Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > Genel Forumlar > Politika

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 29-08-2010, 04:50
barudi barudi isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

noripcord´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
tayyip'in herşeye evet diyen koyun sürüsü kadar komik değil.
Tayyip ve yandaşları size koyun sürüsü demeyecek kadar saygılı bence...

Benim videoyu ne amaçla paylaştığım ortada, konuyu bulandırmana gerek yok...
Alt 29-08-2010, 05:11
noripcord - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
noripcord noripcord isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

barudi´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Tayyip ve yandaşları size koyun sürüsü demeyecek kadar saygılı bence...

Benim videoyu ne amaçla paylaştığım ortada, konuyu bulandırmana gerek yok...
tabi canım, tanırım iyi çocuklardır, böyle terbiyesizlikler yapmazlar. aynı tayyip bey gibi, vatan aşkıyla yanıp tutuşan, kimseye hakaret etmeyen(!) dürüst insanlardır.

http://video.mynet.com/habervideo/Er...n-evet/945819/

İşte Fark Ortada

Konu noripcord tarafından (29-08-2010 Saat 05:18 ) değiştirilmiştir.
Alt 29-08-2010, 06:06
barudi barudi isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

noripcord´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
tabi canım, tanırım iyi çocuklardır, böyle terbiyesizlikler yapmazlar. aynı tayyip bey gibi, vatan aşkıyla yanıp tutuşan, kimseye hakaret etmeyen(!) dürüst insanlardır.

http://video.mynet.com/habervideo/Er...n-evet/945819/

İşte Fark Ortada
Evet fark ortada, Recep Bey'in diksiyonu ile Kemal Bey'in diksiyonu çok açık ve belirgin, herkesin görebileceği şekilde ayan beyan...

Bak ben partici purtucu değilim Recep'ci de değilim bunu da bu platformda çokca tekrarlamışımdır ama yiğidi öldür hakkını yeme demişler, madem FARK görmek istiyorsun, bak FARK'a bak FARK'a...

Recep Bey'i bilen bilir, düşüncelerini açıkca paylaşır, yeri gelir Ulus'a seslenir, yeri gelir TV Programlarında ayan beyan tartışma konusu olan mevzuyu açıklığa kavuşturur, bunu kimse inkar edemez..

Ama Kılıçdaroğlu'nun türlü türlü oyunlara hilelere ihtiyacı vardır, bunu da gizli saklı ve düzembaz hareketlerle yapmaya çalışmaktadır veya çıkarı uğruna göz yummaktadır, işte kanıtı....

İşte Kılıçdaroğlu'nun temiz ve dürüst siyaset anlayışı..
http://www.facebook.com/home.php?#!/...6626816&ref=mf

FARK ORTADA
Alt 29-08-2010, 07:08
3.yol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
3.yol 3.yol isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

http://www.facebook.com/home.php?#!/...6626816&ref=mf

FARK ORTADA
Demek Prof. Dr. Haberal talimat vermis ... hani su ergenekonda yargilanan unlu cerrah Haberal demiski " Ne yaparsan yap , bunlarin ( AKP'nin) oyunu azaltacak , Ankara, Istanbul, Izmir , Adana'nin oyunu artiracak ne pustluk biliyorsan onlari yap " ....
Bir de dunyaca unlu cerrahin siyasetle ne isi olurki falan deyip ergenekon davasini sulandirmaya calisiyorlardi .... Bu videoyu paylastiginiz icin tesekkurler .....

Ama benim Kilicdaroglu hakkindaki dusuncelerimi pek degistirmedi bu video .... Ben Kilicdaroglu'nu acikcasi bir halk insani olarak goruyorum ... ama CHP'nin su andaki yapisi yuzunden elinin kolunun bagli oldugunu dusunuyorum .... Bazen agzindan kacirarak bizim yani sosyal-demokratlarin duymak istediklerini soyluyor ama partiden gelen baskilarla soylediklerini yutmak zorunda kaliyor .... Gursel Tekin de CHP'de begendigim siyasetcilerden ama onunda onunu kapadilar .... Eger tabanda bir isyan cikarsa belki CHP'nin statukocu tarafi zayiflar ve gercek sosyal-demokratlari yonetimi ele alir ....

O yuzden Kilicdaroglunun acilimlarini CHP'nin bu durumunu dikkate alarak degerlendiriyorum ve bu konuda temkinli hareket ediyorum ....

Saygilar,
3.yol
Alt 29-08-2010, 13:53
noripcord - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
noripcord noripcord isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Ama Kılıçdaroğlu'nun türlü türlü oyunlara hilelere ihtiyacı vardır, bunu da gizli saklı ve düzembaz hareketlerle yapmaya çalışmaktadır veya çıkarı uğruna göz yummaktadır, işte kanıtı....

http://www.facebook.com/home.php?#!/video/video.php?v=134183676626816&ref=mf

FARK ORTADA
haklısınız, recep bey oy toplamak için hiç bir hile yapmaz, beyaz eşya, kömürüde zaten chp dağıtmıştı.

birde recepci değilim diyorsunuz ya recepsiniz yada recebin neler yaptığını göremeyecek kadar naif.
Alt 29-08-2010, 14:17
sargon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
sargon sargon isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Onur Üyesi

Onur Üyeliği Başarı Ödülü Başarı Ödülü 

noripcord, yukarda Kilicdaroglu'nun birkac konusmasindan linkler verdim. Bu konularda ne düsünüyorsunuz. Özalp'taki kislanin adi olan Orgeneral Muglali Kislasi degistirilmeli mi sizce? Öcalan ile görüsülmeli mi? Kürt sorununu cözmek icin Genel Af ilan edilmeli mi? Muhtira veren generaller ve tabii darbe yapan generaller yargilanmali mi?

"Daha önce ben televizyona bakıyordum, şimdi televizyon bana bakıyor
Mısırlı bir gösterici
http://sargon.blogcu.com/
Alt 30-08-2010, 15:58
Cem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Cem Cem isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Onur Üyesi

Başarı Ödülü Başarı Ödülü Başarı Ödülü Onur Üyeliği 

Sanırım AKP'nin CHP'ye oranla daha sol söylem ve pratikler geliştirmesi en sonunda CHP'yi utandırdı ve CHP pragmatist bir çizgi izleyerek yüzünü biraz daha sola dönmeye başladı.

AKP'nin Nazım Hikmet'e vatandaşlığını geri vermesi, önce 1 Mayıs'ı resmi bayram yapması, ertesi yıl ise Taksim Meydanı'nı açması, Yılmaz Güney'e övgüler vb. somut adımları son yıllarda CHP'nin sağ yelpaze içinde tanımlanmasına yol açmıştı. Hatta CHP'nin Sosyalist Enternasyonal toplantısından kaçınması bu fikri pekiştiren bir olguydu.

Kılıçtaroğlu, son zamanlarda CHP ile ordunun arasına kalın çizgiler çizmeye çalışıyor. Gerek Büyükanıt'a gerekse 12 Eylülcülere yüklenmesinin bence asıl nedeni CHP'nin demokrasi sevdası değil ordudan artık destek alamayacak, ittifak kuramayacak derecede ordunun safdışı kalmasıdır.

Hatırlayalım, 28 Nisan Muhtırası ardından CHP bu muhtırayı kınamamıştı. Çünkü orduyu vesayet rejiminin garantörü olarak görüyordu. Ordu, CHP'nin yedek gücü gibi görülüyordu. Ne zamanki Büyükanıt'ın blöfünü hükümet gördü ve ordunun siyasi saygınlığı düşüşe geçti işte o zaman CHP orduya arkasını döndü. Artık ordudan medet ummanın hem faydasız olduğunu anladı. Bunu anlayan Kılıçtaroğlu oldu. Pragmatist bir ikiyüzlülük gösterdi CHP.

CHP'nin bizleri inandırması için daha uzun süre kararlı ve tutarlı bir demokrat çizgi izlemesi gerekli.

Genel aftan değil ama siyasal aftan yanayım.
Alt 30-08-2010, 17:02
sargon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
sargon sargon isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Onur Üyesi

Onur Üyeliği Başarı Ödülü Başarı Ödülü 

Genel aftan değil ama siyasal aftan yanayım.
Haklisin, bu Genel Af bir anlam ifade etmiyor. Sorunumuz ne? Siyasi bir sorun var: Kürt sorunu. Bu sorun kangren haline getirildigi icin siddete dönüsmüs. Yaralar sarilacak ise siyasi bir af gerekiyor.

Kürt sorununu cözecegiz diye adli suclara af ilan etmenin bir anlami yok. Adli suclara af ilan etmenin gerekcesi baska olabilir. Ornegin gelir dagilimindaki düzensizlik, ücretlerin yetersizligi, rüsvet ve yolsuzluklar, adalet mekanizmasinin bozuklugu gibi. Bu mekanizmalarda hicbir iyilesme olmaksizin 10-20 yilda bir adli suclulara af getirmek popülizmden baska birsey degil.

"Daha önce ben televizyona bakıyordum, şimdi televizyon bana bakıyor
Mısırlı bir gösterici
http://sargon.blogcu.com/
Alt 30-08-2010, 23:33
Titan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Titan Titan isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Cem´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Sanırım AKP'nin CHP'ye oranla daha sol söylem ve pratikler geliştirmesi en sonunda CHP'yi utandırdı ve CHP pragmatist bir çizgi izleyerek yüzünü biraz daha sola dönmeye başladı.
Şimdi hükumete desen ekonomi nasıl, tıkırında diyecekler ama yaptıkları sadaka yardımları hiçte sola özgü bir şey değil. Söylemde mangalda kül bırakmasalar bile uygulama da yaptıkları resmen insanları dilenciliğe, bencilliğe ve kolaycılığa alıştırmak.

Hımmm, bir de özelleştirmeler var ki, ne sol'muş bu AKP dedirten cinsten. Tek başına bile özellştirmeler AKP'nin hiçbir sol söyleme sahip olmadığının kanıtıdır. Hukuki kısımlara uyup-uymadığını görmek için ise iktidara gelmeden önce söz verdikleri dokunulmazlıklar, belediyelerinin yaptıkları yolsuzlukları için araştırma izni vermeyen hükumet yetkilisi, ergenekon davasında her türlü hukuki aymazlığa karşın yapılan uygulamaların seyri ile nitelikli dolandırıcılık suçuyla Almanya da açılan Deniz Feneri davasının seyri arasında ki farklar.

Ben AKP'nin sol gibi algılanmasını sağlayan en önemli faktörün eski solcuların, liberal düşünceden çok ABD'nin küresel emperyalizmine su taşıyan liberallerin bu ülkede sanki böyle bir demokrasi havası veriyormuş gibi yaptıkları yayımlar ile bunlara arka çıkan emperyal güçlerin varlığı AKP yelkenini şişiren rüzgardır.

"Aç insanların karnını doyurduğum zaman bana kahraman diyorlar. Bunların neden aç olduğunu sorduğum zaman ise; bana komünist diyorlar"

Ernesto Che Guevera
Alt 06-09-2010, 08:08
kim kim isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Standart Dandi Kemal

Açılmıyor Dandik Kemal bey saçılıyor
baksanıza hergün yeni bir
saçılma örneyi sergiliyor.
BEN RECEP BEY GİBİ VERDİĞİM SÖZÜN
ARKASINDA DURMAM diyerekten hergün
biryere yalpa yapıyor. Şindide başı rahibe kıyafeti
benzetmesiyle belada. Avcılar belediye başkamının yediği
haltı hükümete atmaya çalıştı.
ama EDIT üzerine yapıştı. gene aynı pişkin edaynan
bunuda üzerinden atmaya çalışçaklar.
Bildiğmiz Cumhuriyetin Hakaret Partisi vede Dandik KeMalları.

"Biz Sayın Başbakan gibi söz verip de sözünün arkasında duran bir insan değiliz." DANDİ KEMAL

Konu Titan tarafından (10-09-2010 Saat 09:28 ) değiştirilmiştir.

Önerilen Siteler