Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > İbrahimi Dinler > İslam

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 07-03-2022, 10:03
LEVH - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
LEVH LEVH isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Standart İlk İnsan Kadındı

Selamun aleyküm din kardeşlerim. Nasılsınız iyi misiniz? İyi olmanızı cenabı simülatörden niyaz ederim.

-Bu konu daha önce kesin açılmıştır diye aradım ama bulamadım. Varsa birleştirilebilir.-

Şimdi bu ilk insan mevzusu var. Deniyor ki vay efendim ilk insan erkekti, vay efendim hatta ismi Adem'di. Lan sen nerden biliyorsun orada mıydın? Yok, dini kitaplar öyle demiş, Allah öyle demiş. Allah öyle derken sen orda mıydın? Yok. İncilde, tevratta, kuranda Allah öyle demiş. Allah bu kitapların altına imza atmış mı? Ne oldu? Ha çok zor yani. Gönder oğlum ordan kutsal mühür, ışınlansın şöyle Allah'ın kaşesini bassın kitabın dibine. Çok zor yani dimi. Lannn bırak! Kimi işliyorsunuz?

Şimdi, efendiler. Yapılan bilimsel genetik çalışmalar göstertmiştir ki erkek Y kromozonu kadın X kromozonunun bozulmasıyla oluşmuştur. Yani olay şudur. Genetik kod olarak erkek ve kadın şu şekildedir:

Kadın: XX
Erkek: XY

Şimdi burada kadın iki tane dişil X kromozomuna sahip. Erkekse bir kadınsı bir erkeksi iki kromozoma sahip. İşte erkeğin bu Y kromozomu, aslında kadın X kromozomuna benzemekte ve onun bozulmuş halidir. Şu şekilde:

Kadın ve erkek genetiğinin zaman içinde değişimi:

Kadın: XX > XX > XX > XX
Gördüğümüz gibi kadın genetiği sıfır anından bugüne kadar aynı.

Erkek: XX > XX' > XY' > XY
Gördüğümüz gibi erkek genetiği kadın genetiğinin bozulmasıyla oluşmuştur. Bunu hemen hemen neredeyse bütün genetikçiler, yani yobaz, faşist ve satılmış olanlar hariç aslında hepsi kabul etmektedir.

Şimdi bunu örneklerlendirelim havada kalmasın.

Kadın İlk İnsan Olmasının Örnekleri

Erkekte meme olması. Şimdi bakın, mesele ne kadar açık. Eğer ilk insan erkek olsaydı, doğal olarak memeye ihtiyacı olmayacaktı. Ve sıfır anından bugüne kadar erkekler memesiz olması gerekirdi. Fakat ilk insan kadın olduğu için ve erkek ondan evrildiği için erkekte de kadında olması gereken meme vardır. Bu örnekleri böyle çok artırabilirim, iğrençleşmemek için artırmayacağım.

Peki bu durum neden oluştu? İlk İnsan Konusunda Dini (!) Metinler Neden Bizi Kandırır

Eveet. Gel gelelim Ata tohumuyla üretilmiş kuru fasulyenin faydalarına. Şimdi biz hangi evrendeydik? Anti evren, Anti Tanrı, Anti şans, anti iyilik, her şeyin antisi. Hal böyle olunca her şey de yalan doğal olarak.

Şimdi mesela ne diyorlar? İlk insan erkekti. Ha demek ki ilk insan erkek değil kadın. Çünkü senin evreninde her şey tersine zaten. Ama bence anti evren olmayan asıl evrende Adem ilk insandı. Ama simüle eden ergen, bakın Tanrı demiyorum ergen, hani şey olsun derler ya, piçlik olsun, aynen o şekil piçlik olsun diye her şeyin tersini yapmaya çalışmış. Madem ki asıl evrende ilk insan erkekti, o zaman burda da kadın olsun demiş. Gerçekten iyi çalışmış ama. Biz bu şekilde bütün Tanrı-Adem-Havva-Şeytan senaryosunu baştan yazabilir ve doğrusunu bulabiliriz.

Gerçek Yaratılış Senaryosu

Senaryoya başlamadan evvel şunu kabul edeceğiz ki bize ne denmişse tersi doğrudur. Neden? Çünkü her şey anti evren, anti tanrı, anti şans evreni olduğu için.

1- Adem ilk yaratılan insan'dır.
+ Yanlış. Havva ilk yaratılan (!) insandır. Yaratma konusuna sonra gireceğiz.

2- Tanrı meleklere ve eşrefi mahlukata "Adem'e secde edin" dedi. Şeytan hariç hepsi secde etti.
+ Yalnlış. Tanrı Havva'ya (Adem daha ortada yok), bu mahlukatın hepsine secde et dedi. Şeytan hariç hiç birine secde etmedi.

Bakın senaryo nasıl birden bire değişti ve mantıklı bir hal almaya başladı. İnsan hakikatten de tüm diğer sanal mahluklardan daha aşağıdadır. Fakat hiç birisini itaat etmeye değer bulmaz. Sadece şeytan, hem ateşlten yaratılmış, yani güçlü, hem de çokça çakal olduğu için, böyle alengirli birisi hemen Havva'yı cezbetmiştir, ve aslında şeytana aşık olmuştur, bence yani.

3- Tanrı Adem ve Havva'yı cennete koydu.
+ Yanlış. Ortada Adem yok bir defa. Ayrıca cennette şeytan var. Zaten bu detaydan senaryo ortaya çıkıyor. Tanrı (Tanr'nın varlığı ve Havva'yı yaratması konusuna daha sonra gireceğiz), Tanrı Havva ve Şeytan'ı ateşten bir yere attı. Yani evlilik gibi. Bunların evliliğinden de Adem doğdu. Şimdi aslında Havva hep Havva doğururdu ama şeytanın genetiği farklı olduğu için genetik bozulma neticesinde Y kromozomu oluşmaya o zamanlardan başlamıştır.

4- Tanrı Adem ve Havva'yı cenneten kovdu.
+ Yanlış. Bir kere Adem ve Havva diye bir mevzu yok, Havva Adem'in anası zaten. Bir yere konulan kişiler Havva ve Şeytan'dı. Oldukları yer de cennet değil cehennemi bir yerdi. Ayrıca onları kovmadı, daha güzel çoğalsınlar diye dünyaya gönderdi.

5- Şeytan mı Tanrı mı?
Şimdi yaratılış hakkında her şey yalan olunca, aslında Tanrı ve şeytanın da yer değişmiş olması gerektiğini anlıyoruz. Yani aslında evlenenler şeytan ve Havva değil, Tanrı ve Havva. Zaten, İsa'nın Adem'e eşdeğer olmasının nedeni de bu. Her ikisinin de Tanrı'nın çocuğu olması. Yalnız sorun şu ki burada Tanrı şeytan rolünde ve şeytan Tanrı rolündedir. Bu konuda çok böyle düşünürseniz benim gibi olursunuz, yani kafayı yersiniz. Çok da şey yapmayın yani. Dur şu kadehi doldurup geliyorum, böyle bir konu ayık kafayla da yazılmaz ki.

...

Gerçek Adem ve gerçek Havva elbette ki var, ama bu evrende böyle bir durum yoktur. Yaratma konusuna girersek de, gireceğiz çünkü yukarıda söz verdim, Havva yaratılmış dediğine göre yaratma hadisesi de yoktur. Havva zaten vardı, hazırda vardı yani, copy-past şeklinde başka bir evrenden kopyalanmıştır.

Eveet sevgili dostlaar. Gerçekleri okudunuz. Herkese kabus gibi bir hafta dilerim. Ben böyle diliyorum bakın tersi olsun diye, anti evren, anti şans, anti dua.

Ayık kafayla da forumda yazılmaz ki.

Yasal Uyarı: İçki zararlıdır.

Günde beş sefer hakarete uğruyorum, hiç kimseye hakaret davası açmıyorum.

Hay yaa len salak,
Hay yaa len veled.

Susuyorsak adamlığımızdan.
Alt 07-03-2022, 13:02
Pasteur Pasteur isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üyeliğini Sonlandırmış

LEVH´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Selamun aleyküm din kardeşlerim. Nasılsınız iyi misiniz? İyi olmanızı cenabı simülatörden niyaz ederim.

.
"Selamün Aleyküm", "Allax'ın selamı üzerine olsun" demektir (Bir duadır).

Öyle bir şey yok(Allax)!

İMAN ETMEYENLERE SELAM VERİP ALMAK

Ebû Hürmeyre rivayet edildiğine göre, Resûlullax şöyle buyurduymuş:

"Yahudi ve hıristiyanlara öncelikle siz selâm vermeyin. Yolda onlardan biriyle karşılaştığınız zaman, eziyet etmemek şartıyla, onları yolun kenarından yürümeye zorlayınız. " (Müslim, Selâm 13)

Enes den rivayet edildiğine göre, Resûlullax şöyle buyurduymuş:

"Kitap ehli olanlar size selâm verdiklerinde, onlara: Ve aleyküm, deyiniz. " (Buhârî, İsti'zân 22, Mürteddîn 4; Müslim, Selâm 6–9)
Üsâme 'den rivayet edildiğine göre, Nebîx, müslümanlar, müşrikler –puta tapanlar– ve yahudilerden oluşan bir topluluğa rastladı ve onlara selâm verdi. (Buhârî, İsti'zân 20; Müslim, Cihâd 116)

Merhaba gözüm.
Alt 07-03-2022, 14:23
Üye

Üff. Varya ne ironiden anlıyon ne şakadan anlıyon. Konu hakkında bir şey söyledin mi diye baktım yazdığın şeye bak.

Yolun kenarından yürümeye zorlamak nedir, omuz mu atacağız birbirimize. Ha anladım, kim daha güçlü omuz atarsa öteki yolun kenarından yürüyecek. Ne yapacan sonra yolun kenarında kalınca tekbiir deyip saldıracak mısın?

Kaynak diye onu göstertiyorsun yani. Haspin'allaaah. Bak gene.

Hay yaa len salak,
Hay yaa len veled.

Alt 08-03-2022, 17:35
Üyeliğini Sonlandırmış

Üff. Varya ne ironiden anlıyon ne şakadan anlıyon. Konu hakkında bir şey söyledin mi diye baktım yazdığın şeye bak.

Yolun kenarından yürümeye zorlamak nedir, omuz mu atacağız birbirimize. Ha anladım, kim daha güçlü omuz atarsa öteki yolun kenarından yürüyecek. Ne yapacan sonra yolun kenarında kalınca tekbiir deyip saldıracak mısın?

Kaynak diye onu göstertiyorsun yani. Haspin'allaaah. Bak gene.
Tamam da, ironide olsa ateistlere öyle "allax ın selamı üzeirnize olsun" denmez ki! Küfür mü ediyorsun sen bize? Müslim bile olsan öyle bol keseden selam dağıtılmaz gözüm. Açık fasıklara(sigara içenler misal) bile selam verilemezken!. Bu ne perhiz.....

kynk: https://diyanet.gov.tr/tr-TR/Kurumsa...e-anlatmaliyiz
Alt 09-03-2022, 09:21
Üye

Pasteur´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Tamam da, ironide olsa ateistlere öyle "allax ın selamı üzeirnize olsun" denmez ki! Küfür mü ediyorsun sen bize? Müslim bile olsan öyle bol keseden selam dağıtılmaz gözüm. Açık fasıklara(sigara içenler misal) bile selam verilemezken!. Bu ne perhiz.....

kynk: https://diyanet.gov.tr/tr-TR/Kurumsa...e-anlatmaliyiz
Tövbe tövbe estağfurulzeus. Arkadaşım sen başıma bela mısın ya?

Burası neresi bak yukarıya, "islam" yazıyor. turandursun'un islam alt forumu. Yani burada, islam hakkında yazıyoruz. Ayrıca müslüman ahbaplarım buraya gelince burayı okuyor, buraya yazıyor. Sana yazmıyorum yani. Din kardeşim derken kastım, yani hitap ettiğim sen değilsin, buraya gelip okuyacak olan müslüman tin kardeşlerimiz. Araya girme arkadaşım yallah tazyik ya.

Hay yaa len salak,
Hay yaa len veled.

Alt 09-03-2022, 15:39
Üye

Ayrıca şöyle de bir konu var, selamun aleyküm'ün Allahla alakası yok. Ya bunları aslında biliyorsun da yalandan yere beni uğraştırıyorsun işte.

Selamun aleyküm islamdan önce de vardı, hatta yahudilerden önce de vardı, o zamanın putlarından biriyle ilgili bir selamlama sekli aslında. Onu geçelim, selam, zaten iyilik, aleyküm, size. Eee? Allahla ne alakası var. Şimdi sen ve müslüman din kardeşlerin bunu satın mı aldınız? Şey gibi, adam kamyonun arkasında Arapça yazı yazmış, park yerinde gelen geçen okuyup dua ediyor bir taraftan, amin. Kamyon arkası yazıda yazan şey: "sinyal vermeden sollayanın ta anasını". Arapça olsun tamam yani, hemen yapıştıır "islamik."

İçinde Allah geçse gam yemeyecem. O zaman sen kalkarsın "dobre viyeçır" kalıbını da Ruslara ait değil müslümanlara ait diyebilirsin. Olmaz ki böyle, tuttuğunu sahipleniyorsun. Yani kusura bakma da siz müslümanlar kör misali tuttuğunuzu şey ediyorsunuz. Boşuna demiyorlar minare olan memleketten uçakla bile üstünden geçmeyeceksin, onu bile sana şey yapmaya, yani sataşmaya çalışır. Bak mesela İsa'nın öğrencileri de "rab rab" deyip duruyordu, ayrıca rabbi de var. Rabbi neydi, hahamdı, rab neydi, öğretmendi. Hemen alın onu da alın, Rabbimiz, Allah demek. Havariler neydi? Öğrenciydi. Öğrenci parmak kaldırıyor "hocam hocam bir şey sorabilir miyim?" "rab rab" ondan dolayı diyor yani, "Allahım Allahım" demiyor yani. Ama bizim dingiller onu alıyor, hem de yanlış anlıyor, e hani İsa Tanrı değildi? Yok, onlar İsa'ya "Rab" diye hitap ediyorsa demek ki Rab Tanrı demektir. Yok ya valla bunlar dingil ötesi yeminle.

Zaten size göre her şey Allah demek. Selam da desek hemen onu Allaha bağlayın. "merhaba" aha Allah dedi, "iyi akşamlar" e zaman bu da selamun aleykümün Türkçesi, Allah dedim gene dimi.

Yav bi gidin Ying ve Yeng aşkına ya. Bak Allah da demedim, onun da ötesine geçtim. Ona da bir şey bul şimdi sen. Puff.

Hay yaa len salak,
Hay yaa len veled.

Alt 10-03-2022, 01:26
Üyeliğini Sonlandırmış

Ying ve Yeng aşkına ya. Bak Allah da demedim,.
Zırvaladın, mıçtın sıvadın, aferin otur mısır.

Adı ne olursa olsun; "tanrı aşkına" diyebilirsin, hakkındır seni bağlar. Bu fikrini yayma hürriyetidir, diyemem. Çünkü; çaktırmadan bize "tanrı" diye bir olgu, olmadığı halde bizi manüple ederek, somutlaştırdığın hayali dogmayı dayamaya kalkışmaktır. Bu bulaşıcı sanrınızı yüzümüze kusmadır. Şizo karekterinin alenen dışa vurumudur. Bizi de bir nevi şizofren( zararlı virüs yayan) olmaya zorlamadır. Şimdi sen veya diğerleri bir ortamda, bir ateiste gündelik bir konu, sohbet esnasında 2-3 kelimede bir "allax""allax""peynirgamner efndimiz-mimiz" desen, ve ben(ateist) refleksen "allax diye bir şey yok" desem, ve; hani nerede, olsa herkes görürdü, hissederdi. Bilim ile bu sizin dogma öğretileriniz, kaynaklarınız çelişiyor. Ayrıca bu dogma sözde kutsal kitaplar insan haklarına aykırı, ayrımcılığı emredip, kendisinden olmayanın kanının dökülmesini istiyor. Biz kimseyi kutsal bir uyduruk adına katledemeyiz, böyle imtihan, cennet hakkı kazanma olamaz. Öyle bir şey, iyi ve bölücü olmayan, bütün evrene eşit ve adil olan bir "yaratıcı" olsa niye inkar edelim. Keşke adil bir kutret olsa, bunu en çok ateistler ve akıl sahibi insanlar ister. Desem, gerçek somut bilgiyi, fikrimizi yayma özgürlüğümüze karşı, bırak saygı duymayı ya beni döversiniz, ya da öldürürsünüz. Değil mi?

"Allax' ın selamı üzerine olsun" ne demektir yahu? Alenen "allax" ı, bu gerçekte olmayan şeyi varlayıp kabul etmek zorundasınız ulanın kibarcasıdır. Bundan başka bir anlam çıkarabilmek pek safdillik olur.

Olmayan şeyin selamı var diyip, karşılık bekleyeceksin. Yani bana alenen ahlaksızca bu dogmanı dayayacaksın. "Öyle bir şey yok ki, selamı" olsun diye karşılık versem sonuç, şekil a: TD!

Asıl sen anladın da "salak' a yatıp, aklımıza hakaret ediyorsun. Niye olmayan bir şeyi bize dayama ihtiyacı duyuyorsunuz? Varsa somut delillerini ortaya dök, ya da sus. Biz inkarcı değiliz. Olan bir şeyi inkar etmeyiz. Asıl inkarcı sizsiniz, dogmanızı hile ile doğar doğmaz her bireye dayadığınızı("dinde zorlama yoktur" yalanınızı) kabul etmiyorsunuz. Nasıl zorlama yok? "selamın mello" hee? Biz de yedik.

De git işine, dengine çat. Bildiklerimizi çoktan unuttuk biz, velhasılı kelam...
Alt 15-03-2022, 10:09
Üye

Yav he he desem zırvalamayı bırakıp konu hakkında yazar mısın? Yoksa hayali şizofren takıntı ve saplantılarınla bağlam dışında mıçıp sıvamaya devam mı edeceksin?

Benim fikirlerim evrensel ve sonsuz, ebedi ve ezeli fikirlerimden ilham almakta olup hiç de öyle bey'kamber'miş, mallaxmış filan takıntılarım olmadan yazmaktayım. Bunu her tarafsız gözlemci fark edecektir.

Benim burada gördüğüm, yani mecburen böyle yaptığınızı düşünüyorum, konu tabi böyle, harikulade bir konu ve mükkkkemmel oturmuş bir teori olduğu için, efendime söyliyim, buna karşın veya destekleyici argüman üretebilecek, söyleyebilecek bir sözü olmayan insanların, yani bu kapasitede, bu çapta, bu kaliprede olmayan insanların, alçaktan atılan kurşun misali böyle, ne yapsın zaar, işte böyle vay efendim selamlamaymış, yok efendim sallaxmış, böylesi, bizim böyle gırgırına söylediğimiz, takmadığımız, öylesine, hani çoluk çocuk oynasın diye havaya attığımız söylemleri havada kapıp, bunlardan nemalanmaya çalışılması, bunlardan medet umulması ve böylece konunun güzeel bir şekilde manipüle edilmesidir.

Sadede geliniz efenim. İlk insanın kadın olması hakkında lehte veya elehte edebileceğin bir iki kelam var mı? Yoksa şöyle az ötede durunuz, dükkanın önünü kapatmaktasınız.

Hay yaa len salak,
Hay yaa len veled.

Alt 16-03-2022, 02:49
Üyeliğini Sonlandırmış

Sadede geliniz efenim. İlk insanın kadın olması hakkında lehte veya elehte edebileceğin bir iki kelam var mı? Yoksa şöyle az ötede durunuz, dükkanın önünü kapatmaktasınız.
Hala diyor ki; yumurta tavuktan çıkmadı. Tavuk yumurtadan çıktı.

Yemezler evlat. İlk insan diye bir olgu yok!. "Evrim" var.

İlk balçıktan heykel insan kadın olsa, ondan doğan eş olmaz hem! idiot...

Boşuna dememişler dinde mantık aranmaz diye. Mantık kılıfına sokacam, aklayacam dersen işte böyle daha beter etik- mantık mokuna batar boğulursun.

Hee, "ilk insan kadındı(Bakir Meryem), sonra doğurduğu erkek çocuğuna bekaretini verdi, çoğaldıkça çoğaldık". Tavuktan yumurta çıkardık, öyle mi?

Benim fikirlerim evrensel ve sonsuz, ebedi ve ezeli fikirlerimden ilham
"Dünya düz, atom bombası diye bir olgu yok, ya' çıkılmadı, korona da yok" senin gibi düşünürlere göre...

Evladım, atom bombası atılmadığını iddia etmek nasıl bir akıl hastalığıdır? Akıl hastası değilsen şayet Japon halkına çok ağır bir hakaretir.

harikulade bir konu ve mükkkkemmel oturmuş bir teori olduğu için,
Beyninden ossorduğun üfürük "teori" olmaz. Olsa olsa zırva olur.

Heykel(çamur) ete kemiğe damarlara mamarlara dönüşen bir canlı olamaz. Ki, bunun ilki dişi idi, yok erkek idi safhasından söz edilebile... Hülasa, osturuktan teyyyare dükkanına yanaşmasınlar uyarısı yapmak lazım, ki vakitlerini çalmayasın... He deyip geçin. Doktor kendi haline bırakın dedi gari...
Alt 16-03-2022, 09:36
Üye

Pasteur´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
He deyip geçin. Doktor kendi haline bırakın dedi gari...
Tamam.

"he."

Hay yaa len salak,
Hay yaa len veled.

Önerilen Siteler

Başlık Düzenleme Araçları
Stil