Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > İbrahimi Dinler > İslam

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Prev önceki Mesaj   sonraki Mesaj Next
Alt 04-09-2014, 01:40
Şüpheci Dinsiz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Şüpheci Dinsiz Şüpheci Dinsiz isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

Sevgili gordion,
gordion´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Tanrı'nın olmadığı da kanıtlanmış bir gerçek değil ama ateistler Tanrı'nın olmadığına kanaat getirmişler mesela, bunu hangi sepete koyacağız
Siz Ateizm kavramını pek anlamamışsınız. Tanrı kavramı insan ürünüdür, Tanrı denen süper varlığın bir tek kanıtı yoktur, haliyle bahsedecek bir şey yoktur Ateistlere göre. Bir Teistin "Allah var" demesiyle bir çocuğun "pamuk prenses var" demesi arasında ayırım yapmazlar, Allah kavramının daha süslü, daha ayrıntılı olması, daha çok inananı olması, hakkında daha çok yazılıyor/çiziliyor olması sonucu değiştirmez. Çünkü ikisi de insan ürünüdür, masaldır, mitolojidir, kurgudur.

gordion´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Ayrıca bahsettiğiniz gibi buyrun bir kitap uydurun ve gözlemlenen 1400 senedir baki kalsın ve dünyadaki milyarlarca insanı kendi müridiniz yapın, size söyleyeyim böyle birşey yapamayacağınızı siz de adınız gibi biliyorsunuz.
Benim yapabileceğimi, hatta sizin de, milyonlarca kişinin de yapabileceğini gayet iyi biliyorsunuzdur.

50 yıllık yaşamımda son 13 senede 100'den fazla kişiyle yakın arkadaş oldum, "gelin" desem "nereye" derler, benim haksız olacağımı düşünmezler. Akrabalarım bu sayıya dahil değil. Sülalecek bir kaç yüz de onlar eder. 40 yaşımda ilk senede en azından bir kaç bin kişi toplardım.

İslam'ın ilk 13 yılında Muhammed peygamberin 100 mürid ancak toplaması, çöl yağmalarına başladıktan, savaşlardan sonra ganimet+kadın+kılıç zoruyla mürid sayısında patlama olması, bana İslamın güzellikle değil zorla yayıldığını anlatıyor.

ABD'de Scientology, Ramtha vs. şiddet içermeyen akımlar bir yılda milyonlarca mürid topluyorlar. Allah+Melekler+Muhammed peygamber bu kadar başarılı olamamışlar.

Beni listeden çıkarın yani. Ne din uydururum, ne hiç bir insanı akıl dışı/insanlık dışı şeyler yapmaya zorlarım, ne haksızlığa göz yumarım.

Benim gibi insanlar kimseyi öldürerek, yağmalayarak, tecavüz ederek, köleleştirerek, işgal ederek, zorlayarak iş yapmaz, ölmeyi tercih eder. Şiddet uygulamadıkça bu ve benzeri dinler yayılmaz.

Blaise Pascal'ın bunu anlatan müthiş bir sözü vardır:
"İnsan, dinsel inançlara sığmadıkça kötülüğü böylesine zevkle ve acımasızca asla yapamaz"

Sevgiler

* Bir ben vardır bende, benden içeri. (Yunus Emre)
* Gören bizi sanır deli, usludan yeğdir delimiz. (Muhy-i)
* Kadınlar insan, biz insanoğlu. (Neşet Ertaş)
* Bu otobüs de benim Maserati'm, halkımla birlikte kullanıyoruz. (Tuncel Kurtiz)
* Rahat yaşamak uğruna gerçeği mezara mı götüreyim; halka gerçeği anlatmak uğruna ölümü mü göze alayım? (Turan Dursun)
* Beneath this mask there is more than flesh, beneath this mask there is an idea Mr Creedy, and ideas are bullet-proof. (V for vendetta)
* O iyi insanlar, o güzel atlara binip çekip gittiler. Demirin tuncuna, insanın piçine kaldık. (Yaşar Kemal)
* Sen yanmazsan, ben yanmazsam, biz yanmazsak, nasıl çıkar karanlıklar aydınlığa. (Nazım Hikmet Ran)
* Çin'den İspanya'ya, Ümit Burnu'ndan Alaska'ya kadar her milli bahride her kilometrede dostum ve düşmanım var. Dostlar ki; bir kere bile selamlaşmadık, aynı ekmek, aynı hürriyet, aynı hasret için ölebiliriz..
(Nazım Hikmet Ran)

Önerilen Siteler

Başlık Düzenleme Araçları
Stil