Turan Dursun Sitesi Forumları
Alt 07-12-2020, 22:00
Yıldıztozu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Yıldıztozu Yıldıztozu isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

Standart Eğitim Sistemi

Eğitim şart diyoruz ama hangi eğitim?

Okullarda hepimizi kandırdılar. İşimize yaramayacak birçok konuyu önemliymiş gibi zannettirdiler.
Türkçe öğretmeni ''cümlenin ögeleri önemli çalışın'' derken, matematik öğretmeni ''kareköklü sayıları bilmeniz gerekiyor'' derken bizi kandırıyorlardı.
Oysaki öğrencilerin %99'unun sınavlar dışında hiçbir yerde işine yaramayacak bilgilerdi bunlar.

Çocuğum olursa ona okuldaki öğretmenlerini dinlememesi gerektiğini, onun yerine aşağıdaki eğitim alanlarına yönelmesi gerektiğini söyleyeceğim.

Eğitim reformu için gereken dersler:

1- Finans dersi: Çocukların finansal bilgi ve yeteneklerini artıracak, ekonomik terimlerin anlatıldığı ve içinde bulunduğumuz sisteme dair farkındalık yaratan bir ders. Şu an insanların %99'u içinde bulundukları sistemin farkında değiller.

2- Mantık dersi: Felsefedeki mantık alanının gösterildiği, doğru düşünebilme ve olayları analiz edebilme becerilerini geliştirmeyi amaçlayan ders. Türkçe ve matematik kısmen azaltılıp yerine mantık felsefesi dersi getirilebilir.

3- Yazılım ve kodlama dersi: Sanayi 4.0 denilen bir devrimin eşiğindeyiz. Önümüzdeki 50 yıl dijitalleşme çağının yaşanacağı biliniyor. Okullarda mutlaka eğitiminin verilmesi gereken bir alan.

Şu an okullarda gösterilen dersler bu 3 dersten daha önemli değil.
Okullarda bizi uyutan bir sistem var.

Önerilen Siteler

Başlık Düzenleme Araçları
Stil