Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > Bilim > Biyoloji > Evrim

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 22-07-2009, 00:03
walla - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
walla walla isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Bulunduğu yer: Ben anadolunun her karış topragindan, suyundan, güneşinden ve havasından doğdum, ben anadoluyum...
Standart Antibiotik direnci nasıl oluşur

Evrim teorisine karşı olanlara bir sorum var, bunu cevaplayamıyorsanız, evrimden bir şey anlamadığınız ortaya çıkar, orda burda ahkam keseceğinize bana şunun nasıl olduğunu açıklayın, sonra Evrim teorisini çürütmeye çalışın. Bakalım Biyoloji donanımınız nedir de Evrime karşısınız.

Soru: ANTİBİYOTİK DİRENCİ NASIL OLUŞUR.

Bedenimin her zerresi Anadoludur. Ben anadolunun her karış topragindan, suyundan, güneşinden ve havasından doğdum, ben anadoluyum...
Alt 22-07-2009, 13:09
Ayejj - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Ayejj Ayejj isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Demir tunç ,katre,keçi,nogada,envyme ve diğer evrim karşıtları işte at ,işte meydan görelim bakalım alternatif teorilerinizi.
Alt 22-07-2009, 13:20
Sapiens - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Sapiens Sapiens isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Ayejj´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Demir tunç ,katre,keçi,nogada,envyme ve diğer evrim karşıtları işte at ,işte meydan görelim bakalım alternatif teorilerinizi.
Öncelikle, sayın nogada evrim karşıtı olmadığını, evrime inandığını ifade ediyor, onu bu listeden ayrı tutalım.

Ancak, evrime inanan birinin evrim ile Kuran'da anlatılan yaratılış konusunu nasıl birleştirebildiğini merak etmek de bizim hakkımız diye düşünüyorum. Bu konu açıklığa kavuşturulmayı bekliyor.

Yaratıcıların en güzelini, sizin ve geçmiş atalarınızın Rabbi olan Allah’ı bırakarak “Ba’l’e mi tapıyorsunuz?
Alt 24-07-2009, 00:22
Üye

Bulunduğu yer: Ben anadolunun her karış topragindan, suyundan, güneşinden ve havasından doğdum, ben anadoluyum...

Nogada'yı muaf tutalım, en azından bana bilgilenmek istediğini belirtti.

Evet EVRİM KARŞITLARI, NERDEYİZ.
ARAYIN GOOGLEDEN. ANTİBİYOTİK DİRENCİ....

Bedenimin her zerresi Anadoludur. Ben anadolunun her karış topragindan, suyundan, güneşinden ve havasından doğdum, ben anadoluyum...
Alt 24-07-2009, 15:23
demir_tunc demir_tunc isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Antibiyotiğe karşı dirençli olan bakteriler o antibiyotik üretilmeden önce de zaten dirençli olurlar.

Scientific American dergisi:

“Çok sayıda bakteri, daha ticari antibiyotikler kullanılmaya başlamadan önce de direnç genlerine sahipti. Bilim adamları bu genlerin neden evrimleştiklerini ve varlıklarını sürdürdüklerini kesinlikle bilmiyorlar.”

Birsürü bakteri çeşidi vardır ve bunların farklı farklı direnç sistemleri vardır. mesela bir bakteri topluluğuna antibiyotik uygulandığında dirençli olanlar hayatta kalır ve çoğaldıkları zaman da zaten genlerinde o antibiyotiğe direnç bilgisi taşıdıkları için yeni oluşan canlılarda direnç sahibi olurlar.

Burada evrimle mutasyonla alakalı bir durum yoktur. Çok net Allah ın varlığını gösteren bir konudur

http://turandursun.blogspot.com/
Alt 24-07-2009, 15:32
kafasikarisik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
kafasikarisik kafasikarisik isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üyeliğini Sonlandırmış

Çok güzel, işte bunun adı doğal seçilimdir. Evrimin sadece bir ayağı. Demekki doğal seçilimi kabul ediyorsunuz. Peki neden bakterilerin bazılarında antibiyotik direnci taşıyan genler vardır? Bu gen farklılıkları nasıl meydana gelmişlerdir? Daha antibiyotik ortada yokken bu genetik farklılık neden oluşmuştur?

insanlar yağmurdan kaçar
ama su dolu küvetlerde
otururlar. C.Bukowski
Alt 24-07-2009, 15:46
nogada - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
nogada nogada isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Evrim karşıtlarımı?

Görmeyipte Korktuklarımız Sevmediklerimiz,Görmeyipte Sevdiklerimiz İnandıklarımızdır...!!!
Alt 24-07-2009, 15:50
Kıdemli Üye

Sapiens´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Öncelikle, sayın nogada evrim karşıtı olmadığını, evrime inandığını ifade ediyor, onu bu listeden ayrı tutalım.

Ancak, evrime inanan birinin evrim ile Kuran'da anlatılan yaratılış konusunu nasıl birleştirebildiğini merak etmek de bizim hakkımız diye düşünüyorum. Bu konu açıklığa kavuşturulmayı bekliyor.
Sayın sapiens...

Ben kuran'ı insanlara yönelik bir sorumluluk ve toplumsal çözümler getirmş ve yaratıcı yaratan arasındaki bir köprü olarak görüyorum.Daha önce belirttiğim gibi bir bilim kitabı olsun diye gelmedi.Ve içinde bir çok manasal yaklaşım olduğunu ve vicdana ve ruhaniyete öncelikv erek bir kitap olduğunu belirtmiştim.

Görmeyipte Korktuklarımız Sevmediklerimiz,Görmeyipte Sevdiklerimiz İnandıklarımızdır...!!!
Alt 24-07-2009, 15:52
Kıdemli Üye

walla´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Nogada'yı muaf tutalım, en azından bana bilgilenmek istediğini belirtti.

Evet EVRİM KARŞITLARI, NERDEYİZ.
ARAYIN GOOGLEDEN. ANTİBİYOTİK DİRENCİ....
Evet evrim konusunda değil bu başlık altındaki düşüncelerinizle ilgili sizin görüşlerinizi öğrenmek istiyorum.

Sayın walla.

Alt 25-07-2009, 00:38
Üye

demir_tunc´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Antibiyotiğe karşı dirençli olan bakteriler o antibiyotik üretilmeden önce de zaten dirençli olurlar.

Scientific American dergisi:

“Çok sayıda bakteri, daha ticari antibiyotikler kullanılmaya başlamadan önce de direnç genlerine sahipti. Bilim adamları bu genlerin neden evrimleştiklerini ve varlıklarını sürdürdüklerini kesinlikle bilmiyorlar.”

Birsürü bakteri çeşidi vardır ve bunların farklı farklı direnç sistemleri vardır. mesela bir bakteri topluluğuna antibiyotik uygulandığında dirençli olanlar hayatta kalır ve çoğaldıkları zaman da zaten genlerinde o antibiyotiğe direnç bilgisi taşıdıkları için yeni oluşan canlılarda direnç sahibi olurlar.

Burada evrimle mutasyonla alakalı bir durum yoktur. Çok net Allah ın varlığını gösteren bir konudur

http://turandursun.blogspot.com/
Çok sayıda bakteri, daha ticari antibiyotikler kullanılmaya başlamadan önce de direnç genlerine sahipti.

Burda zaten antibiyotik direncinden bahsedilmez.
Bakteri önceden X antibiyotiği ile üremesi duruyorken, neden sonradan bu X antibiyotiğine direnç oluşur.

Burada evrimle mutasyonla alakalı bir durum yoktur. Bu lafa gülerim. heh he.
Çuvalladınız.
Antibiyotik direnci konusunda fikri olan YARATILIŞÇI KARDEŞLER evet bekliyorum.

Önerilen Siteler

Başlık Düzenleme Araçları
Stil