Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > Genel Forumlar > Politika

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 29-07-2017, 18:34
spartacus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
spartacus spartacus isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

Onur Üyeliği 

Nero´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Ama benim terör derken kast ettiğim bu değil zaten. PKK terör eylemi de yapan bir örgüt. Dolayısıyla terörist bir örgüt.
Askerlere ve polise karşı silahlı eylem yapmasını da yanlış buluyorum. Ama bu teror olarak adlandırılamaz.
Sevgili Nero, PKK terörü kullanıyor ve odun kafaları basmıyor, kullandıkları terörde onlara fayda değil zarar veriyor, ama beyinler kristalleşmiş bir kere(kuş kadarı kalmış)... Diğer taraftan da ne yazık ki devlet de çok fazla sayıda terör eylemini uygulayıp, PKK'nın üzerine atıyor, mafyatik hesaplaşmalarını dahi bu kolay yoldan hallediyor, bu sayede Hizbullaha gereksinimi kalmayınca, paravan olarak kullandığı örgütün tüm kadrolarını işkence ederek kendisi temizledi...

ben de askere, polise saldırılmasına karşıyım-ama bu görecelidir Nero duruma görede değişir-, ama sorun şu, bu senin doğru, bulup, bulmamanla ifade edilemez, o asker, poliste silahı süs diye taşımıyor zaten ve işlevi topluma karşıdır, sık, sık da kullanıyorlar işte, ev araması deyip insanalrın hanelerine tecavüz edip gözlerinin önünde çocuklarını öldürebiliyorlar ya hu. kaldı ki bir çok çatışma(neredeyse %90'ı), asker-polisin operasyonlarıdır-BASKINLARIDIR, PKK'da operasyonlar, aynı yolla baskınlar düzenliyor(devletinkinin yanında, sayıca ve etkice devede kulak kalsa bile, örneğind evlet bir yerde 10 kişi tespit ediyor, hooop uçak gidiyor bombayla yok ediyor, ne yapıldı burada?) vb... dedim ya, 2 silahlı güç karşı-karşıya geldiler ne yapacaklar. Bu bir tercih meselesi değil Nero, duygularımızla da tanılayamayız. Yanlış bulman gereken asker-polis ile halkı karşı, karşıya getiren tutum, davranış, siyaset, zihniyet, koşullardır, kurbanları değil!

İşte bizim devletimiz, askerimiz, polisimiz de, terör eylemi de yapan kurumlardır. Bu durumda ifaden şu oluyor; bu devlet de, asker, poliste teröristtir. öyle de olsa, böyle de olsa işte, kullandığınız tanılayıcı yöntemlerde dediğim noktaya geliyorsunuz. terörü dışırılarda arama, bir bütün olarak tüme içkin...

sanmayın ki kimse zevk için acılara, ölümlere kendisini atar, eşinden, dostundan ayrılır-siz bu yaşınıza geldiniz zevk için bir ağaca asıyor musunuz kendinizi, ama bir düzine insanın tecavüz ettiği kız çocuğu, kendisini asarak hayatına son verdi! sorun nerede,kızın eyleminde mi, tek suçlu kız mı bu eylemde-suçlu mu, kurban mı özünde? İşte efendim kız kötü yetiştirilmiş, psikopat yetiştirilmiş o sebeple mi canına kıymış(işte günümüz toplam-toplum anlayışı bundan ibaret, çünkü cehaletin çalışma şekli budur, sorunları, meseleleri değil suçlu isnadı üzerinedir, kişilerdir.), yoksa arayacağımız temel nedenler-suç, kızı kendi halinde hiç bir zaman tercih etmeyeceği, ama başka çare bırakmayan tecavüzcülerde, toplumsal zihniyet, davranış ve terörde mi? eziyetle, baskı, şiddetle kendi canına kıyma noktasına getirilen bir insan, savunma refleksine girmekten başka çare bırakılmazsa ne yapmalı? ne yapar? Suçlu mu? Kurban mı özünde? Ya süreğen kasabın propagandasına enfekte edilmişler-zombiler? Onlar neci bütünde, neye hizmet ederler özünde?

Bu arada mecliste terör aranıyor, sonraki yazımda, Suriye'ye alevi kafası kesmeye giden ve gittiğini beyan eden yapıların(AKP, MHP, BBP) elemanlarıyla ifade edeyim... bu yapıların o noktada kafa yapısı şu şekildedir, alevi, kürt, ermeni, komünist vb kafasını kırmak-kesmek, sayının önemi var mı bilmem ama sayıca PKK'yı beşe katlar.

Şimdi AKP bir dolu insanı terörist diye içeri atıyor-zaten artık AKP'nin yanında değilsen=terörist-hainsindir algısı hakim oluyor, oysa hangisi fiili olarak bir terör eyleminde bulunmuştur, pardon Cumhuriyet gazetesinin yazarları mı yaptı bunu? peki bu hakim anlayış neye hizmet ediyor? terör, kendisi terörü kullanıyor, ama salt ötekisini isnat ederek, üstelik hukukdan önce infaz ederek, kendi terör-zulmünü sözde meşrulaştırıyor. Sonrada Asinusgiller faşizm mi varmış diye alakasız sorularla soruyor, kör müsünüz-bu körlük göz değil, bilinçle ilgili, demek ki körsünüz efendim...

örneğin hukukta kurallardan birisi, suçun, kişiye göre değil ancak fiile göre tanımıdır. Suç fiilde anlamını bulur. Bir insan düşüncesinden dolayı suçlu olmaz çünkü suç işlememiştir(fiiliyat yoktur, gerçekleşen bir şey yoktur), hiç bir terör eylemine dahil olmayan da terör yöntemini kullanmış olmaz, bu insanlara terörist diyenler muhtemel kendileri teröristtir. denecek ki ya teröre davet edenler efendim davet de düşünce değil bir eylemdir, fiildir, davranıştır değil mi? Terörist diye iilan edilenlerin hangisi fiiili olarak işlemiş ya da teröre davet etmiştir? istinaları çık neredeyse hiç biri... hemen örnek vereyim...

Erdoğan dedi ki, bu darbeciler, ayaklarında pranga-zincir, elleri kelepçeli, bağlı olarak mahkemeye getirilmeli ki, böyle bir şeye kalkışmayı düşünenlere korku salsın(yani bu amacında o tutuklular ayrıca ne olmuştur,kurban seçilmiştir, işte bu tarz durumlarda, kurbanın olduğu her durumda yöntem terördür. diğer taraftan da bırakın bu tarafını, hak edip etmedikleri dahi belli değildir, çünkü henüz mahkemeye çıkacaklardır ve ceza ancak mahkemece verilir-o şekilde yüzkızartıcı, aşağılayıcı veya usule-yere aykırı ceza hukuka girmişse orada hukuk zaten bitmiştir, kendisi hukuksuz fiilin, faili olmuştur-değil mi ama?

yetmiyor, HUKUK DIŞINDA KENDİSİ hem HAKİM, YARGIÇ, hem de SAVCI, POLİS olan bir kafaca(faşizm!), suçlu ilan edilmişler veya ceza verilmiştir. ama reisin faşist anlayışı, hukukun üstündedir artık ve o bu gücünü faşizmden(yönetim biçiminden)-terörden(fiili etkiden) alır, daimi içinde süreğen terörden beslenir(sıcak, güncel kalsın, bitsin istemez, öyle değil mi?), Asinus'da hala alakasız, boş sorularla faşizm mi varmış diye kafa ütüler...

en tepedeki, terör üretmekte ve kendi terörünü, ötekileri isnat ederek sözde, meşru hale getirmektedir. İşte, bu tarz terördür dönüşü de-tepkimeside-reaksiyon- terör olabilir. şimdi biz parça, parça ürünlerden mi şikayet edeceğiz, esas-asıl sorun üreten ve kalıp da(zihniyet) değil de üründeymiş gibi-ekiyorsun, biçiyorsun işte, sorun ve belirleyen biçtiğinde değil, ektiğinde?.

Birde bağımsızlığın hiç bir sosyo-kültürel aidiyetin siyasileştirilmesiyle alakası yok, TAM TERSİNE BAĞIMSIZLIK, özgürlük, herhangi bir sosyo-kültürel aidiyetin siyasileştirilip, kutsallaştırılmamasıyla, insan iradesinden üstün ve zoraki yaptırımcı tutulmamasıyla mümkün, eğer bu olmazsa insanlar siyasileştirilen aidiyetlerin kölesi veya ötekilerle hırlaşıp durmanın askeri olurlar-haksız mıyım?(sonraki yazılarda detaylandırayım)

Sersemler akıllıların 7 yılda cevaplandıramayacağı soruları 1 günde sorarlar.
-------
Korku ve menfaat dalkavukluğa yol açar.
-------
İnsan korktuğuna ya da arzuladığına çok kolay inanır. La Fontaine
-------
Öküz tahta çıkarsa padişah olmaz, saray ahır olur. Çerkes Atasözü
-------
Akıllı bizi arayıp sormaz, aptal bacadan akar.
------
Su dağları kemirir, vadileri doldurur.
------
Aslanlar kendi tarihçilerine kavuşuncaya kadar kitaplar avcıyı övecektir.
------
Hürriyet, başkalarına vermedikçe alamayacağımız tek şeydir. William Allen White
------
Belki söylendi herşey,/ belki de gece bekleniyor/ yazılsın diye aynı cümle. Tüm nedenleri yeryüzünün/ bir çakıltaşına takılıp kaldı. Esteban
------
Sıradan insan kendini evrenin merkezi yapmanın yolunu arar; bilge kişinin evreni onun merkezindedir. Lao Tzu
Alt 29-07-2017, 18:59
NickMickyok NickMickyok isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

cyber´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
pkknın çıkmasının kürtlere yapılan baskıyla alakası yok, kürtler karşı çıksada pkknın inşası yapılmıştı bir kere, kürtlerin karşı çıkmasıyla onların planları değişmeyecekti.

bu konuda sorulacak bazı sorular var.
pkk neden doğu bölgelerden çıktıda batıdan çıkmadı?
niye kürtler hedef alınarak içlerinden doğduruldu bu pkk? bunuda düşünün.
kürtleri hedef alan ve kürtler üzerindende türkiyenin tamamına yayılması, etkisi altına alması yada türkiyeyi ikiye bölmesi amaçlanan bu yapının planları kimler tarafından yapıldı?
Çıkış noktanız hatalı olunca, sorularınız da Abesle iştigal oluyor.Sorular şöyle olmalı:
PKK nın lojistik insan desteği neden Kürtlerden oluşmakta.?
Bu insanlar, evlenip çoluk çocuğa karışmak, iş güç sahibi olmak varken, neden ellerinde bir silahla bir devlete kafa tutmayı göze alıyorlar.?
Neden Dağdaki birisi vurulunca, şehirden ve köyden birileri o boşluğu dolduruyor.?
İnsanları göz göre göre ölüme koşturan bu inancın arkasındaki sebep nedir.?

Yani, soruları doğru sorun ki, çözüme gidilsin. .Yoksa, yok amerikan projesi, yok İsrail projesi, yok bilmem ne projesi türünden komplo teorileri ile bu sorun çözülmez.
Alt 29-07-2017, 19:50
cyber cyber isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Yasaklandı

NickMickyok´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Çıkış noktanız hatalı olunca, sorularınız da Abesle iştigal oluyor.Sorular şöyle olmalı:
Bu insanlar, evlenip çoluk çocuğa karışmak, iş güç sahibi olmak varken, neden ellerinde bir silahla bir devlete kafa tutmayı göze alıyorlar.?
Neden Dağdaki birisi vurulunca, şehirden ve köyden birileri o boşluğu dolduruyor.?
İnsanları göz göre göre ölüme koşturan bu inancın arkasındaki sebep nedir.?

Yani, soruları doğru sorun ki, çözüme gidilsin. .Yoksa, yok amerikan projesi, yok İsrail projesi, yok bilmem ne projesi türünden komplo teorileri ile bu sorun çözülmez.
ben pkk neden doğu bölgelerden çıktı diye sordum

sende neden lojistik insan desteği kürtlerden oluşmakta diye sordun

sorudaki kelimeler çok farketmedi. ben lojistik desteği gibi bir kelime kullanmadım senin gibi niye kürtlerden oluşarak deyip hemen kürtlere yüklemedim işi sende hemen onlar üzerinden gittin bense niye doğudan başladıda batıdan başlamadı yani öncelerden beri hep doğu sanki türkiye haritasında çizili sınırlarla çevrili değilde batı bölgeleri başka bir diyar doğu bölgeleri başka bir diyarmış unutulmuş bir bölge gibi düşündürüldü insanlara. pkkdanda öncesinde her türlü yatırım hep batıya yapılırdı. turizm hep batı bölgelerimizle reklamlanırdı. batıdaki insanı pkkya çekemediler ama pkk doğu bölgesi üzerine inşa edildi. burdan anlaşılıyorki kürtler pkknın kurulması için en iyi sebep oldu kuranlara göre.

dağdaki biri vurulunca şehirden ve köyden biri yerini dolduruyorsa (bunları duymuştum ama gerçekliğini bilmiyordum) eğer doğruysa bu üstteki anlattıklarımın bir anlamı kalmaz. o zaman kürtlerin içinden bile bile pkk ile işbirliği yapanlar vardır. bile bile katıldılar pkkya. insanları gözgöre göre ölüme koşturan bu inanç pkkyı kuranların vaadlerinden dolayıdır. onlara "Türkiyeyi yıkıp yada bölüp sizede özerklik vericez, sizde kendinize ait topraklarda yaşayacaksınız" gibi bir vaad verildiyse onlara cazip gelmiştir. kafir toplumların vaadlerine inananlar bütün insani değerleri yerlebir edip insanın canına kastetmekten çekinmezler. sonuç ortada.. terör!

sana hangi garezden öyle geldi kimbilir ama sorularımda abeslik yoktu. sorularımın sonunu proje diye getirmemin sebebi, sizde kendinizi kandırmayın hepimiz biliyoruzki bu işin içinde dış mihrapların parmakları var. normalde dışarısı çözülse bu sorunda çözülür. çıbanın başını sıkıp patlatmadan bu acılar dinmez.

komplo teorisiymiş :P al sana aradığın cevap..
Alt 29-07-2017, 20:30
Asinus Orientalis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Asinus Orientalis Asinus Orientalis isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Standart Sonraki : İran

...Sorular şöyle olmalı:
İnsanları göz göre göre ölüme koşturan bu inancın arkasındaki sebep nedir.?..
Doğru sorular. Bir kaç soru da ben ekleyeyim :

1 . PKK terör örgütü üyelerinin bazıları, PKK "dondurmasını" tattıktan sonra neden mücadele ettikleri güvenlik güçlerine teslim olurlar da, kendi terör kamplarına yakın yerlerde çoluk çocuğa karışmazlar ?

Neyi görüyor veya yaşıyorlar da bu kadar kararlı girdikleri yerden kaçarcasına "düşman" a teslim olurlar ?

Hapse girecekleri kesin bir teslimiyetten daha büyük hangi feci son kendilerini bekler ?

2. Neden hep aynı noktada (mesela aynı kuzey Irak kampında) sürekli 20-30 militan her hafta pülverize edilir ? (TSK kanıt olarak çekimleri veriyor)

Neden farklı rota izlemiyorlar ? Sonradan gidenlere, giden ve gelmeyenlerin akıbeti söylenmiyor mudur ?

3. Hayatlarının bir kaç kuruştan biraz daha ucuz olmasını neden hiç sorgulamıyorlar ?

4. Bu ülkede terör olmasaydı, demode ve zayıf ordusuyla biz her gün hamaset nutuklarıyla kendimize ne kadar güçlü olduğumuzu söylüyor olacaktık.

Şimdi ise Aselsan'ın dünyanın en büyük 50. savunma şirketi sırasına geldiğini görüyoruz. SİHA'lar, ve adını bilmediğimiz sayısız yeni nesil ve teknoloji silahlar geliyor.

Askerler artık oturdukları yerden, atari oynar gibi, bu solucanları avlıyor. 10 sene sonrasını tahmin bile edemiyorum.

Ankara savunma şirketleri, İsrail'dekilere benzer yüksek teknoloji oluşumlara gitmekteler. Bir tanesi, sadece ABD ve Rusya'da olan bir silahı geliştirmek üzere. (Keyifle bekliyoruz)

5 . Türkiye'nin geçilmez bir duvar olduğunu görmesine, ve sıranın kendisine geldiğini bilmesine rağmen İran, PKK'yı neden destekler ?

Suriye'nin beslediği PKK, Suriye'yi bölen oldu.

Bundan 5-10 sene sonra, bölgenin yeni Suriye'siyle tanışın, merhaba İran Sıra sana geldi.

Biz, ilhamlarımızı gökten ve gaipten değil, doğrudan doğruya hayattan almış bulunuyoruz. M. Kemal ATATÜRK
Alt 29-07-2017, 20:49
Üye

Cyber, Yazdıklarından şunu çıkardım. PKK ve Kürtler konusuna çok ama çok yabancısın Pkk yı ve Kürtleri hiç duymayan bir Avrupalİyi, bu konuda yorum yap desem, senden farklı şeyler yazmaz.
Hakaret olsun diye demiyorum. Bu konuları özümsemesine ve derinlemesine araştırıp gelmeni tavsiye ederim.Mesele çok derin kardeşim..Öyle komplo teorilerini çok çok aşar.

Asinus Orientalis, sana bir soru.
Neden TSK ya katılım zorunlu olmasına rağmen(askerlik zorunlu olmasına rağmen),bu kadar asker kaçağı olur da, ya da bedelli gelsin diye çırpın binlerce onbinlerce vatan evladı olur da, PKK ya ise rahat yatağının bırakıp gönüllü katılanlar olur?

Devlet, Amerikadan ve İsrail'den aldığı uçaklar, tanklar,füzelerle vs. ve bu kadar zorunlu askerle, neden elinde kara kuru silah tutan birkaç bin PKK lıyı bitirmez?
Alt 29-07-2017, 21:07
Üye

Cyber, Yazdıklarından şunu çıkardım. PKK ve Kürtler konusuna çok ama çok yabancısın Pkk yı ve Kürtleri hiç duymayan bir Avrupalİyi, bu konuda yorum yap desem, senden farklı şeyler yazmaz.
Hakaret olsun diye demiyorum. Bu konuları özümsemesine ve derinlemesine araştırıp gelmeni tavsiye ederim.Mesele çok derin kardeşim..Öyle komplo teorilerini çok çok aşar.

Asinus Orientalis, sana bir soru.
Neden TSK ya katılım zorunlu olmasına rağmen(askerlik zorunlu olmasına rağmen),bu kadar asker kaçağı olur da, ya da bedelli gelsin diye çırpın binlerce onbinlerce vatan evladı olur da, PKK ya ise rahat yatağının bırakıp gönüllü katılanlar olur?

Devlet, Amerikadan ve İsrail'den aldığı uçaklar, tanklar,füzelerle vs. ve bu kadar zorunlu askerle, neden elinde kara kuru silah tutan birkaç bin PKK lıyı bitirmez?
Sevgili Nick, siz 5 sorumu yanıtlar yanıtlamaz

Artı, kendi sorularınızda, belki bana biraz kopya da verirsiniz ?

Biz, ilhamlarımızı gökten ve gaipten değil, doğrudan doğruya hayattan almış bulunuyoruz. M. Kemal ATATÜRK
Alt 29-07-2017, 21:10
Üye

...Asinus Orientalis, sana bir soru.
Bu sorunuz yanlış bir kıyas. Bir nolu sorumun tam olarak dengi değil, neden sizce ?

Alt 29-07-2017, 21:16
Üye

Yahu, ben sana PKK dan kaçanlara karşı askere gidip kaçan ya da hiç gitmeyenleri örnek gösteriyorum. Yani demek istiyorum ki;
Bunlar lokal şeylerdir. Yani ideolojiyi ya da mücadeleyi, haklı da HAKSIZ da çıkarmaz diyorum.
Ayrıca senin yazdıkların soru değil ki. Sadece kin kusmak...PKK yı doğuran şeyler bunlar işte.

Ayrıca, Alman teknolojisine laf atıp, Almanların 1950 lerdeki askeri teknolojisinden bile çok uzak olan dandik ve kopyacı ASELSAN a övgüler düzen birisine ne denebilir ki..
Milliyetçi dürtülerle hareket edenlerden, zaten bu konularda sağduyulu yaklaşımlar kolay kolay beklenemez.

Belki de ben hata ettim muhatap alarak..
Alt 29-07-2017, 21:18
Üye

...Asinus Orientalis, sana bir soru.
Doğru soru : Askerlikten firarla, PKK'dan kaçmanın cezaları nedir ?

Doğru soru : Askerlikten firar edenlerin mesleki ve etnik dağılımları nedir ?

Doğru soru : Neden mesleki dağılım ?

Doğru soru : Hakkari'ye gideceği kesin olmasına rağmen uzman çavuş olanların sebepleri nedir ?

Cevaplarınız bize yönlendirecek, göreceksiniz.

Sonra sizden bir kaç küçük ricam daha olacak. Umarım beraber bu resmi biraz aydınlatırız

Alt 29-07-2017, 21:21
Üye

...Belki de ben hata ettim muhatap alarak..
Efendim, karşılıklı konuşuyoruz, neden hemen suçlamalara girişiyoruz ?

Hem Alman çöpüne tapınmak suç değil ki, istediğiniz gibi secdeye varabilirsiniz, burası dini bir forum

Önerilen Siteler

Başlık Düzenleme Araçları
Stil