Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > Genel Forumlar > Konu-dışı

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 19-02-2021, 15:27
Saint-Just Saint-Just isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üyeliğini Sonlandırmış

Khaos´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Bugün gelinen islamofaşit yapı kemalizmin gerisi de değildir
Sonucudur

Neoliberalizm çağında kapitalizmin çürüdüğü koşullarda islamofaşizm kemalizmin gayrı resmi çocuğudur.
O yüzden akp'nin cumhuriyete ve laikliğe karşı gerici hamleleri bir karşı devrim olarak nitelendiriliyor sanırım.

Türkiye'deki komünist hareket içerisinde ve dünya solunun geneli açısından da Atatürk ve Kemalizm hakkında bir konsensüs var. Daha öncede söylediğim üzere bizzat komintern'in alkışladığı bir devrim gerçeği var.

Bunun karşısında benim bildiğim sadece iki isim var, Başkaya ve Kaypakkaya. Fakat bunlardan biri (bizim için tarihsel değeri ayrı olmakla birlikte) kendi içerisinde önemli tutarsızlıklar barındırmakla beraber tamamen copy paste. Diğeri de Sevan Nişanyan gibi liberallerin yazımlarıyla baya bir paralellik gösteriyor.

akp'nin ya da siyasal islamcıların, Atatürk'ten nefret etmesinin bir sebebi var. Bunun üzerine düşünün bence.
Alt 19-02-2021, 15:33
Üyeliğini Sonlandırmış

Alt 19-02-2021, 15:45
Üyeliğini Sonlandırmış

marcos´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Saint-Just

Kürt isyanları Türk Cumhuriyetinden önceye dayanır ve Türk Cumhuriyeti ile sınırlı değildir.
Dersim isyanından kasıt 1937-38 olayları ise bu yanlıştır.1937-38 olayları isyan değildir.
SSCB de Kürt sorunu vardır.SSCB sorunun adını doğru koymuş (Kürdistan) çözüm (iki kez Kürdistan) yoluna gitmiş fakat başarılı olunamamıştır.SSCB son döneminde üçüncü kez Kürdistan denemesi planlamış fakat ömrü yetmemiştir.
Kürt isyanlarının büyük kısmı sol tandanslıdır.

Anadolu topraklarından feodalizmin çözülüşü Tanzimat'la başlar.Aşiretler konfederasyonun dağıtılışı iskan ve sanayileşme politikası.

Karşıtlık oluşturmak gibi derdim yok fraksiyonlarda umurumda değil sadece bilgi sunuyorum.
Bilgi dediğin senin fantezilerin.

He SSCB'nin işi gücü yoktu kürdistan kurmaya çalıştı. Nerde ne zaman çalışmışsa kimsenin haberi yok.

O yüzden mi komintern raporlarında dersim olayları feodal bir isyan olarak yazar?

Şeyh Sait isyanı gibi isyanlarda çok güçlü solcu emeller taşıyordu eminim.
Alt 19-02-2021, 18:36
Şüpheci Dinsiz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Şüpheci Dinsiz Şüpheci Dinsiz isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

Arkadaşlar mesajlarınızda kişisel ithamlardan kaçınalım, konuyu kişiselleştirmeden tartışalım.

* Bir ben vardır bende, benden içeri. (Yunus Emre)
* Gören bizi sanır deli, usludan yeğdir delimiz. (Muhy-i)
* Kadınlar insan, biz insanoğlu. (Neşet Ertaş)
* Bu otobüs de benim Maserati'm, halkımla birlikte kullanıyoruz. (Tuncel Kurtiz)
* Rahat yaşamak uğruna gerçeği mezara mı götüreyim; halka gerçeği anlatmak uğruna ölümü mü göze alayım? (Turan Dursun)
* Beneath this mask there is more than flesh, beneath this mask there is an idea Mr Creedy, and ideas are bullet-proof. (V for vendetta)
* O iyi insanlar, o güzel atlara binip çekip gittiler. Demirin tuncuna, insanın piçine kaldık. (Yaşar Kemal)
* Sen yanmazsan, ben yanmazsam, biz yanmazsak, nasıl çıkar karanlıklar aydınlığa. (Nazım Hikmet Ran)
* Çin'den İspanya'ya, Ümit Burnu'ndan Alaska'ya kadar her milli bahride her kilometrede dostum ve düşmanım var. Dostlar ki; bir kere bile selamlaşmadık, aynı ekmek, aynı hürriyet, aynı hasret için ölebiliriz..
(Nazım Hikmet Ran)
Alt 19-02-2021, 20:08
marcos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
marcos marcos isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Saint-Just´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Bilgi dediğin senin fantezilerin.

He SSCB'nin işi gücü yoktu kürdistan kurmaya çalıştı. Nerde ne zaman çalışmışsa kimsenin haberi yok.

O yüzden mi komintern raporlarında dersim olayları feodal bir isyan olarak yazar?

Şeyh Sait isyanı gibi isyanlarda çok güçlü solcu emeller taşıyordu eminim.
Kürdistan Uyezdi, Kuruluş 21 Temmuz 1923 fesih 8 Nisan 1929 idari yapı altı nahiye ( Karıkışlak, Kelbecer, Kubadlı, Koturli, Kürthaci,Murathanlı) idari merkez Laçin.

Kürdistan Okrugu, Kuruluş 25 Mayıs 1930 fesih aynı yıl içerisinde.

SSCB ülke dışında da Kürt meselesi ile ilgilenmiş destek vermiştir.Molla Mustafa Barzani (Kızıl Molla) bakıız.

1937-38 olayları tertele dir yani anlamsız saldırı halkın talan edilmesi kırımdan geçirilmesidir.

Şeyh Said olayı için Kemalistlerin söylemlerini tekrarlamayın.Şeyh Said Nakşibendi şeyhidir ve silsilede adı yazılır oysa isyanın Nakibendi dergahı ile ilgisi yoktur.Tüm Kürt isyanları sol tandaslıdır yazmadım büyük çoğunluğu yazdım.

http://bizimsokagincocuklari.com/wp-...EMES%C4%B0.pdf

" Şüphesiz eğer ki hayvanların dini olsaydı, şeytanı insan şeklinde hayal ederdi." / W. Ralph Inge
Alt 03-04-2021, 19:17
Ahlaksız - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Ahlaksız Ahlaksız isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Böyle bir şey olamaz ya.
Alt 07-07-2022, 15:26
Şüpheci Dinsiz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Şüpheci Dinsiz Şüpheci Dinsiz isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

Yorumsuz...

* Bir ben vardır bende, benden içeri. (Yunus Emre)
* Gören bizi sanır deli, usludan yeğdir delimiz. (Muhy-i)
* Kadınlar insan, biz insanoğlu. (Neşet Ertaş)
* Bu otobüs de benim Maserati'm, halkımla birlikte kullanıyoruz. (Tuncel Kurtiz)
* Rahat yaşamak uğruna gerçeği mezara mı götüreyim; halka gerçeği anlatmak uğruna ölümü mü göze alayım? (Turan Dursun)
* Beneath this mask there is more than flesh, beneath this mask there is an idea Mr Creedy, and ideas are bullet-proof. (V for vendetta)
* O iyi insanlar, o güzel atlara binip çekip gittiler. Demirin tuncuna, insanın piçine kaldık. (Yaşar Kemal)
* Sen yanmazsan, ben yanmazsam, biz yanmazsak, nasıl çıkar karanlıklar aydınlığa. (Nazım Hikmet Ran)
* Çin'den İspanya'ya, Ümit Burnu'ndan Alaska'ya kadar her milli bahride her kilometrede dostum ve düşmanım var. Dostlar ki; bir kere bile selamlaşmadık, aynı ekmek, aynı hürriyet, aynı hasret için ölebiliriz..
(Nazım Hikmet Ran)
Alt 08-07-2022, 10:48
LEVH - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
LEVH LEVH isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Dönüyor dolaşıyorlar işi İmamoğlu'na getiriyorlar. Yahu, 6lı masayı kuran Keke, ayrıca an itibariyle Türkiye'de en fazla oya sahip partinin başındaki kişi. Bunlar, fetöcü kılıklı, dindar görünümlü beyni sulanmışlar İmamoğlu ismini ortaya atıyorlar, sanki öyle bir tehlike varmış gibi. Hayır yani, İstanbul'a ne yaptı ki Türkiye'ye yapacak. İstanbullu ondan memnun değil ki zaten. Ben İstanbullu olarak İmamoğlu'dan memnun değilim örneğin. Anket yaptık, bir kişi katıldı, ben katıldım, İmamoğlu hakkında %100 memnuniyetsizlik çıktı. Gerginlikten başka bir şey yaptığı yok ya. Olacağım da olacağım, neye istinaden? Hiç, sadece olacağım. Hayret bir şey ya, öyle bir mantık olabilir mi? Sen Ahali-i Sultani için ne yaptın? Hiç bir şey. Elin cebinde gezdin.

Herneyse. Keke Cumhurbaşkanı olacaktır, bu beyni sulanmışların yüzündeki riyakarlık maskesi inecektir. Göreceğiz arkasında insan mı var, cin mi var, yoksa reptilian filan mı.

Ayık kafayla da forumda yazılmaz ki.

Yasal Uyarı: İçki zararlıdır.

Günde beş sefer hakarete uğruyorum, hiç kimseye hakaret davası açmıyorum.

Hay yaa len salak,
Hay yaa len veled.

Susuyorsak adamlığımızdan.

Önerilen Siteler

Başlık Düzenleme Araçları
Stil