Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > Dünya Dinleri, Mitoloji & Antik Uygarlıklar > Dünya Dinleri

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 02-10-2009, 20:19
Psiko Psiko isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Sevgili oki gardaşım ;

Vakit buldukça girebildiğim için,
sorularına,düşünme şeklinde değil de vakitsizlikten biraz geç cevap yazabilirim.
O engin hoşgörün ve "Vefa akabesi" vasfınla lütfen idare ediver.
Gözlerinden öperim.

Kendin için istemediğini,başkaları için de isteme.
Alt 02-10-2009, 20:24
Kıdemli Üye

Şimdi gelelim konulara ve sorulara.

Sorulardan önce,
bir "Düzlem-hayt" ta buluşmanın gerekliliğine sen de katılır mısın ?

"Ahd-i misak"
İnanırım diyen,böyle iddia eden herkesi bağlayan bir "İlahi hikmet" midir sence de ?

Alt 03-10-2009, 01:02
OQONUC OQONUC isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Denetimdeki Üye

Sevgili Abicim,

Vefa Akabesinde bekleyen cemal'in, köpeklerin pençesinde kıvranan kanadı kırık güvercinleri gördüğündeki ızdırap ile inleyen mevcudatın dermanına varacak her yolda her daim sabırla beklerim.

İki sorunuza da evet diyor ve açıklamalarınızı bekliyorum.

Selamlar
Alt 03-10-2009, 20:46
Kıdemli Üye

Sevgili oki gardaşım ;

Madem ilk sorumuz,
yani,
Ahdi misak,
"İnanırım diyen,böyle iddia eden herkesi bağlayan bir "İlahi hikmet" midir ?"
sorusuna cevabın evet,
o halde,
mutfak,
yani,
"İlahi mutfaktan gelen koku"
sana ne diyor ?

Alt 03-10-2009, 20:58
Kıdemli Üye

Ey Tanrı’nın kulları! Vücutlarınızı güvenilirlik ve dindarlık kaftanı ile donatınız.
Rabbinize amel ve ahlak askerleriyle yardım ediniz.
Biz sizi kitaplarımızda, sayfalarımızda, levihlerimizde ve diğer mukaddes yazılarımızda fesat ve mücadeleden MENETTİK.
Bu yasağın amacı sizin yükselmeniz ve yücelmenizdir, buna gök ve yıldızları, güneş ve parıltıları, ağaçlar ve yaprakları, deniz ve dalgaları, yer ve hazineleri şahadet ederler.
Dostlarını bu kıymet biçilmez ve hayranlık verici kutlu makamda kendilerine yaraşır şeyler için desteklemesini Tanrı’dan dileriz.
Ve yine, çevremizde bulunanların En Yüce Kalem’den sadır olan şeyleri uygulamayı başarmalarını da Kendinden dileriz.

Ey Celil! Güzelliğim ve inayetim senin üzerine olsun!
Biz kullara dinen uygun olanı emrettik, onlar ise Benim kalbimi ve kalemimi inletecek işler yaptılar.
İrade göğü ve melekûtumdan ineni işit.
Benim mahzunluğum mahpusluğumdan veya düşmanlarımın edip eylediklerinden dolayı değil, hayır, Benim mahzunluğum Bana mensubiyet iddiasında bulundukları halde Beni inletip ağlatacak kötü işleri eyleyenler yüzündendir.
Biz onları başka başka levihlerde her türlü öğütle öğütledik.
Tanrı’dan onlara Kendi yardımını ihsan buyurmasını, Kendine yaklaştırmasını, kalplerine güven, ruhlarına huzur verecek şeylerle onları desteklemesini ve Kendi günlerine yaraşmayan şeylerden onları uzak tutmasını dileriz.
Söyle; Ey yurdumdaki dostlarım!
Size Tanrı hatırı için öğüt verenin öğütlerini dinleyiniz.
O sizi yarattı, sizi yükseltecek ve size yarayacak şeyleri açıkladı, size Kendi doğru yolunu ve Büyük Haberi’ni öğretti.

Ey Celil!
İnsanlara Tanrı korkusunu tavsiye et.
Tanrı askerlerinin, güzel huylar ve iyi ameller ordusunun başkumandanı odur.
Milletler bütün geçmiş asırlar boyunca onun eliyle fethedilmiş, zafer bayrakları en yüksek tepelere onun vasıtasıyla dikilmiştir.

Ey Baha ehli!
Sizler, Allah’ın sevgisinin doğduğu yerler ve inayetinin kaynaklarısınız.
Dillerinizi bir kimseye küfretmekle ve hakaret etmekle kirletmeyiniz.
Gözünüzü de yakışıksız şeylerden koruyunuz.
Sizde olanı gösteriniz.
Eğer olumlu karşılanırsa, amacınıza ulaşılmış olunur; aksi halde itiraz etmek boşunadır.
Onu kendi haline bırakınız ve Koruyucu ve Kendi Kendine Var Olan Rabbe dönünüz.
Bırakın fesat ve kavgayı, üzüntüye bile neden olmayınız.
Allah’ın sevecen rahmet ağacının gölgesinde gerçek eğitim almanızı ve Allah’ın arzu ettiğine uygun davranacağıNIZI umut etmekteyiz.
Hepiniz bir ağacın yaprakları ve bir denizin damlalarısınız.

http://www.bahaitr.org/yayinlar/levihler.htm

Alt 03-10-2009, 21:11
Kıdemli Üye

Sevgili gardaşım ;

Biraz hızlı ve kestirmeden gideyim.
"İhlas" ile ifade edecek isek,
Eğer,
"İlahi mutfaktan gelen koku"
Hz.Bab ve Hz.Bahaullah ise,
bilelim.
Yoksa
İhlas konusunda tereddütlerim oluşmakta bilesin.
(Hz.Abdülbahaya kadar gelmiştik anımsar isen )

Alt 04-10-2009, 22:37
Denetimdeki Üye

Sevgili Abcim;

Soruya cevap verseniz diyorum artık. Ki dinde kişiye göre değil mutlak doğruya göre bilidiğimizi anlatmak zaruri iken; soruyu kişiselleştirmek pek de şık durmuyor bence.

Ayrıca; benim nerede kaldığımı Resmi sorumlu profösör bey'e mail ile ilettiğimi ve aradan neredeyse iki ay geçtiği halde bir cevap alamadığımı hatırlıyorum.

Bildiğiniz üzere;
Kanıtın gittiği yere kadar gitmek benim araştırma metodlarımın en temelidir.

Hz.Bahaullah'dan alıntıladığınız levihlerden neyi nasıl anlamamız lazım geldiğinda antak kalabilmek için; ADALET kavramının neden ve niçin uygulamada değiştiğini de öğrenmek lazım. Yoksa Fesat ile beni suçlamanız veya mücadeden men edilmenin gerekçelerinde, pek ala da başka başka amaçlara bilmeden dahi olsa yardım etmek tehlikesi doğacaktır. Ki; Hz.Bahaullah'ın yaşadığı ve ona iman etmişlerin döneminde dahi;
Nasreddin Şah olayı vukuu bulmuştur.

İhlaslı birisinin, ihlassız birisine anlatacak gibi soruların cevaplarını bilidiğiniz kadarı ile dahi olsa anlatırsanız sevinirim.

Cevabınızdan sonra; Önce Hz.Bab'ın yöntemini öğrenmiş olacağız sonra da Hz.Bahaullah'ın neden bu yöntemden vazgeçtiğini anlayacağız sanırım.

Ve hatta belki; free bahailer ile hala mevcut olan Babilerin adalet anlayışlarını da atlamamak lazım.

Daha sonra konunun ilerleyişine göre; Adalet konusudnan sapmadan, YUAE'nin konumunu isterseniz konuşabiliriz.

Bu arada yolladığım Maile cevabı yaklaşık iki aydır hala beklediğimi Profösör Beyefendiye iletirseniz sevinirim.
Saygılarımla

Özgürlükçü DEMO_Kro Kral'lar GURUBU değil, (Gölge Meclis)
Alt 05-10-2009, 23:17
Kıdemli Üye

Sevgili oki ;

"Eski camlar bardak oldu."
diye,
Bir deyim vardır.

Çanakkale boğazı diyene,
İstanbul boğazı denmemesi gerektiğini,
herkesten iyi biliyorsun.
Ahd-i misaka göre,
Hz.Bab-Hz.Bahaullah-Hz.Abdülbaha-Şevki efendi-Yüce Umumi Adalet Evi
sıralaması olduğuna göre,
dolayısı ile,
"Şimdi yeni şeyler söylemek gerek."
minvalinde,
biz Bahailerin,
Babi veya free Bahai üzerinde kafa yorması mümkün değil.
Dolayısı ile sorularının ayakları havada kalıyor.
Ve psiko abin artık vefa akabesi !! gardaşına bu konuda daha fazla yardımcı olmak istemiyor.

Ve psiko abisi çok açık ve net olarak gardaşına diyor ki,
misyonu dinlerden özgürlük olan bir sitede,
Tanrıyı insanlara anlatmak,
zor iştir,
sinirlerin bozuluyor ise,
uzak durman daha doğru bir yöntem değil mi ?

Ne demiş atalarımız ?
"Eşeği süren osuruğuna katlanır."
mı ?

Alt 06-10-2009, 00:58
Denetimdeki Üye

sinirlerin bozuluyor ise,
uzak durman daha doğru bir yöntem değil mi ?
........

Sevgili abicim;

Yazılarınıza genel bir değerlendirmek yapmak gerekirse;

Hz.Bahaullah'ın bir eşşedi kafiri bir müslümana karşı koruyun dediğini henüz okumadım.
Haklısınız sinirlerim bozuluyor; aslında sizinde bozulmalı bence. Zaten bütün meselede bu değil mi? Sevgi barış kardeşlik adı altında kimin değirmenine su taşınıyor acaba!

Bahailik konusunda okuduklarımdan zihnimde kalan en çarpıcı cümle; Şevki Efendinin vefatından sonra eşinin söylemiş olduğudur. Bu cümlenin açılımını ve günümüze yansımalarını öğrenmek de her Bahainin üzerine bir görev olmalıdır kanaatindeyim.Tekrar okumakta fayda var bence.

P ise Q mantığı ile inanç olmaz onu da ifade etmek isterim. Zaten iman, mantığın ördüğü duvardan sıyrıldıktan sonra neşvünüma bulur bence.
Bu nedenle; Söz ettiğiniz silsile ile YUAE nin kendini meşru kılmasının benim için hiç bir önemi yoktur.

Bu sitede neden var olduğum konusunda ise; çoğu kez yazdım, demek ki gözden kaçmış; bir daha tekrar edeyim.

Küfür ve nifak yuvası olarak hareket ederek, gerçeğin ve hakikatin ötesinde kasıtlı ve halkı yanıltıcı bir baskın site olduğunu anladığımdan beri, Sitenin sahibi ve yağdanlık iki yöneticisini , meşru olarak, korkutmak bölmek parçalamak ve kişilerin sadece ve sadece aradıkları gerçeklerine kasıtsız ve taammüdsüz olarak salt bilgi olarak ulaşmalarını sağlamaktır.

Bu konuda da elimdeki bütün kozları bu sitenin emektarları olan üyeleri ile korkutmak amacı ile meşru zeminlerde kullanmaktan asla çekinmem.

Adı ne olursa olsun; Bir çok insanın kendi yaşam yolculuğunda karşılaştığı bilgi ve deneyimlerin objektif olarak paylaşılması esasına göre kurulduğu iddia edilen ve gerçekten de zaman zaman değerli paylaşımlar olan bu sitede, insanların hiç bir menfaat gözetmeden yaptıkları katkının üzerinden maddi veya manevi nemalanmaya çalışmak insanlık dışı bir davranıştır.

Yoksa, her zaman verdiğim örnekte olduğu gibi; İdi Amin'in de bir rejimi ve kuralları vardı.
Mesele;kurallar bu ise bende buna uyayım, dümenlerine su taşıyarak onlarla iyi geçineyim de, benim iyiliğimden onlarda imana gelir gibi bir safiyanelik değil; Bir yerde oluşmuş bir halk var ise Allah adına orada Mutlak Adaleti nasıl tesis edeyim olmalıdır.

Zira Allah'ın adaleti adetullahıdır, değişmez ve şaşmazdır.

Bu minvaldendir ki;
Sitenin Adaleti konusunda inancınız gereği bir Bahai hassaiyeti içerisinde sizinde mücadele etmenizi, mücadele edemeyecek kadar bir kafire sevgi veya muhabet besliyorsanız, en azından kendinizi mihenk yapmamanızı, şaşar olan beşer mihenklerine dayanarak Eşşedi kafire yardım etmemenizi istirham ederim.

İnancınız gereği, Hz.Bahaullah sizleri mücadeleden men ederken, kafire de yardım edin demiyor, sizin de bildiğiniz gibi.

Dolayısıyla Taraf olmayın demek, Frodo gibi birisinin adına, gardaşım dediğiniz bir müslümana uyarı telefonu açmak değildir.

Hayatımın hiç bir döneminde eşşeğin kuyruğuna yapışarak onun osuruğunu dinlemediğm için, son cümlenize maalesef bir yorum yapamayacağım.

Zaten osuruğun muhatabı da yazınızdan anlaşıldığı üzere, sayın Cem, Sayın Sargon, Sayın Frodo'dur.

Ben bu sitenin KRALı ve yağdanlıklarının yalandan kurdukları sözde demokrasinin bütün boşluklarını kullanarak, pasif direniş yöntemi ile kendilerini kendi kuralları ile inkar edene kadar buradayım.

Bir bahai olarak sizin de pasif direnişinn ne olduğunu çok iyi bildiğinizi umuyorum.

Elhasıl;
Soru orada duruyor. Cevaplamak isterseniz bilgilerinizden gerçekten istifade etmek isterim.

Bu başlıktaki son yazımdır.

Saygılarımla

Özgürlükçü DEMO_Kro Kral'lar GURUBU değil, (Gölge Meclis)
Alt 06-10-2009, 01:08
dilaver - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
dilaver dilaver isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

Onur Üyeliği Başarı Ödülü Başarı Ödülü 

Bu konuda da elimdeki bütün kozları bu sitenin emektarları olan üyeleri ile korkutmak amacı ile meşru zeminlerde kullanmaktan asla çekinmem.

Bak Oki

Sana net bir şekilde hodri meydan diyorum.

Bu sitenin admini de benim, sahibi de benim, her türlü hukuki sorumlusu da benim. Şayet bir şey olacaksa mahkemede de mahkeme i Kübra da da hesap verecek olan benim.

Elinde ne kadar koz varsa bana karşı kullanabilirsin. Benim ismimi de biliyorsun, telimi de biliyorsun ne iş yaptıgımı da biliyorsun. Şayet adresimi bilmiyorsan onu da ben sana veririm ki galiba vermiştim eskiden.

Ya gerekeni yap ya da bir daha bu konuları dile getirip kendini küçültme. Benim seni saydıgım kadar psiko dostum da seni saymıştır.

Ama emin ol bana gelebilecek her türlü saldırıda ben psiko dostumun teklifsiz yanımda olacagından eminim.

Ama velev ki yanıldım, ne gam. Ya tüm kozlarını bana karşı oyna, ya da bir daha bu konuyu gündeme alma.

Atın ölümü arpadan olsun.

saygılarımla

Çin'den İspanya'ya, Ümit Burnu'ndan Alaska'ya kadar
her mili bahride her kilometrede dostum ve düşmanım var
Dostlar, ki bir kere bile selamlaşmadık
aynı ekmek, aynı hürriyet, aynı hasret için ölebiliriz...

Nazım Hikmet

www.dilaverkom.blogcu.com

Önerilen Siteler

Başlık Düzenleme Araçları
Stil