Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > İbrahimi Dinler > İslam

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 08-01-2015, 22:43
SiriusBLACK SiriusBLACK isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Standart Hz.Aişenin 6 yaşında evlenmesi

Fasil : İSRÂ` VE Mİ`RÂC HADÎSİ
Konu : Hz. Peygamber`in Hz. Âişe ile evlenmesi
Ravi : Ümmü`l-mü`minîn Âişe
Baslik : PEYGAMBERİMİZİN HAZRET-İ ÂİŞE İLE NİŞANLANMASI
Hadis : Rivâyete göre şöyle demiştir: Ben altı yaşında bir kız iken Nebî salla`llahu aleyhi ve sellem beni akd ve nikâh eylemişti. (Üç sene sonra) biz Medîne`ye hicret ettik. Hâris İbn-i Hazrec oğullarının menziline indik. Müteâkıben ben, sıtmaya tutuldum. Bu cihetle saçım döküldü. (Hastalıktan kurtulduktan sonra) saçım gürleşti, uzayıp omuzlarıma döküldü. Bir kere ben, arkadaşlarımla berâber salıncakta oynarken annem Ümmü Rumân bana doğru geldi ve beni çağırdı. Ben de annemin yanına geldim. Beni ne edeceğini bilmiyordum. Annem elimi tuttu. Tâ evin kapısı önün (e geldiğimizde ora) da beni durdurdu. Ben de yorgunluktan kaba kaba soluyordum. Nihâyet soluğum biraz yatıştı. Sonra annem biraz su aldı. Onunla yüzümü, başımı sıvazladı. Sonra beni eve koydu. Evde Ensâr`dan birtakım kadınlar hazır bulunyordu. Bunlar bana: - Hayır ve bereket üzere geldin, hayırlı kısmet getirdin! di(ye alkışla) dılar. Annem beni bu kadınlara teslîm etti. Bunlar da benim kılığımı, kıyâfetimi düzlediler ve Resûlullah`a teslîm ettiler. Beni hiçbir şey sıkmadı. Ancak Resûlullah salla`llahu aleyhi ve sellem`i habersiz görünce sıkıldım. (Resûlullah bir sedir üzerine oturmuştu. Yanında Ensâr erkeklerinden, kadınlarından oturanlar vardı. Beni Resûlullah yanına oturttu). Ensâr kadınları beni Resûlullah`a takdîm ettiklerinde ben dokuz yaşında bir kızdım.
HadisNo : 1553
Buhari, e's-Sahih, Kitabu Menakıbi'l-Ensar/44; Tecrid, hadis no. 1553

Fasil : NİKAH BÖLÜMÜ
Konu : Resulullah (sav)`ın Zevceleri
Ravi : Aişe
Hadis : Resulullah (sav), ben altı yaşında iken benimle evlendi. Medine`ye geldik. Beni`l-Haris İbnu`l-Hazrec kabilesine indik. Ben hummaya yakalandım. Saçlarım döküldü, (İyileşince) saçım yine uzadı. Annem Ümmü Ruman, ben arkadaşlarımla salıncakta oynarken, bana geldi, benden ne istediğini bilmeksizin yanına gittim. Elimden tuttu. Evin kapısında beni durdurdu. Evimizde, ensardan bir grup kadın vardı. "Hayırlı, bereketli olsun!", "Uğurlu mübarek olsun!" diye dualar, tebrikler ettiler. Annem beni onlara teslim etti. Onlar kılık-kıyafetime çeki düzen verdiler. Beni, [kuşluk vakti aniden] Resulullah (sav)(`ın gelişinden) başka bir şey şaşırtmadı. Annem beni O`na teslim etti. O gün ben dokuz yaşında idim.
HadisNo : 5611
Alt 08-01-2015, 22:47
kal kal isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Yasaklandı

bir atestin trilyonlarca kez gündeme getirdiği ve bu konuda oh be madem öyle iyi ki ateizmi seçmişim dediği durum. yanlış anlaşılmalar, aptallıklar, şüpheler ama bu durumdan bir tek H.z ayşe rahatsız değil ve o dönemin kafirleri de rahatsız değil
Alt 08-01-2015, 23:00
SiriusBLACK SiriusBLACK isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Yani bana dokunmayan yılan deilde bana dokunmayan tanrı çok yaşasın der gibi.
Ve Muhammed o kadar kıskanç ki diger tezimde söylediğim gibi. Öldükten sonra hanımları ömürlerinin sonuna dek evlenemiyorlar dul olarak vefat ediyorlar.
Hadisler ve Kur'an saolsun. Yalan gördüm bu kadar görmedim zemzem kafası diyorum ben buna. ( :
Alt 08-01-2015, 23:01
Nana Buluku Nana Buluku isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üyeliğini Sonlandırmış

Ayşenin rahatsız olmadığını nerden biliyorsun?
Alt 08-01-2015, 23:06
Selmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Selmet Selmet isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

bir atestin trilyonlarca kez gündeme getirdiği ve
bu konuda oh be madem öyle iyi ki ateizmi
seçmişim dediği durum. yanlış anlaşılmalar,
aptallıklar, şüpheler ama bu durumdan bir tek
H.z ayşe rahatsız değil ve o dönemin kafirleri de
rahatsız değil

rahatsiz olmadigini nerden biyorsun? rahatsiz olsa ne degisecekti?
Alt 08-01-2015, 23:11
Yasaklandı

deizm´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Ayşenin rahatsız olmadığını nerden biliyorsun?
diğer eşlerinden kıskanmasından ve "Ey Aişe, bu gece bana Rabbime ibadet etmek için izin verir misin." Bunun üzerine ben "Ey Allah'ın Resûlü! Ben senin yakınlığını severim, isteklerini de severim, Rabbine ibadet etmeni de severim, izinlisin"

tabi anlamak isteyene...
Alt 08-01-2015, 23:21
Nana Buluku Nana Buluku isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üyeliğini Sonlandırmış

kal´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
diğer eşlerinden kıskanmasından ve "Ey Aişe, bu gece bana Rabbime ibadet etmek için izin verir misin." Bunun üzerine ben "Ey Allah'ın Resûlü! Ben senin yakınlığını severim, isteklerini de severim, Rabbine ibadet etmeni de severim, izinlisin"

tabi anlamak isteyene...
Kaynak verir misin? Nerede yazıyor bu?
Alt 08-01-2015, 23:47
Selmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Selmet Selmet isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

diğer eşlerinden kıskanmasından ..
kendisi on kusur yaslarinda kocasi elli kusur!!! nesini kiskanacak seksapelliginimi? yoksa kabile reisi konumunda olan muhammede birinci es olma durumunu mu?
Alt 09-01-2015, 00:01
Yasaklandı

deizm´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Kaynak verir misin? Nerede yazıyor bu?
"Ey Aişe, bu gece bana Rabbime ibadet etmek için izin verir misin?" Bunun üzerine ben Ey Allah'ın Resûlü! Ben senin yakınlığını severim, isteklerini de severim, Rabbine ibadet etmeni de severim, izinlisin?" dedim. (Ben bunu söyleyince) Resûlüllah kalktı, odadaki su ibriğinin yanına gitti, abdest aldı, suyu da çok dökmedi, sonra namaz kılmaya başladı. Ağlıyordu, hatta ağlamaktan sakalı ıslandı. Sonra secde etti ve ağlamaya devam ediyordu. Ağlamasından yer ıslanmıştı.?(1)

(1) bk. Beyhakî, "Şuabul'-İman", 3/384, no: 3837; İbn Mâce, İkame 191;Tirmizî, Savm 39; Ahmed b. Hanbel, 6/238; Müslim, Salât 222; İbn Kesîr, Tefsîru'l-Kur'âni'l-Azîm, İstanbul, 1981, II, 164.
Alt 09-01-2015, 02:52
Alibey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Alibey Alibey isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

Ya öyleyse neden boynuuzladı.

Vikipedi, özgür ansiklopedi

Atla: kullan, ara
Marie Antoinette ile ilgili olanı için Elmas gerdanlık olayı sayfasına bakınız.
İfk Olayı veya Gerdanlık Olayı, Aişe'nin 15 yaşında iken bir sefer dönüşü esnasında kocası İslam peygamberi Muhammed'i genç bir Müslüman asker olan Safvan bin Muattal ile aldattığı iddiası ve sonrasındaki gelişmeler. Olaylar Hicret'in beşinci yılının (627) Şaban ayında, Arap Müstalikoğulları kabilesine düzenlenen bir askeri seferden (Müreysi Gazası) dönüşte gerçekleşti. Müslüman toplumunda büyük üzüntülere neden olan ve çatışmaların eşiğine getiren gelişmeler sonucu, iddiaları yayanlar kırbaçla cezalandırıldı ve Muhammed tarafından bir dizi yeni ayetin vahyolduğu halka bildirildi.
Arapça kökenli "ifk" sözcüğü; bir suçu birine yükleme, iftira anlamına gelir. İfk Olayı ile ilgili mevcut bilgilerin tamamına yakını Aişe'nin aktardığı hadislere dayanır. Bu konuyu Müslüman tarihçilerden Muhammed bin Ömer Vakidî (ö. 822) El- Meğazi li El-Vakidi adlı eserinde, Abd-ul Malik bin Hişam (ö. 828-833) El-Siret-u El-Nebeviyye'de; Yakubi (ö. yaklaşık 905), Ebi Cafer Muhammed bin Cerir Taberi (ö. 922) ve İbni Esir (ö. 1232) ise kendi kaydettikleri tarihlerde ele almışlardır.

Müreysi baskınında ele geçirdikleri 11 yaşındaki Cüveyriye yi yatağına alınca Ayşe de deveci ile boynuzladı değil mi. Böyle diyenleri kırbaçlattı.

Zaten Allah Muhammedîn yalancı şahidi. Allah dedi ki Ayşe bunu yapmadı.
Tuh yüzünüze utanmazlar.

Önerilen Siteler

Başlık Düzenleme Araçları
Stil