Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > Bilim > Biyoloji

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 10-11-2008, 10:49
placebo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
placebo placebo isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Standart Optik Moleküler Anlatım

Uzaydan başlayan görüntü önce dünyayı buluyor,,sonrasını ise izleyerek görün....

http://www.micro.magnet.fsu.edu/prim...su/powersof10/
Alt 10-11-2008, 11:53
Serdar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Serdar Serdar isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Galaksiden başladı, bitkinin mezofil hücresine girdi, ilk önce kromozomlarına, ordan DNA'sına girdi, sonra DNA'sının bir molekül grubuna girdi. Sonra molekül grubunun bir atomuna zooom yaptı. Orda kaldı. Bence yanlış yaptı, ya da gücü yetmedi.
Bence moleküler boyut kendi başına bir bir gezegenler ve galaksi topluluğudur. Ordan(atomdan zooom yaparak) başka bir gezegene iniş yapabilirdi. Ordan tekrar zoooom yaparak, gezegenin atomik yapısına inebilirdi. Bu döngüyü devam ettirebilirdi. Ettirmeliydi. Sınırları kesin çizilmiş(üst sınır galaksi-alt sınır atom) bir fizik dünyasına inancım yok. İnsanoğlu anca şu anlık sınırına ulaştı. Belki gelecekte bunu aşar. Hayat iç içe geçmiş ve üst üste binmiş bir şekildedir. O atomların her birisi kendi boyutlarında bir gezegen sistemi. Galaksileri veya gezegen grupları ise birer molekül grupları olabilir. Kim bilir içinde bulunduğumuz saman yolu galaksisi, çok daha büyük boyuttaki bir gezegende veya bir canlıdaki bir protein molekülü veya başka bir makro molekül olabilir. Ve böyle olduğu yolundaki inceleme ve düşünme faaliyetlerim için çok büyük bazda enerji tükettim tam 7 senedir.

Evrenin bu şekilde(iç içe girmiş) bir yapısı olduğuna dair düşüncelerimi bilim forumunda "Evreni algılamak" isimli başlığımda bahsettim. Orada çok daha başka konulara: hatta dillerin, kelimelerin oluşumunun da doğadaki bu iç içe girmiş benzerlikten kaynaklandığına değindim. Bunların (benzer olayların, benzer olguların, benzer yapıların, benzer ilişkilerin) ise insanoğlu tarafından tanınmasını, anlaşılmasını ve bilim denen denizde yayılmasını sağlayan aralarındaki işlevsel birliktir. İşlevsel birlik ise bilimin ve hayatın herşeyidir.

Konu Serdar tarafından (10-11-2008 Saat 13:09 ) değiştirilmiştir.
Alt 10-11-2008, 12:30
Kıdemli Üye

Ayrıca "Optik Moleküler Anlatım" olarak başlıktaki kelimelerin ilk harflerini veya tüm harflerini büyük yazılabilir mi? Bu nedir yahu? İlkolkul çocuğu gibi, üstüne-başına-pantolonuna dikkat etmeyen sorumsuz-vurdum duymaz insanlar gibi. Bu birçok insan tarafından yapılıyor. O başlığa baktığımda sanki önemsiz bir konuymuş gibi bir his oluşuyor içimde. Artık bir çekidüzen versin bu site kendisine. Bütün yöneticiler anlaşsın, tüzüğe eklesinler böyle bir gerekliliği. Sonra uygunsuz bir başlığı gördüklerinde yazarları uyarsınlar ya da kendileri düzeltsinler. Çok çirkin görünüyor hakikaten.
Alt 10-11-2008, 13:01
aydoe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
aydoe aydoe isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

Emirleriniz yerine getirildi Serdar'ım başlık değiştirildi.
Micro.magnet'e de e-mail attım direktifleriniz doğrultusunda animasyonu yeniden yapılandırmalarını talep ettim

Bence çok güzel bir vurgu yapılmış varabildiğimiz en uzak noktadan inebildiğimiz en küçük birime inilmiş.
Şeytan bunun neresinde?

''asla değişmeyecek hükümler getirdiğini iddia etmek,aklın ve ilmin gelişimini inkar etmek olur''
Alt 10-11-2008, 13:17
Üye

Serdar´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Ayrıca "Optik Moleküler Anlatım" olarak başlıktaki kelimelerin ilk harflerini veya tüm harflerini büyük yazılabilir mi? Bu nedir yahu? İlkolkul çocuğu gibi, üstüne-başına-pantolonuna dikkat etmeyen sorumsuz-vurdum duymaz insanlar gibi. Bu birçok insan tarafından yapılıyor. O başlığa baktığımda sanki önemsiz bir konuymuş gibi bir his oluşuyor içimde. Artık bir çekidüzen versin bu site kendisine. Bütün yöneticiler anlaşsın, tüzüğe eklesinler böyle bir gerekliliği. Sonra uygunsuz bir başlığı gördüklerinde yazarları uyarsınlar ya da kendileri düzeltsinler. Çok çirkin görünüyor hakikaten.
Siz de hiç bir şeyden memnun kalmadınız sn. Serdar.İlgili konulara 7 senenizi vermiş olmanız nedeniyle sanırım,özel bir ihtimam istemişsiniz..Ama ben sadece bir amatörüm kusura bakmayın sizin kadar dikkatli olamadım..
Alt 10-11-2008, 21:44
Kıdemli Üye

Preach, canım. Sorun senin konun için değil. Sorun genel bir sorun. Sorun birçok kişide devamlı göze çarpan bir düzensizlik, dikkatsizlik sorunudur. Sadece sen alınma ha canım, olur mu?
Alt 11-11-2008, 02:26
Üye

Serdar´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Preach, canım. Sorun senin konun için değil. Sorun genel bir sorun. Sorun birçok kişide devamlı göze çarpan bir düzensizlik, dikkatsizlik sorunudur. Sadece sen alınma ha canım, olur mu?
Siz bir röntgen çektirip öyle gelin Sn.Serdar
Alt 11-11-2008, 13:00
mhmd mhmd isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Farklı bir açı!

Google Earth programından işaretlenen yeri görmek istedik.

Ülke: ABD
Eyalet: Florida
Kent: Tallahassee

1. Adamlar kendilerinin gizli reklamını yapmışlar (Laboratuarlarının arka bahçesindeki yaprağı odaklamışlar. Ne zeka ama.)
2. İslamiyetin gizli reklamını yapmışlar (Tallahassee)
3. Çok güzel bir şey yapmışlar.

Sn. preach elinize sağlık.
Alt 11-11-2008, 13:53
Üye

mhmmd´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Farklı bir açı!

Google Earth programından işaretlenen yeri görmek istedik.

Ülke: ABD
Eyalet: Florida
Kent: Tallahassee

1. Adamlar kendilerinin gizli reklamını yapmışlar (Laboratuarlarının arka bahçesindeki yaprağı odaklamışlar. Ne zeka ama.)
2. İslamiyetin gizli reklamını yapmışlar (Tallahassee)
3. Çok güzel bir şey yapmışlar.

Sn. preach elinize sağlık.
Baktığı her yerde Allah ı gören ve görmek isteyen müminler açısından gerçektende güzel olmuş..Teşekkür ederim Sn Mhmmd
Alt 11-11-2008, 16:46
Chaos Chaos isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Belirsizlik ilkesi makro boyutta ve mikro boyutta sınırlar çizer o nedenle belli bir aşamadan sonrasını tahmin edebiliriz şimdilik ve deneylerle uyuşuyorsa modelleyebiliriz. Bence şöyledir yaklaşımları bilimsel çalışma disiplinine uymaz yan etki olarak mistisizm e yol açar.

Önerilen Siteler