Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > İbrahimi Dinler > İslam

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 04-10-2009, 18:27
En el hak En el hak isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

alıntı,

Hatırlatırım Hz.Muhammed(s.a.v) bir Peygamberdir...
Ve Allah Kuran'da "Onda sizin için çok güzel bir örnek vardır" diyerek Peygamberi örnek almamızı söyler örnek alacağımız bir Peygamberin özel hayatının Kuran'da geçmesi'de en doğal şeylerden biridir...

Böylelikle Peygamberimizin özel hayatına bakıp daha iyi örnek alırız...
mohikan

arkadaşa katılıyorum,

bizim için çok güzel örnekleri var

6 yaşında evlenip 9 yaşında gerdeğeğe girebilmeyi

bize baba diyen evlatlıklarımızın karısına göz dikebilmeyi

hala,dayı,amca,teyze ne var ne yok topuyla evlenebilmeyi

bu örnek insan sağlamış

mohikan,sana basit bir soru

hani peygamberin örnek insanya

sen olsan evlatlığının karısıyla gerdeğe girermiydin,

ugorur abim

çok özür dilerim ama tutamadım kendimi, saygılar
Alt 04-10-2009, 20:07
barudi barudi isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

jazz_01´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
arkadaşa katılıyorum,

bizim için çok güzel örnekleri var

6 yaşında evlenip 9 yaşında gerdeğeğe girebilmeyi

nice yaşı küçük çokçuklar vardır zekidir ve birçok insanı hayretlere düşürebilecek yetenekde olurlar da evlenmeye neden müsait olmaz?

bize baba diyen evlatlıklarımızın karısına göz dikebilmeyi

kimse kimsenin karısına göz dikmez, artistlik hesabı bana yar olmadı sanada olmasın gibi sacma düşünceler yoktur İslam'da, vahşeti benimsemez. Dul bir kadınla evlenmek ayrıca Allah katında güzeldir hoştur. Bu kadar göz dikti de kac cocuk yaptı?
Alt 04-10-2009, 20:35
Kıdemli Üye

barudi

çocuk sözü

senin için bişi ifade ediyormu,

ben babayım barudi

10 yaşındaki kızım hala evcilik oynuyor arkadaşlarıyla

ama bir erdeminide gözardı etmemek lazım

en azından yaş konusunda diğerleri gibi kıvırtmıyorsun,

buda senin güzelliğin

mohikan cevap vermedi,

istersen sen ver

sana baba diyen evlatlığınla gerdeğe girermiydin

bunada dürüst cevap alacağımı umuyorum
Alt 04-10-2009, 23:37
Üye

barudi

çocuk sözü

senin için bişi ifade ediyormu,

ben babayım barudi

10 yaşındaki kızım hala evcilik oynuyor arkadaşlarıyla

ama bir erdeminide gözardı etmemek lazım

en azından yaş konusunda diğerleri gibi kıvırtmıyorsun,

buda senin güzelliğin

mohikan cevap vermedi,

istersen sen ver

Çoçuğunu el bebek gül bebek değilde başka bir ortamda yaşadığını düşün, mesela filistindeki çocukları düşün hiç onlar evcilik oynayabilirler mi? yoksa senin çoçuğuna kıyasla daha mı olgundurlar?

elini vicdanına koyda öyle cevapla...
Alt 04-10-2009, 23:52
Kıdemli Üye

yaw abim bu mantığıda anlamış değilim

çocuk heryerde çocuktur,

ha benim kızım orada yaşıyan çocuklardan daha rahat olabilir

orada yaşayan çocuklar hiç haketmedikleri bir yaşamıda sürdürebilir ki ben bunu asla tasvip etmiyorum

ama bu onların çocuk olduğunu değiştirirmi
Alt 04-10-2009, 23:56
Üye

yaw abim bu mantığıda anlamış değilim

çocuk heryerde çocuktur,

ha benim kızım orada yaşıyan çocuklardan daha rahat olabilir

orada yaşayan çocuklar hiç haketmedikleri bir yaşamıda sürdürebilir ki ben bunu asla tasvip etmiyorum

ama bu onların çocuk olduğunu değiştirirmi
değiştirir sayın jazz..

insan 30 yaşındada 40 yaşındada kendini çocuk gibi hissedebilir. o güne kadar yaşadığı hayatın ilgisi önem arz eder.

eğer ikinci bir çocuğun olursa ve gurbete gönderirsen diğer çocuğunla aradaki farkıda canlı canlı görmüş olursun..

çocuk her yerde çocuk gibi değildir...
Alt 05-10-2009, 00:11
Kıdemli Üye

iyi geceler abim

yarın işe kalkmam gerekiyoo

çalışmakta bir ibedettir biliyorsun
Alt 05-10-2009, 00:20
Üye

iyi geceler abim

yarın işe kalkmam gerekiyoo

çalışmakta bir ibedettir biliyorsun
Güle Güle Sayın Abim..

Varsa ömürde kısmet, yazışırız yine elbet...
Alt 05-10-2009, 00:32
SKOR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
SKOR SKOR isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

En başta; yanlış bilineni ısrarla devam ettirmeniz, doğruyu bulmak adına hareket edenler olarak ne size, nede sizin gibi insanlara bir fayda sağlamaz. Bütün İslam alimlerinin ortak olarak ittifak ettikleri bir gerçek vardır ki; Peygamber (a.s.) Ayşe ile 18 yaşında gerdeğe girmiştir. Bundan önce 13 yaşında nikahları kıyılmış fakat o günün Medine topraklarında İslamiyet henüz yayılma ve genişleme aşamasında olduğu için ve kafirler ile ardı arkası gelmeyen savaşlar sebebi ile düğün ve zifaf mecburen ertelenmiştir.

Kaldı ki; arap toplumunda, o topraklarda yaşayan insanlar çok iyi bilirler ki, 13-14 yaşında birkız çocuğu burada doğup büyüyen kendi yaşıtlarından daha serpilmiş ve daha gelişmiş olarak görünür. Gerek iklim koşulları ve gerekse genetik yapıları bütün arap kabilelerinde ortak gen kültürü bu şekilde formasyona sahiptir.

Bahsettiğiniz itham ve iftira 9 yaşında bir çocuğun dahi yapamayacağı ithamdır. Ateist kültürünüzün bula bula ortaya koyacağı bu en saçma ve mesnetsiz iddia, yine sizler tarafından kabul görüyor olması şaşılacak bir şey değil. Bir insan düşünün ki, bir Din'i tebliğ ediyor, kendisinin Kur'an'da örnek olduğu ilan ediliyor ve bu insan kendi cemaati içerisinde sapıklık olarak adlandıracağımız bir konuyu kendine caiz görüyor, öyle mi ? Basitlik bu kadar da olmasın! Sizler de yeri gelirse basit düşünün ama bu kadar basit de olmayın. Beyninizi bu kadar ucuz kiraya vermeyin. Turan Dursun bunu yazdı diye, illa gerçekdir mantığını ne kadar çabuk kabulleniyorsunuz. Turan Dursun'a sizin gibi sayıları 3-5 yüzü bulmayan insan inanıyor diye mutlak doğru olacak, yaklaşık 1,5 milyar insanın itimat edip inandığı İslam Alimleri yanlış inanıyor ve Kur'an'da bunları desteklediği hali ile yanlış aktararark bizleri kandırıyor olacak.

Kendinizi ne kadar samimi buluyorsunuz bu eleştirileri yaparak ? Bana cevap vermeyin, kendi içinizde düşünüp kendinize verin cevabınızı.

Bu foruma yazmayacaktım, yine dayanamadım.

İman ateşi ile yanmadıkça, imansızlık ateşi içinde yanarsınız.
Alt 05-10-2009, 01:22
Sarayli Sarayli isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Sevgili Ugorur Kardeşim,
Mademki bu konulara mereklısın, ben de bu sorularına karşı bilgim ve fikrim doğrultusunda birşeyler yazayım ve umarım merakına bir nebze yanıt olur...Uzun olacak ama,umarım sabırla okursun
  1. Bu evrenin kendiliğinden oluşamayacağına, bu düzenin çok muazzam olduğuna ve burda tesadüfün yeri olmadığına inanıyorsunuzda neden bu sistemi yaratanın bundan daha muazzam olmasına rağmen kendiliğinden oluştuğuna inanıyorusunuz? Bu bir çelişki değil mi?
Burada hiç bir çelişki yok,çelişki sadece bizim zihnimizde...Varsayalım ki, herşey tesadüften oluştu,sonuç yine bir yaradana çıkmıyor mu???Herşey bir tesadüf sonucu ortaya çıkabiliyorsa, o zaman Allah'da tesadüfen ortaya çıkabilir.Buna kim itiraz edebilir ki???Bu soru,"yumurtamı tavuktan çıkar,tavuk mu yumurtadan?" gibi bir şey...Burada bilmemiz gereken,tavuğunda var olduğu,yumurtanında...Ateş tesadüfen bulundu,tekerlek tesadüfen.Elektrik tesadüfen bulundu,yağmur tesadüfen oluştu...Evren,dünya,yıldızlar,v.s. hepsi tesadüfen oluştu. Ama sonuçta hepsi var,öyle değil mi?Newton, tesadüfen elma ağacının dibinde uyudu,tesadüfen elma dalından koptu ve kafasına düştü ve EVREKA,yer çekimi bulundu.Arşiment hamama tesadüfen gitti ve suyun kaldırma kuvveti bulundu...Peki bu tesadüfler olmasaydı,yer çekimi,suyun kaldırma kuvveti,v.s. yok muydu???Babam,üniversiteyi kazanıp,istanbula gitmeseydi anamla tanışmayacaktı ve ben olmayacaktım,(bu hepimiz için geçerli) bu ne büyük tesadüf,öyle değil mi??Sen,ben,bizler bu kadar tesadüfi bir şekilde olabiliyorsak, Allah niye olmasın ki????Bu demektir ki, TESADÜF OLSUN VE YA OLMASIN, SONUÇ DEĞİŞMİYOR...BUNDAN DOLAYI BİR ÇELİŞKİ YOKTUR.Çelişki, yalnızca zihnimizdedir...

2. Muhammed neden kendi zamanıda Kur'an'ı bir kitap haline getirtmedi yada bunu vasiyet etmedi?

Sen işini doğru yaptıysan,çıkan sonuç öyle ya da böyle doğrudur...Muhammet,işini (üzerine düşen görevi dersek daha doğru olur) doğru yapmıştır. Kitaba dökse de,dökmese de sonuç değişmeyecekti. O,doğru olanı yapmıştır, sonra gelenler de,doğru yapmıştır...Sen,çocuklarına güveniyorsan vasiyetinde fabrikayı,şöyle yönet,böyle yönet diye bir vasiyet yazar mısın??

3. Neden sadece Arapça geldi Kur'an? Oku diyerek okuma öğreten Allah, çevir diyerek diğer dillerede çevittirmedi Kur'an'ı? Çevittirse daha evrensel ve anlaşılır olmayacak mıydı?

Önerilen Siteler

Etiket
evrim, islam, kuran

Başlık Düzenleme Araçları
Stil