Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > İbrahimi Dinler > İslam > Önerdiğimiz Başlıklar

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 27-10-2006, 19:47
exclusive exclusive isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Standart Re: Muhammed'in cinayetleri

Hep aynı tablo. Ne zaman muhammedin kirli çamaşırları ortaya dökülse muhammedi savunma isteğiyle yanıp tutuşan ve bunu beceremeyen birisi çıkıp Atatürk'e saldırır.

Muhammedin yaptığı gece baskınlarıyla, erkeklerin katledilip sivil kadınların ve çocukların tecavüze uğradığı insanlık dışı katliamlarla, anlaşmaları bozan taraf olarak yapılan hain saldırılarla, düşman işgali altındaki Anadolu'da verilen onurlu mücadele arasında dağlar kadar fark vardır.

m.kara
Alt 27-10-2006, 20:08
exclusive exclusive isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Sodomo, Mustafa Kemal hayattayken de onun için diktatör diyenler olmuş. Hatta Mustafa Kemal'in karşısına dikilip diktatör olup olmadığını soran biri gazeteci iki kişi olmuş...

Bunların hiç biri ceza almadı, kelleleri uçurulmadı, tazminat bile ödemeye mahkum edilmedi... Mustafa Kemal sadece şöyle bir cevap vermekle yetinmiş:

"Bence diktatör, diğerlerini salt kendi buyruğuna boyun eğdirendir. Ben görüşlerimi,kalpleri kızarak değil, kalpleri kazanarak yerine getirmek isterim."(Atatürk’le Konuşmalar.F.Rıfkı Atay)

m.kara
Alt 27-10-2006, 20:14
Üye Değil

Sevgili Sodomo,
Bırak bunlar gerçek yüzlerini ortaya koysunlar. Bence bir hakaret unsuru yok. Ben bunların Türk olduklarından şüpheliyim. Böyle düşünen bir kişi Türk olamaz. Bir tarafta Muhammed. Diğer tarafta Atatürk. İşte Vartor hep demiyor mu. İman bu. İşte beyinleri köreltiyor. Öyle köreltmiş ki işte böyle düşünüyor.
Bu kişi olsa olsa bir şeriatçıdır. Ancak şeriatçı birisi böyle Atatürk'ü suçlar. Sen hiç merak etme. Bu sitede böyle kişiler gerekli dersi alırlar. Bundan endişen olmasın. Bırakalım da dışardan bizi izleyenler de bunların gerçek yüzünü görsünler. Sevgilerimle...
Alt 27-10-2006, 21:07
Nathanael Nathanael isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Aday Üye

h-t-m atatürk olmasaydı , sen burada atatürke laf soyluyor olabilcekmiydin acaba cok merak edioyorum.bu kustahlıgı yapanlar bellidir, şeriatcı cahil kesim. kucuk dunyanızda mutluluklar size
Alt 27-10-2006, 21:20
Üye Değil

h-t-m";p=&quot´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
peygamber sav.ın cinayet işlediğinden bahsedip atatürk ü övmek son derece yanlış.atatürk ün işlediği cinayetler kurtuluş savaşında şehit olanlardan fazladır nerdeyse.unutmayalımki atatürk devrimler kanla muhkemdir demiş bir diktatördür.olaylara bu kadar çarpık bir bakış açısı görmemiştim 8O
umarım buna kaynak olarak bir zamanlar A.Dilipak'ın kullandığı "İstiklal mahkemeleri 100.000 kişiyi astı" tarzı birşeyler getirmeyeceksiniz. Neyse, öyle yapmayacağınızı varsayalım.

Kemal Atatürk'ün tüm insanlığa rahmet getirme gibi bir misyon üstlendiğini öne sürebilir miyiz? Böyle bir iddiası olmuş mudur? İnsanları, kendisine uyarlarsa sonsuz bir yaşamla ödüllendirme vaadi var mıdır? Böyle bir ödülü kazanmaları için kendisine uyanlara sözlerinin ve yaptıklarının örnek teşkil ettiği gibi bir iddiamız var mı?

Burada ne yapmaya çalıştığınızın farkındasınız değil mi. "Hayır, Muhammed ile ilişkilendirilebilecek cinayet yoktur, verilen bilgiler XXX adlı güvenilir kaynaklara göre hatalıdır. Doğrusu budur" tarzı bir yaklaşım değil sizinki.

"Benim önemsediğimin yaptıklarını bırak, kendi önemsediğinin yaptıklarına bak, beni rahatsız eden konuyu değiştirelim." tarzında bir yaklaşım. Hedef saptırma açıkça. Burada tartışılan bir olayın niceliği değil, niteliği. Sizin mantıkla gidelim, Hitler'in 8-9 yıl içerisinde işlediği cinayet sayısı, 80 yıllık Cumhuriyet dönemi "cinayet(!)" lerini devede kulak haline getirmekte.

Tekrar bir toparlarsak, buradaki konu, kimin kuyruğunun uzun, kiminkinin kısa olduğu değil. Kuyruğu olmadığı iddia edilen birinin gerçekten kuyruğu var mı yok mu tartışması.

edit: Sodomo, lütfen konuya devam et. Arkadaşlar, konunun saptırılmasına izin vermeme konusunda kararlıyım. Konu, Muhammed'in cinayetleri
Alt 27-10-2006, 21:59
saltukbeyi saltukbeyi isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Standart yanlıs hukum

merhaba arkadaslar.umarım sımdı soyleyeceklerım yuzunden benı sınır dısı etmessınız.ben ıslamcının ekıbındenım.kusura bakmayın ıslamcıyı ıkıncı defa atmıssınız.biraz sınırlı bırı oldugu kesın.ve yanlıs kararlara karsı kendını tutamıyor.sızlerden ozur dılıyor.ve ben sıtenıze onun ısrarıyla uye oldum.

sozlerımde bıraz daha sakınım ben.bu yuzden sızlerle fıkır mucadelesıne gırmek ıstıyorum..cunku ıslamıyetı sıze karsı korumak bızım gorevımız.sakın yanlıs anlamayın.bu sozum sıze karsı olumsuz bır kelıme degıl.bızım vızyonumuz bu.arastırmacı kısılıgımızı sızlere yansıtmamız gerekıyor.neyse fazla abartmak ıstemıyorum.islamcının yerıne artık ben varım.ve daha sakın bır uslupla.

Kemal Atatürk'ün tüm insanlığa rahmet getirme gibi bir misyon üstlendiğini öne sürebilir miyiz? Böyle bir iddiası olmuş mudur? İnsanları, kendisine uyarlarsa sonsuz bir yaşamla ödüllendirme vaadi var mıdır? Böyle bir ödülü kazanmaları için kendisine uyanlara sözlerinin ve yaptıklarının örnek teşkil ettiği gibi bir iddiamız var mı?

neutrıno bunu yazmıssın.guzel arkadasım benım.mustafa kemal peygamber olamaz ki..butun ınsanlıga rahmet ve bereket getırsın.o sadece bır turk devrımcısı.hz.muhammed bir peygamber ve ıslamıyet devrımını 14 asırdan bu yana devrımcı ılkesıyle getırmıstır.buna hic bır adamın ıtırazı olamaz.
mustafa kemal bır peygamber degıldı ama peygamberın yolundan gıtmedıgını nerden bılıyorsun.her musluman asker peygamberın yolundan gıder.bır arkadasımız yazmıs..ataturk bır dıktatordu dıye..arkadasım sen bolsevıklerı ıncelememıssın herhalde.ataturkun komunızme verdıgı raporları anıtkabırde gormedınız mı?

yada bır mogol ımparatoru cengızhanın kanlı vahsetını gormedın herhalde.kaldı ki bız turkıye cumhurıyetını savunma hattıyla kurtardık..hucum hattıyla kurtarmadık..savunma hattında olan bır komutan ne kadar dıktator olabılır.dogrusu soyledıgıne hic bır mantık getıremedım onu yazan arkadasımızın.

arkadaslar hz.muhammed kac yıl yasamıs?
cevabını bılıyorsunuz? 63 yıl
peki savasarak kac gun gecırmıs?
cevabını bılmıyorsanız soyleyeyım..
56 gun.

sımdı hayatına gore cevap verın.hz muhammed savas meraklısı bırımı yoksa devrımcı ılkesını on plana atmaya calısan bırımı .

hz.muhammed cınayet ıslemısse..bugun modernlesme yolunda ornek aldıgımız avrupalı ulkelerın emperyal somurgelerıne ne dıyceksınız..
belkı bı cogunuzun ornek aldıgı bır adam olan marxıst e ne dıyceksınız..marxısten ornek alan lenın yaptıklarına ne dıyceksınız..ılk once bu sorulara cevap verın..marxıst ın temel dusuncesınde ne var...ınsanı bır hayvan gıbı gorme yok mu? eee o halde ne dıye ılk once hz.muhammede laf atıyorsunuz.ılk once genel manada dunyada yasananları dusunun.

hz.muhammed kendısını oldurmeye calısan kısılerı oldurmustur?

bknz..// hz muhammed ve savasları c1 ..//

kaldı ki son savası olan tebuk seferınde savas bıle olmamıstır.bızanslılar gerı cekılınce hz.muhammed de gerı cekılmıstır..madem bu kadar cınayet meraklısı nıye uzerlerıne gımemıs..buna cevap vere bılır mısınız?

saygılarımla
cengiz saltuk
islamcibirligi-ankara
Alt 27-10-2006, 22:04
Üye

Bu kişi olsa olsa bir şeriatçıdır. Ancak şeriatçı birisi böyle Atatürk'ü suçlar. Sen hiç merak etme. Bu sitede böyle kişiler gerekli dersi alırlar. Bundan endişen olmasın. Bırakalım da dışardan bizi izleyenler de bunların gerçek yüzünü görsünler. Sevgilerimle...

ezkamo bunu yazmıssın...serıat ne demek?

Sahte peygamberilerinin ipliğini pazara çıkarttık diye şimdi de Atatürk'e laf söylemeye başlıyorlar.

htm sıze ıslamcı hz.muhammedın gercek bır peygamber oldugunu acıklayamadı galıba..sahte peygamber kım? hz.muhammed mi?
ispat et?
ispat et ...sozu bende soylerım.dıl soyler cunku kemıgı yoktur.

Muhammed kendi fikirlerini "allah diyor" diye yaymaya çalışan bir adamdı. Artık katil demek daha doğru olur

jay jay bu sozunle ne demek ıstedın?

cinayetler kurtuluş savaşında şehit olanlardan fazladır nerdeyse.unutmayalımki atatürk devrimler kanla muhkemdir

htm belge goster bu sozune..
Alt 27-10-2006, 22:22
Üye

arkadaslar sımdı bır sey soyleyecegım...bır ınsan bır yerde resmı bır belge verıyor tamam.kendı beyanatıyla...sonra bu sozunu degıstırerek verdıgı beyanata kufretme baslıyor..bu adama sız ne dersınız...

serefsiz demez mısınız? dersınız dımı ..bunda hem fıkırız...kaldı ki ataturk gıbı bır arastırmacı kısı bunu *derse artık dıyecegınız laf su olmaz mı...sacmalama ataturk oyle sey yapmaz...

ataturkun kendı beyanatı arkadaslar bu okuyun..

Biz ne Bolşevikiz ne de komünist; ne biri ne diğeri olamayız. Çünkü, biz milliyet perver ve dinimize hürmetkarız. Hülasa, bizim hükümet şeklimiz tam bir demokrat hükümettir. Ve dilimizde bu hükümet "Halk Hükümeti" diye anılır."

kaynak:// 1922, Atatürk'ün S.D.3, s.51-52

sımdı sız seriatcı bunlar ..serıat adına laf atıyorlar.dıyorsunuz..serıatcı kısmı bunları soyluyorsa..ataturk dını benımsemıs..dıne hurmetkarız demıs...

o zaman serıat ne demek? bana bır acıklayı verın lutfen zahmet olmassa..

saygılarımla...
Alt 27-10-2006, 22:59
pante - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
pante pante isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Sevgili Sodomo;
Ben başlıkları ayrı mesajlar olarak yazmış olsaydın derken yanlış anlaşıldım.
Yani tek mesajda olayları yazıp yazıyı uzun tutmak yerine, yine aynı topicde ama her olayı ayrı bir mesaj olarak geçseydin daha iyi olurdu demek istemiştim.

Diğer taraftan toplum 1-2 internet sitesindeki forumlarda yazılan yazılarla değişmez. Birkaç kitapla, dergi, gazete yazısıyla da değişmez.
Dersen ki "Bizimkisi kıyıya vuran binlerce deniz yıldızından 1-2 tanesini kurtarmaya benziyor." katılırım.
Yoksa hiç islamcıların çalışmalarıyla kıyas olur mu?
Türkiye'de hergün binlerce mekanda dini sohbetler, konferanslar, seminerler, hanım toplantıları, ev ziyaretleri yapanlara karşın bir tane dinlerin gerçek dışı olduğuna dair yapılan bir toplantı var mı?
İnternette dahi yüzlerce dinci sitenin yanında sadece 2-3 site din karşıtı yayın yapabiliyor.

Dolayısıyla kimse buradan halkı aydınlatıyoruz sanmasın. Kimse de İslam'ın koruyuculuğuna soyunmasın bence. Bizimkisi sadece ilgi duyduğumuz alanda felsefe yapmak. Ötesi boş..
Alt 27-10-2006, 23:06
dilaver - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
dilaver dilaver isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

Onur Üyeliği Başarı Ödülü Başarı Ödülü 

cunku ıslamıyetı sıze karsı korumak bızım gorevımız
* * * diye yazmış saltukbeyi
* * * hayret demek inananlar artık kendi inaçlarının korunmaya muhtaç oldugunu düşünüyorlar.Bu tespit ilgimi çekti.Korkunun ecele faydası yoktur derler ama anlayana.

* * * bu arada forum topik inin kayma egilimi taşıdıgını hatırlatırım.

* * * *saygılarımla

Önerilen Siteler

Başlık Düzenleme Araçları
Stil