Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > İbrahimi Dinler > İslam

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 28-12-2012, 18:46
kurtulusislamda kurtulusislamda isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Denetimdeki Üye

yergin kardeşim,biliyoruzki inananla inanmayan,birbirine zıt 2 kutup gibi,kendilerince bizler kafase kapatılmış kuş gibiyiz,ne deseler boş
bilmiyorlarki kendileride bizzler gibi,biz ne desek boş,
biz mucadelemizle devam edeceğiz,biliyoruz ki her 2 halukardada +'da yız,
yeryuzundeki devasa çeşitliliği 1 miniminnacık bakteriye indirgeyenden ne beklenirki,tabii ki yalan,iftira ve hakaret
varsınlar onlar kendilerince oyalanıp dursunlar,elbet ölüm bir gün yakalayacak ve işte o gün neyin ne olduğu meydana cıkacak,zarardalarmı yoksam doğrudalardamı belli olacak.
biz bize düşen görevi layıkıyla yapmaya çalışalım,ne kadar cok ALLAHU TEALAYA yaklaşabilirsek ne mutlu bizlere,
şu iletimdeki imza,sözler bana ait olan sözler deildir,bu sözler daha önce kendisini ateist ilan eden bir arkadaşın sözleri,(dileyene youtube rumuzunu verir,konuşursunuz,doğruluğunuda onaylarsınız)
biz biliyoruzki insanı insanlığından,bildiği doğrulardan yanlışa sevk edecek şeytan ortalıkta kol gezerken müslümanım deyipte ateist kimliğe bürüneninde olacağını aynı şekilde belli bir süre ateist kimlikte dolaşıpta,ALLAHU TEALANIn himmet ve hidayeti sebebiyle doğruyu bulanlarında olduğundan hem fikiriz,
benim sölemim şu ki,asla keşkeleriniz olmaması için,dikkatli hareket edin,olurda bir gün reddemeyeceğiniz bir durum hasıl olurda imana gelecek olursanız şu yazdıklarınızdan acaba ne kadar muzdarip ve bir o kadarda vicdani rahatsızlık duyacaksınız hiç düşünmezmisiniz
saygı ve sevgiyle kalınız

insan ateist olmayı görsün içeriden adeta kendini yöneten başka bir irade olduğunu farkeder. O irade kişinin aklına Allah ile ilgili ipucları gelse hemen devreye girer ve esir edilmis o kişiyi kendi istikametine cevirir. Ateist mantığı yoktur.Herşey tesadüfün işidir
Alt 28-12-2012, 22:53
kursat76 kursat76 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Sevgili Yergin
Sorunu bana gore cevaplayayim.Seninle benim aramda cok onemli bir fark var.Ben bir hic oldugumu biliyorum sen ise bilmiyorsun.Otur bir tane evren belgeseli izle,hala onemli bir varlik oldugunu dusunuyorsan en yakin psikiyatriste git.Ben bir hic olarak tabii ki nereden geldigimizi nereye gittigimizi vs asla bilemeyecegim.Sen ise 600 yilinda yasamis bir adamin para,pul,san sohret kazanmak ugruna soyledigi zirvalari gercek zannederek,ayatin sirrina vakif oldugunu zannedersin.
Alt 28-12-2012, 23:21
Subat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Subat Subat isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Super Moderator
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

Ahlak nedir? Neye göre şekillenir diye sormak istiyorum ama yeri değil sanırım. Hele ki böyle iddialı(!) bir konuda hiç gerek yok. Sayın yergin'e katılıyorum. Ensest ilişki biçimi insanın insan olma sürecinde yaşadığı bir olgudur. Bunun yıkılma süreci de ayrı bir tartışma konusu olabilir. Buna sapıklık deniyorsa, bütün insanlığın soyu sapıklıktan gelir. Sapkınlık nedir? Neye göre belirlenir? diye de soracak olursak, konu bambaşka bir boyuta taşınacak..

El insaf, kaş yapayım derken...

Yarattığımız her etki bize bir düşman kazandırır, çoğunluğun kabul ettiği bir insan olmak için sıradan biri olmak gerekir.

Sigmund Freud
Alt 28-12-2012, 23:46
Yergin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Yergin Yergin isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Sevgili Subat,

Değindiğin konu ile ilgili forumda yanlış hatırlamıyor isem Felsefe bölümünde eski üyelerden Schopenin bir başlığı var. Orada bu konu tartışılmıştı.

kursat76,
Bende bir hiç olduğumu biliyorum. Ama sana göre değil, Allah'a göre. Aramızdaki fark asıl bu.

Buradaki en doğru sözü frodo söyledi, uyarmaya çalıştı ama dinlenilmedi. Benim başka diyebileceğim bir söz yok.

Saygılar

Rabbim; Ben hiçim, Azametin karşısında acziyetimin bilincindeyim. Sen ne yazarsan güzel. Sen neyi silersen güzel. İstediğin gibi yaşat. İstediğin gibi öldür.
Alt 29-12-2012, 00:18
vartor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
vartor vartor isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Onur Üyeliği 

Subat´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Ahlak nedir? Neye göre şekillenir diye sormak istiyorum ama yeri değil sanırım. Hele ki böyle iddialı(!) bir konuda hiç gerek yok. Sayın yergin'e katılıyorum. Ensest ilişki biçimi insanın insan olma sürecinde yaşadığı bir olgudur. Bunun yıkılma süreci de ayrı bir tartışma konusu olabilir. Buna sapıklık deniyorsa, bütün insanlığın soyu sapıklıktan gelir. Sapkınlık nedir? Neye göre belirlenir? diye de soracak olursak, konu bambaşka bir boyuta taşınacak..

El insaf, kaş yapayım derken...
Bu gunki ahlak anlayisimiza uymayan bazi ahlaksizlik saydigimiz yasam sekillerini, kainatin kurucusu addedilen bir varligin on goremeyip, elcisine bile seslenip de uyarmamasi, benim de kabul edemiyecegim bir tavirdir. Tabi ki sadece islam degil, tum semavi dinleri de kapsar bu gorus acisi. Her seye kadir bir tanrinin, ensesti yasak ilan etmeden once, bir elma yenmesi yuzunden cennetten kovdugunu goz onunde bulundurursak, kendi planlayip hazirladigi, ruhuna kendinden ufledigi bir insana, ensesti yasaklayana kadar goz yummasi, dusundurucu olmalidir.

Iman, ask gibidir,gozleri koreltir,beyni muhurler.
Alt 29-12-2012, 00:24
Corpse Bride Corpse Bride isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

rahatsız olunacak ne var sapık sözünü kuran yüzyılladır inanmayanlarra yazılı olarak söylüyor aynı söz sahibine iade edilince niye tribe girildi. muhammed vahiy diyerek etmediği hakareti bırakmazken ondan olmayanlara iyyiydi. insanlığın baslangıcını filan bırakalım hakaretin alasını kuran yapıyor bu günde devam ediyorken bu inanç düşünce ve hakaretler. kaşılık verilince rahatsız olmanız, pardonda inanmıyorlar diye sapık olmayıda kimse kabul etmek zorunda değil. kitapta o yazılar dururken mazlumu oyanamak çiğlik resmen. sözler ağırsa önce kitaptakilerr kaldırılsın.
Alt 29-12-2012, 11:07
Super Moderator

Vartor Hocam, bugünden bakınca geçmişi sapıklıkla etiketlemek çok da doğru bir davranış olmayabilir. İnsan sürekli bir şekilde edinimlerini arttırır ve geçmişte çok zor olan sorunsallar zamanla yerini basitliğe bırakır. İlkel insanın, taşı yontmayı keşfettikten sonra, ucuna bir ağaç bağlayıp çekiç,satır,balta türünde bir alet elde edebilmek için 250.000 yıl geçmesi gerekmiş. Düşünce dünyası da bu şekilde değil midir ? Semavi dinlerin Tanrısı tabi ki de insanın bu şekilde bir gelişim göstereceğini bilemezdi. Zaten neyi bilebilir ki olmayan birşey ? Kaldı ki inançlı gözüyle bakılırsa, ödül-ceza ikilemiyle bu durum kotarılabilinir. Nasıl ki dünya'da alkol yasak ve alkolik olma durumu ahlak dışıyken öte dünya da bu kavram yoksa, ensest de aynı raya oturtulabilinir. Kuran'da zaten "allah gördü, anladı ki" diye başlayan cümleler bulunuyorken, ondan muktedir bir varlık çıkarmak ya da onu öyle ele almak bize pek bir şey kazandırmaz. Muktedir olan önce kendi kitabını korurdu..

Marks, diyalektiği anlatırken temel olarak şu prensibi benimser: Şeylerin diyalektiği, düşüncenin diyalektiğini belirler ve tersi doğru değildir. Bugün kullandığımız "akıllı telefonlar"a bakarak Graham Bell'i dolandırıcılıkla(ahlaksızlık?) suçlayabilir miyiz ? Bu halde ilkelleri(veya adem'i) ensestlikle suçlayıp ahlaksız olduklarını belirtmek ve onları suçlamak doğru olmaz. Kime göre ahlak sorusu da burada gerçeklik kazanıyor. Daha on yıl önce kadınların pantolon giymesi eşrafta ahlaksızlık göstergesiyken, şimdi etek giymesi ahlaksızlık olarak algılanıyor..

İlkellerin ensest'i yasaklaması din kavramının doğmasına yol açmışken, dinleri ensest üzerinden eleştirmek yerli yerinde bir davranış değildir. Bu konuda Freud'un Totem ve Tabu kitabı pek bir yardımcı olur bize.. Sitede de Dilaver Hoca'nın başlığı var bu konuyla ilgili. Hatta karşıt görüşte fikir bildiren Frodo hocayı da kandırırsak, o tartışmayı tekrar canlandırabiliriz

Sayın rakıbalık. Kitapların ettiği hakaretler konusunda sizinle aynı fikirdeyim. Ha, "onlar ediyor biz etmeyelim" de demiyorum. Ancak soyut kavramlar üzerinden bir şeyleri eleştirmeden önce, tarihselliğini anlamak gerekiyor. Kabaca bir örnek vereyim. İnsan'ın bir hayvan türü olduğunu biliyoruz. Bu türün kendi içindeki ayrışmasına da ırk diyelim. Doğada pek çok hayvan türü kendi türü dışındakilerle çiftleşmiyor diye bir almanla bir çinlinin evlenmesi ahlaksızlık mıdır ? Sapıklık mıdır ? Bir dini uydurmayı ele alıp "bakın işte sizler sapıksınız" demek için, elimizde sapkınlığın ne olduğunu belirtecek doneler olmalıdır. Hadi onu da geçtim, hepimiz sapığız bu durumda. İlkellerde olan bir yaşam biçimini ( bugün yok sanmayın! ) bugün eleştirmek diyalektiğe ters bir durum. Hele ki bunu yapan, kendisini marksist görüyorken..

Yarattığımız her etki bize bir düşman kazandırır, çoğunluğun kabul ettiği bir insan olmak için sıradan biri olmak gerekir.

Sigmund Freud
Alt 29-12-2012, 14:09
Baskoylu Baskoylu isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

İnsan'ın bir hayvan türü olduğunu biliyoruz. Bu türün kendi içindeki ayrışmasına da ırk diyelim. Doğada pek çok hayvan türü kendi türü dışındakilerle çiftleşmiyor diye bir almanla bir çinlinin evlenmesi ahlaksızlık mıdır ? Sapıklık mıdır ? Bir dini uydurmayı ele alıp "bakın işte sizler sapıksınız" demek için, elimizde sapkınlığın ne olduğunu belirtecek doneler olmalıdır. Hadi onu da geçtim, hepimiz sapığız bu durumda. İlkellerde olan bir yaşam biçimini ( bugün yok sanmayın! ) bugün eleştirmek diyalektiğe ters bir durum. Hele ki bunu yapan, kendisini marksist görüyorken..
Saygideger Subat Dost.

Marksistler; baska dusunceleri ve inanclari kendi savunmalari ve savunmaya calistiklari kutsalliklarini elestiremezmi?

1. Islam Din`i denen suc makinasi, Zina adi altinda kadinlara yonelik yapmis oldugu cinsel taciz sonucunda, Zina yapan yine kadin olup, taslanarak veya farkli cezlara carpitilarak hunarca katlederken, tecavuzcusu veya taciz eden sahis ise, ERKEK OLDUGU ICIN YAPAR, ERKEK DEDIGIN CAPKIN OLMALDIR gibi ovucu sozlerle odullendirilir.

2. Islam Din`i denen suc makinasi, Gercek Yaraticinin Kendisi Olan Kadina yonelik yaptigi haksizliklar basli basina insanlik dusmanligidir.
Onder ve liderleri resmi rakamlara gore 68 bayan`a yonelik cinsel tacizligi varken,
Sorgusuz ve sualsiz, istediklerini yaparken,
6 yasindaki cocuklara goz dikip, soz keserken,
Ardindan insanlar tepki gostermesin diye, 9 yasindaki cocuklara tecavuz ederken,
Kura atarak, sira ile yanlarinda goturdukleri hatunlarin yani sira, savas`ta ganimet olarak aldiklari, savas esirleri icinde cocuk yastaki kizlara zorla tecavuz ederken.
Resmi olarak 9 bayanla evli olma hakkina sahipken,
Kendi oz kizlarini bile bir birlerine pazarlarken,
Kendi Gelin`i (Zeyd ve Zeynep) bosanmasini sagladiktan sonra, hoslandigi ve hosuna gittigi Zeyneb`e tecavuz ederken.
Insanlarin cogalmasini; Erkek ve Kiz kardeslerin evlenmesi sonucu cogaldigini savunurken!!!!
Kardesimdir dedigi insana kendi oz kizini verirken..

Saydiklarimiz ve sayamadiklarimizla yola cikarsak, Bu suc makinasi Islam`in kitabi olan Kuran icinde Ayetlerin %50 uzerinde Kadin`a yonelik cinsel sapiklik soylemleri varken,
Diger %50 ise Korku, Iskence, Zulum, Katliam ve benzeri vaazlar varken..
Bunlari onlarin kendi inanclari ve savunmalari ile mahkum etme gibi bir sansimiz olamazmi?

Ozellikle Suc makinasi Islam Din`i Kadin`a yonelik yapmis oldugu ve insanligin kabul etmedigi haksizliklari aciklamaya calismak... Sizce Sucmudur?
Marksistler, insanliga yonelik suc isliyenleri elestireme ve mahkum etme haklari yokmudur?
Hem nalina hem mihina vuran,
Hem gunah diyen, hem gunah dedigi seyleri yapan,
Allah`in verdigi can`i, Allah`tan baska kimse alamaz diyen, Ardindan Cihat savaslari ile nice sucsuz insanlarin katline karar verip topluca katleden, bu suc makinasi Islam Din`ini elestirmek veya yaptiklarini aciga cikarmaya calismak sizce Marksist dusunceyi benimsiyen birisi yapamazmi?

Butun inanclari ve dusunceleri saygi ile karsilarken, bunlari elestiremeyiz veya yanlislarini, eksiklerini, celiskilerini ve hatalarini mahkum edemeyiz gibi bir yapilanma icine girmek Insanlik Gorevi Olmazsa Gerek.....

Namuslular; Namusuzlar Kadar Cesaretli Olsalar, Dunya Haksizliga Bu Kadar Gebe Kalmazdi, Insanlik Bu Durumda Olmazdi....

Saygi ve Insani Sevgilerimle
Alt 29-12-2012, 14:43
Super Moderator

Sayın Başköylü.

Benim bu konuda eleştirdiğim durum, sizin ithamlarınızda belirttiğiniz sapıklık ya da ahlak dışılık kavramlarıdır. İslamda bir erkeğin birden fazla kadınla evlenebilmesini tabi ki eleştiriyoruz ve eleştirmeye devam edeceğiz. Bu eleştirileri yaparken "neden bir kişiyle sınırlı kalmadığı" şeklinde yaparsak, kendimizi de eleştirmiş oluruz. Size göre insanın insan olma sürecinde ensest ilişki var mıdır? yok mudur? Yoksa eğer, insan nasıl insan oldu ? Ya da ahlak kavramı neye göre şekilleniyor ? Çok eşlilik (sadece erkek için) ahlaksızlık mıdır ?

Tekrar belirteyim. Bir erkeğin birden fazla kadınla evlenebilmesi ama bir kadının birden fazla erkekle evlenememesi eleştirelecek bir durumdur. Yoksa çok eşlilik sapıklıktır demek insani değildir. Bu durum idama karşı olup, örgüt içi infaza karşı olmamaya benziyor.

Tüm bu söylemlerinize bakarak hıristiyanlığın doğru olduğu sonucunu çıkarabilir miyiz ? Hıristiyanlıkta birden fazla kişiyle evlenmek yasak olduğu gibi boşanmak da yasaktır.

Sigmund Freud
Alt 29-12-2012, 22:19
Corpse Bride Corpse Bride isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

subat@,

bu gün islam ülkelerinde müslüman olmayan biri ne derece kendi inancını mudahalesiz yaşayabiliyor. kendilerinden olmayanın yaşam biçimi kültürü ne derece kabul görüyor. çok uzak değil sivasta olanlar, eminim ellerinde imkan olsa herkesi çatır çatır yakarlar.mısıra yemene arabistana irana ve ulkemize bakın. basit bir örnek geçenlerde akadaşıma, kuranı kendin oku başkasının söylemleriyle gruplara girme dedim. bana, beni yoldan çıkarıyorsun dedi ve küstü. toplantılarda ablaları ona kol kanat geriyor ne de olsa.forumda konu vardı, arabistanda sanırım,evlerinde yılbaşı eğlencesi hazırlığı yapan kişileri şeriat polisi basmış, kuranda sapık yazması ilkel donemde olmuş olması değil mevzu halen kendilerinden olmayana aynı mantıkla bakılıyor oluşu konu. forumda etliye sütlüye dokunmadan kimseye inancından dolayı karışmayan uyelerin düşünceleri dışarda hiç sökmüyor çoğunluk kendinden olmayanı yargılıyor yahu sitenin durumundan pay biçin kaç kez saldırıya uğradı münferit olay diyebilisiniz devlet kapattırmıyormu bu siteleri, nufus cüzdanı din hanesindeki tantana, ulke genelinde alkol alım yasakları ozaman şöylemi demeliyiz hr dvletin yapısı gereği saygı duyulmalı iyide her kültürdn insan var böylemi olmalı müslümanlar başka ulkelerde inancına kılık kıyafetıne zor kullanma görüyormu hiç. kendisini hiç sevmem ama freud bu gün bu bu yaşananlara şahit olsa çüş artık hiç mi yol almadınız derdi. sen git o ulkelrde yaşa ticaret yap ama kendindn olmayanı hala kabul etme.ayrıca onlarrı marksın mantığıyla değerlendirirseniz gerizekalı durumuna sokarsınız, dünyadan bi haber değiller çünki.

Önerilen Siteler

Başlık Düzenleme Araçları
Stil