Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > İbrahimi Dinler > İslam > Kur'an'da Mucize Yoktur

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 20-06-2005, 14:20
Üye Değil

Peki Kuran'a göre boğularak ölen Firavun'un mumyası nasıl olup da bir mezarda bulunmuştur? Büyük bir ihtimalle, sular üstüne kapanıp boğulduktan sonra, Firavun'un cesedi kıyıya vurmuş ve Mısırlılar tarafından bulunarak önceden yapılmış olan mezarına götürülmüştür.
Firavunun boğularak öldüğüne dair hiç bir tarihi belge yoktur. Oysa Mısırlılar hiyeroglif yazısını biliyorlar idi, böylesine ilginç bir olay gerçekleşmiş olsa idi yazıya geçirmeleri muhtemel idi. Ayrıca böyle bir durumdan sonra allaha inanan mısırlılarda büyük bir artış olması beklenirdi mantıken. Böyle bir tarihi kayıt da yok. Sadece yahudi uydurması tevrat var ki zaten Muhammed, bu mavalı Kuran'a oradan geçirmiştir.
Eski Mısırlıların, Muhammedden çok daha akıllı oldukları bir gerçek. Çünkü Mısırlılar yazılarını genellikle taşlara ve kayalara yazmışlar ve binlerce yıldan beri yazıları bozulmadan gelebilmiştir. Oysaki II. Ramsesden 3000 yıl sonra yaşayan Muhammed Kuran'ı kaya gibi sağlam yerlere yazmayı akıl edememiştir. Yaprak, deri parçası gibi dayanıklı olmayan şeylere yazdırmıştır. Onlar da bir süre sonra yakılmışdır ve orijinal Kuran diye bişey kalmamıştır.
Alt 20-06-2005, 14:56
hernonnes hernonnes isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Cem Diyor ki
Peki Kuran'a göre boğularak ölen Firavun'un mumyası nasıl olup da bir mezarda bulunmuştur? Büyük bir ihtimalle, sular üstüne kapanıp boğulduktan sonra, Firavun'un cesedi kıyıya vurmuş ve Mısırlılar tarafından bulunarak önceden yapılmış olan mezarına götürülmüştür.
Firavunun boğularak öldüğüne dair hiç bir tarihi belge yoktur. Oysa Mısırlılar hiyeroglif yazısını biliyorlar idi, böylesine ilginç bir olay gerçekleşmiş olsa idi yazıya geçirmeleri muhtemel idi. Ayrıca böyle bir durumdan sonra allaha inanan mısırlılarda büyük bir artış olması beklenirdi mantıken. Böyle bir tarihi kayıt da yok. Sadece yahudi uydurması tevrat var ki zaten Muhammed, bu mavalı Kuran'a oradan geçirmiştir.
Eski Mısırlıların, Muhammedden çok daha akıllı oldukları bir gerçek. Çünkü Mısırlılar yazılarını genellikle taşlara ve kayalara yazmışlar ve binlerce yıldan beri yazıları bozulmadan gelebilmiştir. Oysaki II. Ramsesden 3000 yıl sonra yaşayan Muhammed Kuran'ı kaya gibi sağlam yerlere yazmayı akıl edememiştir. Yaprak, deri parçası gibi dayanıklı olmayan şeylere yazdırmıştır. Onlar da bir süre sonra yakılmışdır ve orijinal Kuran diye bişey kalmamıştır.
Firavunun denizde boğulduğuna dair deliller var ama sen göremiyorsun;Hatta bunu bilim adamları bile İspatlamış,ve orjinal Kuran'var ama Size Ağır Geliyor kibirinize Yediremiyorsunuz.Eski mısırlılar Hz.Muhammedden Akıllı Diyorsun.Sana birşey diyeyeimmi,Hz.Muhammed gibi Zeki ve AKILLI insan yoktur bu dünyada.Sen Kendi Aklına bak İlk Önce Nereye dOĞRU GİTTİĞİNE BAK?
Alt 20-06-2005, 16:12
baybars
Üye Değil

"Hatta bunu bilim adamları bile İspatlamış"

Hodri meydan, bu iddianı kanıtla şimdi... Görelim bakalım...
Alt 25-06-2005, 00:27
Üye

baybars Diyor ki
"Hatta bunu bilim adamları bile İspatlamış"

Hodri meydan, bu iddianı kanıtla şimdi... Görelim bakalım...
Biraz Araştırmacı ol,BEN Televizyonda ve filmlerde İzledim,Dünyanın 4 bir yanında Allah'ın var olduğuna Koskaca Bilim Adamları Şahitlik Yapıyor ,Bir Molekül'ün Bile Kendiliğinden Olmasının İmkansız Olduğunu Söylüyorlar,Ve bu Kainatın Bir Yaratıcısı Olduğuna Şahitlik Yapıyorlar ve Bununda Allah Olduğunu Söylüyorlar,Biraz Sabır edersen Ben Bu Filmleri Bulup Sana Sunacağım Saygıyla kalın.
Alt 25-06-2005, 00:56
baybars
Üye Değil

"Firavunun denizde boğulduğuna dair deliller var ama sen göremiyorsun;Hatta bunu bilim adamları bile İspatlamış"

Buyur getir... Bekliyorum...
Alt 25-06-2005, 00:58
baybars
Üye Değil

"Biraz Araştırmacı ol,BEN Televizyonda ve filmlerde İzledim,Dünyanın 4 bir yanında Allah'ın var olduğuna Koskaca Bilim Adamları Şahitlik Yapıyor ,Bir Molekül'ün Bile Kendiliğinden Olmasının İmkansız Olduğunu Söylüyorlar,Ve bu Kainatın Bir Yaratıcısı Olduğuna Şahitlik Yapıyorlar ve Bununda Allah Olduğunu Söylüyorlar,Biraz Sabır edersen Ben Bu Filmleri Bulup Sana Sunacağım Saygıyla kalın."

Olmadığını bildiğim şeyleri araştırmam. Ayrıca senin bu paragrafta dediklerinin tam tersini söyleyen, seninbahsettiklerinden daha fazla sayıda bilim adamı var. Neyse bunu boşver de... Önceki mesaja cevap ver...
Alt 25-06-2005, 00:59
Üye

baybars Diyor ki
"Firavunun denizde boğulduğuna dair deliller var ama sen göremiyorsun;Hatta bunu bilim adamları bile İspatlamış"

Buyur getir... Bekliyorum...
Peki Bekle Sabırla. :wink:
Alt 25-06-2005, 02:10
isteson isteson isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Aday Üye

:arrow: Buarada yazılanlar ve gerçek dışı olan bu şeytani suçlamaları bu kişiler öldükleri zaman anlayacaklar.. Şuanda boş beyinlerinin vucutlarına verdiği anlamsız hareket emirleriyle işleyen bu arkadaşlara soruyorum ? Kaç kuşak önceden gelen atanız müslümandıda Siz neden ATEİST oldunuz ? Aceba inancınız nedir. Ağaç tohumundanmı meydana geldiniz.. Bu din sapkını adamın neden bunları kabul ettiğinide söyleyeyim.. İslamın içine gereğinden fazla girdi ve kafayı yedi.. Çünki Yaradanı bu kadar incelemek ve özelliklerini araştırmak ya insana sapkınlık verir yada kafayı yedirir.. Ulan sen kimsin ki seni yaradanı inceleyip, yorum getiriyorsun ?? BİR TOHUMUN AĞAÇ SEÇME ŞANSI YOKTUR, TIPKI BİR BEBEĞİN ANNE SEÇEMEDİĞİ GİBİ (buğra) Bu kadar gerçeğe rağmen sizler hala bu sapkınlığınıza devammı edeceksiniz ? Küçük bir bebeğin beyni ilk doğduğu anda sadece sudan oluşur.. 2 günlük gelişiminde ise beyin ½4 büyüme sağlar ve bebek keşfettikçe beyin gelişir gelişir taaki sizin gibi boş işlerle uğraşana kadar sizin beyin gelişiminizde durmuş artık boş işlerle uğraşıyorsunuz..

SON SÖZÜM

ANATOLIAN HACK TEAM olarak Bu siteyi yaşatmayacağız.. elimizden gelen ne varsa yapacağız, yapamasak bile yaptıracağız.. Sizler gibi insan müsfettelerinin Rabbimize dil uzatmasına izin vermeyeceğiz.. Sevgili mücahit sen beni iyi tanırsın www.anatolianweb.com dan Gelgörki dünya küçük düşmanken aynı safta yer aldık ... Müslümanlığın her zaman insan bir hediyesi vardır.. Buyurun bunuda inkar edin bakalım....

www.anatolianweb.net - Bu site yayın yahatına devam edemeyecek..
Alt 25-06-2005, 02:11
Üye

baybars Diyor ki
"Biraz Araştırmacı ol,BEN Televizyonda ve filmlerde İzledim,Dünyanın 4 bir yanında Allah'ın var olduğuna Koskaca Bilim Adamları Şahitlik Yapıyor ,Bir Molekül'ün Bile Kendiliğinden Olmasının İmkansız Olduğunu Söylüyorlar,Ve bu Kainatın Bir Yaratıcısı Olduğuna Şahitlik Yapıyorlar ve Bununda Allah Olduğunu Söylüyorlar,Biraz Sabır edersen Ben Bu Filmleri Bulup Sana Sunacağım Saygıyla kalın."

Olmadığını bildiğim şeyleri araştırmam. Ayrıca senin bu paragrafta dediklerinin tam tersini söyleyen, seninbahsettiklerinden daha fazla sayıda bilim adamı var. Neyse bunu boşver de... Önceki mesaja cevap ver...
Ewet İşte Yeryüzündeki Ahenk Kim Allah Gibi Güzel Düzen Koyabilir?

http://www.harunyahya.org/download/d...d.php?id=22162

Ewrendeki Ahenk.

http://api.fmanager.net/api_v1/xmlap...=file,id=21344

Firavunun Denizde Boğulması.

http://www.harunyahya.org/KITAP/kavimler/helak7.html

KAİNATTAKİ KUSURSUZ TASARIM TESADÜF DEĞİL.

http://api.fmanager.net/api_v1/xmlap...=file,id=19423

Firavunun Denizde Boğulmasının Delilleri

http://www.harunyahya.com/m_video_de...hp?api_id=1168

Belki Hepsi Bilgisayarına İndirmek Uzun Olabilir Ama Zaten Birisi Film değil diğrenin Hepsi Filim Buyur deliller.
Alt 25-06-2005, 02:55
isteson isteson isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Aday Üye

Eline sağlık kardeşim bakalım bunlara ne yalanlar uydyracaklar dinsizler sahipsizler

www.anatolianweb.net - Bu site yayın yahatına devam edemeyecek..

Önerilen Siteler

Başlık Düzenleme Araçları
Stil