Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > Dinlerden Özgürlük > Özgür Düşünce Platformu > Dinsel İnançlardan Nasıl Kurtuldum?

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 26-11-2012, 15:37
Pennywise Pennywise isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Aday Üye

Standart Kurtuldum Ama... (Lütfen Sonuna Kadar Okuyun)

Merhaba Arkadaşlar

Biraz uzun yazabilirim ancak sonuna kadar okursanız sevinirim.

Bugün itibarı ile ben de size hikayemi anlatmak için üye oldum. Üye değil iken de siteyi takip ediyordum.

Ben dindar demiyeyim ancak annem ve kızkardeşimin 5 vakit namaz kıldığı bir ailede büyüdüm (Bu sene babam da başladı.) İlkokuldayken kuran kursu namaz falan derken islamiyetle iç içe yaşamaya başlamıştım. Ortaokuldayken de oruçlarımı tam tutmaya başlamıştım.

Öncelikle belirteyim ben kesinlikle araştırıp sorgulayan insanların anarşist bir yönünün olduğunu yani bunun mizaç ile alakalı olduğunu düşünüyorum. Sürekli haksızlıklara şark kurnazlıklarına karşı aşırı hassas biri olduğumu söyleyeyim. Daha ortaokul zamanlarında kendimden 10 yaş büyüklerle sohbet ederken hep sorular sorardım. Misal 1 tanesi şuydu '' İnsanlar savaşları kendileri çıkarıyorlar sonra da bunun sonunda ölen cennete gidiyor Tanrı'nın bunla ne gibi bir alakası var ??? '' Bana 1 kişi çok zekice demişti hatta okuyup üniversiteye gitmemi tembihledi sıkı sıkı.

Lise zamanlarında bu sorularım daha da arttı.

1- Madem islamiyet gerçek din o zaman benim ne gibi bir özelliğim var da bu son ve geçerli dinin olduğu ülkede doğuyorum ve diğer hristiyan ya da başka bir inanca mensup ülkede doğanlar araştırıp bulmak zorunda kalıyor ??? Haksızlık değil mi ?

2- Hayatım boyunca hiç ama hiç peygamber sevgisi olmadı. Yaradana inandım diledim istedim ağladım. (Hala da mantığım bir yaradan olduğunu söylüuyor.) Ama peygamberle ilgili anlatılanlar hiç samimi gelmedi hiç zerre kadar ışık uyanmadı bende. Dedim ya bazı insanların genetik yapısından mıdır bilinmez ama fikirleri ne yaparsan yap hep araştırmaya ve muhalefete meyilli oluyor.

3- Neden islam ülkeleri yoksullukla savaşıyor sömürge olmamak için çırpınıyor ve bir çoğu çok çok geride dünyaya insanlığa bir katkısı yok ? Oysa en ilerde olması gerekenler bizler değil miyiz ?

Bunlar gibi bir sürü soru sordum. 2003 senesinde hayatımda ilk kez kuranı okumak istedim ama 1/4 ini okudum ve bıraktım çünkü kendimi veremediğimi birşey anlamadığımı düşündüm. Ancak yaşamıma devam ettim hep oruç tutmak ve fırsat buldukça cuma namazlarına gitmekten vazgeçmedim. Sonra sonra yaşım ilerledikçe hiçbir öğreti ile karşı karşıya kalmama rağmen dinle ilgili bazı şeyler es geçmeye başladım.

İnsanları fark ettim arkadaşlar insanları !!! Soru işaretlerim arttı çok iyi bir gözlemci ve çıkarımsal düşünme yeteneği olan biri olduğumu düşünürüm. İnsanların içinde dindar her kimi gördüysem %80 kadarı insan sevgisi beslemiyor kolay kızıp kolay kalp kırıyorlar. Kolay suçlayabiliyorlar. Nedenini düşündüm ve buldum. Onlar dindar oldukları için bir işyerinde patronu da arkasına aldıklarını ve diğer çalışanları kolayca hor görebileceklerini zannediyorlar. Bu düşüncem her defasında pekişti. Dersanede türbanlı kız tarafından yanından kalkmamın istenmesi , namaz kılmıyor musun diye sorduklarında aldıkları cevaba ''ayıp şeklinde tepki verilmesi vs... Hep onlar üstün insandı ve kendi gibi olmayanlara dilediklerini söyleyebilirlerdi inandıkları şey onlara bu hakkı veriyordu. Ben de inanıyordum DİNE ama onlar gibi değildim.

Sonra işte dananın kuyruğunun koptugu yere geldim. Canım çok sıkıldı ve youtube dan video arattım acaba ateistlerin tartışma yaratacak videosu var mı diye. Tam da aradığım gibi video buldum orada ateistlere verilen cevaplar hoşuma gidiyor hatta nasıl cesaret ederler de böyle derler diye düşünüyordum. Ancak işte o ana kadar... AZHAP SURESİ 50. AYET bu ayet ve yorumu vardı videoda açtım araştırdım bu ayet doğru idi. parmak uçlarımdan bir sıcaklık bastırdı bayılacağım zannettim. dengem şaştı , sanki dünyanın en gizli ve kimseye söylenmemesi gereken sırrını öğrenmiş gibi oldum üzüldüm yıkıldım öfkelendim.
AMA DÜŞÜNMEMEK İÇİN ÖTELEDİM.

Ta ki bu yaza kadar... Bu yaz yine öyle bakıyordum kı başka ayetler de gördüm turan dursunun kitabını sipariş edecektim ama inanın gerek kalmadı. Öyle ayetler öyle çelişkiler gördüm ki hiç gerek kalmadı.

Hud suresi 2 ahzap 53 ve bir çoğu ... Bunların evrensellik özelliği nerede mucizesi nerede ve 3 senedir en çok sorduğum soru NEDEN HERŞEY CİNSELLİK ÜZERİNE DÖNÜYOR. KADINI BİR KORUYUP KOLLAMAK JELATİNİ AÇILMAMIŞ BİR MAL GİBİ MUAMELE ETMEK ????

İşte bu kez o kadar sancılı değildim çünkü dedim ya o şoku 3 sene evvel yaşadım ama düşünmedim sadece.

Yazımın sonuna gelirken şunu belirtmek istiyorum benim / bizim gibi insanlar çok fazla ama acizlikten evet tamamen acizlikten dolayı yaşamlarını fikirlerini değiştiremiyorlar. Dün bir arkadaşım td kitaplarını daha lise zamanında el altından yasaklıyken okdugunu söyledi. Bana ben kuranı okumam korkarım dedi. Neden diye sorduğumda insanın bazen öyle zamanları oluyor ki inanmak zorunda oluyorsun dedi. Ben de acizsin biliyorsun değil mi diye noktaladım.

Keşke kızkardeşime de anlatabilsem onu çok seviyorum ama kendisi modern ve çok zeki birisi olmasına karşın çevresi çok etkiliyor onu umarım bir gün görür. Çok üzülüyorum.

Ve unutmayalım din denilen şey bir çok yere çıkar sağladığından inanmayan ama inanmış gibi gösterip köşeyi dönen çok insan var ve işimiz zor.

BEN BU KADAR KAN AKITILMASINI İSTEYEN KADINI YERDEN YERE VURAN. SEVGİ DOLU DEĞİL TAMAMEN KORKU DOLU OLAN İSLAMİYETİ REDDEDİYORUM. 31 YAŞINDAYIM ZARARIN NERESİNDEN DÖNERSENİZ KARDIR.

Alt 26-11-2012, 15:43
spartacus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
spartacus spartacus isimli Üye şuanda  online konumundadır
Kıdemli Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

Onur Üyeliği 

Sevgili Pennywise

Hoşgeldin...

Sersemler akıllıların 7 yılda cevaplandıramayacağı soruları 1 günde sorarlar.
-------
Korku ve menfaat dalkavukluğa yol açar.
-------
İnsan korktuğuna ya da arzuladığına çok kolay inanır. La Fontaine
-------
Öküz tahta çıkarsa padişah olmaz, saray ahır olur. Çerkes Atasözü
-------
Akıllı bizi arayıp sormaz, aptal bacadan akar.
------
Su dağları kemirir, vadileri doldurur.
------
Aslanlar kendi tarihçilerine kavuşuncaya kadar kitaplar avcıyı övecektir.
------
Hürriyet, başkalarına vermedikçe alamayacağımız tek şeydir. William Allen White
------
Belki söylendi herşey,/ belki de gece bekleniyor/ yazılsın diye aynı cümle. Tüm nedenleri yeryüzünün/ bir çakıltaşına takılıp kaldı. Esteban
------
Sıradan insan kendini evrenin merkezi yapmanın yolunu arar; bilge kişinin evreni onun merkezindedir. Lao Tzu
Alt 26-11-2012, 15:48
Aday Üye

spartacus´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Sevgili Pennywise

Hoşgeldin...
hoşbulduk ancak diğer insanların da bilmesi için yanıp tutuşuyorum bu o kadar zor ki...
Alt 26-11-2012, 15:48
Jingo Jingo isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Hoşgeldiniz.

Her fırsatta "Gerçek İslam bu değil." diyerek kendini kandıran insanlar kervanına katılmamanız güzel.

Sorgulayan her insan bu dinlerin uydurma olduğunu görüyor... 1400 yıl önce de görüyordu, bugün de görüyor...

Sadece bugün; internet vb. iletişim araçları olduğu için, artık kitlesel olarak da görülebiliyor dinlerin vahşiliği ve uydurma olduğu. Dinsizlik daha hızlı yayılıyor o yüzden. Ve o yüzden, dindarların tehdit etmek ve öldürmek dışında başka çareleri de pek kalmadı bugün.

Kalıcı olmanız dileğiyle.
Alt 26-11-2012, 16:22
Subat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Subat Subat isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Super Moderator

Hoş geldiniz sayın Pennywise.

Umarım ailenizi de aydınlatırsınız bu konuda.

Yarattığımız her etki bize bir düşman kazandırır, çoğunluğun kabul ettiği bir insan olmak için sıradan biri olmak gerekir.

Sigmund Freud
Alt 26-11-2012, 20:45
KızıL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
KızıL KızıL isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

hoşgeldiniz bana ailesel olarak sevdiğim bir kardeşimi anımsattınız..
kurtuldunuz, özgürsünüz ama..
işiniz yeni başlıyor önce aileniz sevdikleriniz sonrasında tüm insanlık sizin yaşadığınız bu duyguyu hakediyor..

ÖRGÜTLENİN!!!
Alt 26-11-2012, 21:03
guide - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
guide guide isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Sonuna kadar okudum, samimi öykünüzü bizimle paylaştığınız için teşekkür ederim Sevgili Pennywise.. Benim mantığım da Tanrı'nın olduğunu söylüyor; fakat, aynı şekilde peygamberlerden,savaşlarından,dini kurallarından ve öykülerinden hiç haz etmiyorum, hayal ürünü olduğunu düşünüyorum hepsinin. Hoşgeldiniz..
Alt 26-11-2012, 21:05
Şüpheci Dinsiz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Şüpheci Dinsiz Şüpheci Dinsiz isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Sevgili Pennywise hoşgeldiniz.

Umarım farkına varmış olduğunuz gerçekleri çevrenize anlatma şansı bulursunuz.

Sevgiler

* Bir ben vardır bende, benden içeri. (Yunus Emre)
* Gören bizi sanır deli, usludan yeğdir delimiz. (Muhy-i)
* Kadınlar insan, biz insanoğlu. (Neşet Ertaş)
* Bu otobüs de benim Maserati'm, halkımla birlikte kullanıyoruz. (Tuncel Kurtiz)
* Rahat yaşamak uğruna gerçeği mezara mı götüreyim; halka gerçeği anlatmak uğruna ölümü mü göze alayım? (Turan Dursun)
* Beneath this mask there is more than flesh, beneath this mask there is an idea Mr Creedy, and ideas are bullet-proof. (V for vendetta)
* O iyi insanlar, o güzel atlara binip çekip gittiler. Demirin tuncuna, insanın piçine kaldık. (Yaşar Kemal)
* Sen yanmazsan, ben yanmazsam, biz yanmazsak, nasıl çıkar karanlıklar aydınlığa. (Nazım Hikmet Ran)
* Çin'den İspanya'ya, Ümit Burnu'ndan Alaska'ya kadar her milli bahride her kilometrede dostum ve düşmanım var. Dostlar ki; bir kere bile selamlaşmadık, aynı ekmek, aynı hürriyet, aynı hasret için ölebiliriz..
(Nazım Hikmet Ran)
Alt 26-11-2012, 21:29
Aday Üye

Sevgili arkadaşlar bana söyler misiniz bu nasıl olacak ?
Bir yere kadar dokundurmalar yapıyorum ama tamamını söyleyemiyorum çünkü herşeye bir cevapları var

En son neden sürekli ramazan ayı değişiyor ramazan dediğin kış mı yaz mı ? peygamberin doğum günü de böyle kışın mı doğdu yazın mı yoksa güz mü buna bir karar verin dedim.

Verilen cevaplar hep aynı...

Yani nasıl oluyorsa herkesin herşeye bir cevabı var. Biliyorum gerçeklerle yüzleşmek cesaret işi.

Neizche nin üst insan olmak şeklinde bahsettiği mertebe erişmek için insanların her yaptıklarından kendilerini sorumlu tutması gerekiyor başarı seninse hatalar da senindir. !

Ancak insanlar işin kolayına kaçıp rahatlıyor. Sürekli kader kısmet vs.

Anlatabiliyor muyum sığınacak liman lazım ve belirttiğim gibi ACİZ İNSANLAR BUNU YA-PA-MAZ-LAR !

Çevresinde birisini değiştirebilen var mı ? Var ise nasıl ? Eşik yöntemi ile çok güzel yapılabilir bu tepki almadan ama tecrübelerinizden faydalanmak isterim
Alt 26-11-2012, 22:02
Jingo Jingo isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Sayın "Pennywise"

Belki de hiç başarılı olamayacaksınız.

Bu kolay değildir.

Kutuplarda nasıl oruç tutulacağını sorun. Ayet bulsunlar...

Buna bile ikna olmazlarsa, işiniz zor.

Ahzab suresini okutun... Okusunlar bakalım baştan sona.

Önerilen Siteler