Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > İbrahimi Dinler > İslam

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 17-10-2007, 20:46
pante - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
pante pante isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Standart Re: HARUN YAHYA'YA CEVAP

Değerli Pante doğrusu sizin ve Sn. Tardu'nun Harun Yahya konusunda neden tartıştığınızı da anlayamadım. *Benim sitede bulunduğum şu kısa süre içinde gördüğüm en mantıklı yazılara,görüşlere sahip pante'nin Tardu'nun Harun Yahya'yı savunduğunu düşünmesi bana garip geldi,ben öyle bir savunma görmedim doğrusu.Zaten Yalan yanlış şeylerin savunulacak bir tarafı da olamaz.
Sevgili Gerçekişim;
Deizme göre Tanrı, ilk devinimin, ilk hareketin sahibidir. Deizm evrenin oluşumu için bu devinimi zorunlu görür.
Yani tanrı ilk ateşlemeyi yapmış, evrenin oluşumuna yol vermiş, ondan sonrasına ise müdahaleci olmamıştır.
Dolayısıyla yaratılış teorisi dahil bütün inanç sistemlerini reddeder.
Bu da evrim teorisini kabulden başka kapıya çıkmaz.
"Evrim teorisine karşı çıkmaz, ama kabul de etmez" ifadesi kime aitse saçmalamıştır.
Tabi deizmin bir temsil organı olmadığı için herkes kendi fikrine göre konuşuyor.
Aklı ve bilimi öne çıkaran bir inanışın evrim teorisi hakkında görüş verememesi mümkün müdür?

Tardu kalıcı olduğu takdirde, şimdi anlayamadığın sebebi, zaman içinde anlayabilirsin.
Tabi, "pardon" demezse..
Alt 17-10-2007, 20:49
dilaver - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
dilaver dilaver isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

Onur Üyeliği Başarı Ödülü Başarı Ödülü 

sayın tardu

* *yanlış bir başlangıç oldu. HY nin 272 kitabını okuyacagınıza 271 okusaydınız da bir de evrim ile ilgili bir kitap okusaydınız. Evrim teorisi yaradılış ile ya da canlılıgın başlangıcı ile ilgilenmez. Bununla ilgilenen dal abiyogenezdir.

* * Evrim yaşamın dogal seçilim ve türleşmeler yoluyla günümüze kadar gelişimini inceler ve aradaki baglantıları araştırır. Şimdiye kadar da yanlışlanamamıştır. Dünya üzerindeki 3.8 milyar sene önceye dayanan bir mekanizmayı açıklamaya kalkarken elbette eksik kalan halkalar olabilecektir ama şimdiye kadarki tüm bulgular evrimin lehinedir ve bu yüzden de evrim artık bir bilimsel gerçeklik haline gelmiştir.

* * *Yaşam nasıl başladıysa başladı bu evrimin ilgi alanı degildir. Ama yaşam başladıktan sonra tüm olup bitenler evrimin kapsama alanı içerisindedir. Evrim gerçekligini reddedemeyen, bu konuda hiç bir bilimsel argüman getiremeyen HY ekibi de eleştirmek için , ya da demagoji ve çamur atmak *için evrim ile hiç alakalı olmayan bir alandan vurmaya çalışırlar.

* * * Yaşam bir yaratıcı tarafından da başlatılmış olabilir, evrim teorisi bunu yadsımaz. Evrim bir bilimdir ve bilimsel yöntem gözlemlere dayanır. Tanrıyı gözleyemeyecegimize göre bilimin dışında olan bu tartışma ancak felsefecileri ilgilendirir. Bu bahsettiginiz evrimin dışında olduguna göre buyrun evrim teorisini yıkmak için kullanabileceginiz diger argümanları tartışalım.

* * * *Ama tesadüfen oluşumdediginiz 10 ^950 sayısı biraz atmasyon oldu zannedersem. Bunun dogrusu 10^123 gibi bir sayıydı hatırlıyorsam ve bunu da sözümona HY Penrose un bir argümanına dayandırmaya çalışıyordu. Şimdi pantenin sordugu kaynak ve açılımları verin ve o konuyu degerlendirelim.

* * * * Evrim için bir eleştiriniz varsa öncelikle dilerseniz www.evrimteorisi.org adresinden teorinin ne oldugunu bir ögrenin, çünkü görebildigim kadarıyla buna ihtiyacınız var.

* * * * *saygılarımla
Alt 17-10-2007, 21:45
hornet512 hornet512 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

sayın gercekisim
Teorinin ne olduğunu karıştırıyorsunuz sanırım.

Bir bilim adamı herhangi bir konuda herhangibir nedenle bir fikir ortaya atar.
Bu fikir üzerinde deneyle, gözlemle teorik bilgiyle çalışır, inceler, ispatlarını ortaya koyar.
Bazen bu yıllarca sürer.
Çalışmalarını yeterli görürse bunu yayımlar.
İşte bu noktada o fikrin adı fikir değil hipotez olur.
Hipotezi bilim adamı olsun olmasın herkes inceler, üzerinde düşünür,test eder.
İspat etmeye veya çürütmeye uğraşılır.
Bütün bunlardan sonra hipotez çürütülmemişse ve doğrulanmışsa birde en önemlisi konuyla ilgili hemen hemen tüm sorulara yanıtlar getiriyorsa o hipoteze artık hipotez denmez. Teori denir.

Fikirler kolayca ortaya atılır, bilim adamları dahil hepimiz akşama kadar tonla fikir sallar dururuz.
Ancak hipoteze gelince iş değişir. Bilgili bir bilim adamının ortaya attığı bir hipotezi çürütmek
çok zordur, zaten çok da nadirdir.

Teoriye gelince, tarihte bir teoriyi çürütecek bir babayiyit malesef doğmadı. (doğsada biraz heyecan olsa :) )

Örnek: Newtonun eski çekim yasası (teorisi) 1930larda kuantum teorisiyle çürütüldü !!! sanılınca 20-30 yıl bilim dünyası çalkalandı, ancak gürültüyü koparan einstein, heisenberg gibi bilim adamlarının bizzat kendilerince 1950lerden sonra newton çekim teorisinin atom seviyesinde de geçerli olduğu ancak diğer kuvvetlerin yanında zayıf kaldığı ispatlandı.

Teorilerin kanun olmadığını biliyorum ama çürütmek g.t ister. *
Bu bilgilerin ışığnda *"teorilere ınanılmaz" lafıyla çok komik oluyorsunuz. Teorilere inanılmazsa neye inanılır gösterin de bilelim.

[quote="gercekisim"]
.... Evrim teorisi adı üstünde teori ve TEORİLERE inanılmaz,Teoriler araştırılır,doğruluğu kanıtlanmaya çalışılır.
quote]
Alt 17-10-2007, 21:50
dilaver - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
dilaver dilaver isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Onur Üyeliği Başarı Ödülü Başarı Ödülü 

Bu cok sık rastlanan, yaratiliscilarin bayildigi turden bir yanlis. Oysa teorinin varsayim manasina gundelik dildeki kullanimiyla bilimsel tanimi birbirlerinden cok farkli seylerdir; “evrim teorisi gercek degildir, sadece bir teoridir” iddiasini ileri surebilmek icin bilimin isleyisinden tamamen bihaber olmak gerekir. Bilimsel alanda “teori”nin, yani kuramin uzerinde bir nokta yoktur, nokta. (Kuramlar yanlislanamaz mi? Tabii ki: Asilirlar, terk edilirler, gelistirilirler... Bilimsel yontemin ayirici niteligi de zaten bu.)

Gercek, hipotez, yasa, kuram gibi bilimsel isleyise iliskin temel terimlerin bilerek ya da bilmeyerek yanlis kullanimi, sanki ortaya birtakim kuramlar atiliyormus da bunlar kabul edilirse gercege veya yasaya donusuyorlarmis sanisini yaratabiliyor. Tersine: Evrim teorisi gibi bir teori (kuram), bir dizi bilimsel gercegi, sinanmis hipotezleri, mantiksal cikarimlari icerir, “sadece teori” deyip gectiginiz sey, bilimsel olan her seydir neredeyse...

“Kesintili denge” kuramiyla Darwinci evrim kuramina yeni bir paradigma getiren (“sadece bir paradigma”) unlu paleontolog Stephen Jay Gould, din ile bilimi “birbirleriyle ortusmeyen hukumranliklar” olarak tanimlamisti. Birincisi inanclarla, oteki olgularla ilgilenir, dolayisiyla kendi sinirlari icinde kaldikca arada bir celiski olmasi gerekmez. Makul bir anlasma onerisi gibi gorunuyor: Ben senin alanina bulasmayayim, sen de benimkine.

* * * *saygılarımla
Alt 17-10-2007, 22:48
gercekisim gercekisim isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üyelikten Ayrılanlar

Doğru demişiniz ben hipotezle teoriyi karıştırmışım ancak yine de sizin de kabul ettiğiniz gibi bu teoridir (Kuram) ama asla bir yasa değildir ve bu nedenle de kesinlikle doğru olarak kabul etmek mümkün değil. Demek ki yeterince kanıt yok ve bilimsel bir yasa olamamış durumda ve bu haliyle hipoteze bence daha yakın durumda,ben evrim olmuştur ya da olmamıştır diye bir iddiada bulunmuyorum zaten ama en nihayetinde evrim olsa da o zaman yine keşfedilen en baştaki canlının ya da maddenin nereden geldiği yine bir sır olarak kalacak gibi görünüyor.

"Evrim teorisine karşı çıkmaz, ama kabul de etmez" şeklinde bir ifade yoktu "evrim teorisine karşı çıkmaması,bunu kabul ettiği anlamına da gelmez" diye bir söz vardı ve bana aitti. Evrim teorisi onu bizzat savunanlar tarafından bir yasa olarak kabul ediliyorsa bilmem ama neticede bu bir teori bunu yasa haline getirecek kadar çok kanıt olursa ve evrim yasası olursa ben de inanırım elbette,araştırmalara devam edilmesinden yanayım ancak şu aşamada bir yasa gibi gösterilmesini doğru bulmuyorum.
Alt 17-10-2007, 23:29
okinono
Üye Değil

Sevgili Tardu

İnanç çok farklı kanallardan beslenen bir nehir gibidir. Çoğu zaman bu nehrin içimizden aktığını sanırız. Ama biz aslında nehrin kıyısında dolaşan birer mahluğuzdur.

Nehri besleyen dağ sularının nehirle birleştiği yeri gördüğümüzde deriz ki, evet işte bu... Bu nehrin bundan sonra ki en büyük kaynağı bu.

Ve bu taa lağım çukurlarının nehre düştüğü yeri bulana kadar böyle devam eder.

Sonra,

İşte sonra insan susar delice, aç bir hayvan gibi çaresizce dolanır etrafında. Su arar. kana kana içmek için.

Bu esnada yaklaşır bir elinde damacana ile adam.Diğer elinde kumbara. Der ki, iç bundan. Tam elini uzatacakken, ama bir bedeli var der ve hep bu bedel nedense yeni damacanaları orda ki susuzlara ulaştırmak için gerekçesi ile sunulur.

Vu suyu içersiniz. Suyun markası hiç farketmez. Bazen bir rahibin elinden, bazenbir hahamın elinden bazen bir nurcunun elinden, çoğu zaman fason üretim markasız sağlıksız sulardır içtiğimiz.

sonra kaşınamaya başlarsınız, uyuz olmuşsunuzudur içtiğiniz sudan. Ve yıkanmak için için nehire girmekten başka çareniz yoktur.

o lağımlı suya girersiniz. Sudan çıksanız yine uyuz olacaksınızdır. Ve suda kalmaya alışırsınız artık. Aslında kendinizi nehirden ayrı bir mahluk olarak görsenizde siz de o nehrin lağımı kadar aitsinizdir nehre.

Sonra birine rastlarsınız o da nehrin içinde. Sorarsınız kimsiniz siz *diye.

O cevap verir. ben nehirim diye.

Oysa siz nehir değilim diye bağırır durusunuz. Zira o nehir olursanız eğer üzerinize sinen lağım kokusununda size ait olacağını kabul etmiş olacaksınızdır.

Halbuki ne kadar akıyorsa oradan herşey, sizde o kadaar akıyorsunuzdur.

Öyleyse nehir nedir? diye bir soru takılır zihninize.

Sorarsınız bu kez başka bir size benzeyen nehirde ki bize;

Siz sanıyorum ki diye başlar ve kendinizce cümleler kurarsınız, anlamsız ve amaçsız ve ne olduğunu kendinizde bilmeden.

O ise size şöyle der.

Tar duuuu

Az du be yeleli aslanım Azduuuur

Daha şelaleye çok var. Ne sular akacak altından bir bilsen.

Şelaleyi görmeden sıyırma paçayı.. (yok paça olmaz.. adam suda. hımm ne sıyrılır ki başka ? Ben bulamadım * *:wink: )

Biri bize yardım etsin yavvv(Avrupa yakasından Kubinin sesi duyuldu)

Mevzuda bu arda boğuldu arkadaşlar. Oki bu konu henüz ham olduğu için yazmayacak.

Çayırda buldum seni ellere vermem seni...(Okinono okimomo ile iş görüşmesi yapıyıor. Ne işi mi? tabiki hilkat hükümetini kurma işi. *:wink:

aiaiaiaiaiiiiiiiiiiiiiii.. Aha da fabrikanın ilk mahsulu çıktı...

Selamlar.
Alt 17-10-2007, 23:32
tardu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
tardu tardu isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Standart DİLAVERE CEVAP

BAŞTA CHARLES DARWİN'İN TÜRLERİN KÖKENİ KİTABI OLMAK ÜZERE BİRÇOK EVRİMİ SAVUNAN KİTAP OKUDUM.
MİCHAEL BEHE EVRİM TEORİSİNİ ÇÜRÜTEN BİLİM ADAMLARINDAN SADECE BİRİ. KİTABININ ADI DARWIN'S BLACK BOX(DARWIN'İN KARA KUTUSU). OKUMANIZI TAVSİYE EDERİM.

Darwin'in Kara Kutusu

HARUN YAHYA'YI ÖVENLERE DE ELEŞTİRENLERE DE AYNI SORUYU SORUYORUM: KAÇ KİTABINI OKUDUNUZ?
Alt 17-10-2007, 23:54
frodo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
frodo frodo isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Onur Üyeliği 

Standart Re: Harun Yahya'ya cevap..

Öncelikle forumlarda büyük harfle yazanları uyarıyoruz, nedenini biliyor olmalısınız. M.Behe'nin
son kitabından da haberin vardır; The Great Mutator. Yorumlardan anlaşıldığı kadarı ile Behe
evrim teorisinin hemen hemen tüm argümanlarını kabul ediyor. Sadece mutasyonların rastlansallığını red ediyor. Genetik bir mühendislik yolu ile mutasyonların gerçekleştiğini, yani
mutasyonların tanrısal bir eylem olduğunu söylüyor. Bilim dünyasının şamar oğlanı haline
gelmiş birisinden "evrim teorisini çürüten" diye bahsetmeniz ilginç doğrusu.

Bakalım yerli AT'ciler behe'nin izinden gidecek mi ?

İnsani olan her şey kabûlüm.
Alt 17-10-2007, 23:54
pante - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
pante pante isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

BAŞTA CHARLES DARWİN'İN TÜRLERİN KÖKENİ KİTABI OLMAK ÜZERE BİRÇOK EVRİMİ SAVUNAN KİTAP OKUDUM.
MİCHAEL BEHE EVRİM TEORİSİNİ ÇÜRÜTEN BİLİM ADAMLARINDAN SADECE BİRİ. KİTABININ ADI DARWIN'S BLACK BOX(DARWIN'İN KARA KUTUSU). OKUMANIZI TAVSİYE EDERİM.

Darwin'in Kara Kutusu

HARUN YAHYA'YI ÖVENLERE DE ELEŞTİRENLERE DE AYNI SORUYU SORUYORUM: KAÇ KİTABINI OKUDUNUZ?
Ne o!
Bağırmaya başlamışsın!
Masken kaşıntı mı yapmaya başladı?
Rol kesmek yerine, kapasiten neyse kabullensen de ona göre yazışsan olmaz mı?
46.000 sayfa külliyatı HY'nın yazması nasıl mümkün değilse, senin de okuman mümkün değil.
Neden böyle kendinizi zor duruma düşürüyorsunuz?
Neden gerek duyuyorsunuz bu anlamsız tavırlara?
Kitabını, külliyatını bilmem ama HY'yı senden fazla okuduğuma eminim.
Hadi buyur bakalım!
Kendini ispatla!
Alt 18-10-2007, 00:13
nil nil isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Sevgili tardu,

Bazıları bilimi, geliştirmek için sorgular, eleştirir, kullanır, bazıları ise yalnızca bilimi, çürütmek için sorgular, eleştirir, kullanır.

Bu ikincileri temsil eden yaratılışçıların bilimle ilgilenmelerinin nedeni bilimin boşluklarını, eksiklerini, yanlışlarını kullanarak, evrim teorisi gibi doğaüstü inançlara ters olan bilimsel verileri çürüterek tanrının varlığını ispat etmektir. *Bilimi kullandıkları için bilimselmiş, bilim yapıyorlarmış gibi görünürler. Oysa yaptıkları, bilimi kullanmaktır, saptırmaktır, sahte bilimdir. Bilim, onlar için yalnızca bir ambalajdır, içindekiler ise doğaüstü inançlardır.

Geniş anlamıyla evrim evrenin, yani cansızın, canlının, insanın, düşüncenin ve insanlığın diyalektik olarak değişip gelişmesidir.

Evrim teorisi günümüzdeki anlamıyla canlılığın nasıl başlayıp günümüze geldiğini araştıran, canlılığın cansız maddeden başladığını ve milyarlarca yılda değişip gelişerek günümüzdeki görünümlerini aldığını yeterince bilimsel veriye dayanarak gösteren bilimsel bir teoridir. Yaratılış ise evrenin ve canlının doğaüstü bir güç tarafından “Ol” demekle yaratıldığını ileri süren yalnızca dinsel bir inançtır.
Dolayısıyla bu iki görüş birbirine aykırıdır. Fakat yaratılışçı görüşlerin de çeşitleri vardır.

Bunların ilk temsilcileri dünyanın ve canlıların “ol” demekle 6 gün gibi kısa bir sürede oluverdiğine inanırlar.

Daha sonra bazıları, *evren ve dünyanın daha çok genç olduğuna, bugünkü durumuna 6 bin yıl gibi daha uzunca bir sürede tufan gibi felaketlerle ilahi olarak oluşturulduğuna, insan da dahil tüm canlıların da hemen hemen bugün gördüğümüz şekilleriyle mucizevi bir şekilde yaratıldığına inanırlar.

Yaratılışçı bir grup olan akıllı tasarımcılar da *en basit canlının bile tesadüfen ve kısım kısım oluşamayacak ve çözümlenemeyecek bir karmaşıklıkta ve *bu durumun canlıları akıllı bir doğaüstü tasarımcının(tanrının) yarattığının kanıtı olduğunu ileri sürerler.

Diğer yaratılışçı bir grup, tüm evren ve canlıları tanrının evrimleştirdiğine ancak yalnızca insanın doğaüstü bir şekilde yaratılan Ademle Havva’dan türediğine inanırlar.

Günümüzdeki birçok bilimci ve papa da *dahil olmak üzere *pek çok dindar kişi, tüm canlılar ve evrenin evrimini kabul etmiş durumdalar, ancak evrimi tanrının oluşturduğuna inanırlar.

Çok azınlıkta olan *bir gruba göre de evren ve evrimin doğaüstü bir güç tarafından değil doğa ve evrim yasalarına göre kendiliğinden oluştuğunu, mutlaka *bilimsel bir açıklaması olduğunu savunurlar ve bu açıklamaların bilinebileceğine inanırlar.

Günümüz evrim teorisi ise hala yaratılışçıdır. Evrim bilimcileri de bu yüzden hala Ademle Havva’nın peşindeler ve İnsanın tek bir merkezde evrimleşip dünyaya yayıldığını kanıtlamaya uğraşıyorlar. Oysa diğer canlı türleri ve insan ta virüs ve bakterilerden beri tek bir yerde değil, dünyanın birkaç yerinde birden paralel evrimleşmiş olabilirler. Bilim otoritelerinin doğaüstü inançların etkisinden kurtulup gerçek bilimsel düşünmeye alıştıklarında ve evrimi bu yönde araştırmaya başladıklarında ya da rast gele bulgularla daha uzun bir sürede bunun böyle olduğunun doğrulanması çok büyük bir olasılıktır bence. Ayrıca rastlantısal sandığımız birçok olayın da fiziksel ve özellikle kimyasal yasalara göre zorunlu olan olaylar olduğuna inanıyorum.

Bu anlatmaya çalıştığım aşamalar başlangıçtaki yaratılış efsanesinin günümüz ve gelecekteki evrim teorisine dönüşmesi aşamalarıdır. Yaratılış efsanesi bu aşamalardan geçerek günümüz evrim teorisine ulaşmıştır ancak insanların çoğu hala bu aşamaları aşamamış ve bu aşamalara dağılmış durumdadır.

Aynı şekilde bu aşamalarla bağıntılı olarak insanların tanrı ve din görüşlerinin de aşamaları vardır.
Bunlar da en baştaki animizm, ata ruhlarına tapım, yer ve gök cisimlerine tapım ve şamanizm gibi en ilkel inançları ve çeşitli şekillerini ve yorumlarını saymazsak şu şekilde sıralayabiliriz:

Teizm (Tanrı ve dinlerin kabulü)
Deizm (Tanrının kabulü, dinlerin reddi)
Panteizm (Tanrı evrendir)
Panenteizm (Tanrının ve evrimin kabulü)
Agnostisizm (Tanrının olup olmadığı bilimsel olarak bilinemez)
Ateizm(Tanrının da dinlerin de reddi)

Bu sıralama tanrı ve din inancının nasıl aşama aşama ortadan kalktığını gösterir.

Doğaüstü inançlar bilimin yokluğundan bilinmezliklerden ve korkulardan başlamıştı, *yeterince bilim bilmeyenler, akla ve bilime güvenmeyenler ve cehennem korkusu içinde olanlar için de halen devam etmektedir.

Günümüzdeki evrim karşıtlığı, bilimin ilerleyip evrim teorisinin güçlenmesiyle doğaüstü inançların yok olma öncesi son çırpınışları, doğaüstü inanç sahiplerinin bütün güçleriyle saldırmalarıdır.

Dünya öküzün boynuzundadır diyenlerin Yeni Çağ versiyonları, dünyanın döndüğüne de çok karşı çıkıp çok kimseyi asıp kesmişlerdi ama sonunda kabul etmek ve doğaüstü inançlarını bilime uydurmak zorunda kalmışlardı.

Evrime karşı çıkanlar da bunların çağımız versiyonlarıdır ve eninde sonunda bunu da kabul etmek zorunda kalacaklar ve dinlerin son kalesi de yıkılacaktır.

Bu, *dini ve kutsal kitapları bilime uydurma çabaları halen de sürmektedir fakat bilim geliştikçe de epey zorlanmaktadırlar ve artık çırpınmaya, saldırmaya başlamışlardır.

Harun Yahya da bilimi evrimi çürütmek için kullanan, evrim karşıtı akıllı tasarımcı yaratılışçılardandır. Bilimle ilgilenmesinin *tek amacı evrim teorisini çürütüp tanrının varlığını ispat etmektir.

Fosil kayıtları canlıların basitten karmaşığa doğru aşamalarla geliştiğini gösterir, tıpkı gördüğümüz canlıların basitten karmaşığa doğru aşamalar halinde olması gibi.

“Ol” demekle bir şeyin oluvermesi ya da çamurdan insan şekli yapıp can üflemekle insan oluşması, *gibi durumlar fiziksel yasalara aykırıdır ve *bilimsel olarak yanlışlanabilirdirler.
Fiziksel yasalara ve evrendeki diğer varlıklarla bağı olmayan bir şey olması da bilime aykırıdır, dolayısıyla bilimsel olarak yanlıştır, doğru değildir.
Yaşam ve türlerin kökenini doğaüstü güçlere bağlayan tüm görüşler de bilimsel değildir, *bilime aykırıdır yani bilim tarafından doğru kabul edilmez, *yanlış kabul edilir.

Ben böyle düşünüyorum sevgili tardu.
Bence olaylara insanların çoğuna yabancı olan bir de bu açıdan bakmalısın.

Sevgilerimle

Tanrı bilimin boşluklarındadır.
Bilim boşluklarını doldurdukça Tanrı'ya yer kalmayacaktır.

Önerilen Siteler

Başlık Düzenleme Araçları
Stil