Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > İbrahimi Dinler > İslam

Anket Sonucuna Bak: Müslümanlar en çok hangi savunmayı yapar?
Bu ayetler zamanaşımına uğradı yani bugün geçersiz! 24 15,48%
Bu ayetleri her okuyan anlayamaz yani yanlış anlaşılmaya müsait! 119 76,77%
Bu ayetler çağdışı yani İslam'da reform yapılması lazım! 15 9,68%
Bu ayetlere inanmak mümkün değil ama yine de müslümanım! 14 9,03%
Birden fazla seçeneğe oy verilebilir. Katılımcı sayısı: 155. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 28-06-2010, 05:26
YasasinBilim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
YasasinBilim YasasinBilim isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

djhorny´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Sn.YasasinBilim Arkadaşım

Kimin ne seviyede yada ne düzeyde olduğu durumu kişilerin kendini ilgilendirir.Asıl soru ben ne seviyediyim?Amacım eğer kendini geliştirmekse inan bana her din ile yada dinsiz bir felsefeyle buna ulaşabilirsin.Yeterki gerçekten iste.

Sevgiyle Kalın...
sevgili djhorny;

mesele sen ben değiliz.
körler sağırlar birbirini ağırlar misali birbirimize kurandaki çelişkileri gösterip zaman kaybediyoruz. tardu'nun başlattığı bir hareket var. körü körüne müslümanlığı benimsemiş, kurandaki çelişkilerden bihaber müslümanlara ulaşıp aydınlanmalarını sağlamak. benim deistken ateistleğe geçmemin (ben dahil) kimseye bir yararı olmaz. ama insanlarımızı aydınlatabilirsek ülkemizin geleceğini aydınlatabiliriz. Bunu yaparken işe tarıyı reddetmekle başlarsak boşa kürek çekeriz. Elde kanıt yok. Tanrı konusunda felsefeyle, mantıkla herkes ancak kendini ikna edebilir. Bizim sorunumuz dinlerle. Bu yolda tanrıyla bir alıp veremediğimiz yok.

Sen ne seviyedesin ben ne seviyedeyim gibi polemikler zihin mastürbasyonundan öteye gitmez. İnandıkları kitabın türkçesini okumamış, ya da okuduğunu anlamamış bir kitleden bahsediyoruz. İşin kötü tarafı bu insanlarla aynı ülkede yaşıyoruz ve geleceğimizi tayin edecek çoğunluğa sahipler. Ne yapmalıyız, ne yapabiliriz onun derdindeyiz.

saygılar...
Alt 28-06-2010, 06:32
zapata - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
zapata zapata isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

İşte beni müslümanlıktan çıkaran ayetlerden biri;
Maide 95 Çeşitli meallerden aktardım daha da uzatılabilir liste. ALLAH ÖÇ ALANDIR !

Abdülbaki Gölpınarlı
Allah öç alır ondan ve Allah üstündür, öç alıcıdır.
Ali Bulaç Meali
Ama kim tekrarlarsa, Allah ondan öc alacaktır. Allah üstün ve güçlü olandır, öc sahibidir.
Ahmet Varol Meali
Kim yeniden yaparsa, Allah ondan öç alır. Allah yücedir, öç alıcıdır.
Diyanet İşleri Meali(Yeni)
Fakat kim bir daha böyle yaparsa, Allah ondan intikam alır. Allah, mutlak güç sahibidir, intikam sahibidir.
Diyanet Vakfı Meali
Allah daima galiptir, öç alandır.
Edip Yüksel Meali
Kim bunu tekrarlarsa ALLAH ondan öc alır. ALLAH Üstündür, Öc alandır.
Elmalılı Hamdi Yazır
Allah ondan onun intikamını alacak, Allah azizdir, intikamı vardır

Sevgi dolu olması gereken tanrının, yarattığı kulundan öç alması. ?????????

Saygı ve sevgi ile

.....Bütün insanlığa savaşsız, sömürüsüz, özgür ve mutlu bir dünya dileğiyle.....
Alt 28-06-2010, 07:05
Herkesi Sev - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Herkesi Sev Herkesi Sev isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

YasasinBilim´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
sevgili djhorny;

mesele sen ben değiliz.
körler sağırlar birbirini ağırlar misali birbirimize kurandaki çelişkileri gösterip zaman kaybediyoruz. tardu'nun başlattığı bir hareket var. körü körüne müslümanlığı benimsemiş, kurandaki çelişkilerden bihaber müslümanlara ulaşıp aydınlanmalarını sağlamak. benim deistken ateistleğe geçmemin (ben dahil) kimseye bir yararı olmaz. ama insanlarımızı aydınlatabilirsek ülkemizin geleceğini aydınlatabiliriz. Bunu yaparken işe tarıyı reddetmekle başlarsak boşa kürek çekeriz. Elde kanıt yok. Tanrı konusunda felsefeyle, mantıkla herkes ancak kendini ikna edebilir. Bizim sorunumuz dinlerle. Bu yolda tanrıyla bir alıp veremediğimiz yok.

Sen ne seviyedesin ben ne seviyedeyim gibi polemikler zihin mastürbasyonundan öteye gitmez. İnandıkları kitabın türkçesini okumamış, ya da okuduğunu anlamamış bir kitleden bahsediyoruz. İşin kötü tarafı bu insanlarla aynı ülkede yaşıyoruz ve geleceğimizi tayin edecek çoğunluğa sahipler. Ne yapmalıyız, ne yapabiliriz onun derdindeyiz.

saygılar...
Sn YasasinBilim Arkadaşım

Felsefeyle ve Allahı reddetmekle bu sonuca varamıyacağınızda hemfikiriz.Çoğunluk azınlık konusundaki kaygınızıda anlıyorum.Fakat hemfikir olmadığımız tekşey.Dünya üzerinde en bilge fikrin Ateizm olma durumu.Ona keza neden dini bir sorun olarak görüyorsunuz?Sorun denilen şeyi insan kendisi yaratmaz mı?Sizin tabiriniz insan Allahı yarattı.ben ortaokuldayken müslüman olarak sınıfta azınlıktık genelde ermeni hristiyan arkadaşlarım vardı şuandada bu gruba hemen hemen her inanış yada inanmıyış şekli dahil oldu.biz neden birbirimize fikirlerimizi dikte etmek zorunluluğu yaşamıyoruz?Yada o insanlar neden biz azınlığız aman ne yapıcaz düşüncesine kapılmıyor?Elbet insanların içinde densizler ve okumadan ahkam kesenler var.Hem Ateizm hemde Müslümanlar arasında.Benimde hoşuma giden şeyler değil bunlar.Buna ancak ortayol bilgiler ile ulaşabiliceğinizi düşünüyorum.Genel anlamda insan olmak denilebilir.Hemen sizin sitenizden bir örnek vereyim nova arkadaşım eklemişti bunu çok beğendimöOkuyunca umarım ortayol konusunda ne anlatmak istediğimi daha iyi anlıyabilirsiniz.

http://www.turandursun.com/forumlar/...ad.php?t=19247

Sevgiyle Kalın..
Alt 28-06-2010, 07:22
Üye

zapata´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
İşte beni müslümanlıktan çıkaran ayetlerden biri;
Maide 95 Çeşitli meallerden aktardım daha da uzatılabilir liste. ALLAH ÖÇ ALANDIR !

Abdülbaki Gölpınarlı
Allah öç alır ondan ve Allah üstündür, öç alıcıdır.
Ali Bulaç Meali
Ama kim tekrarlarsa, Allah ondan öc alacaktır. Allah üstün ve güçlü olandır, öc sahibidir.
Ahmet Varol Meali
Kim yeniden yaparsa, Allah ondan öç alır. Allah yücedir, öç alıcıdır.
Diyanet İşleri Meali(Yeni)
Fakat kim bir daha böyle yaparsa, Allah ondan intikam alır. Allah, mutlak güç sahibidir, intikam sahibidir.
Diyanet Vakfı Meali
Allah daima galiptir, öç alandır.
Edip Yüksel Meali
Kim bunu tekrarlarsa ALLAH ondan öc alır. ALLAH Üstündür, Öc alandır.
Elmalılı Hamdi Yazır
Allah ondan onun intikamını alacak, Allah azizdir, intikamı vardır

Sevgi dolu olması gereken tanrının, yarattığı kulundan öç alması. ?????????

Saygı ve sevgi ile
Sevgili Zapata Dostum,

Ayetin tamamını yazsaydın keşke.

Ey iman edenler! İhramlı iken (karada) av hayvanı öldürmeyin. Kim (ihramlı iken) onu kasten öldürürse (kendisine) bir ceza vardır. (Bu ceza), Kâ’be’ye ulaştırılmak üzere, öldürdüğünün dengi olup, içinizden iki âdil kimsenin takdir edeceği bir kurbanlık hayvan; veya yoksulları yedirmek suretiyle keffaret; yahut onun dengi oruç tutmaktır. (Bu) yaptığı işin kötü sonucunu tatması içindir. Allah, geçmiştekileri affetmiştir. Fakat kim bir daha böyle yaparsa, Allah ondan intikam alır. Allah, mutlak güç sahibidir, intikam sahibidir.

Sizin amacınız eğer hayvanları öldürmekse zaten yaptığınız toplumsal bir hatadır.Siz bu şekilde mi kendi fikrinizi anlatacaksınız?Ateizmi anlama girişiminde olduğum şu dönemde sizi kınıyorum.

Lütfen Amacı sadece Kötülemek Olan mesaj atmayınız.

Sevgiyle Kalın...
Alt 28-06-2010, 07:38
Üye

Siz kurban bayramını kutlamak nedeniyle kurbanınızı av hayvanı seçmeyin diye açıkça belirtmiş.zaten her aklı selim insan böyle yapar.Aksini yapar işi sadistlikle karıştırırsan o yaptığın sadistliği seni cezalandırarak alırım diyor.Müslümanlığı seçip seçmemeniz önemli değil.Sadece bu sayfaya giren insan yazdığınızı yanlış anlar kaygısındayım.
Alt 28-06-2010, 07:39
Üye

Sayın djhorny..... Ben ayetin tamamında anlatılandan bahsetmiyorum. Allah ı tanımlayacak kelimelerden birisi de ( ÖÇ ALAN ) olabilir mi bundan bahsediyorum. ????? Siz daha neyden bahsettiğimi anlamamışsınız, hemen hücum.

(Lütfen Amacı sadece Kötülemek Olan mesaj atmayınız.) Demişsiniz. Mesajımdan SADECE kötülemek amacını çıkardı iseniz bu sizin algılayabildiğinizdir. Lütfen şu kötüleme, hakaret takıntılarınızı burda dile getirmeyiniz. Bu sitenin yöneticileri ahlaka aykırı olan mesajları zaten düzeltmektedirler.

Ateizmi anlamak istiyorsanız öncelikle sorgulamanızı, ama tabulardan dogmalardan inançlardan uzak olarak sorgulamanızı öneririm.

Saygı ve sevgi ile......

.....Bütün insanlığa savaşsız, sömürüsüz, özgür ve mutlu bir dünya dileğiyle.....
Alt 28-06-2010, 07:53
Üye

zapata´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Sayın djhorny..... Ben ayetin tamamında anlatılandan bahsetmiyorum. Allah ı tanımlayacak kelimelerden birisi de ( ÖÇ ALAN ) olabilir mi bundan bahsediyorum. ????? Siz daha neyden bahsettiğimi anlamamışsınız, hemen hücum.

(Lütfen Amacı sadece Kötülemek Olan mesaj atmayınız.) Demişsiniz. Mesajımdan SADECE kötülemek amacını çıkardı iseniz bu sizin algılayabildiğinizdir. Lütfen şu kötüleme, hakaret takıntılarınızı burda dile getirmeyiniz. Bu sitenin yöneticileri ahlaka aykırı olan mesajları zaten düzeltmektedirler.

Ateizmi anlamak istiyorsanız öncelikle sorgulamanızı, ama tabulardan dogmalardan inançlardan uzak olarak sorgulamanızı öneririm.

Saygı ve sevgi ile......
Sn.zapata

Ben hücum etmiyorum sadece sizin hucumunuzun yanlış olduğunu belirtiyorum.Ben bir müslüman olarak buradayım ve burada olmaktan rahatsız olmuyorum.Sizin yaptığınız cımbızla ayetin içinden kelime çekip onun üzerine saatlerce konuşmanızın doğru olmadığını anlatmak amaçlı yazdığınız ayetin tamamını bu sayfayı yeni giren kişilerinde algılayabilmesi açısından yazdım.Bu size neden rahatsız edici geldi bende bunu algılayamadım.Tanımlayacak kelimeye gelirsekde bağışlayıcıdır kelimeside neden içinden öç alanı buldunuz ? Sakın görmek istediğiniz açıya bakıyor olmayasınız ?

Sevgiyle Kalın...
Alt 28-06-2010, 08:00
Üye

Yukarıda yazdığım Lütfen Amacı sadece Kötülemek Olan mesaj atmayınız kısmını silecektim fakat ne hikmetse değiştirmeme izin vermedi.kontrol panelinden anlık birşey olmuş olabilir.Ben o ayeti başka ayetle karıştırdım.oyüzden ikinci mesajı yazma gereği duydum.Kontrol panelinizden kaynaklanıyordur sanırım.

Sevgiyle Kalın...
Alt 28-06-2010, 08:03
YasasinBilim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
YasasinBilim YasasinBilim isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Sn YasasinBilim Arkadaşım

Dünya üzerinde en bilge fikrin Ateizm olma durumu.Ona keza neden dini bir sorun olarak görüyorsunuz?Sorun denilen şeyi insan kendisi yaratmaz mı?
sevgili djhorny;

insanlar istedikleri şeye inanabilirler. isteyen puta tapar, isteyen hayvanların önünde secdeye kapanır. Buna bir itirazım yok.

Ülkemizde de insanların ibadetlerini yapmalarından rahatsızlık duymam. Ama ülkemizdeki baskın din (islamiyet), insanla tanrı arasında kalmaktan çıkmış bir ideoloji haline gelmiştir. 1400 yıl önceki yaşayış ve düşünce tarzıyla 21. yüzyıl Türkiye'sine şekil verme mücadelesini görmüyor musunuz?

Sırf dinle çelişiyor diye evrim teorisi çöpe atılmak istenmiyor mu? eşinin başı açık olan memurlar devlet kademesinde bir yere gelebiliyorlar mı? çaycı olarak işe almayacağımız kişiler devletin çeşitli kurumlarında daire başkanı, bölge müdürü olmuyorlar mı? dekanlık dahi yapmamış kişiler gayri-demokratik yollarla üniversitelere rektör olarak atanmıyorlar mı?

Örnekleri çoğaltmaya gerek yok. Bireylerin özgürlüğü, başka bireylerin özgürlüğüne tecavüz etmediği sürece demokratiktir. 1946'dan itibaren İran'da yaşananlara bir gözatın. Türkiyeyle benzerliğini göreceksiniz. Adım adım aynı yoldan gidiyoruz.

Bu nedenle rahatsız oluyorum. Hristiyan Avrupa ülkelerinde din bu kadar her alana girmiş değil. Hristiyan bir toplum olsaydık belki bu kadar üzerine düşmezdim. Onlar gerekli adımları 600 sene önce attılar ve dinin bilim üzerindeki, hukuk üzerindeki, devlet yönetimi üzerindeki baskısından kurtuldular. Ayrıca hristiyanlık sevgi dini iken islam bir şiddet ve baskı dinidir.

Hırsızlık yaptığı, zina yaptığı, adam öldürdüğü bir kaç kişinin şahitliğiyle tesbit edilmiş suçluların (!) yargılanmadan ellerinin kesilmesini, taşlanmasını, idam edilmesini istemiyorsak, kadınlarımızın erkeklerle eşit bir yaşantı sürmesini istiyorsak şimdiden sesimizi çıkarmalıyız. Türkiyedeki durum masumane bir insan-tanrı ilişkisi değil.

saygılar...
Alt 28-06-2010, 08:05
Üye

Sn.zapata

Ben hücum etmiyorum sadece sizin hucumunuzun yanlış olduğunu belirtiyorum.Ben bir müslüman olarak buradayım ve burada olmaktan rahatsız olmuyorum.Sizin yaptığınız cımbızla ayetin içinden kelime çekip onun üzerine saatlerce konuşmanızın doğru olmadığını anlatmak amaçlı yazdığınız ayetin tamamını bu sayfayı yeni giren kişilerinde algılayabilmesi açısından yazdım.Bu size neden rahatsız edici geldi bende bunu algılayamadım.Tanımlayacak kelimeye gelirsekde bağışlayıcıdır kelimeside neden içinden öç alanı buldunuz ? Sakın görmek istediğiniz açıya bakıyor olmayasınız ?

Sevgiyle Kalın...
Sayın djhorny...

Bu '''cımbızla çekmek''' deyimini de çok seviyorsunuz biliyorum ama tekrar ediyorum. Ben ayetin İÇERİĞİNDEN bahsetmiyorum, yinede tamam pes diyerek vede tam olarak anlatamadığımı düşünerek sizinde eklediğiniz tanımı da dahil ederek soruyorum.

''Bağışlayıcı'' sevgi dolu bir tanrı kavramına, ''öç alan'' tanımı yakışıyormu ??????

Allahın bu şekilde tanımlanması doğrumudur??? Açık net soruyorum. Ben bu soruyu kendime defalarca sormuştum zamanında. Siz de bir sorunuz kendinize. Bir tanrı bu şekilde tanımlanabilirmi???( ki tanımlayan yine kendisidir )

Konu zapata tarafından (28-06-2010 Saat 08:13 ) değiştirilmiştir.

Önerilen Siteler

Başlık Düzenleme Araçları
Stil