Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > İbrahimi Dinler > Hristiyanlık

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 26-12-2018, 19:03
Ahlaksız - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Ahlaksız Ahlaksız isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Standart 'Mutlu Noeller demek insan öldürmekten daha kötüdür!'

Kanadalı imam Younus Kathrada'nin 'Mutlu Noeller demek insan öldürmekten daha kötüdür' sözü, Kanada'yı karıştırdı. Çok sayıda kişi imamın vaazını sosyal medyada eleştiri yağmuruna tuttu.

İmam Younus Kathrada, Müslüman gençlere yönelik sözlerine, 'Onlara, Mutlu Noeller diyecek kişiler var. Onları ne diye tebrik ediyorsunuz? Hz. İsa'nın doğumunu mu kutluyorsunuz? Bu bir Müslüman için kabul edilebilir midir? İnançlarını mı onaylıyorsunuz? Bunu söyleyerek onay veriyorsunuz' diyerek başladı.

İmam bir süre sonra, 'Mutlu Noeller demek insan öldürmekten daha kötüdür' ifadeleriyle konuşmasına devam etti.

Bir video paylaşım sitesine yüklenen konuşmalar Kanada'da günün konusu oldu. Çok sayıda kişi sosyal medya hesaplarından imamı ve vaazını hedef alan eleştirilerde bulundu.

Bir kullanıcı imama, 'Kanada'yı kafir bir ülke olarak düşünen bu imamın Kanada'dan aldığı maaş helal midir?' sorusunu yöneltti.
https://www.msn.com/tr-tr/haber/duny...cid=spartanntp
Alt 26-12-2018, 19:27
Turdur Turdur isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

Ahlaksız´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Bir kullanıcı imama, 'Kanada'yı kafir bir ülke olarak düşünen bu imamın Kanada'dan aldığı maaş helal midir?' sorusunu yöneltti.
Kanada Devleti bunlara maaş mı veriyormuş? Rahat batmasının dışında bu açıklamanın mantığı nedir.

"İçinde ışığı olmayan insanlar, kalabalığa karışıp ışık edinmeye çalışırlar."
Arthur Schopenhauer
-
"İtin kuyruğuna basma, arkandan havlar durur."
Tecrübe
Alt 26-12-2018, 20:53
Karanlıktan aydınlığa Karanlıktan aydınlığa isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

"İbrahim'den öncede Ben varım" diyen İsa'nın doğumunu kutlamak ilginç.hep var olanın doğumu niye kutlanır ? İncil'de İsa'nın doğumunu kutlayın diye bir ifadesini görmedim.ne kendisinden nede elçilerinden.
İncil'de olmayıp , Hristiyanlıkta olan ne çok şey var.İsa kendisine kurtuluşun formülünü sorana diyor ki "git varını yoğunu sat ,sonra gel beni takip et " . Hristiyan alemine bakıyorum ,Vatikan paraya paraya demiyor...anlayan beri gelsin..
İsa ne demişti ? bu yola girenler çok ama kurtulanlar az olacak..Ortaçağda ,eski tarihlerde yapılanları geçen araştırayım dedim insanlığımdan utandım..."Tanrı sevgidir " diyen bir kitap uğruna bunlar yapılmışsa , gerçekten kurtulan az olacak...
Kadının saçlar açık,bakımlı ,efil efil,makyaj yerinde,göğüsler kapalı olsada yakalar olabildiğince açık..diyor ki az önce İsa ile görüştüm..İncil'e bakıyorum bakmak bile zinadır diyen Isa'yı görüyorum...karşıma bakıyorum kendisine baktıracak kadar bakımlı ,azda olsa açık bir bayan...ve İsa bu bayanla konuşuyor...acaip.

''senin derdin ne biliyor musun cevap yetiştirmenin seni büyük adam yaptığını sanıyorsun''

Önerilen Siteler

Başlık Düzenleme Araçları
Stil