Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > İbrahimi Dinler > İslam

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 28-09-2016, 22:18
Şüpheci Dinsiz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Şüpheci Dinsiz Şüpheci Dinsiz isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

Nuru irfan,
Nuru irfan´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Çok sayın Şüpheci Dinsiz
Allah diyor ki "Ben Musa'ya Vallahi billahi "Tevratı" indirdim"
Yahudiler. Kitabın ismini bile değiştirmişler "Tora" demişlerin Toranın lugat manası başka "Tevrat"ın arap lisanında anlamı başka
daha buradan değiştirmişler

Allah diyor Allah çarpsın kuran çarpsın Ben İsa'ya (Hırsitiyanlara değil) İncili indirdim

Hırsitiyanlar İsanın vahylerine kendilerinde katmışlar kitabın isminide Oğul yerine Evangel yangel bible koymuşlar

Allah diyor ki, Kuran çarpsın İsaya indiğinde kitabın adı İncil. arap dilinde incil. Neclden dir Oğuyl demektir

yani anlıycan yahudiler ve hıristiyanlar rahat durmamışlar daha baştan kitabın isminde başlamışlar değiştirmeye değiştirip değiştirip ilaveler yapmışlar ondan sonrada "bunun adı müjde Haktan geldi demişler"
Kuranda diyor ki e tabi alacak müşteri nerden bilsin onlarda inanmışlar diyor tabi
Allah yalan yanlış sallamış işte. Bunun nesini anlamadın?

Ümitsiz vakasın çocuk.

* Bir ben vardır bende, benden içeri. (Yunus Emre)
* Gören bizi sanır deli, usludan yeğdir delimiz. (Muhy-i)
* Kadınlar insan, biz insanoğlu. (Neşet Ertaş)
* Bu otobüs de benim Maserati'm, halkımla birlikte kullanıyoruz. (Tuncel Kurtiz)
* Rahat yaşamak uğruna gerçeği mezara mı götüreyim; halka gerçeği anlatmak uğruna ölümü mü göze alayım? (Turan Dursun)
* Beneath this mask there is more than flesh, beneath this mask there is an idea Mr Creedy, and ideas are bullet-proof. (V for vendetta)
* O iyi insanlar, o güzel atlara binip çekip gittiler. Demirin tuncuna, insanın piçine kaldık. (Yaşar Kemal)
* Sen yanmazsan, ben yanmazsam, biz yanmazsak, nasıl çıkar karanlıklar aydınlığa. (Nazım Hikmet Ran)
* Çin'den İspanya'ya, Ümit Burnu'ndan Alaska'ya kadar her milli bahride her kilometrede dostum ve düşmanım var. Dostlar ki; bir kere bile selamlaşmadık, aynı ekmek, aynı hürriyet, aynı hasret için ölebiliriz..
(Nazım Hikmet Ran)
Alt 28-09-2016, 22:33
Nuru irfan Nuru irfan isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Denetimdeki Üye

Bakara 76: İman edenlere rasladıklarında: "İnandık" derler. Birbirleriyle başbaşa kaldıklarında da: "Rabbinizin huzurunda aleyhinize delil olarak kullansınlar diye mi tutup Allah'ın size açıkladığı hakikatı onlara söylüyorsunuz? Aklınız yok mu (salaklar)" derler.

77 Peki bilmezler mi ki, onlar neyi sır olarak saklar ve neyi açıkça ilan ederlerse Allah hepsini bilir?

78:Bunların bir de okuyup yazma bilmeyen kısmı vardır ki, kitabı, kitabeti bilmezler, ancak bir takım kuruntu yığını hayaller kurar ve sadece zan ardında dolaşırlar.

79. Artık o kimselerin vay haline ki, kendi elleriyle kitap yazarlar da sonra biraz para almak için: "Bu Allah tarafındandır." derler. Artık vay o ellerinin yazdıkları yüzünden onlara! Vay o kazandıkları vebal yüzünden onlara!

Bakara 76. Onlara öyle zillet damgası vurulmuştur ki: Onlar Ehli iman ile konuşurken "Bizde peygamberinize iman etmişiz. O öyle bir Peygamberdir ki. Tevratda Vaad edilen peygamberdir. Bundan dolayı O'na ve O'nun Rabbisinden getirdiği her şeye iman etmişiz" derler. Kendi kendilerine yalnız kalınca da bazısı bazılarına" Allahın size açmış olduğu şeyi onların eline delil olarak veriyorsunuz. Yani Tevratdaki Allah'ın beyan ettiği Muhammedin sıfatlarını onlara ne diye söylüyorsunuz? Allah'ın size bildirdiği şeyle bize galip gelsinler mağlup etsinler diye mi veriyorsunuz hiç düşünmüyor musunuz bu kadar şeye aklınız ermiyor mu salaklar derler "

77. yaw Biz onlara akıl verdik yani bilmiyorlar mı ki onların içini dışını bütün sırlarını Allah bilir.
onların inad ve kibirlerini ve küfrü içlerinden gizleyerrk suretde mümin gözüktüklerini Kitabı tağyir ve tahrif ettiklerini bütün işlediklerini Allah bilir

78: Bunların bazıları (ibrani lisanı bilip) hiç okumak bilmezler. yalnız büyüklerinin ruhbanlarının yalan yanlış yazdıklarını söylediklerini bildirdikleri şeyleri onları akıllı zannederler de taklid ederler.

Şimdi bundan sonra cenabı hak bu zavallıları aldatan fasık ulemanın sonunu uğrayacakları cezanın büyüklüğünü ilan ediyor

79 yazıklar olsun vay haline nefislerinin ahkamına mahkum olarak hakikiti tahrif ederel o elleri ile kitap yazıp sonrada az bir şeye satmak için bu Allahtan gelen bir kitapdır derler. Etrafında toplanan zavallılarda onları Kamil akıl sahibi insanlar zannederler. ne yazık ne büyük günaha gireceklerdir. onlar adi bir kazanç i.im kendi elleri ile kitabı tahirf ederek yazarlar o kazancın azabı ne ağır olacaktır.

Önerilen Siteler

Etiket
ehlikitap, incil, kuran, tahrif, tevrat