Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > Genel Forumlar > Politika > Aktüel Haberler

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 21-10-2017, 16:11
Vefik Sami Vefik Sami isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üyeliğini Sonlandırmış

Standart İhsan Eliaçık Kayseride saldırıya uğradı.

İlahiyatçı-yazar İhsan Eliaçık, Kayseri Kitap Fuarı'na girmek üzereyken saldırıya uğradı. Kalabalık bir grup, Eliaçık'ın Kayseri'den ayrılmasını isteyerek Eliaçık'a hakaretlerde bulundu.
Eliaçık, hakaretler ve saldırı karşısında sakinliğini korudu. Polis ekipleri de Eliaçık'ın etrafını sararak, grubun fiziki müdahalesini engellemeye çalıştılar. Yaşanılanların ardından Eliaçık, polis zoruyla fuara alınmadı.

Eliaçık'ın kitaplarını basan Tekin Yayınevi, Twitter hesabından Yayıncılar Birliği'ne yönelik "Toplanıyoruz, tüm yayıncılara çağrımızdır" mesajıyla görüntüleri paylaştı.

AKP'Lİ BAŞKAN İSTEMEMİŞTİ

Kayseri Belediye Başkanı AKP'li Mustafa Çelik, İhsan Eliaçık ve KHK ile akademiden ihraç edilen İbrahim Kaboğlu'nın etkinlik düzenlemesini istemediğini söylemişti.

Haber

Artık bu saldırının kim(ler) tarafından tezgâhlandığını bulmak için uğraş babam uğraş.
Elli sene mi sürer; yetmiş sene mi ?
Türkiyede aydın olmak zor zenâ'at !..
Alt 21-10-2017, 17:05
Ahlaksız - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Ahlaksız Ahlaksız isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Vefik sami;bu kişi aydın filan değildir..İslam dinini güzel bir dinmiş gibi göstermeye çalışan birisidir..Sizce islam dini güzel bir din mi
Aydın insan böyle mi olur?
Temiz bir insan bence..Düzgün birisi..Bu yapılanları da asla haketmiyor..Bunun adı faşizmdir..
Alt 21-10-2017, 17:30
Üyeliğini Sonlandırmış

Ahlaksız´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Vefik sami;bu kişi aydın filan değildir..İslam dinini güzel bir dinmiş gibi göstermeye çalışan birisidir..Sizce islam dini güzel bir din mi
Aydın insan böyle mi olur?
Temiz bir insan bence..Düzgün birisi..Bu yapılanları da asla haketmiyor..Bunun adı faşizmdir..
Efendim; bir insanın iyi niyetli, temiz ve dürüst olması, o şahsın aydın olduğunun göstergesi değildir.
Haklısınız.
Ne var ki sn Elaçık, İslâm Kültürünü ve Batı Kültürünü çok iyi bilir.
Bu açıdan aydın birisidir.

İslâm'ı kendi kafasına göre anlayıp, anlatıyor olmasının - Yeşil Gomonist - bizi ilgilendiren bir tarafı yoktur.
Alt 21-10-2017, 18:24
bilgivehis bilgivehis isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

Polisler seyrediyor, okuyucular savunuyor ve belediye tarafından düzenlendiği söyleniyor...

Yok edecek kimse kalmayınca sıra kendinden olmayan müslümlere gelmiş.

Bu da iyi bir gelişmedir, en azından kendinden olmayan müslümleri kaybediyor.
Ancak diğer taraftan artık seçim olmayacağı sinyalini veriyor...
Alt 21-10-2017, 19:01
Üyeliğini Sonlandırmış

Konu doğrudan isimlerle alâkalı değil aslında.
Bu saldırgan tipler, Yaşar Nuri Hoca'ya da tahammül edemezlerdi.
Benim esas dikkat çekmek istediğim nokta ise şu:

Başörtüsü, dini nikâh, kurban derisi vs. gibi basit sıradan hususlarda dahi, "mazlum"u oynayıp feryad-figan tepinen, kendi inanç anlayışları için yıllarca "Demokrasi, hak, hukuk" terâneleri satanların, güce ve yetkiye ulaştıklarında farklı ses ve düşüncelere karşı tahammülsüzlüklerinin ıspâtıdır bu yaşananlar.

Neymiş efendim ?
İslam dini Demokrasiye uygun imiş.
Dünyada halkı müslüman olan 57 ülke var.
Bunların yönetimleri asla birbirine benzemez.
Ama kendilerine sorsanız, bu yönetim şekilleri Hem İslâm'a, hem de Demokrasi'ye uygun derler.

Riyâkârlığın bu kadarını, hiçbir toplumda göremezsiniz.

Her zaman aynı şeyi savundum, savunacağım.
İster emperyalist deyin, ister kapitalist.
İslam karşısında tek ve en güçlü kale Batı Medeniyetidir.
Bu medeniyet çatırdamaya başlarsa kesilecek kafaların hesabını hiç kimse tutamaz.
En gelişmiş bilgisayarlar bile...
Alt 21-10-2017, 19:13
bilgivehis bilgivehis isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

Vefik Sami´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster

Başörtüsü, dini nikâh, kurban derisi vs. gibi basit sıradan hususlarda dahi, "mazlum"u oynayıp feryad-figan tepinen, kendi inanç anlayışları için yıllarca "Demokrasi, hak, hukuk" terâneleri satanların, güce ve yetkiye ulaştıklarında farklı ses ve düşüncelere karşı tahammülsüzlüklerinin ıspâtıdır bu yaşananlar.
Zaten demişlerdi "Demokrasi amaç değil araçtır".
Amacı şeriat olduğunu düşünen sürü de buna inandı...

Vefik Sami´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Her zaman aynı şeyi savundum, savunacağım.
İster emperyalist deyin, ister kapitalist.
İslam karşısında tek ve en güçlü kale Batı Medeniyetidir.
Bu medeniyet çatırdamaya başlarsa kesilecek kafaların hesabını hiç kimse tutamaz.
En gelişmiş bilgisayarlar bile...
Batı medeniyeti, Rönesans ve kapitalizm olmasaydı bizler dünyayı bu kadar tahlil edemez belki de bugünkünden daha çok yanılgı içine düşerdik...
Kırk yıldır kapitalizmin bu tarafını hep söylerim ama beni hep yanlış anlarlar...
Alt 21-10-2017, 21:00
Ahlaksız - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Ahlaksız Ahlaksız isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Vefik Sami;bu kişi aydın değildir..Aydın kavramı çok farklı bir konu..Bu kişi bir islam alimidir sadece..Bir hocadır..Hepsi bu..
Bu kişinin kapitalizm karşıtı olması veya dine/dinlere farklı bir gözle bakması veya çok bilgili olması;bu kişiyi aydın yap(a)maz..

Ben bu tarz kişilerden hiç hoşlanmam..Çünkü bu tarz kişiler,bilinen bir gerçeği,farklı bir şekilde empoze ederler ve bundan para da kazanırlar..Benim gözümde bir radikal Müslüman,bu hocadan daha değerlidir..Çünkü radikal neyi görüyorsa,ne anlıyorsa,hocası ne diyorsa onu yapıyor..Burada bir dürüstlük var aslında..Bu tarz farklı hocalar,görünen köyü farklı bir şekilde anlatıyorlar..Burada bir aldatma/kandırma var..
Benim temiz,dürüst dediğim nokta;bu kişinin karakteri ile ilgilidir..Karakter olarak dürüst gibi geliyor bana..Yalnız bu farkında olmadığı din konusunda dürüst değil işte..Mesela kuranda onlarca kez öldürün emrini bildiği halde,islamı ve Müslümanları şiddet karşıtı gibi gösterebiliyorlar..Bu tarz gerçeği gizleme tavırları yüzünden dürüst değil işte..

Akpliler ılımlı islamın temsilcisi olarak parladılar..Bu olayda da gördük ılımlı hallerini..Bunlara verilecek bir emir yeter..

''Vur de vuralım'' diyenler ılımlı..
Hiçbir şey demeden direk vuranlar radikal..
İslam'da hoşgörü dini

Ulan ılımlınız da ortada,radikalınız da..Hepiniz aynısınız işte..
Alt 22-10-2017, 00:05
Üyeliğini Sonlandırmış

@ahlâksız;

"Kime aydın denir ?" sorusunun net cevâbı yok bende. Atom bombasını yapan adam aydın mıdır, bilgili midir meselâ ? Kulağa hoş gelen; değişik kültürleri tanıyan ve edindiği bilgi ve birikimi insanlığın ortak menfa'atleri için kullanan kişi. Ama; kimin hangi bilgiyi ne ölçüde insanlık yararına kullandığını ölçecek bir veri yok elimizde. Ben, İhsan Eliaçık Hoca'nın müslüman olduğuna inanmıyorum. Hoca, senin-benim kafamdaki İslâmı "şirin" göstermeye de çalışmıyor. Farklı bir islâm algısı üzerinde uğraşıyor ve sâdece geleneksel islâm anlayışına muhalif bir "yol" açmaya çabalıyor.

Ne var ki ben, gayretlerinin boşuna olduğunu düşünüyorum.
Alt 22-10-2017, 11:00
kartopu kartopu isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Yeni bir Sivas vakası Yeni bir cenazeye saldırı vakasının benzeridir İhsan Eliaçık a saldırı.

İ.Eliaçık ne kadar inandırıcı ne kadar aydın sorununa tepki değildir. Bu saldırıyı yapanlarda aydın veya medeni insan da değildir.
Yobazlık ve siyasi yobazlık bu ülkede bu hale gelmiştir. Kendisi gibi düşünmeyen her kes düşmandır onlara göre .Bu ülkeyi bu hale gelmesine bana dokunmayan yılan bin yaşasın diyenlerin de kabahati büyüktür.

İşte burda ortaya çıkan şudur. Onlar gibi dünyaya bakmayan onlar gibi siyaseti algılamayan onlar gibi yaşam biçimini tercih etmeyen her kes nedensiz niçin siz bir araya gelecektir. Ancak bu beladan böyle kurtulunacaktır.

Bu gün İhsan Eliaçak yapılanlar bana sana da yapılacaktır işte o zaman yanında kimse kalmamış olacaktır.

Önerilen Siteler