Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > İbrahimi Dinler > İslam

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 05-02-2015, 17:21
Nana Buluku Nana Buluku isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üyeliğini Sonlandırmış

Asinus Orientalis´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Allah dahil herşeyle dalga geçme hakkımız vardır ve memnuniyetle kullanıyoruz. Çürük bir gezegende, inanmayanları asmış, yakmış, kesmiş, şişlemiş bir dinin mensuplarının edepten usulden dem vurması başlı başına gırgıra vurulacak bir tezat.
Hakkımız yok.
Alt 05-02-2015, 17:36
Asinus Orientalis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Asinus Orientalis Asinus Orientalis isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

deizm´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Hakkımız yok.
Sevgili Deizm, hakkımız var diye uzatmak isterdim, ama anlamsız olurdu. Mizah din baskısından kurtulmanın 1. şartıdır. Mizah, buna dalga geçmek de diyebilirsin, özgür düşüncenin şartıdır. C. Hebdo tam da bunu yapıyordu. Dinlerin yarattığı korkuyu nötralize etmeye, normalleşmeye, sakinleşmeye, insanı fabrika ayarlarına geri getirmeye. Ama taş devri insanları bunu hakaret algıladılar, ve 12 kişi telef oldu.

Benim böyle bir hakkım var, ve keyifle kullanıyorum.

Biz, ilhamlarımızı gökten ve gaipten değil, doğrudan doğruya hayattan almış bulunuyoruz. M. Kemal ATATÜRK
Alt 05-02-2015, 19:17
ahura mazda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
ahura mazda ahura mazda isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

huseyinkerbela1´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
ahura mazda
seviyeli cevabın için teşekkür ederim...(Ama gizli bir küçümseme hali barındırıyor)
Haklısın dinimi iyi öğrenmeliyim ve bu konuda çok eksiğim olduğunu da kabul ediyorum.Kaba softa din anlayışı ve din adına yapılan işit tarzı ve benzeri cürümlere en fazla rahatsızık duyanlardanım...
Şunu da belirtmek gerekirse hiç bir kural ve ölçü tanımayanlar ancak imanımızı artırabilir.

Gur91 rabbim elbet cezalandıracaktır vakti zamanı gelince...Ben birey olarak inandığım değerlerle alay edilmemesine karşı çıkarak hakkım olanı dile getiriyorum.Senin neye nasıl inananıp inanmamana bir şey diyen yok ama ölümün olduğunu da inkar edecek halin yok sanırım...Basit bir cümlede bile isteyen istediği yere çekebiliyorken...
"Ey iman edenler, sarhoş iken, ne dediğinizi bilinceye ve cünüp iken de -yolculukta olmanız hariç gusül edinceye kadar namaza yaklaşmayın."hadi sadece bu ayet mealinden hüküm çıkaralım dersen çok yanlış noktalara varılır.İslam bir düşünce sistemi olup bütüncül düşünülmesi gereken ve bu konuda ciddi emek vermiş kişilerin daha çok ön planda olması
gereken bir din dir diye düşünüyorum..Örnek cümle Okuyun babanız gibi,eşşek olmayın.virgülü kaldırsan ne olur..
Lütfen bir de kendini islam tarafından düşman ilan edilen bir insan olarak görmeden kuranı oku peygamber efendimizin hayatını bak...beğenmezse yine almazsın

deizm
Kuranı Kerimi defalarca mealiyle okumuş aciz bir müslümanım ben,her seferinde beni yaratan Yüce Rabbimin birçok ayetindeki ifade beni duygulandırıyor ve Allah a karşı sorumluluğumun artmasına ve Onun emir ve yasaklarına karşı daha hassas ve titiz davranmama sebep oluyor.Onun cc emirlerine uyduğum oranda hayatımda huzur ve mutluluk artıyor elhamdulillah...
okumadan farazi yorumlar yapmıyoruz tam aksine okudukça araştırdıkça durumun vehametinin boyutu daha da korkunçlaşıyor. Hiç bilmeyen adama islam kardeşlik,sevgi,hoşgörü dinidir diye anlatsan sonra vaazlarda onun anlayamadığı bir dilde devamlı telkin etsen işte ana baba hakkı bakın,yok fakiri koruma bakın diye anlatsan evet sadece o anlattığın ile güzel görünür islam (çünkü hoca karşı tarafı ikna için sadece ona hoş görünen tarafları telkin etmiştir) ama içeriğine girince korkunç. Zaten herkes gayet iyi bilse ya yarısı ışid gibi olur ya yarısı dinden çıkar bu çok net. Bizim müslümanlar bilmediği için harika din muazzam din bozulmamış din,müthiş din, Ku'ran her şeyin cevabı diye bir inanç ile geliyorlar,okumuyorlar da ama saçmalıkları görünce olayın rengi değişiyor işte. Burada da biz saçmalıkları gösteriyoruz. Gerçek islam maalesef dehşet ve vahşet içeriyor.
Alt 06-02-2015, 21:53
Alibey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Alibey Alibey isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

Sayın Hüseyinkerbele1
İşid ve tarzı eylemler. Kuranda yoktur diye yazabilirmisin. Hadi bekliyoruz.
Alt 07-02-2015, 11:32
Üye

Dini mahfillerde kertenkele için şöyle denir. Kertenkele başını güneşe karşı çevirip dilini ağzına sokup çırarak güneşi yanışladığı yani alaya aldığı taklit ettiği kabul edilir.
Onun için islam dünyası kertenkeleye olumlu bakmaz.
Tabii ki tamamen hurafe ve yobazlıktan ibaret bunlar.
Alt 07-02-2015, 13:22
huseyinkerbela1 huseyinkerbela1 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Standart Alibey'e

Kesinlikle Kuran da işit ve tarzı eylemler YOKTUR.
Peki bu oluşumlar nereden çıkıyor diye sorarsanız, bunu bir örnek vererek açıklayayaım.Hz.Peygamber sallalahualeyhivesellem'in biricik torunu Hz Hüseyinin şehadeti dedesinin vefatından sadece 48 yıl sonradır ve aynen işitvari yöntemlerle kafası kesilerek şehit edilmiştir.O zaman problem nerde... Kuran da böyle bir emir yoksa, islam güzellik diniyse, barış diniyse bizzat peygamberin torununun kafasını kesecek kadar vahşileşenler nasıl ortaya çıkıyor diye sorabilirsiniz. İşte bunun cevabı dünyevileşen,ihtirasını,gücü elinde bulundurma hırsını,yaptığı ve yapacağı tüm kabahatlere,vahşiliklere İslamı Ve Kuranı nasıl KILIF yaparım diye yola çıkarak KURANA İSTEDİĞİNİ SÖYLETME hastalığı sonucunda olmaktadır.Peki dinle ilgisi alakası olmayan Stalin on milyonlarca insanı katletmemişmidir."Bir kişinin ölümü dramatik, birkaç insanın ölümü trajik, milyonların ölümü ise sadece bir istatistiktir." dememişmidir.salin hakeza...Ya Mao dinsiz inançsız (İnançdaşınız) 40 milyon insanın ölümüne sebep olmadı mı...Bunuda bu katliamlarıda din mi yaptırdı yada İslam dini mi yaptırdı.Üç adam 100 milyon insanı katlediyor.üçü de dinsiz ateist peki burdan yola çıkarak bunun faturasını ateistlere,dinsizlere çıkarmak çok ADALETSİZ bir yargı olmazmı... İnsan kötü emellerine uymaya karar verdiyse yada beyni yıkanmış bir robota döndürüldüyse onu engelleyecek dinde olmaz vicdanda olmaz...hepiniz bildiği gibi maide suresi 32. ayette geçen ayette "...kim haksız yere bir cana kıyarsa tüm insanları öldürmüş gibidir.Her kimde bir canı ölümden kurtarırsa bütün insanları kurtarmış bigi olur" buyrulmaktadır.Şimdi eğer derseniz "kafirleri bulduğunuz yerde öldürün" ayeti ne oluyor onuda konuşabiliriz ama hakaret etmeden alaya almadan..
Alt 07-02-2015, 13:46
huseyinkerbela1 huseyinkerbela1 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Standart asinus orientalis,Deizm ve aynı alaylı dili kullananlara

Sen hiç kimsenin diniyle alay edemezsin.Bir ateistin ateistliğiyle de alay edemezsin...alay etmeye devam etmeniz sizin gibi düşünmeyen ve inanmayanlara hiç tahammülünüz olmadığı anlamına gelir ki böyle bir ortamda yorum yazmak muhattap olmak bana göre bir iş değil...Faydasız ve saygısız hiç bir meşguliyeti sevmem
Ateistsin ve BİR BÜN ÖLECEKSİN. Hiç düşündün mü (eğer varsa önyargısız düşünme özelliğin) bir sperm ve yumurtadan ki ikiside gözle görülmeyecek kadar küçük ,yaratılmış insan ve bir erkekte her seferinde 100 milyondan fazla sperm içeren ejekulat çıkıyorken o 120 MİLYONDAN biri sen oldun...ve başıboş bırakılıp her istediğini yapacaksın öylemi...gülerler adama
Belki "Beyni yıkanmış başka biri" diyecek ve aşşağılamaya çalışacaksın beni...Evet beynim tertemiz islam inancıyla yıkandı ve yıkanmaya,üzerimde halen taşımış olduğum kirlerin temizlenmesi için yıkanmaya devam edecek.
"Keşke bilseydiniz.
Not:Mesajıma inancımla alaylı dille cevap vermemenizi istiyorum.Aksi taktirde sizi dikkate almayacak ve tahammülsüzlüğünüzü tescilleyip sitenize de girmeyeceğim...O zaman ne olur "kininizle geberin" der yoluma devam ederim...
Alt 07-02-2015, 13:55
gur91 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
gur91 gur91 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Sen hiç kimsenin diniyle alay edemezsin.Bir ateistin ateistliğiyle de alay edemezsin...alay etmeye devam etmeniz sizin gibi düşünmeyen ve inanmayanlara hiç tahammülünüz olmadığı anlamına gelir ki böyle bir ortamda yorum yazmak muhattap olmak bana göre bir iş değil...Faydasız ve saygısız hiç bir meşguliyeti sevmem
Ateistsin ve BİR BÜN ÖLECEKSİN. Hiç düşündün mü (eğer varsa önyargısız düşünme özelliğin) bir sperm ve yumurtadan ki ikiside gözle görülmeyecek kadar küçük ,yaratılmış insan ve bir erkekte her seferinde 100 milyondan fazla sperm içeren ejekulat çıkıyorken o 120 MİLYONDAN biri sen oldun...ve başıboş bırakılıp her istediğini yapacaksın öylemi...gülerler adama
Belki "Beyni yıkanmış başka biri" diyecek ve aşşağılamaya çalışacaksın beni...Evet beynim tertemiz islam inancıyla yıkandı ve yıkanmaya,üzerimde halen taşımış olduğum kirlerin temizlenmesi için yıkanmaya devam edecek.
"Keşke bilseydiniz.
Not:Mesajıma inancımla alaylı dille cevap vermemenizi istiyorum.Aksi taktirde sizi dikkate almayacak ve tahammülsüzlüğünüzü tescilleyip sitenize de girmeyeceğim...O zaman ne olur "kininizle geberin" der yoluma devam ederim...
ezbere konuşuyorsun , iyi ezberletmişler , şunu bil ki aynı yollardan bizde geçtik , savunma mekanizmanı devre dışı bırakıp objektif konuşup , tartışmak istiyorsan buyur konuşalım,tartışalım
Alt 07-02-2015, 13:58
gur91 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
gur91 gur91 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

hepiniz bildiği gibi maide suresi 32. ayette geçen ayette "...kim haksız yere bir cana kıyarsa tüm insanları öldürmüş gibidir.Her kimde bir canı ölümden kurtarırsa bütün insanları kurtarmış bigi olur"
32'yi okumuşsun peşine gelen 33. ayeti de okumuşsundur sanırım
Alt 07-02-2015, 18:02
Üye

Standart Bu ayetler kaya yarığından mı çıktı öyleyse

Sayın hüseyin kerbela
Bu ayetler nerden çıktı öyleyse.
Diyanet Meali :
4.56 - Şüphesiz âyetlerimizi inkâr edenleri biz ateşe atacağız. Derileri yanıp döküldükçe, azabı tatmaları için onların derilerini yenileyeceğiz. Şüphesiz Allah, mutlak güç sahibidir, hüküm ve hikmet sahibidir.

Derilerini yakın çıkınca tekrar yakın. Tam sadistlik timsali bir ayet

Diyanet Meali :
8.12 - Hani Rabbin meleklere, "Ben sizinle beraberim. İman edenlere sebat verin. Ben kâfirlerin kalplerine korku salacağım. Şimdi vurun boyunlarının üstüne ( boyunlarını kesin ). Vurun, onların bütün parmaklarına" diye vahyediyordu.

Sen insanları kafayamı alıyorsun birader. Daha kuranda binlercesi var insanları yakın diyen. Mesela tebbet dolu dolu.

Önerilen Siteler

Başlık Düzenleme Araçları
Stil