Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > Bilim > Fizik

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 06-07-2017, 03:06
birkkenau birkkenau isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Yasaklandı

Şüpheci Dinsiz´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
birkkenau,

Kötü söz sahibine aittir. Bu bir kenarda dursun.

Küfür, İslamın 6., kibir 7., şiddet 8. şartı olmuş. Sizin gibiler bunu son günlerde sık sık gösteriyor.

İslam kanıtlı ispatlı değil, ilkel bir Ortadoğu inancıyken, sizdeki bu "her şeyi bilirim, en doğru benim dediğim" kibrinin kaynağı nedir?
ne diyorsun lan sen neyin ispatı yok? senin ana rahminden çıkışınınmı? bide karşıma almış konuşuyorum senle münasebetsiz herif, İslam'mı ilkel bir inanç

"Bugün size dininizi ikmal ettim, üzerinize nimetimi tamamladım ve sizin için din olarak İslâm'ı seçtim ondan razı oldum" (Maide Suresi 3. Ayet)

sen bu Ayetde bildirileni anladınmı kafasız, üzerinize nimetimi tamamladım ifadesi İslam'a dek insanlığın başından beri gelen bütün Dini emirlerin tamamlanması dahasıyla birlikte bir çatı altında toplanmasıdır, sen şimdi neyi ispatlı görmüyorsun lan ilkel olan senin eşrafın sizin zihniyetiniz cahilliğiniz ahmaklığınızdır, gece karanlıkda ışığı yakmasan yolunu bulamazsında sen kimsinki sana yol gösteren olmadan doğruyu bulabileceğini sanıyorsun, biz İslam'ı yol gösteren gördükki iman ettik, birde önceki Hak Dinleride tasdik etmesiyle ve son Din olmasıyla hristiyanlıktan ve yahudilikten daha geçerli olduğunu bildik iman ettik, sen şimdi neye ilkel diyorsun lan sen dönde bir aynaya bak yaş geçtikçe bedeninden eksiliyorsun, her yaş geçtikçe 5 yada 10 sene öncesini mumla arayacaksın, peki gençliğinde güçlü kuvvetli suretin canlı görünümün beğeni kazanıyorken niye yaşlanıyorsun engellesene yaşlılığını ateistliğin sana herşeyi unuttursun ya? zamanın olmadığını düşün hatta inkar et bir bakalım zaman duruyormu senin inkar etmenle? gerçekten ahmaksınız ama gerçekten...
Alt 06-07-2017, 03:38
Şüpheci Dinsiz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Şüpheci Dinsiz Şüpheci Dinsiz isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

birkkenau,

Belli ki, klavye cihatcısısın. İnancını da alıp gelmiş, burada nur saçıyorsun.

--/--

Üye olduğundan beri bize kafasız, beyinsiz, ahmak, o.çocuğu, geri zekalı, anasının a.ı, şerefsiz, cahil gibi hakaretler ettin. Sabrım çoktan taştı, ama insanlık hatırına, sana kendinin ne kadar iğrenç bir varlık olduğunu göstermek lazım.

Bakalım:
- Mağarada vahiy geldiğine inanılan,
- En eski 1000'li yıllardan kalma sözde kutsal metinlerin değişmediğine inanılan,
- Bütün kültürü sözde peygamberin ölümünden 230 sene sonra yazılan üfürüklerden gelen,
- İnsanlık adına -bilinenden fazla- fayda sağlamayan,
- Bölge mitolojilerinin harmanlanmasıyla oluşturulan,
- Cahilliği düstur edinen, bilimi günah bilen,
- Kan dökmekten, köleleştirmekten, tecavüz etmekten, işgal-yağma yapmaktan, haraç almaktan başka bir işe yaramamış olan,
İslam inancına inanmıyoruz.

Ayrıca bildiklerimiz;
- Dinini milliyetini doğduğun coğrafya belirliyor,
- Annen-baban müslüman diye, sen de müslüman oldun,
- Sana, senin dinin doğru, diğerlerinin yanlış olduğu, diğerlerinden nefret etmen öğretildi,
Müslüman olmanın, bizden nefret etmenin başka bir nedeni yok.

Bunun üzerine;
Buraya gelmişsin, hoş geldin demek isterdim ama hiç hoş gelmemişsin, bize yukarıdaki hakaretleri saymayı kendinde hak olarak görüyorsun. Beyni kertilmiş her yobaz gibi gelmiş burada pis pis konuşuyorsun.

Tekrar soruyorum, bu kibir nereden geliyor?

* Bir ben vardır bende, benden içeri. (Yunus Emre)
* Gören bizi sanır deli, usludan yeğdir delimiz. (Muhy-i)
* Kadınlar insan, biz insanoğlu. (Neşet Ertaş)
* Bu otobüs de benim Maserati'm, halkımla birlikte kullanıyoruz. (Tuncel Kurtiz)
* Rahat yaşamak uğruna gerçeği mezara mı götüreyim; halka gerçeği anlatmak uğruna ölümü mü göze alayım? (Turan Dursun)
* Beneath this mask there is more than flesh, beneath this mask there is an idea Mr Creedy, and ideas are bullet-proof. (V for vendetta)
* O iyi insanlar, o güzel atlara binip çekip gittiler. Demirin tuncuna, insanın piçine kaldık. (Yaşar Kemal)
* Sen yanmazsan, ben yanmazsam, biz yanmazsak, nasıl çıkar karanlıklar aydınlığa. (Nazım Hikmet Ran)
* Çin'den İspanya'ya, Ümit Burnu'ndan Alaska'ya kadar her milli bahride her kilometrede dostum ve düşmanım var. Dostlar ki; bir kere bile selamlaşmadık, aynı ekmek, aynı hürriyet, aynı hasret için ölebiliriz..
(Nazım Hikmet Ran)
Alt 06-07-2017, 04:06
Yasaklandı

birkkenau,

Belli ki, klavye cihatcısısın. İnancını da alıp gelmiş, burada nur saçıyorsun.

--/--

Üye olduğundan beri bize kafasız, beyinsiz, ahmak, o.çocuğu, geri zekalı, anasının a.ı, şerefsiz, cahil gibi hakaretler ettin. Sabrım çoktan taştı, ama insanlık hatırına, sana kendinin ne kadar iğrenç bir varlık olduğunu göstermek lazım.

Bakalım:
- Mağarada vahiy geldiğine inanılan,
- En eski 1000'li yıllardan kalma sözde kutsal metinlerin değişmediğine inanılan,
- Bütün kültürü sözde peygamberin ölümünden 230 sene sonra yazılan üfürüklerden gelen,
- İnsanlık adına -bilinenden fazla- fayda sağlamayan,
- Bölge mitolojilerinin harmanlanmasıyla oluşturulan,
- Cahilliği düstur edinen, bilimi günah bilen,
- Kan dökmekten, köleleştirmekten, tecavüz etmekten, işgal-yağma yapmaktan, haraç almaktan başka bir işe yaramamış olan,
İslam inancına inanmıyoruz.

Ayrıca bildiklerimiz;
- Dinini milliyetini doğduğun coğrafya belirliyor,
- Annen-baban müslüman diye, sen de müslüman oldun,
- Sana, senin dinin doğru, diğerlerinin yanlış olduğu, diğerlerinden nefret etmen öğretildi,
Müslüman olmanın, bizden nefret etmenin başka bir nedeni yok.

Bunun üzerine;
Buraya gelmişsin, hoş geldin demek isterdim ama hiç hoş gelmemişsin, bize yukarıdaki hakaretleri saymayı kendinde hak olarak görüyorsun. Beyni kertilmiş her yobaz gibi gelmiş burada pis pis konuşuyorsun.

Tekrar soruyorum, bu kibir nereden geliyor?
kaç konuda başka toplumların yaptığı davranışlarla İslam'ı derecelendirmeye çalışıyorsunuz. ben inancım olduğu halde bir yanlış yapıyorsam bunun ceremesi İslam'a çektirilmez bu yanlışı yapan benim ve hatalı olanda benim demektir. yukarda madde madde saydıklarının hiçbiri İslam'da yok, mesela insanlık adına bilinenden fazla fayda sağlamayan yazmışsın 1400 yıl önce niye insanlık kendi kendine Kur'an'da bildirilenleri bulmadı ve buna karşın niye Kur'an'da "Kur'an'ın bildirdiklerinin doğruluğunu bir müddet sonra mutlaka öğreneceksiniz" Ayeti bulunuyor ezeli kudreti ve sonsuz gayb bilgisiyle ALLAH (C.C.) insanlığın bu teknolojiye geleceğini biliyordu ve Kur'an'ın bildirdikleriyle insanların geldiği noktanın kesiştiği anlaşılıp insanların ibret almaları beklenirken, ALLAH'a meydan okuyup ben buldum ben geliştirdim ben onu yaptım bunu ettim diyen kibirden geçilmeyen insanlar topluluğuna denk geldik. şimdi üstteki mesajda sana o kadar delil gösterdim asıl senin kibrin nerden geliyor sen önceki mesajda sorduğum sorulara cevap versene?

İslam cahilliği öngörmez hatta ilk emri "oku" emridir yeryüzünde aptal aptal dolaşmada oku öğren kimselere tanınmayan o nimet lütfunu yani aklını kullan. bilimi günah görenler cümleye ilk başladığımda yazdığım gibi İslam'daki emirleri insanlara hapis haline getirip kısıtlamaya beyinlerini kısırlaştırmaya çalışan şerefsiz yobaz insanlara aittir, bu şerefsizlerin yediği haltların sorumluluğu İslam'a yüklenemez.

İslam'da tecavüz köleleştirme olsaydı kadınlar Peygamberimiz zamanındada itilir kakılırdı halbuki O Alemlere rahmet Peygamber kızların diri diri gömülmelerini engellediği gibi onlara ALLAH'ın izniyle bilmedikleri haklarını iade etti, günümüzde kadınlar hor görülüyorsa bu İslam'ın suçu değil onu yapan zihniyetin suçudur yani kişiye aittir İslam kadına kıyın öldürün demiyor ama İran gibi katı rejimlerin uygulandığı ülkelerde kadının eli bir erkeğe değmesi öldürülmesine sebep olarak görülüyor İslam böyle astığım astık kestiğim kestik Din olsaydı haşa başlamadan biterdi kimsenin aklında kalbinde gönlünde yer etmezdi. siz kimlerin yaptıkları amellere bakıp İslam'ı eleştiriyorsunuz ALLAH ile Diniyle alay ediyor iftiralar atıyorsunuz? müslüman bir ülkede doğmam müslüman olmamı kolaylaştırabilir ama onu korumak ömür boyu tutmak herkesin harcı değil güçlü itikad inanç yani ALLAH'a emir ve yasaklarına bağlılık gerektirir bu bağlılıkda neyi getirir İhlas ve takvayı peki ihlas ve takvayı ALLAH (C.C.) Kur'an'da nasıl övüyor biliyormusun? demekki insan için öylesine büyük bir mertebeki ona erişenlerin ALLAH'a yakın kullar olduğu gösteriliyor Kur'an'da. siz müslüman ailede doğdunuzda ne oldunuz sonuç ne? mürted oldunuz. peki sizin gibilere Kur'an'da cevapmı yok? şimdi bu Ayet'i Kerime'yi oku;

"İman edip inkâr edenleri, sonra yine iman edip tekrar inkâr edenleri, sonra da inkârlarını artıranları Allah ne bağışlayacak ne de doğru yola iletecektir." (Nisa Suresi 137. Ayet)

sizden nefret ettiğim yok, nasılki Kur'anda Kafirun Suresi'nde "senin dinin sana benim dinim bana" Ayetindeki ifadeyle yollarımız ayrılıyor, siz bu siteyi İslam'la alay ve eğlence haline getirmeseniz size sarmayacaktım kendi kendinize sırf ateistlikten bahsetseniz Kur'an Ayetleriyle uğraşmasanız, Kur'an Ayetlerini ahmakça iddialarınızla boşa çıkarmaya çalışmasanız bende size saldırmayacaktım, ama siz bu sitede resmen haddinizi bilmeden İslam'a her türlü saldırıyı gerçekleştiriyorsunuz, size dangalak şerefsiz köpek desem az kalır. ya bu alayı iftiraları kesersiniz yada peşinizi bırakmam a...zı bellerim. seçim sizin.
Alt 06-07-2017, 04:36
Kıdemli Üye

birkkenau,

İlk emir "oku" demişsin, "tekrar et" demek olmasın o? Elde yazılı bir metin yok, okuma yazma da bilmiyor, neyi okuyacak, hiç düşündün mü? Küfürsüz tehditsiz konuşamayan süzme cahil bir papağansın. Şeyhin neyi ezberlettiyse onu söylüyorsun. Hakaret etme, forumda kal ki cehaletinin boyutlarını iyice göresin, belki beynini kullanmaya başlarsın. Belli ki daha kullanmamışsın, sıfır kilometre, cillop gibi.

Başka bir yerde "ay yarıldı", bilim adamları ispatladı demişsin. Kim neyi ispatlamış, link ver. Ay'ın Dünya üzerindeki çekim etkisinden haberin var değil mi "ilk emir oku" diye bilen klavye cihatcısı? Hani yaklaştığında milyonlarca ton suyu çekiyor, gel-git olayına sebep oluyor. Ay yarıldıysa neden dünyanın hiç bir yerinde bunun etkileri gözlenmemiş? İmrul Kays'ın şiirinden alıntı olmasın o "Kıyamet yaklaştı ay yarıldı" lafı? İlk emri bile okumamışsın?

Bilgin yok ama fikrin çok. Dil pabuç gibi.
Bilginle başa çıkamadığın durumlarla karşılaşınca hemen hakaret, tehdit, şiddet gösteren bir ilkelsin. Senin gibilerden gına geldi.

* Bu otobüs de benim Maserati'm, halkımla birlikte kullanıyoruz. (Tuncel Kurtiz)
* Rahat yaşamak uğruna gerçeği mezara mı götüreyim; halka gerçeği anlatmak uğruna ölümü mü göze alayım? (Turan Dursun)
* Beneath this mask there is more than flesh, beneath this mask there is an idea Mr Creedy, and ideas are bullet-proof. (V for vendetta)
* O iyi insanlar, o güzel atlara binip çekip gittiler. Demirin tuncuna, insanın piçine kaldık. (Yaşar Kemal)
* Sen yanmazsan, ben yanmazsam, biz yanmazsak, nasıl çıkar karanlıklar aydınlığa. (Nazım Hikmet Ran)
* Çin'den İspanya'ya, Ümit Burnu'ndan Alaska'ya kadar her milli bahride her kilometrede dostum ve düşmanım var. Dostlar ki; bir kere bile selamlaşmadık, aynı ekmek, aynı hürriyet, aynı hasret için ölebiliriz..
(Nazım Hikmet Ran)
Alt 06-07-2017, 04:52
Yasaklandı

birkkenau,

İlk emir "oku" demişsin, "tekrar et" demek olmasın o? Elde yazılı bir metin yok, okuma yazma da bilmiyor, neyi okuyacak, hiç düşündün mü? Küfürsüz tehditsiz konuşamayan süzme cahil bir papağansın. Şeyhin neyi ezberlettiyse onu söylüyorsun. Hakaret etme, forumda kal ki cehaletinin boyutlarını iyice göresin, belki beynini kullanmaya başlarsın. Belli ki daha kullanmamışsın, sıfır kilometre, cillop gibi.

Başka bir yerde "ay yarıldı", bilim adamları ispatladı demişsin. Kim neyi ispatlamış, link ver. Ay'ın Dünya üzerindeki çekim etkisinden haberin var değil mi "ilk emir oku" diye bilen klavye cihatcısı? Hani yaklaştığında milyonlarca ton suyu çekiyor, gel-git olayına sebep oluyor. Ay yarıldıysa neden dünyanın hiç bir yerinde bunun etkileri gözlenmemiş? İmrul Kays'ın şiirinden alıntı olmasın o "Kıyamet yaklaştı ay yarıldı" lafı? İlk emri bile okumamışsın?

Bilgin yok ama fikrin çok. Dil pabuç gibi.
Bilginle başa çıkamadığın durumlarla karşılaşınca hemen hakaret, tehdit, şiddet gösteren bir ilkelsin. Senin gibilerden gına geldi.
Ayı yoktan vareden onu insanlara ibret ve mucize olması için ikiye ayıran kudret onu tekrar insanlara zarar vermemek üzere eski haline çeviremezmi gerzek? senin beynin bu kadarmı çalışıyor?

evet ilk emir oku idi. bu oku emri Peygamberimizden tut insanlar ve cinler dahil cümle aleme bir duyuru bir emir idi. Peygamberimizin okuma bilmemesi oku emrinin anlamını etkilermi sen niye bu kadar kıt beyinlisin, hem o an Hz. Cebrail (A.S.) oku diyerek Peygamberimizin eline kitap yada benzeri yazılı döküman vermesine gerek yoktuki, ALLAH'ın Ayetleri Nurla geldi bunu senin cahil beynin ve kalbin anlamaz Cehennem yakıtı, her vahiy geldiğinde Peygamberimizin eline Ayetleri içeren not kağıdımı bırakıldı sanıyorsun sen? işte senin materyal görüşlü aptalca fikirlerin ve gram sinir içermeyen kuru beynin anca bu kadar çalışır.

ulan benim bilgim senin cürmünü yer bitirir ezer suyunu çıkarır posasınıda köpeklere yedirir. siz İslam'a hakaret ediyorsunuz diye bende size hakaret ediyorum, yoksa ben ALLAH'a dayanıp güvenmişken benim sizinle başa çıkamama gibi bir durumum sözkonusu olamaz.

sen anca şiir okursun zaten cahiliye dönemindede şiirlerle insanların aklı çelinir uyutulur morfin gibi etki yapardı insanlar üzerinde, sana önceki mesajlarda uzunca açıkladım deliller Kur'an Ayetleri getirdim sana. hala ilkel diyebiliyorsun ya, senin gözünde ay yarılmasada senin götün testereyle ikiye yarılsın a.q belki o zaman gözün açılırda hakikatleri görürsün
Alt 06-07-2017, 05:17
Kıdemli Üye

birkkenau,

Belli ki yaşın genç, zır cahilsin, ilkelsin, ağzın kanalizasyon gibi, şeyhinin ayak kokuları yüzünden yeterli oksijen almamışsın, ve bu forum seni çok çok aşıyor.

Baştan başlayalım o zaman.
Delil delil deyip duruyorsun, delil nedir, neye delil deriz? Şunu bir yaz bakalım. Sonra delil olarak gösterdiklerine sıra gelir.

Belki kertilmiş-oksijensiz kalmış bitkisel hayattaki beynini hayata döndürebiliriz. Pek ümidim yok ama.

(Nazım Hikmet Ran)
Alt 06-07-2017, 06:13
dine mine ne - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
dine mine ne dine mine ne isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Postalabd´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Zaman diye bir şey yok. Plank ZAMANI da yok. Olmayan bir üfürmede, zaman ölçümü yapmak da nedir?
Zaman diye bir şey yok dediğin an değişimde yok demiş gibi oluyorsun.
Çünkü başlangıçtan sona doğru giden değişimi ölçmektir zaman.
Başlangıçtan sona doğru giden değişimi ölcduyumuze zaman diyoruz.
Değişimi ölçmeye başladığın an değişimin başlangıcını ve sonunu koymuş oluyorsun.Misal bir arkadaşımızı yıllar sonra gördüğümüzde çok değişmiş deriz değilmi.İşte bunu dediğimiz anda zihnimzde (başlangıç)A ve (son)B noktası arasında bir (ölçüm) kıyas yapmış oluyoruz.Zihinde bu başlangıç ve sonun ölçümü olmasaydı zaten karşındakinin değişimini anlayamazdın,öyle değilmi.

Iyide ben aklimi tutup yemisim arkadas senin zamanini da yerim diyorsan orasi ayri.Ölcdügümüze zaman diyoruz diye mi yok olmuş oluyor.Bu türden gidiyorsan, Mantik zeka akil gibi seylerde yok (O) ZAMAN.Dogrumudur.

Bazı insanlar hiç değişmez. kendilerini deyistirmemek icin sadece daha iyi yalan atmayi öğrenirler
Alt 06-07-2017, 06:58
Yasaklandı

birkkenau,

Belli ki yaşın genç, zır cahilsin, ilkelsin, ağzın kanalizasyon gibi, şeyhinin ayak kokuları yüzünden yeterli oksijen almamışsın, ve bu forum seni çok çok aşıyor.

Baştan başlayalım o zaman.
Delil delil deyip duruyorsun, delil nedir, neye delil deriz? Şunu bir yaz bakalım. Sonra delil olarak gösterdiklerine sıra gelir.

Belki kertilmiş-oksijensiz kalmış bitkisel hayattaki beynini hayata döndürebiliriz. Pek ümidim yok ama.
sen onu bırak siz alayı ve iftirayı bırakacakmısınız onun cevabını ver şerefsiz? sen kiminle anlaşmaya el sıkışmaya çalışıyorsun senin o elini kırar sana iade ederim.

ulan bir takılmışsınız evrime evrim evrim diye diye aşkınızdan çöllere düşeceksiniz, Kur'an'ın kainata insana kısacası yaratılan herşeye delilleri yaşamın üstün kudret sayesinde var olduğunu ortaya çıkarmıyorda sizin bir evrim teoriniz herşeye bedel oluyor şerefsizler, hadi diyelimki her canlı bir başka canlıdan dönüşerek varoldu, şekil ve suret veren ALLAH her türlü yaratmayı hakkıyla bilen ALLAH dediğiniz şekilde de canlıları yaratamazmı? öyle bir yaratılma gerçekleşseydi o şekilde evrim teoriniz bile ALLAH'ın varlığına birliğine delil olurdu çünkü herşeyin kanununu takdir eden ve bunlar üzerinde söz hakkı yalnız kendisinin olan Yüce ALLAH, öyle bir yaratılışında kanununu takdir ederdi yine siz bokunuzla oynardınız bu seferde bambaşka iddialarla gelir sıçar kalırdınız oturduğunuz yere çünkü inkarcılık kanınıza işlemiş sizin. hal böyleyken bana anlatırmısınız siz inkarcılığın peşinden giderek neyden kaçmaya çalışıyorsunuz lan? sizi helak edecek bir günden nasıl kaçmaya çalışıyorsunuzki nereye kaçacaksın babanmı kurtaracak ananmı yoksa güçlü sandığın herkese söz geçirebileceğini düşündüğün akrabaların ve arkadaş çevrenin hepsimi gelip kurtaracak seni?

"O gün kişi kardeşinden, annesinden, babasından, eşinden ve çocuklarından kaçar, O gün onlardan herbirinin kendisine yetecek bir işi vardır" (Abese Suresi 34-36 Ayetler)

Ayetde bildirilen "herbirinin kendisine yetecek işi" ne olabilir? tabiki dünyadaki imtihanının hesabını vermektir, özelliklede dünyada yediği pisliklerin hesabını vermektir. çünkü pislikleri O gün ortaya çıkınca o hesap bitecek gibi görünmez sonucu asla mutluluk vermeyecektir. O gün Cehennem alevlendirilir sırat köprüsü Cehennemin üzerine kurulur ve ALLAH'ın "Ben Cehennemi insanlardan ve cinlerden bana asi olanlarla dolduracağım" sözü yerini bulacaktır. İnkar edenler, ortak koşanlar ve münafıklar bölük bölük Cehennem'e sevkedilirler her kavim kendilerini saptıran yöneticilerinin peşinden sürüklenerek Cehennem'e sevkedilir. Azabın en şiddetli olduğu kapılardan girmek üzere getirildiğinde Cehennem'in bekçileri onlara hesap verirkenki günahlarını yeniden itiraf ettirmek üzere şiddetle şu soruyu sorarlar: "sizi bu günle uyaran elçiler gelmedimi" derler. onlarda "geldiler ama biz onları inkar ettik derler". Cehennem'in bekçileride derlerki; "o halde ebedi kalmak üzere Cehennemin kapılarından girin zalimlerin yeri ne kötüdür" derler. artık vaad yerine gelmiş iş bitirilmiştir. kafirler, müşrikler ve münafıklar artık ebedi hiç bitmeyen ve şiddeti zaten en şiddetli azapdan başlayıp gitgide artan bir azap görürler. şüphesiz ALLAH'ın eşi, dengi, benzeri olmadığı gibi azabınında bir benzeri yoktur.

"Şüphesiz Ayetlerimizi inkâr edenleri ateşe sokacağız. Derileri yanıp döküldükçe, azabı tadmaları için onları başka derilerle değiştireceğiz. Gerçekten, Allah çok güçlü ve üstün olandır, hüküm ve hikmet sahibidir." (Nisa Suresi 56. Ayet)

sen bana delil nedir neye delil deriz gibi kelime oyunları yapıyorsunda sen aslında neyin ne olduğunu çok iyi biliyorsun, gerçekten ahmaksınız ama konularınızda İslam'a karşı alayı ve iftirayı kesin, yoksa gerçekten çok kötü olacak bende bu siteye karşı şiddeti artırıcam.
Alt 06-07-2017, 07:14
Kıdemli Üye

birkkenau,

Barutun tükendi galiba. Neyse, benim de sabrım tükendi.
Haydi ait olduğun lağım çukuruna.

(Nazım Hikmet Ran)
Alt 06-07-2017, 14:26
Amon yarebbi Amon yarebbi isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

dine mine ne´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Zaman diye bir şey yok dediğin an değişimde yok demiş gibi oluyorsun.
Çünkü başlangıçtan sona doğru giden değişimi ölçmektir zaman.
Başlangıçtan sona doğru giden değişimi ölcduyumuze zaman diyoruz.
Değişimi ölçmeye başladığın an değişimin başlangıcını ve sonunu koymuş oluyorsun.Misal bir arkadaşımızı yıllar sonra gördüğümüzde çok değişmiş deriz değilmi.İşte bunu dediğimiz anda zihnimzde (başlangıç)A ve (son)B noktası arasında bir (ölçüm) kıyas yapmış oluyoruz.Zihinde bu başlangıç ve sonun ölçümü olmasaydı zaten karşındakinin değişimini anlayamazdın,öyle değilmi.

Iyide ben aklimi tutup yemisim arkadas senin zamanini da yerim diyorsan orasi ayri.Ölcdügümüze zaman diyoruz diye mi yok olmuş oluyor.Bu türden gidiyorsan, Mantik zeka akil gibi seylerde yok (O) ZAMAN.Dogrumudur.
Zaman --------- > bizlerin koyduğu isim

insan haricinde hiç bir ŞEYİN umursamadığı ,kullanmak için aygıtlar üretip , dilimlere bölmediği , insana zihninde üretip , hareket ve buna bağlı İLK ve SON gibi , yine insanın sınırladığı Noktalar arasındaki DEĞİŞİME verdiği isim. DİR.

İLK ve SON gibi bir sınırlama hatasına düştüğün sürece ZAMAN dediğin isim , sadece ve sadece İNSAN için bir anlam ifade eder.

Bu durumun sebebide kendimizi MERKEZ olarak görmemizden dolayı oluyor.

Çevrene baktığında , hareket ve buna bağlı değişimden kaynaklı olaylardan başka bir gerçeklik yok. Bu duruma insandan başka GERÇEK diyen bir kainat malzemeside YOK. Bunun sebebi bizim düşünebilmemiz diyip , kainatın her durumuna , kendimizi merkeze koyup , İLK SEBEP HASTALIĞINA tutulup , kesinlikle bir başlangıç olmalı ya bağlayıp TANRI , ZAMAN gibi sadece bize ait kavramlarla kainat açıklanamaz.

Hayvanlar için ZAMAN VE TANRI nedir?

Bitkiler için ZAMAN ve TANRI nedir?

Gezegenler için ZAMAN ve TANRI nedir?

Yildızlar için ZAMAN ve TANRI nedir ?

Galaksiler için ZAMAN ve TANRI nedir ?

Bunlar için biz neyiz ?

Bunlar için İLK BAŞLANGIÇ ve SON diye bir mana yok ki ? Onlar sürekli hareket ve buna bağlı değişim içindeler.

Zaman diye bir kavram üretip , tüm kainata bunu işler kılmak olmaz. Biz insanlar anlamak için , yine biz hareketi ve değişim zaman diye kendi uydurduğumuz bir kavramla doğrulamaya çalışıyoruz.

Şu ilk takıntınızdan kurtulamadığınız sürece bu durumu İDRAK edemeyeceksiniz.

Zaman diye bir şey yok TUR.

Önerilen Siteler

Başlık Düzenleme Araçları
Stil