Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > Bilim > Biyoloji > Evrim

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 11-07-2012, 01:13
soru soru isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

bu on mesaj kotası uygulamanın mantığı ne?
Alt 11-07-2012, 01:21
ALKA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
ALKA ALKA isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

Başarı Ödülü 

soru´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
bu on mesaj kotası uygulamanın mantığı ne?
Cevap: Doğal seleksiyon gereği Adaptasyon yapıp yapmadığın, fit olup olmadığın sınanıyor.
Alt 11-07-2012, 01:24
soru soru isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

benim işim zaten bu doğal seleksiyonla sanırım hiçbir zaman bu sitede seleksiyon yapamıcam.adaptasyon ayrı bir konu tabii-)).ben yarın gelim belki seleksiyon yapmış olurum iyi geceleer arkadaşlar
Alt 11-07-2012, 01:39
ALKA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
ALKA ALKA isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Başarı Ödülü 

Sana da iyi geceler soru arkadaş. 10 mesaj kontenjanı çabuk geçer aslında. Bir kaç gün içinde yaza yaza bakmışsın 10 mesaj çoktan dolmuş. Yarın görüşürüz o zaman, doğal seleksiyonun adil ve merhametli olması dileğiyle
Alt 01-09-2013, 05:36
kayanabi kayanabi isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Ayejj´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Evrim sitesinde yaratılış,münasebetsiz bir yaklaşım olur.
yaratlmadıysak insan nasıl olumuş insan varken canlı olarak hayvanların

şeklini modelleri nasıl olmuş tek tip bitki olması kolayken bu kadar çeşitli bitki nie

var bunların cevaplarını bulmadan ne yakışıklı ne çirkin kimsenin ben dedim oldu

demeye hakkı varmı

bu darwin dingilide saçmalıgın aga babası ben maymundan geldiysem nie hala bi dünya maymun var ortalıkta sen ben akılllıydık insan olmayı seçtik kalan maymunlar ne göze alamadı maymun olarak kaldı

cehalet mutluluktur demiş lerdir belki biz dönmemiyiz insan olalım demişlerdir belki

ne dersin
Alt 06-10-2013, 12:01
yilmazi1967 yilmazi1967 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Aday Üye

evrimle inatlaşan insanların bir çoğu bilmediği araştırmadığı için bunu yapıyordum kendimden biliyorum böyle paylaşımlar faydalı oluyor
Alt 06-10-2013, 12:06
yilmazi1967 yilmazi1967 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Aday Üye

evrimi bilmenin anlamanın insanı değiştirdiği gerçek ama bu değişimin insanlığa faydaya dönmesi konusunda yüksek volumlü çabalar ülkemizde henüz yok mesela para-pazar alım satım sistemi dünya kaynaklarına dayanıyor ve bu yıkım son haddesine varmak üzere.
Alt 13-02-2015, 01:12
doruk doruk isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Aday Üye

Arkadaşlar Evrimi savunuyorsunuz ve bilimsellikten yana olduğunuzu iddia ediyorsunuz site için "HAYIRLI OLSUN" diye dilekte bulunuyorsunuz. Bu ne çelişki! Ben evrimci olsaydım hayırlı olsun yerine sizi destekliyorum derdim. Ayrıca madem fikirlerinizi yaymak ve size göre evrim gerçeklerini bilimsel olarak ispat etmek gayesi ile kurulmuş bir sitenin tanıtımını yapıyorsunuz o halde her düşünceye açık olmak da bilimsellik değil midir? Gerçeği ortaya koymak için iddiaların bilimsel ispatı gerekiyor. Aksi düşünceye açık değilseniz nerede kaldı sizin bilimselliğiniz? Ben buradan şunu çıkarıyorum. Siz Evrim Teorisi adı altında kurduğunuz sitenin taraftarlarını bir araya toplama gayreti içindesiniz. Amacınız sitenin kayıtlı üye sayısını artırmak ve bakın biz bu kadar evrimciyiz demekse; bence buna hiç gerek yok zaten. Zira siz zaten denizde bir damla olduğunuzu zaten daha siteyi kurarken taraflı davranarak ortaya koymuşsunuz.
Kolay gelsin.
Alt 13-02-2015, 01:48
spartacus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
spartacus spartacus isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Onur Üyeliği 

doruk´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Arkadaşlar Evrimi savunuyorsunuz ve bilimsellikten yana olduğunuzu iddia ediyorsunuz site için "HAYIRLI OLSUN" diye dilekte bulunuyorsunuz. Bu ne çelişki! Ben evrimci olsaydım hayırlı olsun yerine sizi destekliyorum derdim. Ayrıca madem fikirlerinizi yaymak ve size göre evrim gerçeklerini bilimsel olarak ispat etmek gayesi ile kurulmuş bir sitenin tanıtımını yapıyorsunuz o halde her düşünceye açık olmak da bilimsellik değil midir? Gerçeği ortaya koymak için iddiaların bilimsel ispatı gerekiyor. Aksi düşünceye açık değilseniz nerede kaldı sizin bilimselliğiniz? Ben buradan şunu çıkarıyorum. Siz Evrim Teorisi adı altında kurduğunuz sitenin taraftarlarını bir araya toplama gayreti içindesiniz. Amacınız sitenin kayıtlı üye sayısını artırmak ve bakın biz bu kadar evrimciyiz demekse; bence buna hiç gerek yok zaten. Zira siz zaten denizde bir damla olduğunuzu zaten daha siteyi kurarken taraflı davranarak ortaya koymuşsunuz.
Kolay gelsin.
Hayırlı olsun diyen sitede senin gibi bir üye, biz bile desek hiç bir yanıda çelişki değil. Herhangi bir inançlı kişide inşallah diyebilirdi, sorun değil ki, siz neden sorun ettiniz böyle? Şuncu, bunculuk, derdiniz bu yani. kafa kelle sayısı tokuşturma azmi, sürü psikolojisi....

Ne demek ben evrimci olsaydım, sanki evrim teorisi parkurda bir atmış gibi.

Neyse hoşgeldin

Sersemler akıllıların 7 yılda cevaplandıramayacağı soruları 1 günde sorarlar.
-------
Korku ve menfaat dalkavukluğa yol açar.
-------
İnsan korktuğuna ya da arzuladığına çok kolay inanır. La Fontaine
-------
Öküz tahta çıkarsa padişah olmaz, saray ahır olur. Çerkes Atasözü
-------
Akıllı bizi arayıp sormaz, aptal bacadan akar.
------
Su dağları kemirir, vadileri doldurur.
------
Aslanlar kendi tarihçilerine kavuşuncaya kadar kitaplar avcıyı övecektir.
------
Hürriyet, başkalarına vermedikçe alamayacağımız tek şeydir. William Allen White
------
Belki söylendi herşey,/ belki de gece bekleniyor/ yazılsın diye aynı cümle. Tüm nedenleri yeryüzünün/ bir çakıltaşına takılıp kaldı. Esteban
------
Sıradan insan kendini evrenin merkezi yapmanın yolunu arar; bilge kişinin evreni onun merkezindedir. Lao Tzu
Alt 28-06-2018, 00:58
Engse Hohol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Engse Hohol Engse Hohol isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

|| Evrim Ağacı Kitap Portalı.
Evrim yörebinde kitap satın almadan önce evrim ağacı kitap seçkisine bakılabilir.

islamın yıkıma uğraması karşısında müslümanların, el-lah'ı ayakta tutundurabilmek için yalanlar söylemeleri kaçınılmazdır. hohol : aesir

Önerilen Siteler