Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > İbrahimi Dinler > İslam

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 27-03-2008, 00:58
walla - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
walla walla isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Bulunduğu yer: Ben anadolunun her karış topragindan, suyundan, güneşinden ve havasından doğdum, ben anadoluyum...
Standart Re: Bazı müslümanlar neden yalana başvuruyor?

Bir ateist kalkip ben suyum ben buyum peygamberim nesihim diyomu. demiyo. ama inanan tarafindan hep bu tip konusan adamlar cikiyo. neden. Biraz sizofrenlikde var da ondan.

Bedenimin her zerresi Anadoludur. Ben anadolunun her karış topragindan, suyundan, güneşinden ve havasından doğdum, ben anadoluyum...
Alt 27-03-2008, 10:32
kuranyeter - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
kuranyeter kuranyeter isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

ROJBAŞ

bazen siz ateistlerin yaptığı eleştirileri müslüman diye geçinen insanlarla konuştuğumda tek söyledikleri şu aman ha onlarla fazla oturup kalkma seni de yoldan çıkarırlar diye uyarıyorlar.

daha sonra kendi içimizde dini konuşunca bu seferde benim sapkın olduğumu söylüyorlar.
daha önceleri bizleri sizlerin yanına gitmememiz için uyaran dinciler bu seferde kendi içlerinden bizimle konuşmaya gelen insanlara diyorlarki sakın ha bunların yanına gitmeyin gelecek olan kişi neden diyor,gayet saygılı ve dürüstler gitmemde ne sakınca olabilir,diye sorunca dinciler şunu diyor.sen onların yanına islamı konuşmaya gittiğinde seni kuranı içine dinci diye sokuyor içinden çıktığında sana kafir olduğunu hissettiriyor.hemde bizi ateistlerden daha üst bir kafirlikle karşı karşıya bırakıyorlar.(yani anlayacağınız sizlere yapılan saygısızlık bizlerede yapılıyor)

bu kadar aciz bir toplumun ne ülkesine ne yaşadığı dünyaya nede insanlığa hiç bir faydası olmayacaktır.

müslümanlar yalan söylemiyor hak kafirler yalan söylüyor hak (oda sizin sandığınız müslümanlar oluyor)

ROJBAŞ
Asiri kalabalik tavuk kümesi normalden az yumurta üretir çin atasözü
Alt 27-03-2008, 21:25
hornet512 hornet512 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Müslümanların dinsel konularda dürüst olmamalarından, herbir konuya farklı açıdan bakan tutarsız yaklaşımlarından çoktan vazgeçtim. Yalan söylemeyen bir müslüman şöyle dursun muallak belirsiz anlamları olan bir cümle kurmayan, açık ve net cümle kuran bir müslüman bulsam alnından öpeceğim.

Ben yaşamım boyunca dini tartışmalrda dürüstlükten uzaklaşmayan bir müslümana rastlamadım. Kişisel olarak birçoğunun gerçekten çok dürüst olması bu gerçeği değiştirmiyor.
Alt 27-03-2008, 22:39
gozeneli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
gozeneli gozeneli isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

Dürüst olmak yalan söylememek degil mi?

Bu dünyaya yalan diyen bir zihniyetten ne beklenir?
Alt 20-06-2010, 17:36
Nova - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Nova Nova isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Super Moderator

gozeneli´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Dürüst olmak yalan söylememek degil mi?

Bu dünyaya yalan diyen bir zihniyetten ne beklenir?
Bu güne kadar duyduğum en güçlü iki satır.

İddia ediyorum ki ikimiz de "Tanrıtanımaz" larız. Sadece benim inandığım tanrı sayısı seninkinden bir eksik. Diğer olası tanrıları neden reddettiğini anladığın zaman, benim de seninkini neden reddetiğimi anlayacaksın.

Zihin paraşüt gibidir, sadece "açıkken" çalışır.

Benim manevi mirasın akıl ve bilimdir. Atatürk.
Alt 20-06-2010, 18:58
vartor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
vartor vartor isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Onur Üyeliği 

Tanrisi bile," ben tuzak kuranlarin en iyisiyim" diye boburlenen bir dine iman edenlerin, kendi yalanlarina uygun bir yalan da kendileri icin uydurmalari, yalani mubah saymalarindan kaynaklaniyordur.

Iman, ask gibidir,gozleri koreltir,beyni muhurler.
Alt 15-05-2018, 20:09
Engse Hohol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Engse Hohol Engse Hohol isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Afyonkarahisar’da röportaj yapan Yeni Şafak gazetesinin yalan haberi;

-"77 yaşındaki Üzeyir Atik, Türkiye'nin millileşme hamlesinin Özal ile başlayarak Erdoğan yönetimiyle devam ettiğini söyledi. CHP döneminde milletin esir olduğunu anlatan Üzeyir Atik şunları söyledi:
"Ben 1946 seçiminde oy kullandım. CHP vatandaşa oy bile attırmadı. Ben ve bir arkadaşım köy namına oy kullanmaya gittik. O yüzden Erdoğan'ın kıymetini bilmeli."-

Propaganda yapmaktan gazeteciliği unutan Yeni Şafak gazetesi ekibi, 77 yaşındaki Üzeyir Atik'in "1946 seçiminde oy kullandım. CHP vatandaşa oy bile attırmadı" söylemini, CHP’yi karalamak adına sayfasında yayımladı. Oysa Üzeyir Atik 1941 doğumlu. 1946 seçimleri yapıldığında Üzeyir Atik 5 yaşında idi ve Türkiye'de seçmen olma yaşı hep 18. Üzeyir Atik 1946'da 5 yaşında iken seçmen miydi yani?

Yenisafak sayfasında 5 yaşında oy kullanan Üzeyir Atik fotoğrafı.
Aynı haberde Ahmet Yitik adlı Afyonlu vatandaş ise 2 ceketi üstüste giymiş. Afyonlular ilginç insanlar galiba.

islamın yıkıma uğraması karşısında müslümanların, el-lah'ı ayakta tutundurabilmek için yalanlar söylemeleri kaçınılmazdır. hohol : aesir

Önerilen Siteler

Başlık Düzenleme Araçları
Stil