Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > İbrahimi Dinler > İslam

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 24-07-2012, 12:46
bursali68 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
bursali68 bursali68 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Merhb,

'''EMENERRASULU''yu öğren
Ah be arkadaşım...Söylediğinle çelişen bir ayeti ne diye örnek gösterirsin...Bir de her yatsı namzında okunur bu ayet...! Hiç mi düşünmedin kafa patlatmadın bu ayet ne diyor diye...?

BAKARA
285.Âmener resûlu bimâ unzile ileyhi min rabbihî vel mu’minûn(mu’minûne), kullun âmene billâhi ve melâiketihî ve kutubihî ve rusulih(rusulihî), lâ nuferriku beyne ehadin min rusulih(rusulihî), ve kâlû semi’nâ ve ata’nâ gufrâneke rabbenâ ve ileykel masîr(masîru).

285.Resul, Rabb'inden kendisine indirilene inanmıştır; müminler de. Hepsi; Allah'a, onun meleklerine, kitaplarına, resullerine inanmışlardır. Allah'ın resullerinden hiç birini ötekinden ayırmayız. Şöyle demişlerdir: "Dinledik, boyun eğdik. Affet bizi, ey Rabb'imiz. Dönüş yalnız sanadır."

...."Dinledik, boyun eğdik. Affet bizi, ey Rabb'imiz. Dönüş yalnız sanadır."

Kendisine indirilene ONCE
kendisi iman etti

Sonra tebligi yapti

Ve
Once kendisi
....boyun eğdik
Dedi

Yani
Her soyleneni yerine getirdi
Vahiye teslim oldu
Ehl-i Kur’an oldu

Bir de ilave yapayım çünkü daha önce okumamışsın...!

AHKAF
9.Kul mâ kuntu bid’an miner rusuli ve mâ edrî mâ yuf’alu bî ve lâ bikum, in ettebiu illâ mâ yûhâ ileyye ve mâ ene illâ nezîrun mubîn(mubînun).

9.De ki: "Ben, resuller içinden bir türedi değilim! Bana ve size ne yapılacağını da bilmiyorum. Bana vahyedilenden başkasına da uymam! Ve ben, açıkça uyaran bir elçiden başkası da değilim."
==============

Resul diyor ki...:
"...Bana ve size ne yapılacağını da bilmiyorum..."

Sen diyorsun ki ....:
Kafir,inkarcı ,fitneci,müslüman mısın sen de yahu...!
=========

"….Bana vahyedilenden başkasına/Kur'an'dan baskasina da uymam!

Resul
Yalniz Kur'an derken…

Sen diyorsun ki Sünnet....

Emrin olur...!

Sağlıcakla kalınız...

" Kötülüğün galip gelmesi için iyi insanların hiç bir şey yapmaması kafi " Edmund Burke
Alt 24-07-2012, 13:02
kurtulusislamda kurtulusislamda isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Denetimdeki Üye

bursalı68
benim düşüncelerimle çelişen bir durum yok burda,biz şunu bas bas bağırıyoruz
kuran-ı keimi tek başına anlamaya calışırsan,peygamber efendimizin hadislerini,sünnetlerini terk ederde,bana sadece kuran-ı kerim yeter dersen yanlışa düşersin dememiz doğru deilmi
sana zekat konusunda misal verdim ,kime,nasıl,ne kadar bu mevzulları peygamber efendimizn hadislerine bakmadan,onun verdiği gibi yapmadan kuran-ı kerimdeki ayet yeter dersen yanlıştasın dedik,
peygamber efendimiz bana kuran-ı kerimin 2 katı hikmet verildi derken bu hikmet kuranda gecmeyen,bir mü'minin davranması gereken,hal,ortam,vb gibi durumları biz nasıl öğreniyoruz,peygamber efendimize uyarak,zira islamiyeti en iyi yaşayan ve en iyi tatbik eden peygamber efendimizdir,
peygamber efendimiz 5 vakit namaz kılmıştır,hatta teheccüd namazları sünnettir,isteyen kılabilir,kılmasand olur ama teheccüd namazı kuran-ı kerimde geçmektedir,farz namazların vakitleride belirtilmemiş ise bunu en iyi uygulayan ve anlayan peygamber efendimizin hayatını örnek almazsak acıkca yanlışa düşeriz,kemale eren bir mü'min olmayız

insan ateist olmayı görsün içeriden adeta kendini yöneten başka bir irade olduğunu farkeder. O irade kişinin aklına Allah ile ilgili ipucları gelse hemen devreye girer ve esir edilmis o kişiyi kendi istikametine cevirir. Ateist mantığı yoktur.Herşey tesadüfün işidir
Alt 24-07-2012, 13:03
Yergin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Yergin Yergin isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Ululelbab gitti, bursali68 geldi,

Var efendim, yok efendim. Gerekeni var, gerekmeyeni yok.

Açık açık konunun linkini yazıyorum, mesajın olduğu sayfanın linkini koyuyorum. Alıpta cevap yazmıyor. Hani sadece Kuran derdiniz? Orada sadece Kurandan açıklama yapılmış.

Şu an Peygamber nerede imiş?...

Bak arkadaşım. Kuran ayetlerinin hiç bir şekilde değişmediği, değiştirilmediği ve değiştirilemiyeceği konusunda hemfikiriz. Ama siz diyorsunuz ki, hadisler için bu geçerli değildir. Nereden bileyim hangisi doğru, hangisi yanlış. O yüzden hiç uğraşmıyım, büsbütün sileyim atayım hepsini. İşte bu düşünce yanlış. Bu düşünce Sünneti tamami ile inkar etmektir. Uygulamayabilirsin ama inkar farklıdır. İnkar, polemik dediğin ki, sadece Kuran diyen birisinin Kuran'daki bir ayete polemik dediğine de şahit olmuş olduk, Allah'ın dediklerine uymamaktır. Siz, hadisleri büsbütün attığınız için bir yerlerden duyduğunuza inanıyorsunuz, 3 vakit demeniz bu yüzden.

Hayvan katliamı demen bile, düşüncelerini açık açık ifade edemediğini gösteriyor. Ne deniyordu bu tarz kişilere? Bahai miydi?

Rabbim; Ben hiçim, Azametin karşısında acziyetimin bilincindeyim. Sen ne yazarsan güzel. Sen neyi silersen güzel. İstediğin gibi yaşat. İstediğin gibi öldür.
Alt 24-07-2012, 13:29
Üye

Merhb,

Ululelbab gitti, bursali68 geldi,
Ben o , bu , şu değilim...Ben benim...!

Açık açık konunun linkini yazıyorum, mesajın olduğu sayfanın linkini koyuyorum. Alıpta cevap yazmıyor. Hani sadece Kuran derdiniz? Orada sadece Kurandan açıklama yapılmış.
Sn.Arkadaşım bunu anlamak bu kadar mı zor...Ben Zerdüştün kitabından açıklamıyorum...Ben de senin - benim inandığımız kitap olan Kur'an'dan açıklama yapıyorum...O arkadaşın da kendi kabulüne göre olan bir açıklama o...Beni bağlamıyor ki,ille de bir yanıt yazmak durumda olayım...Ben yazacağımı yazmışım...Yapıştırdığınız bir linkteki mesaj ile de bunu değiştirecek halim yok...Ki özellikle linkteki mesajın neredeyse benzeri DİYANET in de sitesinde var zaten...Ayrıca o arkadaş bildiğim kadarıyla şu an burada da değil...

sadece Kuran diyen birisinin Kuran'daki bir ayete polemik dediğine de şahit olmuş olduk,
Sn.Yergin,ben diyorum ya " sizin gibiler çarpıtmada birie-bir " diye...Sonra da tutuşuyorsunuz...Bakın bakalım iyi okuyun ben ne demişim...;

Sn.Yergin polemik yaratacak ayet tutup getirmeyin...
Bu cümlemin ne için söylendiğine baktınız mı vey düşündünüz mü...? Hiç sanmıyorum...Oys ki rmızdki trtışm....:

" Sünneti kabul veya değil " şeklindeki bir tartışma...İşte böyle bir durumda kalkarda CIMBIZLMA sözüm ona kanıtlama gayretine girerseniz , polemiğin ortasına o ayeti atarsınız...Sonra da döner bak sen böyle dedin dersiniz...Diyorum ya işte siz bu sunuz ...!

Bak arkadaşım. Kuran ayetlerinin hiç bir şekilde değişmediği, değiştirilmediği ve değiştirilemiyeceği konusunda hemfikiriz.
Sn.Yergin içeriği nedir konusunda yanlış anlayacağınızı bile bile yine de söyleyeceğim...Bazı ayrıntılarda AYNI DÜŞNMÜYORUZ...Buna en iyi örnek MAİDE 3 tür...Biliyorum ki bunu da evirip çevirip " aaa bursali Kur'an değiştirilmiştir dedi " deyip servis etme gayretine bir şekilde gireceksiniz...Ama yok zararı ben doğru bildiğimi söylerim...Ki geçmişte burada yazıştığımız bazı arkadaşlar da bilirler bu konudaki düşüncelerimi az çok...

Hayvan katliamı demen bile, düşüncelerini açık açık ifade edemediğini gösteriyor. Ne deniyordu bu tarz kişilere? Bahai miydi?
Sen hayvan katliamını git savun arkadaşım...Seni tutan mı var...!

Sağlıcakla kalınız...

" Kötülüğün galip gelmesi için iyi insanların hiç bir şey yapmaması kafi " Edmund Burke
Alt 24-07-2012, 13:34
Denetimdeki Üye

sayın yergin kardeşim,bursalı68 ve onun gibileri için peygamber efendimizin, ahir zaman hadislerinde yer vermesi,bu zamanları görmesi,bizleri haber vermesi,gittiğimiz ehli sünnet yolunun doğruluğunu %1000 kanıtlamıştır...
LA İLAHE İLLALLAH,MUHAMMEDUN RESULULLAH........................

insan ateist olmayı görsün içeriden adeta kendini yöneten başka bir irade olduğunu farkeder. O irade kişinin aklına Allah ile ilgili ipucları gelse hemen devreye girer ve esir edilmis o kişiyi kendi istikametine cevirir. Ateist mantığı yoktur.Herşey tesadüfün işidir
Alt 24-07-2012, 13:41
Üye

Merhb,

peygamber efendimiz 5 vakit namaz kılmıştır,hatta teheccüd namazları sünnettir
TEHECCÜD namazı Peygambere HAS kılınmış , peygamber namazıdır...Ne sünneti...!!!

İSRA
79.Ve minel leyli fe tehecced bihî nâfileten lek(leke), asâ en yeb’aseke rabbuke makâmen mahmûdâ(mahmûden).
79.Gecenin bir kısmında da uyanarak sana mahsus fazla bir ibadet olmak üzere teheccüd namazı kıl ki, Rabbin seni Makam-ı Mahmud’a ulaştırsın.
Allah diyor ki Resul'e...:
"....sana mahsus fazla bir ibadet olmak üzere teheccüd namazı kıl ki..."

kurtuluşislamda diyor ki insanlara...:
"...hatta teheccüd namazları sünnettir " kılın...!
Şaka mı bu...!
Sağlıcakla kalınız...

Alt 24-07-2012, 13:51
Denetimdeki Üye

bursali68´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Merhb,

TEHECCÜD namazı Peygambere HAS kılınmış , peygamber namazıdır...Ne sünneti...!!!

İSRA
79.Ve minel leyli fe tehecced bihî nâfileten lek(leke), asâ en yeb’aseke rabbuke makâmen mahmûdâ(mahmûden).
79.Gecenin bir kısmında da uyanarak sana mahsus fazla bir ibadet olmak üzere teheccüd namazı kıl ki, Rabbin seni Makam-ı Mahmud’a ulaştırsın.
Allah diyor ki Resul'e...:
"....sana mahsus fazla bir ibadet olmak üzere teheccüd namazı kıl ki..."

kurtuluşislamda diyor ki insanlara...:
"...hatta teheccüd namazları sünnettir " kılın...!
Şaka mı bu...!
Sağlıcakla kalınız...
........bursalı68..
teheccüd namazı evet,peygamber efendimize has bir ibadettir
bizler ise peygamber efendimize uyarak bu namazı kılmakla,hem peygamber efendimizin sünnetiin işlemiş oluruz hemde ALLAH'u tealaya yakınlaşmaya calışırız,unutmaki yevmil kyamette ALLAH cella celaluhu'ya en yakın olanlar
takva ile üstün olanıdır,
..burda ki sünnet dememiz,bundandır
..sünneti müekkede,sünneti gayrı müekkedeleride bilmiyorsundur 7
cenabı mevlam ayeti kerimesinde,'beni hatırlamak için ,namaz kılın''demekle,eğer gecenin bir vakti peygamber efendimiz gibi yaradanına hatırlamak ve anmak istiyorsan,kıl teheccüd namazını,kıl evvabin namazını,kıl duha namazını,

..............

Alt 24-07-2012, 13:59
barristor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
barristor barristor isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

kurtulusislamda´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
bursalı68
benim düşüncelerimle çelişen bir durum yok burda,biz şunu bas bas bağırıyoruz
kuran-ı keimi tek başına anlamaya calışırsan,peygamber efendimizin hadislerini,sünnetlerini terk ederde,bana sadece kuran-ı kerim yeter dersen yanlışa düşersin dememiz doğru deilmi
sana zekat konusunda misal verdim ,kime,nasıl,ne kadar bu mevzulları peygamber efendimizn hadislerine bakmadan,onun verdiği gibi yapmadan kuran-ı kerimdeki ayet yeter dersen yanlıştasın dedik,
peygamber efendimiz bana kuran-ı kerimin 2 katı hikmet verildi derken bu hikmet kuranda gecmeyen,bir mü'minin davranması gereken,hal,ortam,vb gibi durumları biz nasıl öğreniyoruz,peygamber efendimize uyarak,zira islamiyeti en iyi yaşayan ve en iyi tatbik eden peygamber efendimizdir,
peygamber efendimiz 5 vakit namaz kılmıştır,hatta teheccüd namazları sünnettir,isteyen kılabilir,kılmasand olur ama teheccüd namazı kuran-ı kerimde geçmektedir,farz namazların vakitleride belirtilmemiş ise bunu en iyi uygulayan ve anlayan peygamber efendimizin hayatını örnek almazsak acıkca yanlışa düşeriz,kemale eren bir mü'min olmayız
Kurani,Muhammed karsisinda iki kat yerin dibine sokan su cumleyi bir ateist yazsa Salman Rusdi gibi hakkinda katli vaciptir fetvasi verirsiniz.
Alt 24-07-2012, 14:12
Neva - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Neva Neva isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

Başarı Ödülü 

bursalı68.................................
Hiç birimiz Hz.Peygamber orda ne gördü ise harfi harfine yapmıştır demiyoruz......bu kelimen
senin imanını ziyadesiyle nasıl olduğunu ortaya koyuyor
...demek ki sen peygamber efendimizin kuranı harfiyyen uymadığını ima etmen
..senin sünnetleri yok sayman
..senin peygamber efendimizn yaşantısını örnek almaman
ve en önemlisi ilk kelimede ki
harfi harfine yapmıştır demiyoruz,senin sapkınlık içersinde olduğunun alenen delilidir,
ben müslümanım hemde sapına kadar diye ortalıkta dolanmanız cok gülünc
ne dersen de,sen müslümanlığın m'sini
kuran-ı kerimim k'sını,
islamiyetin i'sini,
Hz mUHAMMEDİN m'sini ve en önemlisi
ALLAH CELLA CELALUHU'nun 1 harfini dahi anlayamamışsın,ALLAH seni doğru yola erdirsin
yazında belirtmişsin
müslüman ile mü'min arasında fark ver diye
evet seninle benim aramda,müslümanın diye gecinen sen ile ehli sünnet yolu üzerinde olan bir mü'min arasında fark cok
evet sözde müslüman ile özde müslümanın aasında fark cokkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkk
mü'min nedir nasıldrı bilmiyorsan ac oku '''EMENERRASULU''yu öğren,kuran-ı kerimi okuduysan uy,mutabık kal,işine geleni evet,işine gelmeyeni hayır deme
,keyfe keder müslümanlığı yaşayabilirsin buna itirazım yoktur amma keyfe keder aslında namaz şu,zekat bu,şunda şu bunda bu diyorsan,ordadur,orada karşında beni bulursun,anlamasan ,bilmesende,öğrenmek istemesende haykıran bulunur sapkınlıklarına
Oruclusunuz su anda degil mi?

Bakin ne kolay Allah olmaya soyundunuz, bir baska inanira sapkin diyerek... Sozde muslumanla, ozde muslumani tum tanrisalliginizla pat diye ayiriverdiniz.

Halbuki Allah'iniz sizden insafli hic degilse son gune degin bekliyor, dogruya dogru simdi.
Alt 24-07-2012, 14:20
Üye

........bursalı68..
teheccüd namazı evet,peygamber efendimize has bir ibadettir
bizler ise peygamber efendimize uyarak bu namazı kılmakla,hem peygamber efendimizin sünnetiin işlemiş oluruz hemde ALLAH'u tealaya yakınlaşmaya calışırız,unutmaki yevmil kyamette ALLAH cella celaluhu'ya en yakın olanlar
takva ile üstün olanıdır,
..burda ki sünnet dememiz,bundandır
..sünneti müekkede,sünneti gayrı müekkedeleride bilmiyorsundur 7
cenabı mevlam ayeti kerimesinde,'beni hatırlamak için ,namaz kılın''demekle,eğer gecenin bir vakti peygamber efendimiz gibi yaradanına hatırlamak ve anmak istiyorsan,kıl teheccüd namazını,kıl evvabin namazını,kıl duha namazını,

..............
Merhaba,

Arkadaşım hala daha ne dediğinin farkında değilsin...:

Kur'an diyor ki TEHECCÜD Namazı Resul için FARZ...

Sen kalkmışsın Peygamber sünneti diyorsun...Ne sünneti arkadaşım Hz.Peygambere FARZ olan bir namaz bu...! Bu namaz Hz.Peygamberin Sünneti değil , Hz.Peygamberin KILMAKLA YÜKÜMLÜ OLDUĞU , Allah'ın EMRİ / FARZI...!

Tüm müslümanlar Peygamber mi ki " PEYGAMBER NAMAZI " kılın diyorsun...!

Sağlıcakla kalınız...

Önerilen Siteler

Başlık Düzenleme Araçları
Stil