Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > İbrahimi Dinler > İslam > Kur'an'da Mucize Yoktur

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 19-07-2007, 01:05
dilaver - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
dilaver dilaver isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

Onur Üyeliği Başarı Ödülü Başarı Ödülü 

Standart Re: BEBEĞİN YÜZÜNDE ALLAH VE MUHAMMED YAZIYOR

Bir de derler ki: "Rabbinden üzerine bir ayet (mucize) indirilse ya!.." De ki: "Gayb yalnızca Allah'ındır, siz bekleyedurun; ben de sizlerle birlikte bekleyenlerdenim." * (YUNUS SURESİ / 20)

Olanca yeminleriyle, eğer kendilerine bir ayet gelse, kesin olarak ona inanacaklarına dair Allah'a yemin ettiler. De ki: "Ayetler, ancak Allah katındadır; onlara (mucizeler) gelse de kuşkusuz inanmayacaklarının şuurunda değil misiniz? * (EN'AM SURESİ / 109)

Bilgisizler, dediler ki: "Allah bizimle konuşmalı veya bize de bir ayet gelmeli değil miydi?" Onlardan öncekiler de onların bu söylediklerinin benzerini söylemişlerdi. Kalbleri birbirine benzedi. Biz, kesin bilgiyle inanan bir topluluğa ayetleri apaçık gösterdik. * (BAKARA SURESİ / 118)

* * * yahu burada işimiz çok zor. Kardeşim İslamiyete göre Kuran en büyük mucizedir, başka da mucizeye gerek yoktur.

* * * *Bu insanlara önce İslamiyeti ögretecegiz ondan sonra ancak tartışabiliriz.

* * * *Bir medrese forumu açmak gerekiyor. *

* * * *Bak kardeşim İslamiyete göre ( Sünni ) dünya bir sınav yeridir. Allah gerekeni bildirmiştir ve itaat bekler. Senin iradene karışmaz. Bu sınavdan başarı ile çıkıp Allah'a kavuşmak ya da ölümden sonra cehennem azabına katlanmak kulun işidir. Onun için de İslam inanışına göre müminler mucize beklemezler. Yaratılış ve Kuran zaten yeterli mucizedir, başkasına da gerek yoktur. Her şey ahret içindir. Sen hangi dine mensupsun acaba.

* * * * saygılarımla

not : medrese forumu için spartacusa başvurmanızı önemle hatırlatırım.
Alt 19-07-2007, 01:06
InVitatio
Üye Değil

Sevgili SanliTurk
cidden senin haline üzülüyorum....
sen bir müslüman olarak gayet iyi bilmen lazim ki
"mucizeler" sadece Allah'in Peygamberlere verdigi bir lütfdur....
sende benim gibi bilmelisin ve kabul etmelisinki
Allah'in son elcisi Hz Muhammed di....
peki simdi bu mucize ise o zaman bu cocuk Peygamber mi ?
Peki Peygamber ise Hz Muhammedin son Peygamberligi ne olacak ?
Eger sen bunu bir mucize diye kabul ediyorsan
mantiken bu cocugu Allah tarafindan secilmis , ayricalikli bir insan olarak kabul etmelisin
ona gerekirse peygamber vari saygi göstermelisin.....
senin aklin mantigin aliyor mu bunu ?

Benden sana dostca bir tavsiye,
eger imanini böyle ipe sapa gelmez seyler ile ayakta tutarsan
Allahin ne olup olmadigini ve Kurani Kerimin asil mesajini ne yazik ki hic anlayamayacaksin.....

Not : * * Bak kardeşim İslamiyete göre ( Sünni ) dünya bir sınav yeridir. Allah gerekeni bildirmiştir ve itaat bekler. Senin iradene karışmaz. Bu sınavdan başarı ile çıkıp Allah'a kavuşmak ya da ölümden sonra cehennem azabına katlanmak kulun işidir. Onun için de İslam inanışına göre müminler mucize beklemezler. Yaratılış ve Kuran zaten yeterli mucizedir, başkasına da gerek yoktur. Her şey ahret içindir. Sen hangi dine mensupsun acaba.

vallaha bravo dilaver abim....senden iyi bir müslüman olurmus ya ))))
Alt 19-07-2007, 01:36
ziggurat ziggurat isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Mercekle bakinca,Erbakan,Tayyip,Kombassan,Jetpa,Yimpas,Feto ,Ali Dibo,Deniz Feneri ve hatta Saidi Nursi ve bilimum bütün Molla takiminin ismi var.
Alt 19-07-2007, 08:47
ozgur_beyin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
ozgur_beyin ozgur_beyin isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

Şanlı türk (şanlı olmayan türklerin sonu kötü galiba) hamaset edebiyatı yapmak, başka ülkeleri bilmem ama şark toplumlarında iyi pirim yapıyor. Seçtiğin nick bile seninde bu kabil insanlardan olduğunu gösteriyor.
*''şanlı'' insanlar topluluğu, eğer iyi bir ekomomileri yoksa, sosyal bir devlet olamamışlarsa ,dünyadaki
siyasal ağırlığı davulcu yellenmesinden öteye geçemiyorsa, sizin şanlı veya şan'sız olmanızın hiç bir kıymeti- harbiyesi yoktur. Sadece kendi aşağılık kompleksinizin altında ezilmenizin dışında.
Sevgili şanlı türk tahmin ediyorum yaşın 20 *civarlarında, biraz daha fikri olarak olgunlaştığında
şanlı türk olmak, çekirdeksiz karpuz olmak kadar önem arzettiğini anlayacaksın.
Gelelim REMZ'lere , bu tür varyasyonlardan, islam adına ümitvar olmanız acıdır. Eğer kuranın söylediği veya tarif ettiği, bir ALLAH varsa ,böyle basit, islami literatürde bile yeri olmayan *mavallarla kendinin *VAR olduğunu ispata çalışmaz. İslama faydası olduğunu zannettiiğin bu tür zırvalar veya remzlerden ümidinizi kesin ve kendinize güldürmeyin. Bu tip işaretler , argo tabiriyle laga lugalar *mızraklı ilmihalden başka kitap okumamış
ham sofular üzerinde etkili olabilir. Ama bu sitede, insanın fikri sığlığını göstermekten başka işe yaramaz.
Alt 19-07-2007, 09:31
Üye Değil

SanliTurk";p=&quot´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Yazık size yazık!

Allah siz gibilerin kendisine inanıp kurtuluşa ermeleri için bebeğin yüzüne ismini yazmış.

Bu olayı küçümseyecek kadar küçülmüşsünüz.

Bebeğin yüzünde sadece Allah yazsa ttesadüf eseri olduğunu belki söyleyebiliriz.Ama hem Allah hem Muhammed(s.a.v.) yazıyor.

Bunca mucizeye rağmen nasıl inkar ediyorsunuz?

Sizin açınızdan bakacak olursak: "Ya Allah varsa." ahirette hesabınmı nasıl verirsiniz?

arkadaşımızın sanırım psikolojik sorunları var. tam bir beyni yıkanmış insan tarafından söylenen sözlere imza atmıştır kendisi..allah sizin gibilerin kurtuluşa ermeleri için bebeğin yüzüne ismini yazmış..Şimdi soruyorum sana neden Allah insanlara zulüm eden kişilerin hak yolu bulması için mucizeler göstermiyor da bizim gibi eleştirici kendi halinde vatandaşlara mucize gönderiyor? ayrıca ben de senin açından söyleyeyim Ya Allah yoksa diye soruyorum sana.Sen,ya varsa ya yoksa gibi sözlerin arasında kalmışsın..Sana göre evet tanrı vardır çünkü onu yaratan o kavramı kendi içinde inandıran kişi sensin.Herşeyi mucize olarak görürsek ohoo bizim yapacak çok işimiz var..Her önüne gelen böyle derse evin yolunu zor buluruz
Alt 19-07-2007, 10:21
Üye Değil

Bunlar pigment lekeleri, Allah felan yazdigi yok. Hadi gozun bittigi yerde Allah yaziyor, peki gozkapaginin uzerindeki kocaman anlamsiz leke nedir?

Burada videosu var;

Adam diyorki, "Hoca kimseye gostermeyin, nazar deger dedi" bizde ilk size gosteriyoruz. Ilk gosteriyoruz dedigide koca tv kanali. Zavalli insanlar, sunlara bi bakin. Ne kadar bos ve anlamsiz bir hayat, ne kadar bos ve anlamsiz kafalar.
Alt 19-07-2007, 12:12
D.E D.E isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

SanliTurk";p=&quot´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Yazık size yazık!

Allah siz gibilerin kendisine inanıp kurtuluşa ermeleri için bebeğin yüzüne ismini yazmış.

Bu olayı küçümseyecek kadar küçülmüşsünüz.

Bebeğin yüzünde sadece Allah yazsa ttesadüf eseri olduğunu belki söyleyebiliriz.Ama hem Allah hem Muhammed(s.a.v.) yazıyor.

Bunca mucizeye rağmen nasıl inkar ediyorsunuz?

Sizin açınızdan bakacak olursak: "Ya Allah varsa." ahirette hesabınmı nasıl verirsiniz?
* Yafri yazık ki ne yazık

* Seninde aklın alıormu şanlı türk

* koskoca allah

* mucize bulamamış

* bebeğin yüzüne ismini yazıyor.

* İşi gücü kalmamış,

* peygamberinin cariyeleriyle uğraşıyor.

* Yafri hakaten yazık,
*
* böyle körü körüne bağlanıp o çocuğu doktora götürmeyenlere....

Sen sofusun, hep dinden dem vurursun;
Banada sapık, dinsiz der durursun.
Peki, ben ne görünüyorsam oyum;
Ya sen? ne görünüyorsan o musun?
Alt 19-07-2007, 12:14
spartan-troy spartan-troy isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

onlara soylesenden soylemesende farketmez onlar inanmazlar
(ve sevaun aleyhim e enzertehum em lem tunzirhum la yu'minun)
Alt 19-07-2007, 12:37
D.E D.E isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Troyya yapmışsın yapacağını he

*Bak valla cidden soruyorum.

*Sen gidipte BUNA mı inanıyorsun???

*Aldostunun bir yazısı vardı kendi tanrsı hakkında okumanı tavsiye ederim sana...

Sen sofusun, hep dinden dem vurursun;
Banada sapık, dinsiz der durursun.
Peki, ben ne görünüyorsam oyum;
Ya sen? ne görünüyorsan o musun?
Alt 19-07-2007, 14:19
gEcCeCi gEcCeCi isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Şanlıtürk gibilerinin yaşamasının böyle masum yavrulara ne kadar zararı dokunuyor görüyor musunuz?! izledim filmi yemin ederim senden ve senin gibilerden iğreniyorum şanlıtürk varsa eğer al-lah'ın laneti senin gibilerinin üzerine olsun.. bu bir mucize olur ki muhammed'e küfretmiş oluyorsun sen farkında mısın? hiç alakası yok ya benim de elimde israil'in işareti var siyon yıldızı buna ne demeli? ben bundan önceki hayatımda yahudi miydim yoksa? * yoksa musa'nın son jenerasyonu ben miyim?? yavrucak gözlerini bile açılmıyor sana ne diyim bilmiyorum ki? eğer mümkünse bu ülkede kalma zaten ülke beter durumda senin gibi hurafecilerin vereceği zarara daha fazla katlanamayacağız!!

Önerilen Siteler

Başlık Düzenleme Araçları
Stil