, başlatan, şikayet edip ispiyonlayan, attırmaya kalkan ve en çok küfrü eden hep siz oldunuz.

11- Muetzile'ye önceki nickin neydi diye sordum çünkü onu ate forumda görmemiştim. Gördüysem de hatırlamıyorum. Sanırım o da beni orada Freddie adıyla hiç görmedi. O yüzden sordum, belki ben varken başka bir nick kullanmıştır diye. Kaldı ki nick değiştirmekte ayıp bir taraf da yok. Gerçek adımız değil neticede hiçbir nick.

12- Daha fazla uzatmaya gerek yok. Geldin, nifağı soktun, buranın yönetimine de tepemi attırdın ve şimdi defolup gideceksin. Hepinizden nefret ettiğimi bir kez daha belirtmeme gerek yok sanırım.

Konu Jolly Jocker tarafından (25-02-2012 Saat 17:12 ) değiştirilmiştir.
Alt 25-02-2012, 19:21
Natan Natan isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üyeliğini Sonlandırmış

Uslup, fazlasıyla kişiselleşti.

Lütfen bu konuda daha duyarlı olalım.
Alt 25-02-2012, 19:22
Kıdemli Üye

Jolly Jocker´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
1- Kendime istediğimi yaparım. İster öldürür ister başka şey yaparım. Seni zerre ilgilendirmez. Siz bahane arıyordunuz, o dönem bu bahaneniz oldu. Zaten herkes unuttu, sen hala bunun muhabbetini yapmaya devam ediyorsun. Niye? Çünkü esas niyetin eleştirilen kemalizm yüzünden bana laf etmek. Ama bunu bahane ediyorsun. Çünkü dürüst bir adam değilsin.
Ne yaparsan yap, ama forumu buna alet edemezsin. Hiçbir site buna izin vermez. Burada yapmış olsaydın, hoş görüleceğini mi sanıyorsun. Belli olmaz senin huyun, burda da başka numaralar yapabilirsin. Bahaneymiş, ne bahanesi? Kemalizm'i ben de eleştiriyorum ama aramızdaki fark; senin "dinci faşizm de gelse Kemalizm'den iyidir" sapkınlığında olmandır. Bense dinci faşizm geleceğine Kemalizm'e katlanmayı tercih ederim. Çünkü dürüst adamım, senin gibi değilim.

2- Adamlığı senden öğrenecek değilim ''çok şükür''. Yıllarca kadın sanılmayı umursamayacak denli adamız biz.
Ben seninle hiç kadın muhabbetine girmiş değilim. Kadın mısın erkek misin bilmiyorum ama benim için hiç farketmiyor. Bugüne kadar da kimseyi merak edip sormadım. İsterse eşcinsel olsun önemli değil. Yeter ki adam olsun, insan olsun.
Senin daha çok mesafe alman gerekiyor.

3- Drekinci ile sıkıntı yaşamazsın çünkü -değerli bir yoldaşımdır ama- kemalizm eleştirisi neredeyse hiç yapmaz. Din konusuna da fazla girmez. Ben öyle değilim. Benle yaşanan sıkıntılar ideolojik kaynaklıdır. İdeoloji dışı olarak Hacı ve eski Oğuz'u eleştirmemin de payı çoktur. (Bak bunlar senin hiç yapmadığın şeyler. Bir admini eleştirmek!). Olayı çarpıtmazsan iyi olur.
Drekinci olgun adam. Nerde nasıl konuşacağını, nerde duracağını iyi biliyor. O da Hacı ile çok tartıştı, o da Kemalizm eleştirisinde çok bulundu ama senin gibi saplantılı olmadı.
Bir admini eleştirmek mi benim yapmadığım şey? İçinizde Hacı ile ilk takışan benimdir. Zaman zaman kimi konularda tartıştığımız da olur ama senin boyutuna ben zaten getirmem. Benim adminleri eleştirip eleştiremediğimi burası gayet iyi bilir.

4- Bol nick almıyorum, yıllardır Freddie nickini kullandım, daha yeni Jolly Jocker yaptım. Freddie olduğumu imzamda da belirtiyorum. Sizin forumda ise defalarca attığınız için ve atılan bir üye aynı nickle yazamadığı için mecburen farklı farklı adlar almak zorundayız. Bunu düşünemiyor musun? Sen yıllardır Pante adıyla yazabiliyorsun çünkü -ne hikmetse!- adminlerle hiç ters düşmedin. Demek ki iyi yalıyorsun, dik tutuyorsun adamları. Ben sen gibi yalamadığım için bol bol atılıyorum. (Hadi böyle dedim diye gene ağlayıp şikayet et yöneticilere!)
Hala adminlerle hiç ters düşmedin diyorsun. Sen şimdi buradakilerle ters düşmedin diye suçlayayım mı seni? Gerektiği zaman ters de düşersin. Önceki mesajımdaki düzeltmenin sebebi nedir biliyor musun, yöneticileri eleştirdiğim kısımları silmek. Yazıyı tamamladıktan sonra topic listesinde benim adımla yeni bir başlık gördüm. Başlıkta silinmiş mesajlarım vardı. Ve tüzükle ilgili şikayetime değiniliyor, tehditkar kişiye cezai işlem yapıldığını yazıyordu. Bunun üzerine bu başlığa dönüp yazının neredeyse yarısını sildim, gereğini yapmışlar, boşuna eleştirmiş olmayayım diye.
Keşke silmeseymişim. Meğer aldatılmışım. Çünkü neden disiplin uygulamaları başlığında yer almadığını sorduğumda yanıltıcı yanıt geldi ve ardından hemen başlık kaldırıldı.
İşte senin tarafsız dediğin, dürüst dediğin site ve yöneticileri budur!
İşlerine gelmeyen başlıkları kaldırır, mesajları silerler. Yüzlerce mesajım silindi, tonla başlığım yokedildi. İçlerinde hiçbir hakaret olmadığı halde.
Şu başlıkta daha ilk yazıda Ateistforum aleyhinde düşmanca yazılar yazılmışken; Dilaver benim yanıtlarımdan sonra hatırlıyor düşman olunmadığını. Amaç yanıtlarımı silmek, tehdit eden yandaşını kollamak. Bu mu adalet?

5- Burada karşıt fikirli insan ateist forumdaki kadar çok. Orada sadece ulusalcı ve ırkçı bulabiliyorum. Irkçıların zeka seviyesi malum(tam senlik!), ulusalcılar ise bağnaz ve küfürbaz. Dolayısıyla siz yoksunuz diye çok üzülüyor değilim. Kendinizi birşey sanmayın. Sizden nefret ediyorum. Senin ırkçı Sol İnvictus gibilerle yazışmaktan zevk duyman ise ayrı bir konu... Burada liberali de var, ulusalcısı da. Ulusalcı fazla değil, liberaller de eskisi kadar aktif değil. Demek ki başa çıkamıyorlar bizimle.
Hiç ilgisi yok. Tırpanlandı hepsi, küstürüldü, uzaklaştırıldı. Ateistforum'da her düşünceden insan var. Burada tartışacak adam bulamıyorsunuz. Sizinle başa çıkılamadığından değil, yöneticilerin tarafgir yapısından çekinerek tartışmaya girmediklerinden. Yoksa zırvalarınızla kepaze edilirsiniz. Nefret edilmesi gerekenler sizsiniz ama ben nefret etmiyorum, düzelmenizi ümit ediyorum.

6- Sen neden buradasın? ''Hakkımda konuştun o yüzden geldim'' v.s. deme sakın. Senin belli ki aklın burada. Bana yansıtma yapıyorsun. Benim aklım ate forumda değil. Çünkü orası forum olmaktan uzun zaman önce çıktı. Ama sizi rezil etmekten zevk aldığımı saklayacak değilim. Bir konu açıp bilmiş bilmiş yazarken, konuya dalıp tüm yanlışlarınızı suratınıza vurmak hoşuma gidiyordu. Artık bunu burada yapacağım. Ama buranın adminleri konu açmıyor, yazı da yazmıyor. Ben dahil belli başlı üç-dört adam gitse ileti sayısı üçte bire düşer burada.
Be adam, şu başlıkta kaç yerde gelip yanıt verilmediğinden şikayet eden sen değil misin?! En son ismimi de vererek ve korkaklıkla suçlayarak gelip cevap veremeyeceğimi zırvalayan sen değil misin?! Şimdi kalkıp da şunu yazman saçmalamak değil mi?
Ben durumumdan rahatsız değilim. Bu tür sitelerin yapısından rahatsızım. Kendim için değil herkes için düzelmesini isterim.

7- Orada Oğuz'un, Hacı'nın v.s. küfürleri herşeyi ilk başlatan olmuştu. Ben onun üzerine karşılık vermiştim. Tehditler de karşılıklı oldu hep ve yöneticilik avantajı sayesinde her zaman onlar daha çok hakaret etti, ilk başlatan oldu. Şimdi kalkmış beni mi suçluyorsun? Son olayda mesela, sen benden çok hakaret ettin, Hacı da keyfi olarak attı. İşin benim üslubumla ilgisi yok. Sorun sizde. Kabul et artık şunu.
Sen tartışmaya değil, sabote etmeye-saldırmaya geliyorsun. Adam gibi gelirsen, adam gibi eleştirirsen sana da adam gibi karşılık verilir. Hacı'nın, Oğuz'un yapısı o. Bu yaşlarından sonra huylarını mı değiştirteceksin?! Üzerlerine gitmezsen, kibir meselesi yapıp daha ağır yanıtlar vermezsen herkes gibi sende barınırsın.

8- Bana ne zaman ''dersimi verdin'' sorması ayıp. Link verebilir misin? Bu sadece senin hayal dünyanda var. Hep şöyle olur: Yokluğumu fırsat bilip cakcak ötersiniz, bir nick alıp gelir ve canınıza okurum, sonra bir bahaneyle atıp yazma hakkımı kesersiniz, ben de sinirlenirim. Bu hep bu sıralamayla oldu. Son olayda da böyle oldu.
Her zaman. Özellikle sapkınlaştığın son dönemdeki her tartışmada. Sapkınlaşmasan, saçmasapan iddialarda bulunmasan ezilmezdin hiç. Ama seni o zırvaların batırıyor. Linkten çok ne var. Ona vakit ayıramam. 1-2 link vereyim, bir de toplu link vereyim de incele, gör:

http://www.ateistforum.org/index.php...pic=47786&st=0
http://www.ateistforum.org/index.php...pic=47615&st=0

Buradan seç, beğen al:

http://www.ateistforum.org/index.php...1&#entry749124

9- Açtığım konular da mesajlar da ortada. Orada da burada da. Orada atma mazereti vermemek için, burada da bu forumun belli bir düzeyi olduğu için içeriksiz yazmadım hiç. Uzun uzun yazdım hep. Ta ki siz kafamı bozana ve sen çıkıp gelene kadar. Ne yapalım? Boş adamlara içeriksiz yazıyoruz.
Bu yol yol değil. Bak askerliğini de bitirmişsin. Şimdi yeni bir sayfa aç, bırak şu liboşlardan edindiğin sapkınlıkları da doğru-tutarlı bir çizgi izle. İçeriksiz yazılarla ya da zırvalarla zamanını öldürme. Benden sana abi tavsiyesi.

10- Üste çıkmaya kalkma. Son olayda -ve öncekilerde de- küfreden, başlatan, şikayet edip ispiyonlayan, attırmaya kalkan ve en çok küfrü eden hep siz oldunuz.
Şimdiye kadar benim şikayet ettiğim görülmüş şey değildi. Ama gelir gelmez benim mesajlarıma dalman ve kene diye lafa başlaman ve ardından Freddie olduğunu anlamamdan sonra sana daha ne karşılık vermemi bekliyordun. Buna rağmen saysan hakaretleri, iki misli çıkar seninki.

12- Daha fazla uzatmaya gerek yok. Geldin, nifağı soktun, buranın yönetimine de tepemi attırdın ve şimdi defolup gideceksin. Hepinizden nefret ettiğimi bir kez daha belirtmeme gerek yok sanırım.
Yanıt hakkımı kullanmamı istemiyorsan ya cevap yazmasın ya da yanıta gerek bırakmayacak şekilde sonlandırırsın. Aksi takdirde sonuç bu başlığın kaldırılmasına kadar gider. Ayrıca nifak sokmaya kalkışan da sensin. Sen değil misin "Şurada az zamanım kaldı. gelir gelmez hareketlendiririm, kışkırtıcı birkaç yazı ile, bazılarını tahrik ederek" falan diye yazan?! Kendini dev aynasında görmeyi bırak da, kimseden nefret etmek durumuna düşme.
Alt 25-02-2012, 20:14
Kıdemli Üye

Sırf yanıt yazmış olmak için yanıt yazmışsın. İçi bomboş. Bir de bu huyun var.

Verdiğin linkler de bomboş. Dediğin gibi birşey yok.

Hacı v.s. bu yaştan sonra huyunu mu değiştirsin diyorsun. Huylarının bozuk olduğunu inkar etmemen de bir gelişme.

Mesele benim ne yaptığım değil. Kendim hakkımda istediğimi yaparım. Kimseyi ilgilendirmez. Bu konuyu gündeme getirip durma. Meseleyi alaksız yere bağlayıp üste çıkmaya çalışıyorsun. Ahlak yok sende.

Hacı'yla takışıyorsun ama benim boyutuma gelmiyor öyle mi? Demek ki küfür yiyor ve susuyorsun. Aferin! Ama benim midem seninki kadar sağlam değil. Sen kadar geniş de değilim. Olmak da istemiyorum.

''Dinci faşizm de gelse kemalizmden iyidir'' diye bir cümlemi bul getir, kendimi balkondan atacağım! Hala iftira, hala ahlak yoksunluğu. Utanma duygusu kalmamış sende.

Zırvalarımız mı? Ateist forumda kepaze etmek yerine kepaze olup hakaret ederek, sonunda da atarak sonuca gittiniz hep. Hep deli gibi ürküyor, hakaret edip durdurabiliyor, bir vesileyle atıyor, çünkü yanıt veremiyorsunuz. Bir de ''zırvalarımıza yanıt vermekten'' dem vuruyorsunuz. Ne hayalci ve utanmazsın Pante. Zeytin yağı gibisin. Ama dikkat et, ben zeytin yağını tek amaçla kullanıyorum. Bil bakalım ne?

Ben senden nefret ediyorum. Çünkü ben senin bana yaptığın şeyleri sana yapmadım. Senin yazma hakkını hedef almam. Kişisel sataşma yapmam. Geçmişte açtığın kişisel başlıkları dilime dolamam. Sıkışınca attırmam. Utanma duygum vardır. Yani seninle hiç benzeşmiyoruz. Benzeşmeyelim de. Ben sana baktıkça ne olmamak gerektiğini görüyorum yalnızca.

Ben her seferinde tartışmak için geldim. Hep kemalizmi eleştirdim ve hep bir bahaneyle atıldım. Küfürle ilgisi yok. Küfür sadece senden geldi. Her geldiğimde sapık dedin.

Liboşlardan edindiğim sapkınlık? Sapkın olan sadece senin sol görünüp faşist-oligarşik devleti, onun ordusunu, onun kurucusunu, onun resmi tarihini ağzından köpükler saçarak savunmandır. Senin değerlerin birbirine girmiş. Senden ala sapkın yok! Bu arada hala kemalizm eleştirisini alaksız biçimde liberallikle ilişkilendiriyorsun. Bu konuda Florian senin ağzının payını vermişti. İlla alıntı mı yapayım?

''Mesajlarına dalmam'' ya da Freddie olmam attırma nedeni değil. Kenelik de bir hakaret değil. Yaptığın şu açıklama tam bir saçmalık. Ama farkında bile değilsin. Özür dileyeceğin yerde hala mağdur ayağına yatıyorsun. Sende hakikaten utanma yok. Nefret edilecek bir adamsın. Hepiniz öylesiniz.
Alt 25-02-2012, 22:36
Kıdemli Üye

Hacı'yla takışıyorsun ama benim boyutuma gelmiyor öyle mi? Demek ki küfür yiyor ve susuyorsun. Aferin! Ama benim midem seninki kadar sağlam değil. Sen kadar geniş de değilim. Olmak da istemiyorum.
Küfredersen küfralırsın.
Sen küfürbaz birisin ve o yüzden küfür yemektesin.
Benim Hacı ile ya da başka bir yöneticiyle öyle seviyesiz bir diyaloğum olmadı, olmaz. Burdaki yöneticilerle de olmadı hiç. İki tarafla da tartışmışımdır ama seviye düşmemiştir. Nedenini sen düşün.

''Dinci faşizm de gelse kemalizmden iyidir'' diye bir cümlemi bul getir, kendimi balkondan atacağım! Hala iftira, hala ahlak yoksunluğu. Utanma duygusu kalmamış sende.
Öyle demiyorsun ama öyle der gibi yapıyorsun. Dinci faşistlerin Kemalistlere yüklendiği dönemde sen de bütün çabanı buna veriyorsun. Bu da dincilerle ittifaktan farklı birşey değil. "Kemalizm çöktü sonunda" diye de başlık açman bundan ne denli mutlu olduğunun göstergesi değil mi?
Kim çökertiyor? Dinci faşizm. S. freddie sürekli kime yükleniyor? Kemalizm'e. Ve nihayet çökmüş Kemalizm. S. Freddie de "buna üzülecek değilim" diyor. Her ne kadar "Böyle olsa da dinci faşizmi tasvip ediyoruz anlamına gelmez" demişsen de hikaye, pratikte o duruma düşmüş oluyorsun.

Ben her seferinde tartışmak için geldim. Hep kemalizmi eleştirdim ve hep bir bahaneyle atıldım. Küfürle ilgisi yok. Küfür sadece senden geldi. Her geldiğimde sapık dedin.

Liboşlardan edindiğim sapkınlık? Sapkın olan sadece senin sol görünüp faşist-oligarşik devleti, onun ordusunu, onun kurucusunu, onun resmi tarihini ağzından köpükler saçarak savunmandır. Senin değerlerin birbirine girmiş. Senden ala sapkın yok! Bu arada hala kemalizm eleştirisini alaksız biçimde liberallikle ilişkilendiriyorsun. Bu konuda Florian senin ağzının payını vermişti. İlla alıntı mı yapayım?

''Mesajlarına dalmam'' ya da Freddie olmam attırma nedeni değil. Kenelik de bir hakaret değil. Yaptığın şu açıklama tam bir saçmalık. Ama farkında bile değilsin. Özür dileyeceğin yerde hala mağdur ayağına yatıyorsun. Sende hakikaten utanma yok. Nefret edilecek bir adamsın. Hepiniz öylesiniz.
Sen "sapık sol" başlığı açıp da o başlıkta kimleri hedef aldın, sapık diye suçlayarak? Sen bize sapık diyeceksin, aslında sapıklığı kendin yapmışken kendine sapık denmesine kuduracaksın. Yok öyle şey!

Sen burada başlık açıp Ateistforuma giydirecek, en sert şekilde suçlayacak ve adminlerine saldıracaksın. Sanıyor musun ki bu yazdıklarını okumuyorlar. "Nasıl olsa azınca gelecek buraya" diyorlar ve gidip de ağzını bozduğunda şutluyorlar seni. Küfür bile etmesen de atmış olsalar, haklı gerekçeleri var. Aynısını burası için yap, başka bir forumda TD için aynı Ateistforum hakkında yazdıkların ölçüsünde suçla bakalım, bir daha burada yazabiliyor musun..

Florian dediğin adam ne bilir siyaseti ki benim ağzımın payını verebilsin. Bildiğin Tapınma ölçüsünde Atatürkçü Diriliş işte. O da senin gibilerin zıddı olan hasmım, Akhenaton örneği gibi. O solcu değil, Kemalist sapkın. Ne sol dönekleri bilir ne liberal sol diye solun içine sızanları, ne AKP'nin sol örgütü gibi çalışan liboş Rony'leri, Doğan'ları. Ufuk da bu yüzden şutlanmadı mı ÖDP'den?! Tonla liboş var solun içinde.
Sen de artık liboşlaşmış durumdasın. "Kurtuluş Savaşı falan olmadı" diyen, "devrim değil Kemalist darbe" diyen kişi sol literatürden değil, liboşların ve dincilerin zırvalarından besleniyor demektir. En katı eleştirisi olan Kaypakkaya'da bile yoktur böyle zırvalar. Lenin'i, Stalin'i, Mao'su, Fidel'i, Nazım'ı, Deniz'i, Mahir'i Kurtuluş savaşının antiemperyalist bir savaş olduğunu kabul eder ve o dönemi devrim olarak nitelendirir. Kimisi burjuva devrimi der, kimisi küçük burjuva devrimi, kimisi milli devrim. Ama sonuçta bütün sol ustalar devrim der. Sen liboşların ve dincilerin fikrine katılıyorsan, daha biz ne diyelim sana..

Bak S. Freddie, uzamasın diye yazdıklarımda hakaretlerine karşılık vermedim. İyisi mi sen de öyle yap ve kısa kes, konu kapansın. Ben seni sonra yine döverim, merak etme.

Konu pante tarafından (25-02-2012 Saat 22:43 ) değiştirilmiştir.

Önerilen Siteler

Başlık Düzenleme Araçları
Stil