Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > İbrahimi Dinler > İslam

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 04-09-2014, 01:40
Şüpheci Dinsiz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Şüpheci Dinsiz Şüpheci Dinsiz isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

Sevgili gordion,
gordion´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Tanrı'nın olmadığı da kanıtlanmış bir gerçek değil ama ateistler Tanrı'nın olmadığına kanaat getirmişler mesela, bunu hangi sepete koyacağız
Siz Ateizm kavramını pek anlamamışsınız. Tanrı kavramı insan ürünüdür, Tanrı denen süper varlığın bir tek kanıtı yoktur, haliyle bahsedecek bir şey yoktur Ateistlere göre. Bir Teistin "Allah var" demesiyle bir çocuğun "pamuk prenses var" demesi arasında ayırım yapmazlar, Allah kavramının daha süslü, daha ayrıntılı olması, daha çok inananı olması, hakkında daha çok yazılıyor/çiziliyor olması sonucu değiştirmez. Çünkü ikisi de insan ürünüdür, masaldır, mitolojidir, kurgudur.

Ayrıca bahsettiğiniz gibi buyrun bir kitap uydurun ve gözlemlenen 1400 senedir baki kalsın ve dünyadaki milyarlarca insanı kendi müridiniz yapın, size söyleyeyim böyle birşey yapamayacağınızı siz de adınız gibi biliyorsunuz.
Benim yapabileceğimi, hatta sizin de, milyonlarca kişinin de yapabileceğini gayet iyi biliyorsunuzdur.

50 yıllık yaşamımda son 13 senede 100'den fazla kişiyle yakın arkadaş oldum, "gelin" desem "nereye" derler, benim haksız olacağımı düşünmezler. Akrabalarım bu sayıya dahil değil. Sülalecek bir kaç yüz de onlar eder. 40 yaşımda ilk senede en azından bir kaç bin kişi toplardım.

İslam'ın ilk 13 yılında Muhammed peygamberin 100 mürid ancak toplaması, çöl yağmalarına başladıktan, savaşlardan sonra ganimet+kadın+kılıç zoruyla mürid sayısında patlama olması, bana İslamın güzellikle değil zorla yayıldığını anlatıyor.

ABD'de Scientology, Ramtha vs. şiddet içermeyen akımlar bir yılda milyonlarca mürid topluyorlar. Allah+Melekler+Muhammed peygamber bu kadar başarılı olamamışlar.

Beni listeden çıkarın yani. Ne din uydururum, ne hiç bir insanı akıl dışı/insanlık dışı şeyler yapmaya zorlarım, ne haksızlığa göz yumarım.

Benim gibi insanlar kimseyi öldürerek, yağmalayarak, tecavüz ederek, köleleştirerek, işgal ederek, zorlayarak iş yapmaz, ölmeyi tercih eder. Şiddet uygulamadıkça bu ve benzeri dinler yayılmaz.

Blaise Pascal'ın bunu anlatan müthiş bir sözü vardır:
"İnsan, dinsel inançlara sığmadıkça kötülüğü böylesine zevkle ve acımasızca asla yapamaz"

Sevgiler

* Bir ben vardır bende, benden içeri. (Yunus Emre)
* Gören bizi sanır deli, usludan yeğdir delimiz. (Muhy-i)
* Kadınlar insan, biz insanoğlu. (Neşet Ertaş)
* Bu otobüs de benim Maserati'm, halkımla birlikte kullanıyoruz. (Tuncel Kurtiz)
* Rahat yaşamak uğruna gerçeği mezara mı götüreyim; halka gerçeği anlatmak uğruna ölümü mü göze alayım? (Turan Dursun)
* Beneath this mask there is more than flesh, beneath this mask there is an idea Mr Creedy, and ideas are bullet-proof. (V for vendetta)
* O iyi insanlar, o güzel atlara binip çekip gittiler. Demirin tuncuna, insanın piçine kaldık. (Yaşar Kemal)
* Sen yanmazsan, ben yanmazsam, biz yanmazsak, nasıl çıkar karanlıklar aydınlığa. (Nazım Hikmet Ran)
* Çin'den İspanya'ya, Ümit Burnu'ndan Alaska'ya kadar her milli bahride her kilometrede dostum ve düşmanım var. Dostlar ki; bir kere bile selamlaşmadık, aynı ekmek, aynı hürriyet, aynı hasret için ölebiliriz..
(Nazım Hikmet Ran)
Alt 04-09-2014, 01:40
AerA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
AerA AerA isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

nasıl ortaya koydunuz?

hangi incilde yazıyor göstere bilir misin?
Cidden okumanız yok sizin...
Oysaki yukarıda yazmıştı arkadaş...

Teoloji gece yarısı, karanlık bir mahsende, orada olmayan kara kediyi aramaktır. Robert A. Heinlein
Alt 04-09-2014, 01:41
Thelogical Facts Thelogical Facts isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

nasıl ortaya koydunuz?

hangi incilde yazıyor göstere bilir misin?
İncil bir bütündür İsa bizzat alfa ve omega başlangıç ve son benim diyo İncil'de. Bak kardeşim ben ateistim ama Hristiyanlık kendisini tek kurtuluş görür bu basit.
Alt 04-09-2014, 01:41
drecco drecco isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Thelogical Facts´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Olamaz da teorinin fizik ve biyolojideki karşılığını bildiğinizden emin misiniz?Evrim için sadece teori diyenlere benzemiş oluyorsunuz...
Selam
Üstüme alıyorum ben anlatamadım.Bildiğimden fazlasıyla eminim.Teoriyi hangi anlamda kullandım:
Ortaya atılan hipotez veya siz nasıl tanımlıyorsanız bir çok olgu ile sınanır ve destekleyici bulgular gelir.Ama bu kesin darbe değildir.Şu ana kadar elde edilen bulgular kendisini desteklemekte ve de CERN projesi kapsamında da arayışlar deneyler devam etmektedir.Aranılan higgs(medyatik olarak tanrı parçacığı) parçacığıdır ve de daha gözlemlenebilmiş değildir(o yönde bulgular vardır).Dolayısıyla kesin kanıtı yoktur(bileşenleri tam oturmamıştır,yeterli deneysel veri daha yoktur,hala yanlışlanabilir) sebepleri yüzünden
Teori diye adlandırdım
Evrim için teori demek onu yanlışlamaz,küçültmez,veya tam olarak doğrulamaz.Bu bir zaman meselesidir.Her gün yeni yeni gözlemler olmakta evrim teorisinin inşasına yeni tuğlalar katılmaktadır.Bu tam ve kesin olarak evrimi kanunlaştırmaz(mecazi)
Newton yasalarının gerçekliği einstein'a kadardı einstein onları bir adım daha ileri götürdü farklı yere taşıdı gibi.
Dünya vb.Gezegenler etraflarındaki en büyük kütleye sahip olan güneşin uzay zaman dokusunda yarattığı çöküntüden dolayı meydana gelin çekim sebebiyle yörüngede bulunup etrafında hareket ederler,bu gözlemleyebildiğimiz şu ana ait bir kanundur.
Kanundan anladığım bu benim.
Sevgili aera
Biyoloji-Fizik ile ilgili herhangi bir kanun vb. şey gösteremem hakim olduğum derinlemesine fikir yürütebileceğim alanlar değildir.
Umarım ne kastetmek istediğimi anlatabilmişimdir.
Konu içeriğinden fazla sapmamak maksadıyla anlamsal yüklemeler benim için kapanmıştır
Sevgiler

"eşeği yaptığı eşeklik için yargılama,kitap bile okusa onu daha az eşek yapmaz.bazı şeyler ırsidir.
Bir okuyucu yorumu " Esas tehlike bugün mal ve para uğruna bir despot hırsızın kıçını yalayan büyük bir öküz sürüsünün yarın da mal ve para uğruna bir sapığı da hiç çekinmeden baştacı edecek olmalarındadır.

Konu drecco tarafından (04-09-2014 Saat 01:49 ) değiştirilmiştir. Sebep: yanlış yere yazım
Alt 04-09-2014, 01:43
evrensel-insan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
evrensel-insan evrensel-insan isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

evrensel-insan - MSN üzeri Mesaj gönder

vishnu´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
bizde hristiyanlıgın kendini son din olarak gösterdiğini ortaya koyduk.
Bunu her din yapar. Cunku sadece kendisinin kabulunu istemek durumunda.

Yalniz burada olumlu olan, insanoglunun beyni bilinclendikce ve bazi seylerin farkina vardikca, eskisi gibi "kandirilmasi/aldatilmasi" kolay olmuyor.

Nitekim Islam'dan sonra hatirisayilir yeni bir din yesermedi.

Cunku artik bilinc "yeni dinlerin yesermesi ve insanoglunu etkisi altina almasi" na izin vermiyor.

Bir de eski dinleri uygulayanlar ve iman edenler, bu "kandirmacanin" farkina varsa, rahatsiz olsa imanini sorgulasave bilinclense!

Nitekim genelde bati da artik din uygulamasi inanci Imani, sadece bir aliskanlik haline gelmis hobiden ibaret.

Evrensel-Insan - Yapılandırmacı Epistemoloji/Bilişsel Bilim/Qua Felsefesi/Serbest Düşünce/Devrimci Sorgulama/Zihinsel Devrim - Evrensel-Insan Zihniyeti
Alt 04-09-2014, 01:47
gordion gordion isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Yasaklandı

Nova´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Sonuncusu demek "bundan sonra gelmeyecektir" anlamında mı kullanılmıştır ?

Yoksa, en son gelen budur anlamında mı kullanılmıştır ?

Kitabın insan yazımı olduğu buradan bellidir. Bir insanın, kendi kurduğu sistemi muhteşem görerek, kimsenin kusur bulmamasını ve kendisini garantiye almak için başvurduğu davranıştır.

Gayb, allaha ait ise, neden kendini son yaparki ?

Bana göre peygamber adı verilebilecek tek insan Nikolay Tesla' dır.

Müslümanlığın milyonlarca yılda yapamayacağı "insanlara faydası dokunan" birçok şeyi bir ömür içerisinde yağmıştır.

O zaman biz de ahzab 51 e bakalım, adamın kendi uçkur keyfine neleri söyleyebildiğine şahit olalım.

Önce kendisini garanti altına alıyor, sonra da kendi uçkuruna göre ayet uyduruyor.

Ahzab 51 in dünyadaki müslüman ülkelerin refaha ulaşmasında ne gibi bir etkisi vardır ? ya da şunu sorayım, bu ayetlerle refaha ulaşan hangi millet-ülke-topluluk vardır?

sadece 1 topluluk vardır; bu topluluğun adı da: din satarak cebini dolduran itler sürüsüdür.
ayet uydurmak sizin düşünceniz, istediğiniz gibi düşünebilirsiniz, ben buraya bende kitap uydururum bende kendimi peygamber ilan ederim" diyen zihniyete buyrun kitap yazın 1400 sene + baki kalsın dedim.

sizin böyle bir iddanız var mı mesela?

Kuran madem bu kadar uydurma sende kitap yaz sende dinini ilan et olmaz mı?

ayrıca kimi peygamber ilan ettiğiniz sizin taktiriniz, bana göre tesla sadece bir bilim adamıdır.
Alt 04-09-2014, 01:48
vishnu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
vishnu vishnu isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

ayet uydurmak sizin düşünceniz, istediğiniz gibi düşünebilirsiniz, ben buraya bende kitap uydururum bende kendimi peygamber ilan ederim" diyen zihniyete buyrun kitap yazın 1400 sene + baki kalsın dedim.

sizin böyle bir iddanız var mı mesela?

Kuran madem bu kadar uydurma sende kitap yaz sende dinini ilan et olmaz mı?

ayrıca kimi peygamber ilan ettiğiniz sizin taktiriniz, bana göre tesla sadece bir bilim adamıdır.
vedalar kitabı ve hinduizm 4000 senedir var. o zaman onlarda gerçek ??? veya budizm , taoizm...

insan olsak yeter
Alt 04-09-2014, 01:48
Yasaklandı

AerA´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Cidden okumanız yok sizin...
Oysaki yukarıda yazmıştı arkadaş...
kusura bakma çok alıntılandım kaçırmışım herhalde,
nerede yazmış alıntılar mısın.
Alt 04-09-2014, 01:50
Yasaklandı

vishnu´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
vedalar kitabı ve hinduizm 4000 senedir var. o zaman onlarda gerçek ??? veya budizm , taoizm...
budizmin "ben son dinim" şeklindeki bir iddiası var mı? varsa nerede?
Alt 04-09-2014, 01:52
Yasaklandı

Thelogical Facts´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
İncil bir bütündür İsa bizzat alfa ve omega başlangıç ve son benim diyo İncil'de. Bak kardeşim ben ateistim ama Hristiyanlık kendisini tek kurtuluş görür bu basit.
bakın ben size ayet ile geliyorum, Ahzap 40 da Hz. Muhammed son peygamberdir yazıyor.

hırısitaynlıkta hangi incilin neresinde yazıyor gösterir misiniz?

Önerilen Siteler

Başlık Düzenleme Araçları
Stil