Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > İbrahimi Dinler > İslam

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 09-11-2005, 23:51
Sniper Sniper isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Yasaklandı

Tarihi anlamak yaşadığımız zamanı anlamaktan daha kolaydır.

Yaşadığımız zamanın tahlili daha zordur.

ABD nin emparyalizminin sovyet topraklarına taaruzunda Fetto kardeş sadece bir piyondur.

Ama diyeceksinizki; Fetto dünyanın bir çok yerinde okul açtı. Sadece Türki cumhuriyetlerde değil. Peki; siz ABD ye çalışıyor olsanız ve bu misyonla hareket etseniz kamuflajlara ihtiyaç duymadan mı hareket ederdiniz? Yani; bu kadar sinsi ve üstü örtülü harekatta tedbirsiz mi davranırsınız?

Bu kadar saf veya aptal olmayacağınıza inanıyorum.

Fetto bir ABD memurudur.
Alt 10-11-2005, 00:03
Yasaklandı

Fettoş, ABD nin Büyük Ortadoğu Projesinin (BOP) bir ayağıdır.

Ama bence işlevini neredeyse tamamladı.

Ilımlı müslüman kavramını Türkiye ve etki çevresinde yerleştirip Sovyetlere sızdı. Şu durumda "aşırı dinci" akımlara karşı bir koz olarak ABD nin himayesinde ve göreve hazır bekletilmektedir.

Türkiyede sistem foseptiği tıkandığı anda bu lağımcı çağrılacaktır. Aynı Afganistandaki rejimin sıkışmasıyla kukla karzai lağımcısının ingiltere kimliğiyle alel acele Afkanistana kralvari getirilişi gibi.... Bu Türkiyeye de uygulanabilir.

Dedim ya.... sistem göçtüğünde böyle fettoşlara ve götoşlara daima ihtiyaç vardır.
Alt 10-11-2005, 00:17
Yasaklandı

Ama para kimde?

Para ve güç bu fettoşlarda...

iki ağla bir inle...

al sana para.

hele bir de abd memuru oluverdin mi.....değme keyfine.

Bir "allah benim, bana tapın." demediği kaldı ****un.

Topluluğun içinde zaten olmadığını çok iyi bildiğin varlıklara methiyeler düz ( Topluluk gittiğinde küfretsen ne olacakki? ) + çok çok ağla, hatta zırla + arada pamuk eller cebe gibilerinden dokundurmalar yap sonra........ gelsin paralar (para=güç=daha çok karı + falan filan ....)

işte formül

Yaf, fettoş gibi midesiz olabilsem ben de yapacağım ve köşeyi döneceğim ama onun kadar hain, midesiz, alçak ve sahtekar olamıyorum.

Sahtekarlığa ve dolandırıcılığa giden en iyi yol kendi yalanlarına kendini bile inandırabilmekten geçiyormuş. Bu fettoş denen **** baya kaptırmış. İyi rol kesiyor.
Alt 10-11-2005, 00:46
Arafat Arafat isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Fethullah hoca efendi hakiki bir müslümandır. said nursinin talabeelrindendir. said nursi nin soyadı kanunu yokken said kürdi diye anılırdı. yani bu mübarekler kürttür. bunların amacı islam bile olsa işin içine ırkçılık girdimi bunların mübarekliği tartışılır kardeşleirm. bu insanlar müslümandır. bende çok dinledim fethullah hocamızı. gerçekten çok tesirli konuşuyor. ama bu insanlar toplumun huzurunu değil, düzeni bozarak toplumun huzurunu kaçırmak sitiyor. tabiki şeriat allahın sistemidir. inkar eden dindne çıkar. ben buna karşı değilim. şeriat allahın sistemidir. am kurulmuş bir düzeni sırf kürtlük yapmak için bozamaya çalışan biri ancak nevsinin kurbanı olur.gerçekten allah için yapmak istediğine innamak isterdim. fethullah hocama inanmak isterdim. ama ne hikmet ise innamak istediğim hadle onu samimi bulmuyorum. allah beni afffetsin. insallah günahlarını alıyorumdur. insallah yanılıyorumdur. ama bu ülkede herşey dönüyor. her denilene inanmamak lazımdır. bir mümin ırkçı olmaz.

şimdi bu zözlerimden ötürü beni topa tutacaklar fethullah hoca efendiyi sevenler, bende diyorumki bana fethullah hoca efendiyi temize çıakrtıcak şeyler sözleyin. onun samimiyetine inanmak istiyorum. yani ön yargım yok. hala inanabilirim. ama hislerim var. şüpheciliğim var.
Alt 30-03-2006, 13:35
sonsuzluk sonsuzluk isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Standart BASINDA FETTULLAH ATAĞI

Bugun ve star gazeteleri cemaatin kontrolune gecti laikler tasfiye ediliyor.. Bu durum uzerine bir makale de ilgimi çekti..Fettullahın bu atagı nereye varabilir sizce? Yorumlarınızı bekliyorum..

Ahmet HAKAN-HÜRRİYET *30-03-2006

’Fethullahçı medya’ neden imkansızdır

DUYDUNUZ mu?

"Hocaefendi" medya alanında "büyüme" kararı almış.

Yıllardır Zaman Gazetesi ve Samanyolu Televizyonu ile yetinilirken...

Olayın çapının büyütülmesine karar verilmiş.

"Çap büyütme operasyonu" iki gazeteyle başlamış:

Bugün Gazetesi ve Star Gazetesi...

"Bugün", cemaate mensup etkin bir işadamı tarafından satın alınarak "hizmet"e adanmış.

"Star" ise, Kıbrıslı bir işadamı tarafından satın alındıktan sonra "cemaat"in etkin bir isminin emrine tahsis edilmiş.

Amaç "ehli dünya" olmayan medya organlarının sayısını artırarak "hizmet"in önünün açılmasını sağlamakmış.

Bu yazdıklarımı okuyan "azılı Gülen düşmanları"nın öfkeli tepkiler verdiklerini, "Gülen dostları"nın ise "Maşallah! Maşallah!" diyerek gururlandıklarını işitir gibiyim.

Ama bence...

Ne "azılı Gülen düşmanları" öfkelenmeli...

Ne de "Gülen dostları" gururlanmalı.

Hadi açıkça söyleyelim:

Güçlü, etkin, vurduğu yerden ses getiren, ekonomik dengeleri oturmuş bir "Fethullah Gülen medyası" imkánsızdır.

Çünkü:

Her şeyden önce...

"Dindarlık" ile "gazetecilik" arasında iflah olmaz çelişkiler vardır.

Aradaki muazzam fark, "gazetecilik neyi gerektirir" sorusuyla, "din neyi talep eder" sorusunu peş peşe sorduğumuzda ortaya çıkar.

Şöyle bir "acı gerçek" tablosuyla karşı karşıya geliriz:

Din der ki: Abartma!

Gazetecilik der ki: Abart!

Din der ki: Dikkat çekme!

Gazetecilik der ki: Dikkat çek!

Din der ki: Başkalarının hayatlarıyla ilgilenme!

Gazetecilik der ki: Başkalarının hayatları senin görev alanındır.

Din der ki: Egonu yen, mütevazı ol!

Gazetecilik der ki: Yüksel ki yerin burası değildir.

Ne dersiniz, devam edeyim mi?

İşte tam da bu nedenle "gazetecilik mesleği"nin hakkını veren adamların ya da kadınların, "dinin temel yaklaşımlarıyla uyum sağlama" konusunda her daim sorunları olmuştur.

Dikkat! "Faizli bankada çalışan bir müminin yaşadığı çelişki"den çok daha derin bir çelişkiden söz ediyorum.

Bu kadarla kalsa iyi.

Hadi diyelim ki bir biçimde "dindarlık" ile "gazetecilik" arasındaki iflah olmaz çelişki aşılabildi.

Bu kez bir sosyolojik sorun devreye gidecektir.

Çünkü:

Öyle bir hedef kitleye sesleniliyor ki...

O kitlenin "gazete okuma kültürü" yok.

Gazete, o kitlenin dünyasında "sabah kahvaltısının vazgeçilmez unsuru" olarak görülmüyor.

Bayiden gazete almak, bir ihtiyaç olarak hissedilmiyor.

Peki bu durumda ne yapılacak?

Ya zorlamanın zorlaması yapay yöntemlerle...

Mesela "dava şuuru" filan devreye sokularak gazete satışı artırılacak.

Ya da gazete denilen araç, bir tür "politik tavır koyma" aracı haline getirilecek.

Hangi yönteme yaslanılırsa yaslanılsın sonuçta ortaya bildiğimiz anlamda bir gazetecilik faaliyeti çıkmayacaktır.

Yani demem odur ki:

Paniğe gerek yok.

"Gülen dostları" boşuna gururlanmasın.

"Gülen düşmanları" da boşuna öfkeye kapılmasın.

Operasyondan bir şey çıkmaz.

Çünkü:

Güçlü bir "Fethullah Gülen medyası"nın önünde, aşılması hayli güç, çok esaslı felsefi sorunlar var.
Alt 01-04-2006, 15:33
Cemal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Cemal Cemal isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Bulunduğu yer: şirrinmişirrin egemino canlıuzurlu bi sayilgassabasının şirim bi beldesimden tefrişediyom sitteye.
Standart Re: BASINDA FETTULLAH ATAĞI

Sonsuz abi,
yazar demiş ya;

Güçlü bir "Fethullah Gülen medyası"nın önünde, aşılması hayli güç, çok esaslı felsefi sorunlar var. *
Bu dooru değil abi.
Çünkine bu Feytullah amca ve tayfası akıllı adamlar.
Boşa alma,boşaltırlar valla..

Adamın kafası cin gibi çalışıyo.

Etrafına bi tüyo veriyo..adamda görüş var..
Marketçilik yapın,kendi adamlarımız alsa yeter diyo..Hoop market açılıyo..İki sene geçmiyo..dev bi yatırım..
Kredi kullanıyonuz ,banka açın diyo..
Kendinde para yok ..ama adamları bunun için ölüyo.Hoop banka açıldı..takır takır çalışıyo..

İşte Türk okulları açtı dünyaya..Bütün dünya adımızı duydu..
Afrikadan Rusyaya bunun okullarına girmek için ,abi can atıyolar.
Okullarda ,ööle solcularım bokladıı gibi değil.10 numara bilimsel süper okullar.

Herşey güzel de ben bu adamdan gene hafiften tırsıyom abi..
İstediği kadar yumuşak-ılımlı-diyolekçi gözüksün..
Okullarında ATATÜRK resminden geçilmiyo falan diyolar abi ama..

Bu adamın yumuşak değil de yobaz olma ihtimali hala mevcut abi..

Sonuç abi,bunnar basına da girer,tasına da..
Girdilermi yaparlar abi..
Bunda para yok ama bununbi işareti ile trilyonlar akıyo abi..
Adamda mütiş bi karizma var,etki var adamları üstünde..
Seviyolar adamı..

Arada NAMAZ gastesinde yazılarını okuyom.çok güzel gibi geliyo ama..
Abi bu sessiz sessiz gelip ısırmasın bize..
Cumuriyet çok önemli abi..
İnanc herkezin içinde kalsın.

Abi bunnar gaste alırsa sattırırlarda , okuturlarda...
Ben bunnarın ne dostuyum ne düşmanı..
İyi tarafları çok ama Cummuriyeti ve ATA yı severlerse severim bunnarı..

Abi biz kendi tezgamıza bakalım..ama yanlış tezgada oturtulmayalım..
Syg ve svg. *abi .
Alt 01-04-2006, 18:53
Üye Değil

fethullahçı medya imkanlıdır kardeşim,
lütfen insanların iç yüzlerini bilmeden yorum yapmayın, benim çok yakın bi akranam (1.derece) amerikada birebir görüşen müritlerdendir...
etrafınızdaki fethulahçılara bakın melek gibi görünüyolar nasıl bi iyilik yaparım hesabındalar. Çünkü onlar olayın vitrini, insanlara şirin gözükmeliler, her damara şerbet vermeliler, gerektiğinde atatürkçü gerektiğinde osmanlıcı...
we şu var bu adamlar eeen nüyük atatürk düşmanıdır.
Bahsettiğim akrabam türkiye'ye geldiğinde Atatürk'e bi güzel söver , neymiş islamı öldürmüş...

Yaşa varol ULU ÖNDER !!!

ve bişe anlatim :
bigün murat sökmenoğlu (eski meclis başkanvekili) amerikaya akrabamın yanına gitmiş bi sohbette atatürkü övmüş... Bize buraya geldi anlatıyo ardındanda murat sökmenoğlu'na bi güzel küfretti...

Arkadaşlar fethullah dediğimiz tam bir satılmıştır, işin sonunda islama hayrı olmayacaktır (müslümanlara duyurulur)...
[hr:cb456f9709]
"Benim naciz vücudum elbet birgün toprak olacaktır, ama türkiye cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır." K.ATATÜRK
Alt 01-04-2006, 19:12
Cemal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Cemal Cemal isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Bulunduğu yer: şirrinmişirrin egemino canlıuzurlu bi sayilgassabasının şirim bi beldesimden tefrişediyom sitteye.

JAYJAY abi,

Eğer bunnar senin dediğin gibi abi 2 yüzlüyse,yani sen akrabam bunnardan dediğine göre işi biliyon 1.planda..

Abi o zaman bunnar bizi yiyor.çünki ben bunnarı melek gibi,dediğin gibi çok iyiliksever görüyoz.
Hatta,bendende alışveriş ederler,hep güleryüzlü,hayır hasenat konuşurlar..
Bana bile sohbete gel dediler.Ben bunnar zengin ,arada ezilmiyelim diye gitmiyom.
Bi keresinde açık ettim fikrimi,mühim deil senin gönlün zengin dediler.
Sona ,çok namaz falan yok bende dedim..olsun dediler.

Abi bunnar senin dediğin gibi ,zaten hani bende şüpelenmiştimya,Atatürk düşmanı ise,
Ben bunnarın gaztesiynen köfte bile paketlemem abi..

SYG ve svg abi..
Alt 07-05-2006, 22:07
himgil himgil isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Standart Fethullah Gülen Beraat Etti!!!

"Ankara 11. Agir Ceza Mahkemesi, Turk Ceza Kanunu'ndaki degisIklikleri dikkate alarak, 2
No'lu DGM'nin 2003'te verdigi erteleme kararini bozdu. Gulen hakkindaki iddialarin 'subut
bulmadigi ve suc unsurlarinin olusmadigi' vurgulandi."

Bu gidişe Dur Denmeli!!

Laik Türkiye Cumhuriyet'i Fethullah Gülen'in maşası olmamalı, olmayacak!!

Asla ve asla Yobazlara geçit verilmeyecektir.

Sessiz kalınmamalı, her türlü imkan ile elimizden geldiğince Yobazların karşısında
durmalıyız!!

Türkiye Cumhuriyeti'ni Şeriat Devleti olmaktan kurtarın!!

Efendiler, Türkiye Cumhuriyeti şeyhler, muridler, mensuplar, dervişler memleketi olamaz.
Hele sapık Said Kürdi'nin öğrencisi Fethullah Gülen'in Devleti O-L-A-M-A-Z!!!!

YAŞASIN ULU ÖNDERİMİZİN KURDUĞU LAİK TÜRKİYE CUMHURİYETİ!!!!

YAŞASIN ATATÜRKÜNE SAHİP ÇIKAN GERÇEK KEMALİSTLER!!!
Alt 07-05-2006, 22:14
yenidendogus yenidendogus isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Standart Re: Fethullah Gülen Beraat Etti!!!

Gelişmeler tedirginlik verici. 1979'da Humeyni İran'a döndüğünde tüm altyapı hazırdı. Burda da tüm altyapı hazır gibi. 2007'den sonra herşey istedikleri gibi olacak. Yani fıstık gibi olacak(öyle diyordu hocaları). Kanlı olacak büyük bir ihtimalle. Çok korkuyorum ve uyku uyuyamıyorum. Maraş ve Sivas benzeri kıyımların olabileceği düşüncesindeyim. Üniversitelerde satırla adam doğrayanlar 2007'den sonra evlere mahallelere saldıracaktır. Şu an gözünü kırpmadan kendi gibi olmayan komşusunu Allah adına doğramaya hazır binlerce kişi var. Tek umudum 20-25 milyonluk bir Alevi nüfus ve aydın insanlar. Çok mu karamsar bi yazı oldu bu acaba? Eğer öyleyse site yöneticisi silsin....

Önerilen Siteler

Başlık Düzenleme Araçları
Stil