Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > Dinlerden Özgürlük > Ateizm

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 09-09-2012, 02:17
qlause - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
qlause qlause isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

Burada konumuz aslında ay ve güneşin kavuşmaması bende güneş patlayınca ayıda içine alacak ve gerçek bir kavuşma olacak demeye çalıştım. ki öyle de olacaktır.

sırf güneş tutulması vs. değil tam anlamıyla bir kavuşma ve ay güneş tarafından yutulacak yok olacak.

burada da ayetin geçersizliği ortaya çıkıyor, ancak arkadaş bana direk yalancı demiş ne kanıyla ve bilgiyle söyledi bilmiyorum ama ben gerekli cevabı vermeye çalıştım konunun dağılmasına sebep olduysam herkesten özür diliyorum.
Alt 09-09-2012, 02:24
Üye

Neva´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Onu, soyleyen arkadasa soracaksiniz bana degil.

Gunesin yakitinin tukenecegi bilimsel olarak %100 kesin bir bilgi midir?

Ha pardon, siz durup bukmeniz gerektigi icin(ayet boyle diyor cunku) boyle bakmak zorundasiniz.

yazınızı şimdi gördüm kusura bakmayın, evet her yıldızın bir gün yakıtı tükenir ve helyuma geçer sonrada patlar kimi kara delik kimi pulsar kimi beyaz cüce oluşturur büyüklüğe göre değişir.

yıldızların patlaması ve yakıtının tükenmesi bilimsel olarak kanıtlanmıştır araştırmayı seven birisi olduğunuz için bu bilgilere çok rahat ulaşabilirsiniz.

şuan pulsar, kara delik, veya beyaz cüce oluşturması için yıldızların boyutlarının ne olması gerektiğinden tutunda ne zaman patlıyacağı dahil her şey hesaplanabiliyor.
Alt 09-09-2012, 02:26
Üye

Ayrıca illa yıldızın yakıtının tükenmesi gerekmiyor devasa bir meteor ayı veya başka bir gezegeni yörüngesinden çıkarıp güneşe doğru sürükleye bilir yine buda gözlemlenmiş bir olaydır.

Size evrenin ucuna yolculuk ve hubble uzay teleskobu belgesellerini tavsiye ediyorum bulabilirsem koyacağım bir saniye.

özür dilerim hubble uzay teleskobuyla ilgili olan belgeseli bulamadım ama yarın arşivlerimden bakıcam

Konu qlause tarafından (09-09-2012 Saat 02:32 ) değiştirilmiştir.
Alt 09-09-2012, 02:37
xcan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
xcan xcan isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

123´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
EVRENİ YOKTAN KİM VAR ETTİ?

Big Bang'in bu zaferi ile birlikte, materyalist dogmanın temeli olan "sonsuz evren" kavramı da tarihe karışmış oluyordu. Peki o zaman Big Bang'den önce ne vardı ve "yok" olan evreni büyük bir patlama ile "var" hale getiren güç neydi?
Sonsuz evren moleli çökmemiştir .
Bigbang tammen palavradır.
Dinamik evren modeli taş gibi yerinde durmaktadır.Big bang tüm yönleriyle çürütülmüş metafizik bir teoridir
Alt 09-09-2012, 02:42
Üye

Estagfurullah´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Sonsuz evren moleli çökmemiştir .
Bigbang tammen palavradır.
Dinamik evren modeli taş gibi yerinde durmaktadır.Big bang tüm yönleriyle çürütülmüş metafizik bir teoridir

Evet ama şuanda yıldızlarımız da kullanılan hidrojenin bir yerlerden gelmesi gerek her yıldız hidrojen yaktığına göre bir gün bu hidrojen tükenecek ve evren karanlığa bürünecek yani bir yerden hidrojen gelmeden nasıl olur da yıldızlar var olur?

tamam hadi hidrojen hep oradaydı diyelim bunun bir sonu olacak.

evren sonsuz değil her şey gibi oda yok olacak.
Alt 09-09-2012, 03:22
Üye

Hidrojen bitecek belki vakat bir başka şeye dönüşecek ve evren devamlı var olacak.
Belkide bir başka oluşum süreci hidrojeni yeniden yeniden üretecek
Alt 09-09-2012, 03:24
Üye

Estagfurullah´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Hidrojen bitecek belki vakat bir başka şeye dönüşecek ve evren devamlı var olacak.
Belkide bir başka oluşum süreci hidrojeni yeniden yeniden üretecek
Yıldızların hepsi hidrojen ile çalışır hidrojen bitince helyuma geçip 200 kata yakın büyüme yaşarlar daha sonra yok olurlar etrafa bir çok element dağıtırlar doğru şuan sizi oluşturan tüm maddeler zamanında bir yıldızdaki füzyon sonucu ortaya çıkmıştır.

ancak hidrojen kalmayınca yıldız oluşmayacağı için bir enerji kaynağı kalmamış olucak yeni madde üretimi duracak ve evre karanlığa gömülecek.

doğal olarak yıldız oluşmayacak yani teknoloji el verirse yapay yıldız yapabilirler.
Alt 09-09-2012, 04:01
Üye

Evren karanlı bir evreden geçebilir.
Bu mümkündür.
Sonraki süreç olmıyacakmı?
Olacak.
Kütle cekimi olacak .
Bu süreçte nelerin gelişebileceği bu günden tahmin edilemez.
Belki hidrojeni yeniden oluşturabilecek yeni bir oluşum gelişecek.
Yani
HİÇ BİRŞEY YOK OLMAZ.
HİÇBİRİEY YOKTAN VAR OLMAZ.
Bu bir fizik kanunudur
antoine lavoisier

fransız kimyacı. maddeyi ağırlığıyla tanımlayan, kütle ve elementlerin korunumu yasasını ortaya koymuştur. 1777'de civayla yaptığı deney, tüm kimyanın en ünlü deneyidir. böylece havayı bileşenlerine ayırdı; oksijeni ve azotu tanımladı ve bunları daha sonra karıştırarak normal havayı yeniden elde etti. laplace ile birlikte, suyun, hidrojenin yanması sonunda oluştuğunu gösterdi. 1781'de elması yakarak, karbondioksitin bileşimini ortaya koydu. 1794'te giyotinle idam edildi.
Alt 09-09-2012, 04:11
Üye

başka teorilerde var evrenin git gide genişlediği bilinen bir gerçek, buna göre en başka bir yerden başlamış olabileceği düşünülüyor ancak bunu mantıksız bulan bilim adamlarıda var.

Ancak genişlediği bir gerçek ve git gide genişlediği için belli bir süreden galaksiler birbirlerinden çok daha fazla hemde çok daha fazla uzaklaşacak.

Şimdilik yıldız sistemlerini galaksinin etrafında dev bir karadeliğin tuttuğu düşünülüyor, yada belkide akıl almaz büyüklükteki bir yıldız?

Eğer bir yıldız ise patlayınca bütün galaksiyide beraberinde götürür.

Şuan tespit edilebilen galaksi ölümleri galaksilerin birbirleriyle çarpışması sonucu oluyor, ancak başka ölüm sebebi varsa ben bilmiyorsam özür dilerim.

dediğim gibi belki bir gün her şey bir birinden çok uzaklara gidecek yada galaksi karanlığa gömülecek.

13 milyar yıldır yeni hidrojen üretimi olmadı sürekli ilk nesil yılldızlardan arta kalan hidrojen tüketildi.

Bilimsel hiç bir kayıtta evrende hidrojen geri dönüşümü bulamadım, şimdilik bilinmiyor olabilir ancak umarım vardır.

Birde evren kapalımı açıkmı tartışmaları var.

tek bildiğim şuanki bilgimiz çok az.
Alt 09-09-2012, 04:37
Neva - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Neva Neva isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Başarı Ödülü 

qlause´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster

tek bildiğim şuanki bilgimiz çok az.
qlause diger basliktaki bilgilerin bu basliga alindi.

Demek ki bilgimiz cok azmis.

qlause´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
başka teorilerde var evrenin git gide genişlediği bilinen bir gerçek, buna göre en başka bir yerden başlamış olabileceği düşünülüyor ancak bunu mantıksız bulan bilim adamlarıda var.

Ancak genişlediği bir gerçek ve git gide genişlediği için belli bir süreden galaksiler birbirlerinden çok daha fazla hemde çok daha fazla uzaklaşacak.

.
Nereye dogru genisliyor bu?

Yonu nedir? Asagi, yukari, sag, sol...?

Konu Neva tarafından (09-09-2012 Saat 04:45 ) değiştirilmiştir.

Önerilen Siteler