Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > İbrahimi Dinler > Yahudilik

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 23-12-2016, 15:59
Natan Natan isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üyeliğini Sonlandırmış

Sürekli papağan gibi tekrarlanan bir ifade var. Kutsal Kitap günümüz için ideal örnek teşkil eden yüksek ahlak standartlarına sahip bir rehber olma özeliği taşır diye. o konuya gelicem ama belirtmeden duramıcam..

Kutsal Kitabı okuyunca güzele dair öğretici yazılar olsa da, güzel olmayan, çirkin, iğrenç, ırkçı, cinsiyetçi, kabileci, bağnaz,köleci, din ve tanrı kavramını suistimal eden şarlatanlar, sözde mucizelerle insanların gözünü boyayan ve saflıklarını kullanarak kandıran, peygamber, kutsal, saygıdeğer süsü vererek insanları koyun sürüsü haline düşürüp sisteme kul, köle edenler, inanırlarından para toplayıp 'tanrı bilgisini ücret karşılığı satanlar' çifte standartçı, yalancı, kabileci ve despot tanrılarına itaati zorunlulaştırıp kendi çürümüş, bayatlamış, küflenmiş sistemlerinin devamını sağlayanlar...

Tüm bu insanlık dışı düşünce ve eylemler Kutsal Kitabın bir diğer yüzü olup, günümüzde de cemaatlerde, tarikatlarda, kiliselerde, çeşitli dinsel grup ve topluluklarda donmuş fikirleriyle zihinleri aptallaştırmakta, salaklaştırmakta, beyinlere kilit vurup, sorgulayıcı düşünsel etkinliklerini işlevsiz kılıp ROBOTLAŞTIRMAKTADIR. İnsan düşünen bir varlıksa eğer kendisine sunulan bu din kavramını yada o dinin kural ve işleyişini sorgulamalı, eleştirmeli, artı ve eksilerini nesnel, RASYONEL düşünce süzgecinden geçirmelidir. Türümüzün bir özelliği de zihnimizi diğer varlıklardan daha fazla çalıştırabilme özelliğimiz değil mi? Bir beynin var ve bu beyni çalıştırmıyor, sorgulamıyor, tabağında sunulan dinsel doktrinleri öyle, atalarından, akrabalarından, ailenden yada sosyal çevre ve ortak yaşarlarından öylece paketlenmiş bir şekilde alıyorsun..

Yada henüz düşünmeyi bilmiyorsun..

Bunları bir kez daha söylemeden edemedim. Biliyorum, konuya bir türlü giremedim ama bu ve diğer başlıklarda kaynaklarıyla gösterilen saçmalıkları kutsallık adı altında tuzlayıp yiyen beynin bir anlık durup düşşünmeli, sorgulamalıdır. Neyse uzatmadan konuya gireceğim.

Bir hokkabaz var adı Yakup olan. Yaratılış 35.22'ye atıfta bulunmak istiyorum. İsrail bir yere yolculuğa gidiyor. Peygamberin oğlu ise babasının yokluğunu fırsat bilip babasının karısıyla yada cariyesiyle yatıyor. Alemden aleme koşan Ruben'in bu hovardalığı karşısında Yakup efendi oğluna kızıyor. Bazı metinlerde, bu olayı duymakla yetindiğine yönelik anlamlar da var. "Yakup bu olayı DUYDU" şekliyle geçmektedir. Bu zinadan HABERDAR bir babayla karşı karşıyayız. Her NEDENSE oto boka cezai işlem yaptıran kabileci tanrılarının sesi çıkmıyor. Bir süre sonra öfkesi yatışmış, oglunu affetmiş de olabilir. Peygamber kocasının oğluyla fingirdeşen Bilha ise yine Yakup ile yaşamaya devam etmiştir..

Hani zina yasaktı? / ___Çıkış 20:14

Hani zinanın karşılığı MUTLAK şekilde ÖLÜMDÜ? / ___LEV. 20:11

Hani kimse kimsenin karısına, kızına yan gözle bakmayacaktı? / ___Y. Tekrarı 5:21

Hani nerede adalet nerede ceza? / ___Mez. 9:8

Sonuçta zina yapan kişilerin taşla taşlanıp katledilmesini Tanrı emretmiyor muydu?/ ___Y. Tekrarı 22: 21-23

ama tısssss...

Konu peygamberlerse, onlar her haltı yiyebilirler.

Hristiyanların Tanrıları her zamanki gibi tükürdüğünü yalayıp, yapılan ahlaksızlığa göz yumar, bol keseden adalet mesajları verip işkembeden konuşur. Kendi koyduğu yasaları görmezden gelir, dediğini unutur. Üzerinden binlerce yıl geçer ve bu manasız küflenmiş ve içi boş sözler bize kutsallık adı altında din tüccarları aracılığı ile sevgi pıtırcıkları ambalajıyla pazarlanır. gel de bu saçmalıklara inan. Ne diyordu başlangıç cümlesi? ' İdeal örnek', ' Yüksek ahlak', adalet bilmem ne saçmalığı. Koyun sürüleri, cemaatlerinin karizmatik din önderlerinin peşinden usulca sorgulamadan, düşünmeden gitmektedir. Biraz olsun beynini kullanmamaktadırlar.

Ayete tekrar dönecek olursak;

"İsrail o yörede konakladığı sırada, Ruben gidip babasının cariyesi Bilha'yla yattı ve İsrail bunu duydu." ___Yaratılış 35. 22

Tanrı NE DİYOR ?

"Babasının karısıyla birlikte olan, babasının namusunu lekelemiştir. İkisi de mutlaka öldürülecektir. Kanlarından kendileri sorumludur." ___Lev. 20. 11

Sizin sacma sapan yalanlariniza inanmiyoruz.

Azicik sorgulayin.

Tasidiginiz saksı degil.
Alt 14-11-2017, 22:13
ilahimasal ilahimasal isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Natan nın bu harika çalışmasına , belirtilen dinin mensupları değilde MÜSLÜMAN bir üye karşı koymuş.

Karşı koyan MÜSLÜMAN diger dinlerin kitapları ve dinlerinin tahrif olduğuna dair ALLAH kelamını ortaya koymadan , kendi şahsi fikrini ortaya koymuş. DİGER KİTAPLAR TAHRİF OLDU diye ADETA NARA ATMIŞ.

DEĞİSTİGİNE DAİR KAYNAK NEREDE EFENİM.

Müslüman cenahın genel yapısı ; işin içinden çıkamayınca kendi yorumlarını ortaya koymaları DIR.
Tabiki , enteresan olan bu müslüman tavrın ciddiye alınır bir tarafı yoktur.

Hem ibrahim bacısı ile evlendiyse evlendi bize ne yahu. Koskoca islam peygamberi GELİNİ zeynep ile evlenmiş ! BİZE NE .
Alt 30-11-2017, 12:45
world world isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Yasaklandı

İyi de bu Hristiyan ve Yahudiler için sorun değil ki Kutsal Kitaplar'ında anlatılan her kişinin Müslümanlar gibi hatasız olduğuna inanmıyorlar.
Alt 04-07-2018, 03:53
haha1906 haha1906 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Aday Üye

haha1906@hotmail.com
Konu peygamberlerse, onlar her haltı yiyebilirler.
Sn. Natan,

Sizi 5 gün önce rüyamda gördüm, ulaşamayınca foruma üye oldum. Turandursun sitesini daha önce hiç duymadım. Sizi hiç tanımıyorum. Sizin bana soracağınız sorular kadar benim de size soracaklarım var belki de. Ben rüyamı anlatayım. Forumda nasıl alıntı yapılır, bu mesajdan haberiniz olur mu bilemiyorum.

Daha önceden de ahlaksızlığını bildiğim bir arkadaşım, kız gibi giyinmiş, makyaj yapmış, eşcinselimsi hareketlerle tuhaf şeyler yapıyordu. Sonra onun yanına erkek kardeşi de geldi, o da aynı şekilde tuhaf davranıyordu. Sonrasında birbirlerine yürümeye... başladılar. Abi kardeş daha sonra bir oyuncak kız bebeğinin bir taraflarına oyuncak biberon sokmaya başladılar. Her neyse, çok detaylandırmaya gerek yok.

Bu olay bir apartmanın girişindeydi. Ben ve bir arkadaşım onları eve çıkarmaya çalışıyorduk. Apartmana giren çıkan yaşlı amcalar, teyzeler laf ediyorlar, kızıyorlardı. "Onların durumu da zor" şeklinde bir empati yaptım rüyamda o anda. Nihayet eve çıkarabildik arkadaşları. Yukarıda derin felsefik konular konuşuluyordu. Bir adam orada dedi ki:

"İsrail tarihinde en büyük zulüm ne zaman yapılmıştır biliyor musun?
Kral Hizkiya zamanında yapılmıştır."

ardından yine aynı adam, yani Natan "Sabahattin Ali'nin çok güzel bir lafı vardır:" dediniz. Ve rüya bitti.

Ben sizi tanımazken, Hizkiya adında bir kral olduğunu bile bilmezken, benim rüyama neden geldiniz? Hoşea kitabını da okudunuz. Ahlaksızlık, ensest ya da zinanın Hizkiya döneminde ne anlamı vardı? Konuyla ilgili görüşlerinizi alabilir miyim?

Önerilen Siteler

Etiket
ensest, lut, süleyman, İbrahim