Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > Genel Forumlar > Politika > Tarih

Anket Sonucuna Bak: Sizce Ermeni Soykirimi Yasandi mi?
Evet ! Ermeni Soykirimi Vardir!. 6 22,22%
Hayir! Ermeni soykiri diye birsey yoktur 12 44,44%
Bu konuda kararsizim. Acikcasi bilmiyorum. 9 33,33%
Katılımcı sayısı: 27. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 30-12-2018, 04:51
Turdur Turdur isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

Bir ara İsviçre'de Ermeni Soykırımı Vardır demek yasaklanmıştı. Perinçek ve AKP'liler mahkemelik olmuştu ve kazanmışlardı. Türkiye'de bizzat katliama uğramış insanların torunları yaşadığı halde böyle bir yasak uygulanmadı hiç bir zaman. Türkiye'de bu konu konuşulabiliyor ve hatta imza kampanyaları bile düzenlenebiliyor.

"İçinde ışığı olmayan insanlar, kalabalığa karışıp ışık edinmeye çalışırlar."
Arthur Schopenhauer
-
"İtin kuyruğuna basma, arkandan havlar durur."
Tecrübe
Alt 06-02-2019, 00:26
karakedi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
karakedi karakedi isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

ben açıkçası bu konuda evet yada hayır demeden önce bu konunun hükümetler tarafından çözülemeyeceğini ve bu şekilde çözümünün de sakıncalı olduğunu düşünüyorum.

kendi halkına zulmeden bir yönetim kendi yaptığı bir soykırımı kabul eder mi? kabul etse ne olur? diyelim ki etti, tazminat vs de ödedi. bunu kime karşı ödüyor? yine kendi halkına zulüm eden bir yönetime. diyelim ki onu da yaptı. nasıl bir dünya konjonktüründe yapıyorsunuz bu soykırım kabulünü? dünyadaki bütün yönetimlerin kendi halkına ve başka halklara zulüm yaptığı şartlarda.

mesela amerika. insanlar yoksulluk ve evsizlikten kendi hapse attırıyor. insanlar metropol merkezinde çadırda yaşıyor. kimsenin umurunda değil. devlet suratlarına bile tükürmüyor. hadi iç tarafı geçtik. dışta nasıl? bir sürü devlete karşı ambargo uyguluyor. hükümetlerin iç işlerine karışıyor. bu evsizler avrupada da var. yoksulluk. eşitsizlik. suriyedeki savaşa sesini çıkarabiliyor mu avrupa? ya filistinin bombalanmasına? suudi arabistan yemeni haritadan siliyor, bir allahın kulu "ulan noluyor" diyor mu? afganistan sıçtı. talibanı beslediler yıllarca. 1970lerde mini etekli afgan kızları üniversitede akademi eğitimi alıyordu. şimdi ülke pislikten, oğlancılıktan, rüşvetten, yobazlıktan geçilmiyor.

yani bugünkü tarihte, gözümüzün önünde yaşanan soykırıma sesini çıkarmayan, hatta soykırıma sebep olan hükümetlerle soykırım mı tartışılır?

ancak her iki ülkenin de yönetimine kendi halkıyla barışık sosyalist hükümetler gelir. tarihçiler vs tartışır, bir sonuca varırlar. bu durumda bile tazminat ödenmesine karşıyım ben. gerçek, samimi hükümetler ne kan parası ister ne de verir. fakat suçlu/sorumlu taraf, iki ülke halkları arasında barışı, iletişimi, işbirliğini temin edecek taşınmazlar inşaa eder. organizasyonlar düzenler. bence bu iş ancak böyle çözülür. birbirini suçlayarak değil, barışarak ve iki komşu gibi birbirine gidip gelerek.

ben isterim ki
eğilsin dallar bereketten
ama insanoğlu başını eğmesin
utançtan yada güçsüzlükten
her şey eğilsin insanın önünde
ama insan, insana tutsak olmasın
Alt 06-02-2019, 10:21
onesihi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
onesihi onesihi isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

kral leopold'ün kongo'da yaptıklarını biz 1915'de yapsaydık ermeni soykırımı gündemi olmayacaktı şimdi.
Alt 06-02-2019, 13:17
ForumKirpisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
ForumKirpisi ForumKirpisi isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

her 25 nisan gelirken ben bi bakarım. bizim hükumetin bi cacıktan falan da haberi yok. yatıp kalkıyolar heralde.
dünyada milletin derdi haksızlığa uğrayan ermeniler, türkler veya diğer etnik gruplar olsa sorun yok. milletin derdi bu değil ki.
ermenistan bunu reklam ve intikam haline getirmiş, yani ermenistanda eğitim alırken bol bol tek yanlı propaganda almışlar,
aynı bizdeki gibi, diaspora ise çok daha kötü durumda onlar marjinal pozisyona bile girmişler anlaşmak mümkün değil.
zamanında etrafın ne yazıp çizdiğinin önemi kalmamış. kaynak olarak isyancıların ve emperyalistlerin yazdıklarını almışlar.
ermeni ve rumların göçtüğü amerikan eyaletlerinde politikalar onlara göre şekillenmiş türkiyeyle ilişkileri kesmişler en ufak bir
durumda atak yapıyorlar vesaire. mesela almanyada hristiyan sosyal birlik düşmanlık için bi fırsat yaptı. israilde meclis yaptı.
kıbrısta yaptı. yunanistanda yaptı. rusya yaptı. fransa yaptı abd yapıyor. italyanın aşağılık salvinisi bile denedi.

akp en son bi proaktif olacağız defansif olmayacağız dedi ahahah. akpnin proaktifliğini görüyoruz. akp proaktif olsa ne olur olmasa
ne olur hamdolsun inşallah allah izin verirse.

Nasıl olsa Bade' lenen daha evvel de bade' lenmiş Hatta bazıları '' Nur Çeşmesinden '' içerek ?? nurlanmışlardırlar

Önerilen Siteler

Başlık Düzenleme Araçları
Stil