Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > Genel Forumlar > Politika

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 01-05-2008, 20:02
pante - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
pante pante isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Standart Re: 1 MAYIS

Bunların özgürlük anlayışı türbandan öte gitmez.
Bunlar su katılmamış zorbalar.
Bunlara demokrat diyenler, 1 Mayıs'ta yaptıklarına, yaptırdıklarına baksın.
AB, 1 Mayıs'ta yaşanan vahşeti görsün.

AB, bunları görsün!

Disk binasına terör yuvasına saldırır gibi gaz bombasıyla saldıranlar, hastanenin acil kısmına saldıranlar, ÖDP binasına saldıranlar ve bunlara göz yumanlar bırakın demokratlığı insanlıktan nasibini almamış zorbalardır.

Zorba terörü

Devlet kendisine meydan okutmazmış!!
Oligarşiden şikayetçi olanlar ne çabuk da oligarşinin maşası oluverdiler.
Oligarşinin kirli tarihine bir kirli sayfa daha eklediler.
Bu manzaralar söze gerek bırakmıyor;

Oligarşinin çirkin yüzü

Yepyeni bir güneş doğar dağların doruklarından
Mutlu bir hayat filizlenir kavganın ufuklarından
Yurdumun mutlu günleri mutlak gelen gündedir
Alt 01-05-2008, 20:42
hornet512 hornet512 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Panteye aynen katılıyor ve yazdıkları için tebrik ediyorum.
Alt 01-05-2008, 21:21
dilaver - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
dilaver dilaver isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

Onur Üyeliği Başarı Ödülü Başarı Ödülü 

Tüm duyarlı insanları bu siteye bir göz atmaya ve imza vermeye davet ediyorum :

www.valiistifa.net

* *saygılarımla

Çin'den İspanya'ya, Ümit Burnu'ndan Alaska'ya kadar
her mili bahride her kilometrede dostum ve düşmanım var
Dostlar, ki bir kere bile selamlaşmadık
aynı ekmek, aynı hürriyet, aynı hasret için ölebiliriz...

Nazım Hikmet

www.dilaverkom.blogcu.com
Alt 01-05-2008, 21:37
Lestat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Lestat Lestat isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Bugün demokrasi ve özgürlük adına çok üzücü bir gündü.bu ülkede sadece başbakanın demokrasisi olduğu bir kez daha ispatlandı..elinde taşından sopasından başka bir şeyi olmayan halka saldırmak mıdır devlet olmak.başları ayak yapmak mıdır devlet olmak! bu ülkenin genci olarak bu gün bir kez daha utanç duydum ve geleceğe umutsuzlukla bakmanın yanında hükümete karşı nefretim iyice büyüdü...
bütün dostların 1 Mayısı kutlu olsun...

Gerçeğin ne kadarına dayanabilirsin?
Alt 01-05-2008, 22:08
aydoe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
aydoe aydoe isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Günlerin bugün getirdiği baskı zulüm ve kandır

Güçlü olmak gerekiyor,20.000 polis ve bir alay jandarma ile oligarşi saldırırken biz Taksim'e çıkamıyorsak bu bizim gücümüzün yetmediğini ve örgütlenmemizin yeterli olmadığını gösteriyor.

İşçi ve emekçilerin sendikaları demokratik kitle örgütleri ve sol örgütlenmeler meşru talep ve tutum gösterirken oligarşi gayri meşru tutum gösteriyor ve baskın basanındır düşüncesiyle saldırıya geçiyor, sabah 06,30 da ilk saldırısını DİSK merkezine yapıyor.

1977 *1 mayısın da *1 milyon emekçi meydandaydı ve bu nicelik onları korkuttuğu için saldırdılar.
2008 1 *mayısın da ise oligarşi güç gösterisinde bulunmuş ve orantısız güç kullanmıştır.
Amaç yükselen halk muhalefetini bastırmak ve gözdağıdır.

Biz tekrardan milyonları toplayabilirsek yalnızca Taksim'e *değil ülkemize * sahip olabiliriz.

YAŞASIN *1 *MAYIS

Yürüyoruz dalgalar gibi...

''asla değişmeyecek hükümler getirdiğini iddia etmek,aklın ve ilmin gelişimini inkar etmek olur''
Alt 01-05-2008, 22:28
Lestat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Lestat Lestat isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Marjinal *gurupların *sahiplenmeye *çalıştığı *ve *senede *bir *gün *bile *olsa *adlarını *duyurmaya *çalışsalar *da *kutluyorum.

1 mayıs 1977'de "marjinal" olduğu söylenen HALKIN KURTULUŞU grubu alana alınmamaya çalışılmıştı. bu grubun içinde bulunan insanlar 68 kuşağında deniz'lerin, mahir'lerin, ibo'ların yoldaşlarıydı. sarı sendika disk bu insanları dışlayarak faşistlerin ve FAŞİST DEVLETİN *ekmeğine yağ sürdü. nitekim bu katliamın suçunu mao'cu yoldaşlarımıza attılar. soldaki bölünmüşlük yetmezmiş gibi elde bulunan az buçuk birliğide parçalamanın alemi yok.

marjinal olmayan gruplardan kastınız kim?
gerilla
Marjinal sol denilen takım kimdir nedir pkk dır terörizmdir..bu marjinal grupları kutlayan kimdir vatan hainidir bunlar denizlerin mahirlerin devamı olmaz bunlar oportinisttir.sol adını 1 mayısı kullanan takımdır..üleknden toprak almaya çalışan vatansız takımdır..bunlar denizi mahiri dg yi dy i kullanır bunlar tkp yi kullanır..marjinal sol yoktur..kimki bunları savunur tutarsa vatanhainidir!!!!!!!!!

Gerçeğin ne kadarına dayanabilirsin?
Alt 01-05-2008, 23:27
rebera_roni rebera_roni isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

dünyanın bütün yerlerinde başkanlarla kutlanan bir 1 mayıs yaşanırken, bizde ise yine keyifçi zihniyet ve sözde demokrasi adamı tayyip beyin kuklası muammer ve kuvvetleriyle tekrar bir savaş günü gecirmemize neden oldu.taksim turistlere taciz edecek kitleye açık, yılbaşı gecelerine açık... ama emkçilere kapalı.ama onlara inat o taksimi alacaz.

HiÇ BiRŞeY HaKKıNDa HeRŞeY
Alt 01-05-2008, 23:49
imhotep - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
imhotep imhotep isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

1 Mayıs Polis Bayramı Kutlu Olsun !

Emekçinin en temel haklarından olan 1 Mayıs İşçi Bayramı kutlamaları devlet terörü ile sonuçlandı. Sibel Can'a açık olan Taksim meydanı emekçilere kapatıldı !

Taksim'e çıkmaya çalışan gruplara polis sert müdahalelerde bulundu.

Zeki Sezer'in bulunduğu ekip ablukaya alındı.

CHP Şişli İlçe Örgütü önünde barikat kuran polisle partililer arasında çatışma yaşandı. Bir arka caddede ise Halk Evleri ile Polis çatışmasını canlı canlı seyrettim. Her cadde başını polisler tıkamıştı. Çıkmak imkansız... Nereden çıkmaya çalışırsak çalışalım polis engel oldu. O sıralarda ise Polis CHP Şişli Örgütüne ve de Şişli Etfal Hastanesine biber gazı attı !

Birisi yasal bir parti diğeri ise hastahane !

İstanbul milletvekili Çetin Soysal kendini panzerin önüne attı. Sonrasında ise bayıldı. Yine bir İstanbul milletvekilimiz ise kalp spazmı geçirdi.

Tüm sokaklar biber gazları ile sislendi.

La Faşo nedir ?
Böyle biber gazı gibim, cop gibim bi şey...

Saygılar
Alt 01-05-2008, 23:57
imhotep - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
imhotep imhotep isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

AKP vahşetinin tanığıyım!

1 Mayıs 2008, yaklaşık altı yıldan bu yana Türkiye’yi yöneten AKP’nin “gerçek” yüzünü, fazla söze gerek bırakmayacak bir şekilde gösterdi. AKP’nin tüm demogojilerine rağmen, bu partinin “hak ve özgürlükler”le, demokrasiyle, insan haklarıyla hiçbir ilgisinin bulunmadığı görüldü.

1 Mayıs günü, İstanbul’da “İşçi Bayramı” kutlamalarına katılmak isteyenler, AKP’li İçişleri Bakanı Beşir Atalay’ın verdiği talimat doğrultusunda “orantılı güç”ün şiddetine maruz kaldı. Dünyanın her yerinde kutlanan 1 Mayıs, Türkiye’de AKP yüzünden tam bir kabusa, ardından da vahşete dönüştü.

Polisin “orantılı güç” kullanımı karşısında, biber gazından zehirlenen binlerce kişi, canlarını kurtarmaya çalıştı. Biber gazından kurtulanlar, bu kez de cop yedi. Ortalık tam bir ana-baba günüydü. Ele ele tutuşan çiftler, sendikacılar, milletvekilleri, gazeteciler, işçiler, işsizler, ölümün o soğuk yüzüyle karşılaştı.

Öyle ki; DİSK’e destek vermek için İstanbul’a gelen CHP Milletvekili Mehmet Ali Özpolat, binaya sıkılan biber gazı yüzünden, bir ara ölüm tehlikesi geçirdi. CHP Milletvekili Çetin Soysal, Mehmet Sevigen, Nur Serter, Şahin Mengü, binaya sıkılan gaz yüzünden nefes alamadı. CHP İstanbul İl Başkanı Gürsel Tekin, fenalık geçirdi.

Ara sokaklardaki tablo da bundan farksız değildi. Şahit olduğumuz görüntüler, AKP’yi canla başla savunanları, eğer biraz vicdanları kalmışsa, utandıracak tarzdaydı. Polis, göstericileri bir yandan tekmeliyor, bir yandan da kendi arasında şakalaşıyordu. Bir polis, biber gazını sıktıktan sonra şöyle diyordu: “Bunlara vurdukça, bundan zevk alıyorlar. Bizi bir tam serbest bıraksalar da biraz ekşın (hareket) olsa.”

Belli ki; AKP’yi canhıraş savunanlar, bu insanlık dışı görüntülere de bir ‘mazeret’ bulacaktır. Bulmak da zorundalar. Çünkü; midelerinden bağlandıkları ağa babaları, “arpa”larını hemen keser… Bu yüzden, AKP’yi savunma pahasına, insanlığın değerlerini ezip geçmek zorundalar.

Ancak; ne mutlu ki; o iğrenç ilişki ağı, henüz Türkiye’nin her yerini teslim alamadı. Bu vahşete direnen, insanlığın onurunu savunan binlerce kişi; en meşru hakları olan “İşçi Bayramı”nı kutlamaya çalıştı.

Biber gazına, copa, ‘orantılı güç’e karşı, demokrasiyi, insan haklarını, özgürlükleri savunanlar, bir yandan da AKP’nin makyajını akıttı. Bu makyajın adı, “demokrasi”ydi.

“Demokrasi” 1 Mayıs 2008 tarihinde, AKP’nin elinden kurtuldu.
Yalakaları demokrasi tekelini AKP’nin elinde tutmaya çalışsa da, yaşadığımız dehşet anları, oyunun bittiğinin habercisiydi.
1 Mayıs’ın en hayırlı an’ı da kuşkusuz buydu.
AKP şiddeti, AKP statükoculuğu, 12 Eylül ruhu, Şişli’de açıkça görüldü.
AKP’yi ‘demokrat’ diye savunanlar ise, utançlarından saklanacak köşe bucak aradı.

Cumhuriyet Gazetesi'nin bahçesinde polis tarafından dövülerek kolu kırılan meslektaşlarımız Ali Deniz Uslu ile yaralanan Esra Açıkgöz'e geçmiş olsun diyorum. Cumhuriyet çalışanlarına da biber gazlı saldırıya uğradıktan sonra, meslektaşlarına açtıkları dost kucağı için teşekkür ediyorum.

Barış Yarkadaş

Gerçek Gündem
Alt 02-05-2008, 02:06
sargon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
sargon sargon isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Onur Üyesi

Onur Üyeliği Başarı Ödülü Başarı Ödülü 

Dilaver, verdigin linke bilgilerimi yazdim, ama adimi listede goremedim. Ikinci defa denedigimde de kabul etmedi.

Bence hem Vali Muammer Güler'in hem Istanbul Emniyet Muduru Celalettin Cerreh'in istifasini istemek gerekir. Bu sabah oglene kadar SkyTurk'den seyrettim. Saatler boyunca alandan baglanti yapti. Tum gelismeleri en hizli sekilde aktardilar. SkyTurk'u kutlamak lazim. 100 kisiye yaklasan her gruba polis saldirdi. Boyle emir vermisler. Bu yontemi 1989 1 Mayis'inda da uygulamislardi. Binlerce kisiyi daha toplanamadan gozaltina aliyorlardi. Bu sefer de coplar ve biber gaziyla dagitmaya calisiyorlardi.

Oglen saatlerinde Celalettin Cerrah Taksim Meydanina "teftis"e geldi. Alan abluka altina alinmis, "ayaklar" Taksim'e sokulmamis, koca Taksim ruh gibi, bombos. Celalettin Cerrah'in alani hakim edasiyla bir gezisi vardi. SkyTurk'un yorumcusu "bir ati eksik, adam kendisini Fatih Sultan Mehmet saniyor" diyordu. Yaninda diger sehir fatihi Muammer Güler eksikti ne yazik ki. Buyuk bir is basarmislar, Taksim alanini buyuk fedakarliklarla "halk"tan korumuslardi. Kendi insanina dusman olan bu zihniyet son bulmadikca halka huzur yok.

Bu iki kisinin de derhal istifasini isteyelim!

"Daha önce ben televizyona bakıyordum, şimdi televizyon bana bakıyor
Mısırlı bir gösterici
http://sargon.blogcu.com/

Önerilen Siteler

Başlık Düzenleme Araçları
Stil