Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > Genel Forumlar > Politika

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 27-02-2012, 17:57
jadi jadi isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Yasaklandı

Akp'li yazarlardan bazilarinin yavas yavas Ermeni soykirimi hakkinda konustuklarina ben kendim sahit oldum. Bir televizyon programinda Mustafa Armagan, Hilal Kaplan ve genc sivillerden bir adam, 19 Mayis kutlamalari hakkinda konusuyorlardi. Resmen, Ermeni tehcirinin uluslasma surecinde musluman olmayanlarin temizlenmesi politikasinin bir sonucu oldugunu soylediler. Bunu telaffuz ettiler yani.

Asagidaki muhafazakar TV kanalinda basortulu bir kadın Sevan Nisanyan'i konuk etmis. Soykirim hakkinda da konusuyorlar. Lutfen bir programi izle ve o kadinin tutumuna dikkat et.

http://tvarsivi.com/player.php?y=288...5+11%3A23%3A00

Yani demek istedigim, muhafazakar kesim icerisinde bir grup su anda kemalistlerden ve solcu musveddelerinden daha ileri bir konumdalar gibime geliyor. Olumlu dusunmek istiyorum. Islamcilarin aslinda kemalistlerin yaptigi soykirimi ve yagmayi savunmak icin hicbir gerekceleri yok. Gayrimuslimleri kovup katledenler, muslumanlara da cok iyi davranmadilar neticede. Laikci zihniyette olmadigim icin muhafazakar kesimden insanlara kuduz kopek gibi saldirmak benim kendi mantigimla pek ortusmuyor
Alt 27-02-2012, 18:35
AlbatrosS AlbatrosS isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

jadi´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Akp'li yazarlardan bazilarinin yavas yavas Ermeni soykirimi hakkinda konustuklarina ben kendim sahit oldum. Bir televizyon programinda Mustafa Armagan, Hilal Kaplan ve genc sivillerden bir adam, 19 Mayis kutlamalari hakkinda konusuyorlardi. Resmen, Ermeni tehcirinin uluslasma surecinde musluman olmayanlarin temizlenmesi politikasinin bir sonucu oldugunu soylediler. Bunu telaffuz ettiler yani.

Asagidaki muhafazakar TV kanalinda basortulu bir kadın Sevan Nisanyan'i konuk etmis. Soykirim hakkinda da konusuyorlar. Lutfen bir programi izle ve o kadinin tutumuna dikkat et.

http://tvarsivi.com/player.php?y=288...5+11%3A23%3A00

Yani demek istedigim, muhafazakar kesim icerisinde bir grup su anda kemalistlerden ve solcu musveddelerinden daha ileri bir konumdalar gibime geliyor. Olumlu dusunmek istiyorum. Islamcilarin aslinda kemalistlerin yaptigi soykirimi ve yagmayi savunmak icin hicbir gerekceleri yok. Gayrimuslimleri kovup katledenler, muslumanlara da cok iyi davranmadilar neticede. Laikci zihniyette olmadigim icin muhafazakar kesimden insanlara kuduz kopek gibi saldirmak benim kendi mantigimla pek ortusmuyor
İşte senin kafanın karıştığı yer de burası zannediyorum ki. O baş örtülü kadının konuştuğu şeyin çok daha cesurunu belli ölçülerde laiklik hassasiyetleri olan, sosyal demokratlar fazlasıyla konuşur örneğin. Bir Çengiz Çandar'ı, bir Hasan Cemal'i, bir Ece Temelkuran'ı, bir özgür mumcu'yu, bir oral çalışlar'ı, bir Pınar Öğünç'ü, bir Nuray Mert'î, bir Ruşen Çakır'ı, bir UMUR TALU'Yu... sol'dan sosyal demokrat yelpazeye kadar gelen isimleri(ki birçoğu akp eleştirileriyle tanınır) kafatasçı, cuntacı, postal sevdalısı, soykırım inkarcısı ve kürt düşmanı... terimleriyle anabilir misin kolay kolay?

Bakın bunlar Radikal, Milliyet, Vatan, Habertürk gibi yayın organlarında Akp'yi eleştirel duruşlarıyla namlı sol-liberal ve sosyal demokratlar.

Sosyal demokrat dediğimiz topyekun bir kitle, Tc'nin niteliği üzerine damga vurmuş ''faşizan milliyetçiliği'' taşıyan bir karaktere sahip değildir. Bir MHP milliyetçisi kadar namlı ve makbul bir reaksiyonel olmadı asla. Saydığım isimler gibi niceleri milliyetçilik ve devletle arasına ya tümüyle yahut akp'den de ileri derece ölçülü bir mesafe koymuş insanlardır. Oysa AKP'nin resmi siyasası eski rejimle bu adamlara nazaran çok daha fazla entegre olmuş bir siyasal hattı bünyesinde taşır. Sosyal demokratlara nazaran çok daha katmerli bir devlet-i hakime algısına sahiptirler. Sahipliği Osmanlı'dan bu yana bünyelerinde taşırlar.

Bana örnek gösterdiğin videoyu izlersen SEVAN'IN İSLAM'IN Türk milliyetçiliğinin Türkiye'deki BİLEŞENLERİNDEN BİRİ OLDUĞU tespitinin sunucu nasıl allak bullak ettiğini görürsün. Sunucunun tek diyebildiği ''bunu islam'a mal etmemek lazım'' geldiğidir. Sanki insanların pratikte tatbik ettiklerinden gayrı bir DİN olabilirmiş gibi.

Sevan'ı dikkatle dinlersen İslam'ın Türk milliyetçiliğinin bir harcı olduğunu, yıllarca böyle piştiğini söyleyecektir. Yine aynı SEVAN İslam'ın sömürgeci bir imparatorluk ideolojisi olduğunu bir yazısında bastıra bastıra söyler.

Neyse... yine de mevzuyu saptırdın

Sorularım açıktı. Dilersen tekrar okuyup bu sefer sahiden cevap verirsin...
Alt 27-02-2012, 18:49
Yasaklandı

AlbatrosS´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster

Sevan'ı dikkatle dinlersen İslam'ın Türk milliyetçiliğinin bir harcı olduğunu, yıllarca böyle piştiğini söyleyecektir. Yine aynı SEVAN İslam'ın sömürgeci bir imparatorluk ideolojisi olduğunu bir yazısında bastıra bastıra söyler.
Kadin insanlarin yaptigi yanlislarin islama mal edilmemesini soyledi. Bu, kendisinin o goruste olmadigini gosterir. Ayrica Hilal Kaplan ve Mustafa Armagan'in da Ermeni soykirimi konusunda cesur cikislar yaptiklarini goruyorum. O kadinin Sevan Nisan ile yaptigi yayindaki tutumu hicbir ulusal kanalda veya kemalist- solcu musveddesi yazarda bulamazsin. Bunlari gormezden gelmek cok anlamsiz.

Ayrica islamci muhafazakarlarin icinde cok guclu milliyetci bir damar oldugunun ben de farkindayim. Bazi salaklar var, "hepimiz Ermeniyiz" kampanyasanin chp zihniyeti oldugunu saniyorlar inananabiliyor musun? Bu kadar cahillik olmaz artik ya

Onun disinda sordugun sorular her zaman tekrar ettigin laikci hezeyanlar benim gozumde. Sonucta kimse islami kesimin lekesiz veya kusursuz oldugunu soylemiyor. Soyledigim sey, (benim fikrim bu), su an Turkiye'de yasanan sorunlarin kaynagi iktidar degil, muhalefet partileri ve bu partileri besleyen kemalist gelenek ve kitleler. Akp muhafazakarlardan oy alan muhafazakar bir parti. Ondan daha fazlasini beklemek bana yanlis geliyor
Alt 27-02-2012, 19:08
Kıdemli Üye

Kadin insanlarin yaptigi yanlislarin islama mal edilmemesini soyledi. Bu, kendisinin o goruste olmadigini gosterir. Ayrica Hilal Kaplan ve Mustafa Armagan'in da Ermeni soykirimi konusunda cesur cikislar yaptiklarini goruyorum. O kadinin Sevan Nisan ile yaptigi yayindaki tutumu hicbir ulusal kanalda veya kemalist- solcu musveddesi yazarda bulamazsin. Bunlari gormezden gelmek cok anlamsiz.

Ayrica islamci muhafazakarlarin icinde cok guclu milliyetci bir damar oldugunun ben de farkindayim. Bazi salaklar var, "hepimiz Ermeniyiz" kampanyasanin chp zihniyeti oldugunu saniyorlar inananabiliyor musun? Bu kadar cahillik olmaz artik ya

Onun disinda sordugun sorular her zaman tekrar ettigin laikci hezeyanlar benim gozumde. Sonucta kimse islami kesimin lekesiz veya kusursuz oldugunu soylemiyor. Soyledigim sey, (benim fikrim bu), su an Turkiye'de yasanan sorunlarin kaynagi iktidar degil, muhalefet partileri ve bu partileri besleyen kemalist gelenek ve kitleler. Akp muhafazakarlardan oy alan muhafazakar bir parti. Ondan daha fazlasini beklemek bana yanlis geliyor
Bunu dediğin anda siyasetin bir kamuoyu hazırlama, yönlendirme ve aktarım olduğu gerçeğinin üstünü bir çırpıda es geçersin ki DAYAK YEME sebebindir

Gülen cemaatinin olası bir seçimlerde CHP'ye oy verilmesinin zeminini nasıl hazırayabildiği gibi basbayağı zor bir soruyla karşılarsın...
Alt 27-02-2012, 20:35
Yasaklandı

Bunu dediğin anda siyasetin bir kamuoyu hazırlama, yönlendirme ve aktarım olduğu gerçeğinin üstünü bir çırpıda es geçersin ki DAYAK YEME sebebindir

Gülen cemaatinin olası bir seçimlerde CHP'ye oy verilmesinin zeminini nasıl hazırayabildiği gibi basbayağı zor bir soruyla karşılarsın...
Bu muhalefet tablosu ile toplumu hazirlamanin hic kolay oldugunu sanmiyorum. Basbakan Dersim soykirimi icin ozur dilediginde Kemal Kilictaroglu nerden saldirmisti bir hatirla. "Sikiyorsa Ermeni soykirimi icin de ozur dile" ve "bunlar ilerde Ermeni soykirimini da kabul eder" noktasindan saldirmisti. Yani iktidarin toplumu hazirlamak icin aciktan yaptigi her seye muhalefetten bu tip desifre edici saldiri gelecektir ve toplum tabaninda destek bulacaktir

Gulen cemaatinin chp'yi destekleyecegine asla inanmiyorum. O cemaatten tanidigim ahbaplarim var ve ciddi ciddi oy verin deseler bile cemaatin yarisini ikna edebilmeleri imkansiz. Ayrica konunun bunlarla hicbir alakasi yok
Alt 27-02-2012, 21:10
Kıdemli Üye

Bu muhalefet tablosu ile toplumu hazirlamanin hic kolay oldugunu sanmiyorum. Basbakan Dersim soykirimi icin ozur dilediginde Kemal Kilictaroglu nerden saldirmisti bir hatirla. "Sikiyorsa Ermeni soykirimi icin de ozur dile" ve "bunlar ilerde Ermeni soykirimini da kabul eder" noktasindan saldirmisti. Yani iktidarin toplumu hazirlamak icin aciktan yaptigi her seye muhalefetten bu tip desifre edici saldiri gelecektir ve toplum tabaninda destek bulacaktir

Gulen cemaatinin chp'yi destekleyecegine asla inanmiyorum. O cemaatten tanidigim ahbaplarim var ve ciddi ciddi oy verin deseler bile cemaatin yarisini ikna edebilmeleri imkansiz. Ayrica konunun bunlarla hicbir alakasi yok
%34 oyla toplum ERGENEKON'A hazır mıydı? Dersim'e hazır mıydı? TRT'E şeş'e hazır mıydı? Öcalan'la müzakerelere hazır mıydı? N'oldu? Müzakereler bile duyulunca kendi tabanından ciddi bir itiraz yükseldi mi?

Bilmem farkında mısın ama Kemalistlerin yıllarca ''toplum hazır değil'' argümanına sen sarılmaktasın
Alt 27-02-2012, 21:16
Yasaklandı

%34 oyla toplum ERGENEKON'A hazır mıydı? Dersim'e hazır mıydı? TRT'E şeş'e hazır mıydı? Öcalan'la müzakerelere hazır mıydı? N'oldu? Müzakereler bile duyulunca kendi tabanından ciddi bir itiraz yükseldi mi?

Bilmem farkında mısın ama Kemalistlerin yıllarca ''toplum hazır değil'' argümanına sen sarılmaktasın
Sence bu toplum yillardir kurtarici baba diye gordugu katillerin yaptigi yolsuzluklarla, hukuksuzluklarla, ihanetlerle yuzlesmeye hazir mi? Kemal'in ve Ismet'in mal varliklarinin kaynaginin arastirilmasiyla yuzlesmeye hazir mi? Bana sanki biraz daha zamana ihtiyaci varmis gibi geliyor. Ermeni soykirimi butun bu cop yiginini ortaya cikartacak olan kilit meseledir.

Konu jadi tarafından (27-02-2012 Saat 21:22 ) değiştirilmiştir.
Alt 27-02-2012, 21:25
Mutezile - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Mutezile Mutezile isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Almanya'nın örneği 'Sivilhizmet' imkanı ve şartları mevzuatı bu problemi tamamen çözebilir.

Almanya'daki meri mevzuata göre:

Über die Berechtigung, den Kriegsdienst mit der Waffe zu verweigern, entscheidet das Bundesamt für Familie und zivilgesellschaftliche Aufgaben (Bundesamt) auf Antrag.
http://www.bafza.de/aufgaben1/kriegs...vildienst.html

Konu basit. Askerlik görevini silahla yapmak istemediğini bildiriyor ve dilekçeni yazıyorsun. İlgili bakanlık (siviltoplumsal görevler ve aileye bakan) dilekçeni bir kurula sunup, değerlendiriyor..

Der Antrag muss die Berufung auf das Grundrecht der Kriegsdienstverweigerung im Sinne des Artikels 4 Absatz 3 Satz 1 des Grundgesetzes enthalten. Ein vollständiger tabellarischer Lebenslauf und eine persönliche ausführliche Begründung für die Gewissensentscheidung sind dem Antrag beizufügen oder innerhalb eines Monats dem Bundesamt einzureichen.
Askerliği red-vicdani red anayasal hak. Dilekçeni ve red sebebini çok açık bir şekilde kaleme alıyorsun. Özgeçmişini ekliyorsun.

Aynı Kurumun dilekçeni kabul etmesi için 3 kriter var:

1- Formların eksiksiz doldurulmuş olması
2- Vicdani Red gerekçelerinin makul ve kabul edilebilir olması (yasada ayrıntılı açımlanıyor)
3- Gerçeğe aykırı herhangi bir bilgi verilmemesi

Zorunlu askerlik çağdışıdır.

‘Barışı sabote etmek için Türklerle savaştık. Öldük ve öldürdük… Sevr Antlaşması ve ‘büyük Ermenistan’ hayali gözlerimizi kör etti. Kandırıldık ve Rusya’ya bağlandık… Tehcir doğruydu ve gerekliydi…’

''Askerî operasyonlara katıldık. Kandırıldık ve Rusya’ya bağlandık. Tehcir doğruydu ve gerekliydi. Gerçekleri göremedik, olayların sebebi biziz. Türklerin millî mücadelesi haklıydı. Barışı reddetmemiz ve silahlanmamız büyük bir hataydı. ''
Ovanes Kaçaznuni (Ermenistan'ın 1. Başbakanı)
Alt 27-02-2012, 21:31
Firestorm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Firestorm Firestorm isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Mutezile´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Almanya'nın örneği 'Sivilhizmet' imkanı ve şartları mevzuatı bu problemi tamamen çözebilir.

Almanya'daki meri mevzuata göre:

http://www.bafza.de/aufgaben1/kriegs...vildienst.html

Konu basit. Askerlik görevini silahla yapmak istemediğini bildiriyor ve dilekçeni yazıyorsun. İlgili bakanlık (siviltoplumsal görevler ve aileye bakan) dilekçeni bir kurula sunup, değerlendiriyor..

Askerliği red-vicdani red anayasal hak. Dilekçeni ve red sebebini çok açık bir şekilde kaleme alıyorsun. Özgeçmişini ekliyorsun.

Aynı Kurumun dilekçeni kabul etmesi için 3 kriter var:

1- Formların eksiksiz doldurulmuş olması
2- Vicdani Red gerekçelerinin makul ve kabul edilebilir olması (yasada ayrıntılı açımlanıyor)
3- Gerçeğe aykırı herhangi bir bilgi verilmemesi

Zorunlu askerlik çağdışıdır.

Almanya'da ve pek çok ülkede sivil hizmet dahil kaldırıldı.
Alt 27-02-2012, 21:34
Kıdemli Üye

Sence bu toplum yillardir kurtarici baba diye gordugu katillerin yaptigi yolsuzluklarla, hukuksuzluklarla, ihanetlerle yuzlesmeye hazir mi? Kemal'in ve Ismet'in mal varliklarinin kaynaginin arastirilmasiyla yuzlesmeye hazir mi? Bana sanki biraz daha zamana ihtiyaci varmis gibi geliyor. Ermeni soykirimi butun bu cop yiginini ortaya cikartacak olan kilit meseledir.
Yıllardır taptığı ordunun yediği naneleri üstelik o ordunun en rütbeli adamları TERÖRİST olarak yargılanırken nasıl hazmettiyse öyle edecektir. Sanki DERSİM'in adını ağzına alıyorlardı. Ortada fol-yumurta bile yokken Dersim konusu açılınca bazı kısıtlı çevreler dışında kimse gıkını çıkaramadı.

Peki nasıl hazırlayacak?

Hepiniz PİÇSİNİZ! pankartı açanların TİYATRO GÖSTERİSİNE içişleri bakanını yollarak mı bu toplum hazırlanacak? Belediye katkılarıyla ''ERMENİ YALANINA SON'' pankartları astırarak mı alışacak toplum?

Birileri velev ki böyle bir şey düzenlemiş olabilir; peki sen niçin ALET OLUYORSUN?
En azından NÖTR kalmayı seçer, alttan alta elindeki medya gücüyle bu durumu eleştirirsin değil mi? Bunlar ISINMA TURLARI olur. Demokrasi risk ve siyasal irade meselesidir. Britanyalı İngilizler de İrlanda sorununun çözümü noktasında ahım şahım hazır falan değildi. Misal, aperteid rejimi yanlıları da MANDELA'ya o denli hazır falan değildi.

Siyasal irade risk alıp elini taşın altına koyar... Her yerde böyle olur...

Önerilen Siteler

Başlık Düzenleme Araçları
Stil