Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > Bilim > Fizik > Elektromagnetizm

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Prev önceki Mesaj   sonraki Mesaj Next
Alt 17-10-2020, 20:49
ilahimasal ilahimasal isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Standart Nikola Tesla ve gizli Eter fiziği

Nikola Tesla diyor ki ;

İnsanlık eteri anlarsa bunlar olur!

.
İstediği maddeyi etere dönüştürebilir
Maddi ve sürekli türeyen enerji oluşturabilir
Dünya'nın boyutunu değiştirebilir
Mevsimleri kontrol edebilir
Evrenin sınırları boyunca seyahat edebilir
Gezegenlerin çarpışmalarını yeni güneş, yeni yıldız, ısı ve ışık kaynağı üretmek için kontrol edebilir
İnsan kendisini sonsuz biçimlerde canlandırıp geliştirebilir

Nikola Tesla diyor ki

"Ben tüm detaylarda çalıştım ve çok yakında dünyaya umut verecek gelişmeleri duyuracağım. Çalışmam bu kuvvetin nedenlerini ve gökyüzündeki cisimlerin onun etkisindeki hareketlerini o kadar tatmin edici bir şekilde açıklıyor ki, boş spekülasyonlara ve sahte kavramlara son verecektir. Sadece bir güç kaynağının varlığı cisimlerin hareketlerini açıklayabilir ve varsayımla uzay eğriliği teorilerini ortadan kaldırır. Bu konuda tüm literatür boşunadır ve unutulmaya mahkumdur. Çünkü, tüm eterin varlığını ve olaylarda oynadığı vazgeçilmez rolü tanımadan evrenin işleyişini açıklamaya çalışırlar. "

Ve diyor ki

Eter, ışık hızının yakınında "sonsuz küçük kıvrımlarla" maddeye dönüşebiliyor ve tekrar eski formuna geri dönebiliyor.

Ve diyor ki

Kuvvet kaybolduğunda ve hareket kesildiğinde, madde tekrar etere dönüyor (bir nevi atomik bozulma şekli)

Tesla nın bilinen fiziğin uzaydaki yerçekimi etkisinin , atalet ve momentumun oluşmalarını eteri sağladığını ,
yani Einstein nin yazdığı uzaydaki eğilip bükülme hikayelerinin Boş bir hikaye olduğunu söylüyor.

Uzayda Boşluk diye bildigimiz alanlarda eter diye isimlendirdigi şeyin etkileşiminin tekrar maddeye dönüşmesi iddiası enteresan ve böyle bir bilim adamı yaptığı deneylerde somut bir şey görmese bu derece iddialarda bulunmaz galiba !

Nikola Tesla ,takdir edilesi bir bilim insanı
Tesla yı bana göre diğer bilim insanlarından( Einstein vs ) ayıran ne yaptıysa gözlem ve deneyler ile yaptı
Yaptı ama şu populercilik mekanında yer bulamadı.

Eter anlaşılırsa ortaya çıkacak diye yazdığı şeylere bakınca insan şok oluyor.
Manyetik alan manyetizma ve bunlara bağlı olan her konuda onun üzerine birisini tanımıyorum.

Not;. Eter bildiğimiz eter değil.

Önerilen Siteler

Başlık Düzenleme Araçları
Stil