Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > Bilim > Biyoloji > Evrim

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Prev önceki Mesaj   sonraki Mesaj Next
Alt 21-11-2008, 15:30
karadenizli karadenizli isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üyeliğini Sonlandırmış

Standart Nietzsche evrim teorisine karşı

Nietzsche yi seçmemin nedeni onun bu sitedeki arkadaşlarla aynı düşünceye sahip olmasıdır. şahsen bende Nietsche yi bazı fikirlerinden dolayı severim bu düşüncesinde olduğu gibi.(ama ''tanrının ölümü'' düşüncesini asla).Onun fikirlerini yazıyorumki belki evrim teorisine biraz daha objektif yaklaşırsınız. o başka çıkış kapısı olmadığı için onu seçmedi eleştirmesinide bildi.Her zamanki o ateşli ifadeleriyle;

''İnsan türünün bir ilerleme olduğu dünya üzerindeki en akılsızca iddiadır.Onlar şimdilik bir seviye oluştururlar.Daha yüksek canlıların daha aşağı canlılardan gelmiş olmaları,şimdiye kadar ispatlanmış birşey değildir.Ben alçaktaki canlıların çoğunlukla kurnazlık ve hile ile ağırlık kazandıklarını görüyorum'' (Güç istenci)

Özellikle son cümleye dikkat etmenizi istiyorum.Kendi fikirlerine dayanak olması için evrime balıklama atlayan marks birde nietzche ye baksaymış hiç olmassa biraz objektif olurdu.

Hani siz arageçiş formu diyordunuz ya birde nietsche ye soralım bakalım ne diyor;

''Hiç bir geçiş birimi yoktur.Varlıkların büyüyen gelişimi iddia edilir.Bunun için her türlü temel mevcut değildir.Her tipin bir sınırı vardır.Onu aşacak hiçbir gelişme yoktur.Oraya kadar mutlak düzenlilik egemendir''(güç istenci)

yürü be nietsche amca

''Ben darwin ekolünün her yerde yanıldığı yönünde bir önyargıya eğimliyim''(güç istenci)

evet arkadaşlar bence nietsche darwini her türlü döver.siz ne düşünüyorsunuz bu konuda

Saygılarımla

Önerilen Siteler

Başlık Düzenleme Araçları
Stil