Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > İbrahimi Dinler > İslam

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 21-05-2006, 12:07
himgil himgil isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Standart Re: Dünya'daki Müslüman Zulmü

Elbette her dini olgunun savaşlar çıkarması normaldir çünkü eskiden Emre Kongar'ın da dediği gibi din-tarım ekseriyetinde bir toplum yapılanması vardı. Bu yapılanma sonucunda siyasi faktörler bu ikisi üzerinde gelişiyor. Ekonomik açıdan güçlü olan ve dini gücü bulunan kimseler hakim bir toplum. Kendi iktidarını tehdit edenler ise dini veya ırksal öğeler bahane edilerek yok edilmiştir. (bknz: Osmanlı zamanında yapılan Alevi ve Hurifiler katliamları sadece birer örnek, hıristiyanlık zamanında katolik-ortadoks çekişmesi)

Dini öğeleri kendi siyasi amaçları doğrultusunda kullanıncada yukarıda ortaya çıkan vahşet. Ama ilginçtir İslamiyet nedense bu cinayeti bir şekilde teşvik etmiş. Elbetteki diğer semavi dinlerde olduğu gibi iyiliği, hoşgörüyü, ahlaki davranışları savunacaktır ama zaten anlaması zor olan bu kitap, din afyonunu yemiş insanlarda korkunç etkiler yapmaktadır.

Sen Müşrikleri her gördüğün yerde öldür dersen, sonra ben burda bunu ima etmiştim, anlayana dersen, büyük bir kısım anlamaz, sonuçta senin en büyük marifetin dünyaya zulüm getirmek olur. Madem herkesin anlayabileceği bir kitap bu insanlar neden anlamıyorlar? Demekki pratikte uygulanamaz yanları var.
Alt 21-05-2006, 12:14
CMKT CMKT isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Savaş nedeni sadece dini olgular değildir.Mesela GökTürkler devletinde birçok dinden Türk vardı.Ve hepsi aynı devlet için savaştılar.Budist,hıristiyan ve çoğunluğu şamanistti.Yani bu devletin aptığı savaşlar kesinlikle din olgusuna dayanmıyordu.Millet bilinci hakimdi.Bir bölümü müslüman olunca ise malesef durum değişmiş bu laik ve aydın millet yobazlığa dirense de alet edilmiştir.
Alt 21-05-2006, 12:43
himgil himgil isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Din savaşlar çıkaran bir etkendir ama bütün savaşların tek sebebi değildir. Yanlış anlaşılma varsa affoluna.

Yukarıda örneğini verdiğiniz gibi Türkler, Göktürkler zamanında bir millet bilinci halinde hareket ettiler. Çünkü parça parça olmuş, bölünmüş bütün kabileler ortak bir düşman olan Çin tehlikesine karşı savaşmışlar. Sizinde dediğiniz gibi bir bölümü şamanist, hıristiyan vs. Ama bir bölümü müslüman olunca ne değişti? O da hıristiyanlık gibi bir semavi din. Ki zaten Talas Savaşı'nda hem Çin hem de Arap'ların saflarında Türk kabileleri vardı. Birbirimiz kırdık. Kurtuluş Savaşı'nda Türk - Kürt - Çerkez - Laz - Abaza ve daha nice etnik grup ortak bir hedefe karşı savaşmıştır. Yani demek istediğim ırk- din - dil - ortak miras hep bahane. İnsanlık ilk çağdan beridir ekonomik çıkarları doğrultusunda hareket etmiştir. İstisnaları olmakla beraber geneli için doğru tesbittir kanatimce. Keşke böyle olmasa, keşke Ulu Önder'in de dediği gibi 'Ulus olma bilincini kazandığımız için kazandık' olsa, ama, bence, herkes kendi ekonomik çıkarı için savaşıyor. Bütün bu manaviyata hitap eden kavramları ise kendi iğrenç çıkarları için kullanıyor insanlık.

İslamiyet gibi dinlerde insanın bu içindeki maddiyatçı düşünceyi geliştiriyor. Şöyle düşünüyorum, herşeyin bir karşılığını vermesi, sevap, huriler, cennet vs. gibi, insanın kendi çıkarları için çalışmasını destekliyor. Yok zaten çıkarları olmasa kim müslüman olurdu ki?
Alt 21-05-2006, 13:50
hiramusta hiramusta isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Peki arkadaşlar koministlerle,faşistler hangi din uğruna savaştı ve 52 Milllyooon insanın vahşice katledilmelerine sebep oldular.Bakınız 3-5 demiyorum.Yılda 150 (iran) demiyorum.Tam 52 milyon can diyorum.katledilen hayvanlar bu sayının dışındadır.Çin kominist partisinin yaptığı katliamlar bunun dışındadır,bilumum kominist örgütlerin yaptığı katliamlar bunun dışındadır.Lütfen biryerlere saldırmadan önce zihniyetinizin dünyaya ne verdine bir bakmanız gerekir.Materyalizm dünyaya refah ve mutluluk mu getirmiştir yoksa acı ve gözyaşı mı?Lütfen yapıcı eleştiriler de bulunalım.Dinleri ve inananlarını eleştirelim ama bundan da önemlisi eleştirdiğiniz noktaları düzeltme yollarını da gösterelim.Ve bir yanlışı daha söyleyeyim;bu sitedeki hiçbir ateist arkadaş dinlerin güzel yanlarından hiç bahsetmiyorlar.Arkadaşlar hiçbir inanç ve düşünce sistemi hepten kötü olamazlar.Yahudilik ve bütün yahudiler kötü değildir,İslam ve bütün müslümanlar kötü değildir,kominizm ve bütün koministler kötü değildir.Öyleyse bunların güzel yanlarını da görelim ve bu güzellikleri foruma yansıtalım.

Esen kalınız.
Alt 21-05-2006, 13:53
Üye Değil

Hiramusta'ya katılıyorum.
Alt 21-05-2006, 19:02
sargon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
sargon sargon isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Onur Üyesi
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

Onur Üyeliği Başarı Ödülü Başarı Ödülü 

Bu komünistlerle faşistlerin 52 milyon insanı katletmesi söylemine bir açıklık getirmek gerekiyor. Bu söylem gerçeği gizleyen bir söylem olmuş. Bu konuda daha önce yazdım. II. Dünya savaşında 50 milyon insan ölmüştür. Savaş Hitler liderliğindeki Almanya'nın etrafındaki ülkeleri işgal etmesiyle başladı, sınırsız katliamlar ve zulüm yapıldı. Bütün Avrupa Nazi Almanya'sının çizmesi altında inledi. Yüzbinlerce insan gaz odalarına gönderildi. Almanya sonunda Rusya'ya da savaş ilan etti. Faşizmin esareti altındaki Avrupa'yı kurtarabilecek tek güç "komünist Rusya" idi. Rusya, Alman faşizmine karşı yaptığı ve sonunda insanlık düşmanı bu faşist rejimi ezdiği savaşta 12 milyonu asker olmak üzere 25 milyon insanını kaybeti. "İnsanlık"ın şerefini, onurunu ayaklar altına alan Nazi Almanya'sından dünyayı kurtaran bu insanlar hiç bir din uğruna savaşmadılar. İnsanlık için savaştılar.

Hiramusta senden daha adil ifadeler beklerdim. Ve faşizmin insanlığa yaptığı bu büyük tahribatı "faşistlerle, komünistler" diye bir kalem oyunu ile geçiştirmek müslüman adaleti midir?

Savaşların tek nedeninin dinler olduğu tabii ki iddia edilemez. Sadece herkesin hassas olması gereken bir konuda, faşizm konusunda, kaba bir karışıklık yaratılmasına engel olmak için bunları yazıyorum. Ne yazık ki bu konuda müslümanlarda hiçbir hassasiyet yoktur. Ancak demokrasiye sahip çıkmanın birinci kuralı faşizme net bir şekilde karşı olmaktır.

Daha önce yazdığım bir yazıyı buraya tekrar aktarıyorum. Çünkü II. Dünya Savaşı ibretlik bir olaydır.

Bugün Kendimden Utandım

Bugün kendimden utandım. Neden olduğunu hemen söyleyeyim. "Zafer Günü" aklıma bile gelmedi de ondan. Nerden çıktı bu diye soracaksınız şimdi. Anlatayım.

Yabancı dilimi geliştirmek için gittiğim dil kursunda her hafta bir kişi sunum yapıyor. Bir konu hazırlayıp resimler, dialar vb. eşliğinde sunuyoruz. Sunum sırası Julia'daydı. Julia tipik bir Rus kızı. 6 aydan beri tanışıyoruz. Burdaki Rusların çoğu Batı Avrupa ülkelerine hırsızlık yapmak için geliyorlar. Yaman hırsızlar. Sınırdışı edilene kadar ne çalıp satarlarsa artık. Uyuşturucu satanını görmedim. O iş Afrikalılar elinde. Bir diğer Rus grubu ise evlilik yapacak Avrupalı bir erkek bularak gelenler. Çirkin olanı yok, hepsi güzel kızlar, kolayca koca buluyorlar.

Julia sunumuna başladığında titriyordu. O kadar heyecanlıydı ki heyecanı hepimize geçti. Resimlerini dizdi. Ve sırayla anlatmaya başladı. 6 yıl süren ve 20 milyonu asker 50 milyondan fazla insanın ölümüne neden olan 2. Dünya Savaşını anlatıyordu. Hitler'i anlatıyordu. Faşizmin, ırkçılığın insanlığın başına nasıl bela olduğunu anlatıyordu. Toplama kamplarını anlatıyordu. Yahudilerle başlayan katliamları anlatıyordu. Ülkesinden 25 milyon insan bu savaşta ölmüştü. Diyordu ki, bizim ülkemizde evinden birkaç yakını savaşta ölmeyen kimse yoktur.

Ben unutmuştum, herkes unutmuştu, ama Julia unutmamıştı. Elleri titriyordu, gözleri doluyordu anlatırken. Dün 9 Mayıs'tı, savaşın sona erdiği gün, imzaların atıldığı gün, faşizmin yenildiği gün. Faşizmi unutmayalım diyordu Julia, sınıfta çıt çıkmıyordu. Fotoğraflar, Julai, 9 Mayıs... Julia'nın saygı duruşuna çağırdığını hayal meyal farkettim. 1 dakika saygı duruşunda bulunduk. Rus, Macar, Brezilyalı, Avustralyalı, Türk, Arjantinli, İranlı, Faslı, Nijeryalı, her biri bir yerden gelmiş küçük grubumuzla 9 Mayıs'ı andık. 9 Mayıs "Unutmama" günüydü, "Faşizmi unutmama" günüydü, ben unutmuştum. Utandım.
Alt 21-05-2006, 21:10
Şamanist Şamanist isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Sargon öyle bir anlatmışsın ki SSCB sanki tek başına yendi Nazileri.Kaldıki Komünizm döneminde Rusların diğer milletlere ( özellikle Türklere) yaptığı zulümleri sırf komünistleri savunmak adına destekleyeceksen asıl FAŞİST sensin

Elbet bir gün Tanrı Dağı'na uçacağız
Alt 21-05-2006, 21:29
sargon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
sargon sargon isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Onur Üyesi
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

Onur Üyeliği Başarı Ödülü Başarı Ödülü 

Şamanist, şimdiye kadar beni tanımış olmanı beklerdim. Aylardır site üyesisin. Gaz odalarında Naziler tarafından öldürülen Yahudi'yi Alman faşiszmine karşı savunmak ile Yahudilerin her yaptığı şeyin savunulması gerekmiyordur sanırım. Tartıştığımız konu II. Dünya Savaşıdır. Tablo da çok açıktır. Savaşta ölen 50 milyon insanın 25 milyonu SSCB vatandaşıdır. Yani beğensen de beğenmesen de Nazileri, SSCB durdurdu.

Aynı şeyi SSCB'nin yaptığı herşey için de yapmayacağımı bilmen gerekirdi. Ben ne bir ırk peşinde, ne de bir ideoloji peşinde koşup gözümü gerçeğe kapatıyorum. Faşist olup olmadığım da her tutumumdan bellidir. İstediğin etiketi vurmakta özgürsün.
Alt 21-05-2006, 22:39
Üye

Teker teker cevap verelim ve sitemizin tarih anlayışını steven speilberg filmlerinin az ötesine taşıyalım...

Faşizmin esareti altındaki Avrupa'yı kurtarabilecek tek güç "komünist Rusya" idi. demişsiniz.

Yıl 1944.Ayını hatırlamıyorum.Polonya sınırlarına rus orduları dayanmış.Bu sırada polonya milisleri ise bundan cesaret alıp rus desteği ile sosyalist polonya kurmak için son bir atak yapıyorlar.Oda ne.Stalin amca bunların isyan etmesi ile birlikte almanlara başlattığı saldıryı erteliyor.Acaba neden?Yoksa bağımsız sosyalist polonya yerine sovyet sömürgesi bir polonya kurmasına ileride engel olabilecek polonyalı milisleri almanların öldürmesine göz mü yumuyor stalin.İkincisi stalin savaşta tank kaybetmektense insan kaybetme felsefesini uygulamış ve sovyet kayıplarının bu kadar korkunç büyüklükte olmalarının başlıca nedeni budur.

Denmiş ki:İnsanlık"ın şerefini, onurunu ayaklar altına alan Nazi Almanya'sından dünyayı kurtaran bu insanlar hiç bir din uğruna savaşmadılar. İnsanlık için savaştılar.

Acaba sovyetler insanlık şerefini el üstünde mi tuttu?Sovyet dönemi katliamlarını yazıp da yorulmayacağım.Fakat kısaca farkını belirteyim naziler alman olmayanı öldürürlerdi ama sovyetler herkesi öldürebilirlerdi.Farkları budur.

Sovyetleri beğenen ve abd emperyalizm,i kahrolsun diyen arkadaşlar...Bende abd emperyalizmine karşı birisi olarak şunu söylüyorum.2.dünya savaşı sırasında o kahrolsun dediğiniz abd o çok sevdiğiniz SSCB'ye çok büyük askeri yardımlar yapmıştır.1942'DEN 1945'E kadar 15.000 uçak 7.000 tank ve 375.000 kamyon.Bu almanların rusyaya saldırdığı ilk kuvvet(1941'de ki) potansiyeli bile bu aşamada ''ABD'' sayesinde fazlası ile aşağıda kalıyordu.1942'den itibaren sovyetlerin cepheye gönderdikleri her 3 kamyondan1'i AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİNDEN geliyordu.Amerikalıların malzeme teslimatı sovyet kayıplarını tamamen karşılıyordu.Abd nazilere diş geçiremeyeceğini biliyordu sovyetleri kullandı.İstese nazilere destek verir yada savaşa hiç dokunmaması bile yeterdi ve almanya savaşı kazanırdı.Ama bu tür politik oyunları insanlar spielberg filmleriyle insanlık için gibi aşılıyorlar kazık gibi herifler de bilip bilmeden konuşup komik duruma düşüyor..
Alt 21-05-2006, 22:53
Üye

Birde şu cahil ağzı faşizm lafını bir bırakın.Mussolini faşistti.Hitler nasyonal sosyalist.Aradaki fark ise nasyonal sosyalizm dini otorite gibi kavramları kabul etmez.Bir ırk sınıf farkı olmaksızın bütündür.İtalyan faşizmi ise roma imparatorluğunu yeniden diriltmek ve katolik-italyan(bizdeki Türk islam sentezinin biraz daha soycusu gibi) kültürünü savunmaktır.Ama bütün kara cahiller sevmedikleri herkese faşist derler.Almanyada faşizm olmamıştır.Almanyadaki nasyonal sosyalizmdir.Mesela şöyle bir örnek vereyim mussolini'nin yardımcılarından birisi yahudi idi.Mussolini'nn faşizminde bu tür asimile tipler yer bulabilirler fakat nasyonal sosyalizmde bulamazlar.Hitler'in yada goebbels'in tepkisi ile yahudi ile mussolini bağını koparmıştır.Faşizm ile nasyonal sosyalizm arasında dolu fark vardır ama araştırmak zor olduğu için her sakallıya dede demek ve kendi gibi düşünmeyen herkese faşist demek proleter burjuvalarda ''tik'' gibi birşey olmuştur.Slogancı zihniyete son.Araştırmacı ve ilerici her sözünün anlamını bilen ve bilerek konuşan ve her sakallıya dede demeyen dogmalardan kurtulmuş,iman zincirini kırmış nesillerin gelişmemesinin bir başka sonucu da budur.

Önerilen Siteler

Başlık Düzenleme Araçları
Stil