Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > İbrahimi Dinler > İslam

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 06-05-2018, 22:28
upuaut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
upuaut upuaut isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

Standart Fransa, Kuran'dan şiddet yayan ayetlerin çıkarılmasını istedi!

Yahudi ve Hristiyan cemaati temsilcileriyle yazarların da bulunduğu 300 kişinin imzasıyla yayınlanan Kur'an-ı Kerim'den "şiddet ve Yahudi karşıtı fikirleri yaydığı gerekçesiyle bazı ayetlerin çıkarılması" yönünde bildiri yayımlandı...

06.05.2018-20:07. Fransa'da, aralarında eski Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy, üç eski başbakan, Yahudi ve Hristiyan cemaati temsilcileriyle yazarların da bulunduğu 300 kişinin imzasıyla yayınlanan Kur'an-ı Kerim'den "şiddet ve Yahudi karşıtı fikirleri yaydığı gerekçesiyle bazı ayetlerin çıkarılması" yönündeki bildiri yayımladı.

Le Parisien gazetesinin 22 Nisan tarihli baskısında yayımlanan bildiriye yönelik farklı kesimlerden tepkiler geldi.

“YAHUDİLERE YÖNELİK ŞİDDETİN SORUMLUSU KURAN MI?”

Sputnik'in aktardığına göre Fransa İslam Konseyi (CFCM) Başkanı Ahmet Oğraş, bildiriye imza atan kişiler arasında Fransa eski Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy, üç eski başbakan ve Fransa Yahudi ve Hristiyan kuruluşlarının liderlerinin de olduğuna değinerek, bunun şaşkınlık yarattığını söyledi.

Oğraş, "Avrupa'da Engizisyon döneminde Yahudi çocuklarını kurtaran Osmanlı veya Afrikalı Müslümanlar, Kur'an-ı Kerim'e dayanarak bunu yaptılar. Şimdi bizi, bu kitabın Yahudilere yönelik şiddetin sorumlusu olduğuna mı inandırmak istiyorlar" dedi.

Bildiriye tepki gösteren Avrupa Birliği (AB) Bakanı ve Başmüzakereci Ömer Çelik, "İnsanlık rehberi Kur'an'dan insan karşıtı bağnazlık ve şiddet çıkaran DEAŞ neyse, bu 300 Fransız da aynı" demişti.

Kur'an-ı Kerim'in bazı ayetlerinin değiştirilmesi veya çıkarılması çağrıları yapan bu kişilerin "barbar ve ahlak dışı" bir taleple terör örgütü DEAŞ'ın ideolojik akrabalığına kayıt yaptırdıklarını ilan ettiklerini belirten Çelik, "DEAŞ'ın en yakın ideolojik akrabası olduklarını ancak bu şekilde anlatabilirlerdi. Ancak siyasal psikiyatrinin konusu olacak bu yaklaşım, Avrupa'nın ortasında nasıl bir barbarlığın yükseldiğini, en az DEAŞ kadar tehlikeli bu zihniyetin kendisini nasıl bazı kavramların arkasına sakladığını ifşa ediyor" ifadelerini kullanmıştı.

“KUR'ANI KERİM KİMSENİN YAPBOZ TAHTASI DEĞİLDİR”

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın da bildiriye Twitter hesabından tepki göstererek, "Modern çağda cehalet ve hamâkat bu kadar olabilir. Kur'an-ı Kerim kimsenin yapboz tahtası değildir. Kutsal kitabımızdır. Vahyolunduğu gibi kıyamete kadar korunacaktır. Antisemitizm Avrupa'da ortaya çıkmış bir nefret ideolojisidir. Bu sorunu çözmek isteyen Batılılar kendi kaynaklarını sorgulasınlar" açıklamasında bulunmuştu.

JESUS: "Kılıçla yaşayan kılıçla ölür!"

El cevap. Hiçbir peygamber hiçbir milleti aşağılamamıştır. Örneğin, Gethsemane bahçesinde Jesus'un bir havarisi kılıcıyla bir Romalı askerin kulağını kopartmış ve bunun üzerine Jesus, "Dur... Kılıçla yaşayan, kılıçla ölür!" diyerek Romalı askerin kulağını yerine koyar (Bkz. https://www.dailymotion.com/video/x2eo4ru belgeselindeki 59:40'a).

Çok ama çok ilginçtir, Kuran'ı ilk kez bir kitap haline getiren Emevi Halifeleri, sikkelerinde İslamiyet'in Jesus'un aksine kılıçla nasıl yayılacağının propagandasını yapıyorlardı:

Jesus Yahudiler'in en ağır saldırılarılarına maruz kaldı ama onlar hakkında bir tek kötü söz bile söylemedi. Yani hiçbir peygamber şiddet ve Yahudi karşıtı söz söylemez!

AKHENATON döneminde II. RAMSES'in Anılması

7. Yusuf babası Yakup'u getirip Firavun AKHENATON'un huzuruna çıkardı ve Yakup AKHENATON'u kutsadı.

8. Firavun AKHENATON, Yakup'a, "Kaç yaşındasın?" diye sordu.

9. Yakup, "Gurbet yıllarım 130 yılı buldu" diye yanıtladı, "Ama yıllar çabuk ve zorlu geçti. Atalarımın gurbet yılları kadar uzun sürmedi."

10. Sonra AKHENATON'u kutsayıp huzurundan ayrıldı.

11. Yusuf babasıyla kardeşlerini Mısır'a yerleştirdi; AKHENATON'un buyruğu uyarınca onlara ülkenin en iyi yerinde, Ramses bölgesinde mülk verdi.
Alt 07-05-2018, 00:02
Ahlaksız - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Ahlaksız Ahlaksız isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Luka 19-27 Beni kral olarak istemeyen o düşmanlarıma gelince, onları buraya getirin ve gözümün önünde kılıçtan geçirin!
Upuaut;bu sözler İsa'ya ait..!
Alt 07-05-2018, 00:51
Kıdemli Üye

Ahlaksız´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Upuaut;bu sözler İsa'ya ait..!
Ahlaksız, senin dile getirdiğin ayet "Güvenilirlik sınavı" bölümünden alınmadır. O sözü Jesus değil, Jesus'un anlattığı hikayedeki "Efendi" dediği kişi söylemiştir.

Ayrıca "İsa'ya layık olmak" pasajında Jesus, kılıçla ilgili şu sözü de söylemiştir:

İsa'ya layık olmak

(Mar.9:41; Luk.12:51-53; 14Luk.12:26-27)

34. «Yeryüzüne barış getirmeye geldiğimi sanmayın! Ben barış değil, kılıç getirmeye geldim. 35. Çünkü ben oğulla babasının, kızla annesinin, gelinle kaynanasının arasına ayrılık sokmaya geldim. 36. `İnsanın düşmanları, kendi ev halkı olacaktır.' 37. Annesini ya da babasını beni sevdiğinden çok seven, bana layık değildir. Oğlunu ya da kızını beni sevdiğinden çok seven, bana layık değildir. 38. Çarmıhını yüklenip ardımdan gelmeyen, bana layık değildir. 39. Canını kurtaran, onu yitirecek. Benim uğruma canını yitiren ise onu kurtaracaktır.
40. «Sizi kabul eden, beni kabul etmiş olur. Beni kabul eden de beni göndereni kabul etmiş olur. 41. Bir peygamberi, peygamber olduğu için kabul eden, peygambere yaraşan bir ödül alacak. Doğru bir adamı, doğru biri olduğu için kabul eden, doğru adama yaraşan bir ödül alacak. 42. Bu sıradan kişilerden herhangi birine, öğrencim olduğu için bir bardak soğuk su bile içiren, size doğrusunu söyleyeyim, ödülsüz kalmayacaktır.»
Ama buradaki kılıç gerçek anlamda değil, mecazi anlamdadır. Çünkü Jesus'un kılıçla ilgili görüşü çok açıktır. Ne zannettin Jesus'u; Emevi halifeleri gibi mi?

7. Yusuf babası Yakup'u getirip Firavun AKHENATON'un huzuruna çıkardı ve Yakup AKHENATON'u kutsadı.

9. Yakup, "Gurbet yıllarım 130 yılı buldu" diye yanıtladı, "Ama yıllar çabuk ve zorlu geçti. Atalarımın gurbet yılları kadar uzun sürmedi."

11. Yusuf babasıyla kardeşlerini Mısır'a yerleştirdi; AKHENATON'un buyruğu uyarınca onlara ülkenin en iyi yerinde, Ramses bölgesinde mülk verdi.
Alt 07-05-2018, 18:05
Üye

upuaut´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Ahlaksız, senin dile getirdiğin ayet "Güvenilirlik sınavı" bölümünden alınmadır. O sözü Jesus değil, Jesus'un anlattığı hikayedeki "Efendi" dediği kişi söylemiştir.

Ayrıca "İsa'ya layık olmak" pasajında Jesus, kılıçla ilgili şu sözü de söylemiştir:

Ama buradaki kılıç gerçek anlamda değil, mecazi anlamdadır. Çünkü Jesus'un kılıçla ilgili görüşü çok açıktır. Ne zannettin Jesus'u; Emevi halifeleri gibi mi?
Upuaut;bu mecaz konusu bir ateisti ilgilendirmez..Bu konuları dindarlar kendi aralarında tartışsınlar..
Bir ateist alır eline metini okur,metinde mecaz var mı yok mu;nereden bilsin veya neden umursasın ateist?!
Tanrı mecaz yapmadan derdini anlatamamış mı?!
Luka 19'daki güvenilirlik sınavında İsa bir masal anlatıyor..Masalda soylu bir adam var ve bu adamın şöyle söylediğini söylüyor;
Beni kral olarak istemeyen o düşmanlarıma gelince, onları buraya getirin ve gözümün önünde kılıçtan geçirin!
Bu sözü kim söyledi?
İsa..İsa,anlattığı masaldaki kişinin böyle söylediğini söylüyor..
Peki,İsa niye bu sözleri söylüyor?
Bu masaldaki efendi ile efendi olan İsa bir olmasın sakın..!
Yeni ahitten başka bir alıntı;
1. Korintliler 15-25 Çünkü Tanrı bütün düşmanlarını O'nun ayakları altına serinceye dek O'nun egemenlik sürmesi gerekir
Burada da konuşan İsa değil mi?

İsa'yı iyi birşeymiş gibi sunamazsınız bana
Diyor ki İsa;
Matta 5-17 Kutsal Yasa'yı ya da peygamberlerin sözlerini geçersiz kılmak için geldiğimi sanmayın. Ben geçersiz kılmaya değil, tamamlamaya geldim.
Bu şu demek;Eski ahitte yazılan tüm şiddet içerikli sözleri,hristiyanlar benimsemek,kabul etmek,uygulamak zorundadırlar..
Alt 07-05-2018, 21:49
Kıdemli Üye

Upuaut;bu mecaz konusu bir ateisti ilgilendirmez..Bu konuları dindarlar kendi aralarında tartışsınlar..
Bir ateist alır eline metini okur,metinde mecaz var mı yok mu;nereden bilsin veya neden umursasın ateist?!
Tanrı mecaz yapmadan derdini anlatamamış mı?!
Luka 19'daki güvenilirlik sınavında İsa bir masal anlatıyor..Masalda soylu bir adam var ve bu adamın şöyle söylediğini söylüyor;

Bu sözü kim söyledi?
İsa..İsa,anlattığı masaldaki kişinin böyle söylediğini söylüyor..
Peki,İsa niye bu sözleri söylüyor?
Bu masaldaki efendi ile efendi olan İsa bir olmasın sakın..!
Yeni ahitten başka bir alıntı;

Burada da konuşan İsa değil mi?

İsa'yı iyi birşeymiş gibi sunamazsınız bana
Diyor ki İsa;
Bu şu demek;Eski ahitte yazılan tüm şiddet içerikli sözleri,hristiyanlar benimsemek,kabul etmek,uygulamak zorundadırlar..
Sevgili Ahlaksız, takıldığın yeri anlayışla karşılıyorum. Ama buradaki sorun "kılıç"tır.

Şimdi, Kuran ayetlerinin ilk kez piyasaya sürüldüğü Kubbet-üs Sahra'yı 692'de yaptırtan Emevi Abdülmelik bin Mervan (685-705), 694/695'te şu dinarı bastırtır:

Paranın arkayüzündeki resimdeki kılıç kuşanmış kim, biliyor musun? Abdülmelik bin Mervan'ın ta kendisi. Kuran ayetlerini piyasaya süren ilk kişidir o!

Şu da Abdülmelik bin Mervan'ın 693'te bastırttığı bir diğer dinar (solda):

Bu dinar kendisini Halife ilan eden ve "Muhammed" adını ilk kez piyasaya süren ama Kuran ayetlerini piyasaya süremeden Abdülmelik bin Mervan'a mağlup olması ve Mekke'nin düşüşü anısına basılmıştır. Sağdaki gümüş sikke ise Bizans İmparatoru II. Constantin'in 652-654'te bastırdığı sikkedir.

Şimdi bu sikkeleri karşılaştırdığımda sağdaki gümüş sikkede İmparatorun elinde bir küre ve onun üstünde Haç vardır. Peki, soldaki dinarda görülen 3 kişi ellerinde ne tutuyor sence?

İşte bu sorunun yanıtı kafandaki pası tamamen silecektir!

Alt 07-05-2018, 21:53
world world isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Yasaklandı

İsa'nın savaşı teşvik etmediği, hatta Petrus' Romalı askerin kulağını kestiğine ona ''kılıçla yaşayanlar kılıçla ölür'' dediği bilinirse Luka 19'da zaten benzetme olarak geçen olayın savaşmayı teşvik etmediği görülür.
Alt 07-05-2018, 22:46
Üye

upuaut;7.yüzyılda yakındoğunun her köşesinde kiliseler var..Yani hemen herkes Hristiyan..Haliyle Kubbetüs Sahra'da kilise olur,Abdülmelik'te Hristiyan..
World;peki..Bir ayet daha..
Matta 12-30 Benden yana olmayan bana karşıdır.
Bu ne biliyor musunuz?
SAVAŞ İLANI..Bu bir ültimatom..
Alt 07-05-2018, 23:49
world world isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Yasaklandı

upuaut;7.yüzyılda yakındoğunun her köşesinde kiliseler var..Yani hemen herkes Hristiyan..Haliyle Kubbetüs Sahra'da kilise olur,Abdülmelik'te Hristiyan..

Bu ne biliyor musunuz?
''Benden yana olmayan bana karşıdır.''

Bu nasıl ultimatom ? Bunu herhangi bir yerde söyleseniz ''e tabii öyle durum tespiti bu'' cevabını alırsınız.
Alt 08-05-2018, 00:26
Kıdemli Üye

Bu ne biliyor musunuz?
Peki, Abdülmelik bin Mervan'ın, Kubbet-üs Sahra'nın duvarlarına yazdırdığı "Muhammed, Allah'ın kulu ve elçisidir" sözündeki "Muhammed" adı Hristiyan peygamberin Arapça'daki karşılığı mı oluyordu? (Bkz. #178'deki

3. Power over all things. (Hadid 2: Semaların ve arzın (yeryüzünün) mülkü O'nundur. Hayata getirir ve öldürür. Ve O, her şeye Kaadir'dir (gücü yetendir)) Muḥammad is the servant of God and His Messenger.

satırına).

Bizans İmparatorluğu'nda kılıca yer yoktu!

VI. Leon Mozaiği: İmparator Kapısı üzerinde yer alan Pantaktrator İsa tasvirli mozaikte ortada; İsa, arkalıklı bir taht üzerinde oturmakta, sağ eliyle takdis eder durumda, sol eliyle sayfaları açık bir İncil tutmaktadır. İncilin üzerinde Grekçe "Barış Sizinle Olsun. Ben Dünyanın Nuruyum" ibaresi yazılıdır. Sağ tarafta madalyon içerisinde Başmelek Cebrail (Gabriel), sol tarafta ise madalyon içerisinde Hz.Meryem tasvir edilmiştir. İsa'nın ayakları dibinde ona secde eder durumda Doğu Roma İmparatorlarından VI. Leon (816- 912) yer almaktadır. Mozaik tasvir 10. yüzyıla tarihlenmektedir.

Bu arada, Bizans İmparatorluğu döneminde (330-1095) Bizans İmparatorları'nın tamamı, kendisini kılıçla ilişkilendirecek hiçbir sanatsal çalışmada bulunmamıştır. Ayasofya bunun bizzat tanığıdır. Bu dönemde her Bizans İmparatoru, kendisini bastırdıkları paralarda ve Kilise içindeki resimlerde hep Haç ve Pantakrator İsa birlikte resmetmişler; kılıca yer vermemişlerdir.

Neden biliyor musunuz?

Çünkü onlar İNCİL'deki IESOUS (İSA)'un, "Kılıçla yaşayan, kılıçla ölür!" emrine uymuşlardır! Zaten yukarıdaki mozaikteki Bizans İmparatoru IV. Leon, IESOUS'un ayaklarına kapanıp secde etmekle bunu kanıtlar niteliktedir!

Alt 08-05-2018, 02:23
Pardon Yani - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Pardon Yani Pardon Yani isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Matta 5-17 Kutsal Yasa'yı ya da peygamberlerin sözlerini geçersiz kılmak için geldiğimi sanmayın. Ben geçersiz kılmaya değil, tamamlamaya geldim.

Isa bu sözleriyle tevrati onayliyormu, onaylamiyormu? Yoksa müslümanlarda oldugu gibi tevrat ´da tahrif edilmis diye bir sözü varmi incilde? Isa eski yasayla birlikte neyi tamamlamis, üstüne ne koymus?

Önerilen Siteler

Başlık Düzenleme Araçları
Stil