Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > Bilim > Biyoloji > Evrim

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 07-10-2009, 21:06
cyctec3 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
cyctec3 cyctec3 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

ugorur´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Sayın cyctec3

soru1=bana b'r adet yararli mutasyon veya olabilecek ornek gosterin.

Yukarıdaki mesajların birinde arkadaş siyahi insanların nasıl daha iyi sporcu olduklarını mutasyonel ve doğal seleksiyon yoluyla açıkladı.

Altı parmaklı insanların olmasına nasıl diyosun ozaman. Bir altı parmak diğer altı parmak ile çiftleştikten sonra çocuklarıda altı parmak oluyor. Bu bir adaptasyon ise neden gelecek kuşaklara aktarılıyo.

soru2=rna yi dna dna yi rna sente=zler derken bir bu kisir donguyu teoriniz nasil acikliyor.

DNA'dan RNA sentezlenir ama RNA'dan DNA sentezlenmez. Kavram kargaşanız var galiba.

cumleniz yukarida, ;'md' s'z b'r beherde hemen antibiyotik 'le evr'm yaptinizya yuh derim . buna adaptasyon diyoruz biz ne evrimi. iste en basit ornegi bile celiskili ve anlamsiz.

Adaptasoyunsa nasıl kuşaktan kuşağa geçiyor? Her çoğaldıklarında hala yaşamaya devam ediyorlar. Kavram kargaşanız var galiba.

ama sunu soylemek istiyorum< evrim dediginiz ne baslangicini nede sonunu aciklayabilir. daha 200 sene once dunayanin ve evrenin temelleri ates su toprak ve hava diyen simyacilarin duurmmuna dusmeyin. ki duseceksiniz. element dennen su hava toprak sadece mitolojide kaldi evrim teorisde bu mitolojide yani tarihte yerini aldiginda nasilda bocalicaksiniz.

İnsan oluşumunu Kur'an'a göre tarif ette bizde simyacıyı görelim.

arkadas not kismina bu herkes anlsin diye sade yazilmis demis. yahu detayli yazin lutfen. bir disiplin icinde yazin. baslangici*tesaduf ve olasilik disi ve en azindan felsefi bir yaklasim* ve sonu ile

O tür çok yazıldı ve kavramları bilmeyen insanlar konuyu direk "Yani maymunsun Zuhahaha"ya getirdikleri için ben daha basit bir şekilde açıkladım. Eğer bilimsel bir şekilde anlatma mı istersen bunu ben yapamam. Ben bir bilim adamı değilim, ha daha detaylı anlat dersen, onun için bir makale yazmaktayım merak etmeyin.

Ayrıca canlılığın başlangıcı evrimin konusu değil. Abiyogenez 'in konusudur. Ayrıca evrimde son yoktur.

Saygılarımla
Umurcan Görür
virusun icine girdigi hucre dna sina nasil kendi klon rna larini sentezlettigini bilirmisiniz? yani rna dna ya rna sentezletiyor. kargasa? izah edein de gorelim.

yahu arkadasim. bana 6 parmakli olmanin bir mutasyon oldugunu soyluyorsun. insaf yahu. bunu defalarca yazdim ve izah ettim. peki 6 incisi parmak degilde kol olmuyor, paragin yaninda bir kol cikmiyor veya kus kanadi cikmiyor? mutasyonun ne oldugunu bilmekten uzaksiniz. bozunan dna larda oncelikle kanser bas gosterir. genetik bozunmaya daha anlasilir ornek verelim. radrasyon dna yi bozar ve o bozunan hucreler kontrolsuz uremeye baslar ve biz buna kanser deriz. ama sizin alti parmak olayida mutasyon oluyor. yada mutasyonla kanadiniz cikiyor mantigi arasinda fark yok. beni anlamicaksinizama yinede yazayim. adaptasyonel ve var olan bir sistem sayesinde canlilar devinim halindedirelr. bu sekilde degisen kosullara uyum saglar . ama bu sistem genlerimizde var. bu sistemin genlerimizde var oldugunu kabul etmemenizin temelinde bunun bir sistem olmas gercegi yatiyor. cunki bir sistem varsa bu sistemin kurallarini koyan vardir mantigi sizi korkutacaktir hep.

canliligin baslangici demissin. ben sana soyle milyarlarca aminasit verecegim. sende bunlari oksijenden koruyarak bana bir basit canli yapacan/

ama zor iki sey var, sen dna yapana kadar bu amino asitler oksijen tarafindan tahrip edilmicek.

yahu bana abiyogenezle canliligi aciklayamasiniz. belki biyoloji ve dunya bilgisi orta okul ile lise ayarinda olan ve etki teoki mantigindan uzak olsam yerim ama benim aklim almiyor. bunu beynimde bilimsel bir temele oturtamiyorum.

zaten abiyogenezi biz izah edebilseniz o zaman bayram edeceksiniz ama evrim teorisyenleri basarisiz ilk canlilik deneyin den sonra daha dogrusu dna denen seyi ogrenip hucrenin ole yuvarlak bisi olmadigini ve kompleks bir sistem oldugunu ogrendikten sonra evrimi var olan adaptasyonel sisteme giydirmeye calistilar.

yahu en evrimci adam bile ilk canlilikta biter. ilk canlida bier. hucrede biter. belki 50 sene once bu daha kilaydi, yildirim simsek mimsek derken oldu deseniz yerdik ama dna ve bu kompleks sistemin varligini acik havada olusan aminoasitlerin tesadufen bir araya gelip dna oldu ama dna nin yaninda mitokondri oldu, ribozom falan derken ole hepsi denk geldi birde mitozbolundu aha size abiyogenez. birakin bunlari artik.

sizin evrim dediginiz zaten canliligin dna denen kodlarinda var olan adaptasyon sisteminden baskasi degil. hadi birakin adaptasyonu siz ilk canliligi bana aciklayin, acik havada aminoasitlerin nasil olduda bozulmadan mitorkondri vb benzeri sistemler haline gelip ilk canliligin ortaya ciktigini izah edin.

var olan bir sistemin detaylarini irdelyerek evrim teorisini daha fazla canli tutamazsiniz. oncelikle ilk canliligi aciklamaniz lazimdiger kosulda adaptasyonel sistem demekten ote gidemez ve ateistlik ylunda bir kale daha kaybedersiniz.

bu arada hebele hubele siz maymunmusunuz diyecek adamlari baz alip yazarsaniz bende boyle yazarim. bu izah degil benim icin. burada dibine kadar tartismaya calisiyoruz ilk okul bilgilerimizi canlandirmaya degil

saygilarimla.

"Akıl en ağır yüktür" Cyctec23
Alt 08-10-2009, 06:53
ugorur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
ugorur ugorur isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

ugorur isimli Üyeye Skype üzeri Mesaj gönder

cyctec3´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
virusun icine girdigi hucre dna sina nasil kendi klon rna larini sentezlettigini bilirmisiniz? yani rna dna ya rna sentezletiyor. kargasa? izah edein de gorelim.

yahu arkadasim. bana 6 parmakli olmanin bir mutasyon oldugunu soyluyorsun. insaf yahu. bunu defalarca yazdim ve izah ettim. peki 6 incisi parmak degilde kol olmuyor, paragin yaninda bir kol cikmiyor veya kus kanadi cikmiyor? mutasyonun ne oldugunu bilmekten uzaksiniz. bozunan dna larda oncelikle kanser bas gosterir. genetik bozunmaya daha anlasilir ornek verelim. radrasyon dna yi bozar ve o bozunan hucreler kontrolsuz uremeye baslar ve biz buna kanser deriz. ama sizin alti parmak olayida mutasyon oluyor. yada mutasyonla kanadiniz cikiyor mantigi arasinda fark yok. beni anlamicaksinizama yinede yazayim. adaptasyonel ve var olan bir sistem sayesinde canlilar devinim halindedirelr. bu sekilde degisen kosullara uyum saglar . ama bu sistem genlerimizde var. bu sistemin genlerimizde var oldugunu kabul etmemenizin temelinde bunun bir sistem olmas gercegi yatiyor. cunki bir sistem varsa bu sistemin kurallarini koyan vardir mantigi sizi korkutacaktir hep.

canliligin baslangici demissin. ben sana soyle milyarlarca aminasit verecegim. sende bunlari oksijenden koruyarak bana bir basit canli yapacan/

ama zor iki sey var, sen dna yapana kadar bu amino asitler oksijen tarafindan tahrip edilmicek.

yahu bana abiyogenezle canliligi aciklayamasiniz. belki biyoloji ve dunya bilgisi orta okul ile lise ayarinda olan ve etki teoki mantigindan uzak olsam yerim ama benim aklim almiyor. bunu beynimde bilimsel bir temele oturtamiyorum.

zaten abiyogenezi biz izah edebilseniz o zaman bayram edeceksiniz ama evrim teorisyenleri basarisiz ilk canlilik deneyin den sonra daha dogrusu dna denen seyi ogrenip hucrenin ole yuvarlak bisi olmadigini ve kompleks bir sistem oldugunu ogrendikten sonra evrimi var olan adaptasyonel sisteme giydirmeye calistilar.

yahu en evrimci adam bile ilk canlilikta biter. ilk canlida bier. hucrede biter. belki 50 sene once bu daha kilaydi, yildirim simsek mimsek derken oldu deseniz yerdik ama dna ve bu kompleks sistemin varligini acik havada olusan aminoasitlerin tesadufen bir araya gelip dna oldu ama dna nin yaninda mitokondri oldu, ribozom falan derken ole hepsi denk geldi birde mitozbolundu aha size abiyogenez. birakin bunlari artik.

sizin evrim dediginiz zaten canliligin dna denen kodlarinda var olan adaptasyon sisteminden baskasi degil. hadi birakin adaptasyonu siz ilk canliligi bana aciklayin, acik havada aminoasitlerin nasil olduda bozulmadan mitorkondri vb benzeri sistemler haline gelip ilk canliligin ortaya ciktigini izah edin.

var olan bir sistemin detaylarini irdelyerek evrim teorisini daha fazla canli tutamazsiniz. oncelikle ilk canliligi aciklamaniz lazimdiger kosulda adaptasyonel sistem demekten ote gidemez ve ateistlik ylunda bir kale daha kaybedersiniz.

bu arada hebele hubele siz maymunmusunuz diyecek adamlari baz alip yazarsaniz bende boyle yazarim. bu izah degil benim icin. burada dibine kadar tartismaya calisiyoruz ilk okul bilgilerimizi canlandirmaya degil

saygilarimla.
Sayın cyctec3

Neden dediğiniz lafları çarpıtmaya başladınız? Önce RNA nasıl DNA setezliyo diyodunuz şimdi virüs RNA'sı nasıl sentesleniyora dönderdiniz.

Virüs RNA'sını hücreye bıraktıktan sonra RNA, DNA'nın altına tutunur ve kendini kopyalatır. En basit şekilde açıklaması budur. Detay istiyosanız http://scholar.google.com.tr/scholar...us+replication adresinden virüs çoğalmaları ile ilgili yazılmış makaleleri okuyabilirsiniz.

Bu arada bu kullandığınız hangi dil? Türkçemtrak isimli bir dil gibi geldi bana. Bazı yerlerde ne demek istediğinizi 5-6 kere okuyarak ancak anladım.

İlk canlı konusuna gelince; siz bana tılsımlı kuarkların neden bu evrende sadece yüksek enerjili patlamalardan sonra oluşup bir süre sonra bozunduklarını açıklayın bende size ilk calıyı açıklayım. Neden proton iki yukarı bir alt kuarktan oluşurda iki tılsımlı bir acayip kuarktan oluşmaz? Bunları sen bana açıkladıktan sonra bende sana ilk canlının nasıl oluşuğunu açıklarım.

Saygılarımla
Umurcan Görür
Alt 08-10-2009, 09:03
liopleurodon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
liopleurodon liopleurodon isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

>>> cumleniz yukarida, ;'md' s'z b'r beherde hemen antibiyotik 'le evr'm yaptinizya yuh derim . buna adaptasyon diyoruz biz ne evrimi. iste en basit ornegi bile celiskili ve anlamsiz.

Komik olmak için yanlış yerdesiniz. Evrim, zaten adaptasyon demektir, siz ne bekliyordunuz?

>>> soru1=bana b'r adet yararli mutasyon veya olabilecek ornek gosterin.

Evet sn. ugorur, iyi niyetle yazdınız:

# Bir mutasyon sonucu oluşan ufak bir değişiklik 15-20 nesil sonra uluşacak bir değişikliğe yol açabilir.
# Mutasyonlar ilk başlarda pek etkili olmayabilir fakat zaman ilerledikce ve koşullar değiştikce seçilimler artacağı için bu değişiklikler hayati önem taşıyabilir.
Bilimsel gözlemlerle, Darwin, Wallce ve onlardan bugüne kadar gelen bilim adamlarının gözlemleriyle çelişen, evrim teorisiyle ters düşen bir izahat yaptınız. Evrimi mutasyonlara endekslediniz. Ve işte size sorulacak olan şey bu: Peki nerde hani bu mutasyonlar, hiç yararlı mutasyon var mı ki bunu söylüyorsunuz?

Bu soruya ne cevap vereceksiniz? Veremezsiniz. Ki diğer mesajlarınızda da verememişsiniz. Açıkca, "ahada şu mutasyon ve bu mutasyon sayesinde 4 gözü olan şu nesil ortaya çıktı" demeniz lazım ki, buna cevap verebilmiş olasınız. Ama böyle bir şey yok. Doğal hayatın, canlı çeşitliliğinin şimdikinden kat kat fazla olduğu Darwin'in döneminde, o dünyayı dolaşıp belki bizden daha fazla canlı türünü gözlemlerken hiç böyle bir şeye raslamamıştı. O yüzden de açıkca dediki: Evrim mutasyonla yeni özellik kazanmak değil, var olan özelliklerin doğal seleksiyonla ilerlemesidir.

Size verdiğim cevapları tekrar bir okuyun. Nerde yanlışınız olduğunu farketmeniz daha kolay olacaktır.

>>> soru2=rna yi dna dna yi rna sente=zler derken bir bu kisir donguyu teoriniz nasil acikliyor.

Sizle uğraşmaya zaten gerek yok cyctec3, kara cahilin tekisiniz.. Şunları okuyun öncelikle, sonra gelinde bir kaç izahat yapalım size:

Piccirilli, J. A., 1995. RNA seeks its maker. Nature 376: 548-549.

Levy, Matthew and Andrew D. Ellington. 2003. Exponential growth by cross-catalytic cleavage of deoxyribozymogens. Proceedings of the National Academy of Science USA 100(11): 6416-6421.

Poole, A. M., D. C. Jeffares, and D. Penny. 1998. The path from the RNA world. Journal of Molecular Evolution 46: 1-17.

Böhler, C., P. E. Nielsen, and L. E. Orgel. 1995. Template switching between PNA and RNA oligonucleotides. Nature 376: 578-581.

Jeffares, D. C., A. M. Poole and D. Penny. 1998. Relics from the RNA world. Journal of Molecular Evolution 46: 18-36.

Leipe, D. D., L. Aravind, and E. V. Koonin. 1999. Did DNA replication evolve twice independently? Nucleic Acids Research 27: 3389-3401.
Alt 05-11-2009, 01:53
Üye

liopleurodon´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
>>> cumleniz yukarida, ;'md' s'z b'r beherde hemen antibiyotik 'le evr'm yaptinizya yuh derim . buna adaptasyon diyoruz biz ne evrimi. iste en basit ornegi bile celiskili ve anlamsiz.

Komik olmak için yanlış yerdesiniz. Evrim, zaten adaptasyon demektir, siz ne bekliyordunuz?

>>> soru1=bana b'r adet yararli mutasyon veya olabilecek ornek gosterin.

Evet sn. ugorur, iyi niyetle yazdınız:

Bilimsel gözlemlerle, Darwin, Wallce ve onlardan bugüne kadar gelen bilim adamlarının gözlemleriyle çelişen, evrim teorisiyle ters düşen bir izahat yaptınız. Evrimi mutasyonlara endekslediniz. Ve işte size sorulacak olan şey bu: Peki nerde hani bu mutasyonlar, hiç yararlı mutasyon var mı ki bunu söylüyorsunuz?

Bu soruya ne cevap vereceksiniz? Veremezsiniz. Ki diğer mesajlarınızda da verememişsiniz. Açıkca, "ahada şu mutasyon ve bu mutasyon sayesinde 4 gözü olan şu nesil ortaya çıktı" demeniz lazım ki, buna cevap verebilmiş olasınız. Ama böyle bir şey yok. Doğal hayatın, canlı çeşitliliğinin şimdikinden kat kat fazla olduğu Darwin'in döneminde, o dünyayı dolaşıp belki bizden daha fazla canlı türünü gözlemlerken hiç böyle bir şeye raslamamıştı. O yüzden de açıkca dediki: Evrim mutasyonla yeni özellik kazanmak değil, var olan özelliklerin doğal seleksiyonla ilerlemesidir.

Size verdiğim cevapları tekrar bir okuyun. Nerde yanlışınız olduğunu farketmeniz daha kolay olacaktır.

>>> soru2=rna yi dna dna yi rna sente=zler derken bir bu kisir donguyu teoriniz nasil acikliyor.

Sizle uğraşmaya zaten gerek yok cyctec3, kara cahilin tekisiniz.. Şunları okuyun öncelikle, sonra gelinde bir kaç izahat yapalım size:

Piccirilli, J. A., 1995. RNA seeks its maker. Nature 376: 548-549.

Levy, Matthew and Andrew D. Ellington. 2003. Exponential growth by cross-catalytic cleavage of deoxyribozymogens. Proceedings of the National Academy of Science USA 100(11): 6416-6421.

Poole, A. M., D. C. Jeffares, and D. Penny. 1998. The path from the RNA world. Journal of Molecular Evolution 46: 1-17.

Böhler, C., P. E. Nielsen, and L. E. Orgel. 1995. Template switching between PNA and RNA oligonucleotides. Nature 376: 578-581.

Jeffares, D. C., A. M. Poole and D. Penny. 1998. Relics from the RNA world. Journal of Molecular Evolution 46: 18-36.

Leipe, D. D., L. Aravind, and E. V. Koonin. 1999. Did DNA replication evolve twice independently? Nucleic Acids Research 27: 3389-3401.
evrımın adaptasyon sistemıne yuklenen ıdeolojık anlam oldugunu kabul etmenız guzel.

hadi şuna "theory of evolution " degılde " theory of adaptation" deyelım o zaman.

bu arada benım kara cahıloldugumu ıdda etmıssınız.bakın sızınle benımaramdakı en temel fark sen dogulular gıbı sadece ne kadar sey bıldıgınle ovunursun, ben ıse gercek bır bılım ınsanı gıbı kullanabıldıgım bılgı mıktarı ıle ovunurum.

sen bıldıgın yabacı dıl ıle ovunursun sadece onu bılmekle, ben ıse onu sadece ıhtıyac ıcın bılırım.

sen bır sey bıldıgını bılırsın, ben ıse ne bılmedıgımı.

bakın sıze karsı acımasızım ama kusura bakmayın bu lafı artık hak edıyorsunuz, " sızın algı dunyanızın cercevesını benım gıbılerı cızer sızde azda olsa gorursunuz.gerek anlayarak gerek anlamayarak.

Alt 05-11-2009, 12:07
Üye

>>> bu arada benım kara cahıloldugumu ıdda etmıssınız.bakın sızınle benımaramdakı en temel fark sen dogulular gıbı sadece ne kadar sey bıldıgınle ovunursun, ben ıse gercek bır bılım ınsanı gıbı kullanabıldıgım bılgı mıktarı ıle ovunurum.

İşte tipik müslüman tripleri. Sen, kullanabildiğin bilginin, dorğu bilgi olduğunu sanıyorsun. İşte cahillikte budur, bildiğini sanmak. Senin bilgin şu:

Efenim, allah var, bizi o yarattı, onun rızası için milleti keseceğiz, sonra o da bize tomurcuk memeli huriler verecek, bizde onlarla cevizleri aynen..

Yorumun da şu. Ben allah var bilgisini kullanıyorum, işte o bilgiyle adamları kesiyorum ve faydasını da görüyorum, huriler, ohşş..

Oysa, huriler hayalinde martaval, allah iddian da martaval, haliyle sen bu bilgiden zerre kadar faydalanmış olmuyorsun. Ama faydalı olduğunu sanıyorsun ki işte kara cehalet denen şey budur.

Evet, aynısını evrim mevzusunda da yapıyorsun. Hiç bir halt bilmeden, bildiğin, dorğu olduğunu sandığın martavallarla, gene bir halta yaradığını sandığını bir şeyler çıkarıp, buna da amanda ben biligiyi kullanırım diyorsun.

>>> sen bıldıgın yabacı dıl ıle ovunursun sadece onu bılmekle, ben ıse onu sadece ıhtıyac ıcın bılırım.

Yaptığın aynen şu, gidip klingon dili öğrenmişsin, UFO'lar seni kaçırınca klingonluları yardıma çağırıp bu ihtiyaç için kullanacağım diyorsun, hepsi bu.

Kısaca, sen hiç bir bo.k bilmiyorsun. Bildiğini sandığın şeyde, ondan elde ettiğini sandığın faydada martavaldan ibaret, hespi bu.
Alt 06-11-2009, 00:25
Üye

>>> bu arada benım kara cahıloldugumu ıdda etmıssınız.bakın sızınle benımaramdakı en temel fark sen dogulular gıbı sadece ne kadar sey bıldıgınle ovunursun, ben ıse gercek bır bılım ınsanı gıbı kullanabıldıgım bılgı mıktarı ıle ovunurum.

İşte tipik müslüman tripleri. Sen, kullanabildiğin bilginin, dorğu bilgi olduğunu sanıyorsun. İşte cahillikte budur, bildiğini sanmak. Senin bilgin şu:

Efenim, allah var, bizi o yarattı, onun rızası için milleti keseceğiz, sonra o da bize tomurcuk memeli huriler verecek, bizde onlarla cevizleri aynen..

Yorumun da şu. Ben allah var bilgisini kullanıyorum, işte o bilgiyle adamları kesiyorum ve faydasını da görüyorum, huriler, ohşş..

Oysa, huriler hayalinde martaval, allah iddian da martaval, haliyle sen bu bilgiden zerre kadar faydalanmış olmuyorsun. Ama faydalı olduğunu sanıyorsun ki işte kara cehalet denen şey budur.

Evet, aynısını evrim mevzusunda da yapıyorsun. Hiç bir halt bilmeden, bildiğin, dorğu olduğunu sandığın martavallarla, gene bir halta yaradığını sandığını bir şeyler çıkarıp, buna da amanda ben biligiyi kullanırım diyorsun.

>>> sen bıldıgın yabacı dıl ıle ovunursun sadece onu bılmekle, ben ıse onu sadece ıhtıyac ıcın bılırım.

Yaptığın aynen şu, gidip klingon dili öğrenmişsin, UFO'lar seni kaçırınca klingonluları yardıma çağırıp bu ihtiyaç için kullanacağım diyorsun, hepsi bu.

Kısaca, sen hiç bir bo.k bilmiyorsun. Bildiğini sandığın şeyde, ondan elde ettiğini sandığın faydada martavaldan ibaret, hespi bu.
sana guluyorum sadece. yahu senı okuturum ben okutur sonrada elıne sertıfıka verırım. ama sende akıllanacak bır hava yok.

yok muslumanmışım o yuzden atıp tutuyormusum. falan fılan.

bak sımdı senın gıbı yazıcam.
yahu sen kımsın? ne faydan oldu su omrunde su dunyaya? ne yapabıldın veya yapabılırsınkı?

benım gıbı adamların cızdıgı dogrultuda bılerek vehya bılmeyerek ılerleyecek ınsanlardan ne farkın var?

sen sadece agzı bozuk huysuz bırısın ve hıc bır seye ıse yaramayacak bır kısısın.

kendınızle olan problemlerınızı duzeltınde ınsanlara faydalı olun bıraz.

Alt 06-11-2009, 00:32
Üye

az laflara bakarmısınız? yok hurı ıcın keser bıcermıssın!

yahu bende senın gıbı ımansız olsam senın dogal seleksıyonda benım yanımda solda sıfır kalacagını bılsen senın gıbı ımansız olmamı tehlıke gorurdun.

sen bana medenıyet dersı verecek kadar ınsan olabılmıs degılsın. hatta bana ders vermeyı bırak sen benım kıtaplarımı tasıyacak kadar bıle degılsın.

yok dogal seleksıyonmus yok bılmem neymıs! kafayı bunlarla bozduktan sonra siz ari ırkıda ararsınız! genetik iyileştirmeler ve genetik geliştirmelere gırersınız. genetik olarak zayıf olanları elemıne eder evrım surecınızı hızlandırsınız.

ama unutmayın sayın lıob eger ıs seleksıyona kalırsa sızın pek sansınızın olacagını sanmıyorum

Alt 06-11-2009, 00:50
Üye

Cyctec, yürü rahvan, anca varırsın, hadeee..

Cehaletin yüzüne vurulunca, bunu aksini göstermektense böyle amanda şuymuşta, buymuşta..

Evet, senin kitaplarını taşıyamam, zira ben sen gibi eşek değilim; sen ise bir yağırlı eşek olarak sırtında ömür boyu kitap taşımışsın, ama bir açıp okumamışsın. Ki, en azından kapaklarını okusan, biraz bir şeyler öğrenirdin.
Alt 06-11-2009, 11:20
Yergin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Yergin Yergin isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Bu sizde bir huy olmuş sanırım sayın liopleurodon. İnsanların yüzüne hakaret edip, hadi değilsen göstersene demek...

Çok ilginç bir yaklaşım.

İnsancıl olmadığı bir gerçek ama.

Saygılar

Rabbim; Ben hiçim, Azametin karşısında acziyetimin bilincindeyim. Sen ne yazarsan güzel. Sen neyi silersen güzel. İstediğin gibi yaşat. İstediğin gibi öldür.

Önerilen Siteler

Etiket
evrim, evrim teorisi, mutasyon

Başlık Düzenleme Araçları
Stil