Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > Genel Forumlar > Konu-dışı

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 21-10-2013, 20:43
evrensel-insan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
evrensel-insan evrensel-insan isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

evrensel-insan - MSN üzeri Mesaj gönder

Is There a Pagan Atheism? Examples of Atheism in Paganism:

Is There a Hindu Atheism? Examples of Atheism in Hinduism:

Is There a Buddhist Atheism? Examples of Atheism in Buddhism:

Is There a Jain Atheism? Examples of Atheism in Jain Religion:

Is There a Confucian or Taoist Atheism? Atheism in Confucian & Taoist Religion:

Is There a Jewish Atheism? Examples of Atheism among Jews:

Is There a Christian Atheism? Examples of Atheism among Christians:

Modern Paranormal Religions & Atheism:

Humanistic, Naturalistic Religions & Atheism:

http://atheism.about.com/od/atheismq...stReligion.htm

Yukaridaki linkte; paganizmin, hinduizmin, budhismin, jainizmin, confucianizm ya da taoizmin, yahudiligin, hristiyanligin, normal ustu dinlerin, humanistik, tabi dinlerin ateizmi iceren yonlerinin neler oldugu aciklaniyor.

Bunlara ek olarak asagidaki linkte de;

http://answers.yahoo.com/question/in...5192545AAV3DES

Scientology
LaVeyan Satanism (name Satan is symbolic)
Early Indic religions (now replaced by Hinduism)

yukaridaki inanclar var ve yahudi ateizmi ile ilgili bir de video var.

Kisaca felsefi durus olarak ateizm teolojik bir durustur. Bu durusun din ile ilgisi ise kisinin kendi algisi ateizme verdigi anlam ve icerik ve bunu ne temelde dini uygulama ile baglantili kilmasidir.

Jainism has no deity: http://en.wikipedia.org/wiki/Jainism
- Some forms of Buddhism has also no deity: http://en.wikipedia.org/wiki/God_in_Budd...
- LaVeyan Satanism is without a god: http://en.wikipedia.org/wiki/LaVeyan_Sat...
- **SOME** forms of Hinduism: http://en.wikipedia.org/wiki/Atheism_in_...

Evrensel-Insan - Yapılandırmacı Epistemoloji/Bilişsel Bilim/Qua Felsefesi/Serbest Düşünce/Devrimci Sorgulama/Zihinsel Devrim - Evrensel-Insan Zihniyeti
Alt 31-10-2013, 22:38
Sesli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Sesli Sesli isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Standart Neden ?

Dostlar,

Madem tanrı yok, madem ateistsiniz, neden devamlı olarak bu konuyla ilgilenmektesiniz ki?

Olmayan bir varlığın olmadığını anlatmak konusunda neden bu denli ısrar var?
Size örnek vereyim, gerçek ateistler Budistlerdir. Çünkü ne tanrıya inanırlar, ne de ondan bahsederler. Olmayan bir varlık hakkında, ileri geri söz etmek, onun varlığını gizlice kabul etmiş olduğunuzun göstergesi değil mi?

FARKINDALIK / FARKINDALIK / FAKINDALIK
Alt 31-10-2013, 22:46
inferno inferno isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Aynen bende senin gibi düşündüm "Madem Allah yok neden buralarda geziyorum dedim. ve sonra içimi bir şeyler kemirdi herkes boşuna tapıyordu bir yerlere milleti aydınlatma isteği duydum. Belki tartışarak doğru olan dini bulacağız belki de hiç olmadığını kanıtlayacağız sonuçta bir kere geldik dünyaya
Eğer öbür dünya varsa ve başka bir dine mensup bir tanrı ise neden inanmadın da körü körüne başka bir şeye inandın diye sorarsa bende içim rahat bir şekilde hayatımı seni bulmaya adadım derim 4000 dinden seninki yanlış ise sen ne cevap vereceksin?
Alt 31-10-2013, 23:14
Neva - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Neva Neva isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

Başarı Ödülü 

Sesli´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Dostlar,

Madem tanrı yok, madem ateistsiniz, neden devamlı olarak bu konuyla ilgilenmektesiniz ki?
Sayin Sesli;

Uzun bir aradan sonra hosgeldiniz tekrar.

Madem sizce tanri var, madem teist'siniz, neden devamli olarak ateistleri kasimaktasiniz?

Saplanti mi bu?
Alt 31-10-2013, 23:36
evrensel-insan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
evrensel-insan evrensel-insan isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

evrensel-insan - MSN üzeri Mesaj gönder

Dostlar,

Olmayan bir varlığın olmadığını anlatmak konusunda neden bu denli ısrar var?
Size örnek vereyim, gerçek ateistler Budistlerdir. Çünkü ne tanrıya inanırlar, ne de ondan bahsederler. Olmayan bir varlık hakkında, ileri geri söz etmek, onun varlığını gizlice kabul etmiş olduğunuzun göstergesi değil mi?

FARKINDALIK / FARKINDALIK / FAKINDALIK
Tanri kavrami konusunda, Tanrisal zihniyet baskadir, tanrilastirmak baskadir.

Tanrisal zihniyet, iki turlu calisir. Ya tanrilastirir, ya da tanrilastirmaz. Tanrilastirmayan da iki cesittir. Ya bunu bireysel olarak kendisi yapar, ya da toplumsal olarak tanrilastiran ve onun tanrisi ile mucade eder.

Bu mucadele de genelde cografi ve toplumsaldir. Yani kendi cografya ve toplumunun tanrilastirdigi tanrisi ile mucadele eder.

Evrensel-Insan - Yapılandırmacı Epistemoloji/Bilişsel Bilim/Qua Felsefesi/Serbest Düşünce/Devrimci Sorgulama/Zihinsel Devrim - Evrensel-Insan Zihniyeti
Alt 09-11-2013, 00:24
Üye

Dostlar,

İnsanların inanmadıkları bir konuda tartışmalarını da anlayamıyorum. Madem tanrı yok diyorsunuz, ve ona inanmıyorsunuz, o zaman neyi tartışmakta oluyorsunuz?

Ateist dinlerdeki insanlar gerçek ateistlerdir. Ve bunun tartışmasına hiç bir zaman girmezler. Bana öyle geliyorki burada kendini ateist görenlerin bir çoğu bilinçaltından tanrıya inanmaktadır.

Sevecenlikle kalın,

evrensel-insan´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Tanri kavrami konusunda, Tanrisal zihniyet baskadir, tanrilastirmak baskadir.

Tanrisal zihniyet, iki turlu calisir. Ya tanrilastirir, ya da tanrilastirmaz. Tanrilastirmayan da iki cesittir. Ya bunu bireysel olarak kendisi yapar, ya da toplumsal olarak tanrilastiran ve onun tanrisi ile mucade eder.

Bu mucadele de genelde cografi ve toplumsaldir. Yani kendi cografya ve toplumunun tanrilastirdigi tanrisi ile mucadele eder.
Olmayan bir varlıkla mücadele edenler de varsa, pek sağlıklı sayılmazlar herhalde. Ya da DON KİŞOT gibi mi desek...

Neva´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Sayin Sesli;

Uzun bir aradan sonra hosgeldiniz tekrar.

Madem sizce tanri var, madem teist'siniz, neden devamli olarak ateistleri kasimaktasiniz?

Saplanti mi bu?
Sayın Neva,

Benim yerime siz benim ne dediğimi dahi bilen bir üstün kişi gibisiniz. Ben nerede tanrı var veya yok dedim acaba? Teist olduğuma nasıl hükmettiniz? Kimseyi kaşımıyorum . Ateistlerin kaşıdığı durumları önlerine koymaya çalışmaktayım. Benimkisi de merak işte, hoşgörünüze sığınarak.

Konu Neva tarafından (09-11-2013 Saat 00:25 ) değiştirilmiştir. Sebep: ard arda atilan mesajlar birlestirildi.
Alt 09-11-2013, 00:26
Neva - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Neva Neva isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

Başarı Ödülü 

Sayın Neva,

Benim yerime siz benim ne dediğimi dahi bilen bir üstün kişi gibisiniz. Ben nerede tanrı var veya yok dedim acaba? Teist olduğuma nasıl hükmettiniz? Kimseyi kaşımıyorum . Ateistlerin kaşıdığı durumları önlerine koymaya çalışmaktayım. Benimkisi de merak işte, hoşgörünüze sığınarak.
Sayin Sesli;

Her okugunuza inanir, salt inandiginiz konu da mi tartisirsiniz siz?

Konu Neva tarafından (09-11-2013 Saat 00:51 ) değiştirilmiştir. Sebep: cumle duzenleme
Alt 09-11-2013, 00:35
Vefik Sami Vefik Sami isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üyeliğini Sonlandırmış

evrensel-insan´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Muhterem;

Sizin ağdalı üslûbunuz ve ağır felsefi çıkarımlar görüntüsündeki cümle ve yazılarınıdan pek bir şey anlamıyorum.
Anlayabilecek kapasitem yok demek ki.
Ama şu satırlarınız bana bir Yahudi fıkrasını hatırlattı.

Mişon ile Salamon cephede nöbet tutarken, gelecekleriyle alâklı ihtimâller üzerinden koyu bir sohbate dalmışlar.
Mişon, Salamaon'a demiş ki;

Salamon eğer ölmeden bu savaşı kazanırsak hiç mesele yok; evlerimize geri döneriz. Ama kaybedersek iki ihtimal var. Ya öldürülürüz ya esir alınırız. Êsir olursak kaç sene bu şekilde kalacağımızı bilemem. Ama ölürsek iki ihtimâl var. Ya gömeler, ya da yakarlar. Gömerlerse çürüyüp toprağa karışırız. Yakarlarsa da küllerimizi başka malzeme ile karıştırıp kağıt yaparlar. Gazete kâğıdı olursak yine iki ihtimâl var. Okunduktan sonra ya kese kâğıdı oluruz, ya da soba tutuşturmaya kullanılırız.

Ama tuvalet kâğıdı olursak tek ihtimal var.
Boku yedik.
Alt 09-11-2013, 00:45
inferno inferno isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Dostlar,

İnsanların inanmadıkları bir konuda tartışmalarını da anlayamıyorum. Madem tanrı yok diyorsunuz, ve ona inanmıyorsunuz, o zaman neyi tartışmakta oluyorsunuz?

Ateist dinlerdeki insanlar gerçek ateistlerdir. Ve bunun tartışmasına hiç bir zaman girmezler. Bana öyle geliyorki burada kendini ateist görenlerin bir çoğu bilinçaltından tanrıya inanmaktadır.
Sadece Teistler ve Ateistlerin tartışma yeri değil ki burası?
Burada Deistler var, Agnostikler var, Teorik Ateistler var, Mutlak Ateistler var daha aklıma gelmeyen bir çok çeşit var. Bende yeni üye oldum buraya, bir çok şeyi öğreniyorum.
Ben bir Desit olduğum için acaba bu da mı yanlış gibisinden üyeyim.

Yani bu site benim anladığım kadarıyla böyle bir site açalım illa tesitlerde üye olur onları araya alıp bir oradan bir buradan sıkıştıralım düşüncesi yoktur sanırım.

Herkes aklındaki fikri söylüyor ve bende bir deist olarak gerçeği bulma yolundayım.
Hiç kimseye körü körüne inanmak istemediğim için buradayım.
Alt 09-11-2013, 00:50
Üye

Neva´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Sayin Sesli;

Her okugunuza inanir, salt inandiginiz konu da mi tartisirsiz siz?
Sayın Neva,

Her okuduğuma değil de, sizin gibi bilgi sahibi olanların sözüne değer verdiğim için yanıtlamak isteği duymaktayım. İnandığımız konular da var, inanmadıklarımız da, içimden gelene göre tartışmaya çalışıyorum. Yanlışım varsa affola.

Önerilen Siteler

Başlık Düzenleme Araçları
Stil