Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > İbrahimi Dinler > İslam

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 07-12-2007, 20:51
frodo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
frodo frodo isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

Onur Üyeliği 

Standart Eleştiriler, İstekler

Muhtemelen her üyemizin bu siteden beklentileri, istekleri ve en önemlisi de eleştirileri vardır.
Farklı başlıklarda ortaya çıkan eleştirilerin, istek ve beklentilerin bu başlık altında yazılmasını
rica ediyoruz. Bizim belirli ilkelerimiz var. Bu ilkelerimizi de gücümüz yettiğince şeffaf biçimde
uygulamaya çalışıyoruz. Dahası kendimizi bağlayan bir tüzük, ve gerek YK üyelerini gerekse
diğer yöneticileri bu ilkeler (tüzük) çerçevesinde denetleyen bağımsız bir Disiplin Kurulumuz
var.

Amacımız, "forumlarda 100 çiçek açsın 1000 fikrin yarışsın *geniş bir *non-teist bilgi birikimi
oluştursun"dan başka bir şey değildir.

Bu başlıkta yine tüzüğümüze uyarak "bize" yönelteceğiniz her türden eleştiri kabülümüzdür.
Eleştiri oklarını acımasızca üzerimize yöneltmenizi bekliyoruz. İlgisiz ve Yönetim Kademeleri
ve uygulamalarımız dışındaki kişisel hesaplaşmaları bu başlığa taşımamanızı rica ediyoruz. Yine
spesifik olarak DK kararlarının eleştirileri yapılamayacaktır ancak genel uygulamaları eleştiriye
açıktır. Tüm eleştirileri değerlendirip topluca cevaplamaya ve hatalarımız varsa düzeltmeye
çalışacağız.

Buyrun...
Alt 07-12-2007, 22:08
vgm.1 vgm.1 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Standart Re: Eleştiriler, İstekler

Forumlarda başlıkla ilgisiz yazılara bir sınırlama konulmaması, hemen her forumun başlıktan tamamen yada kısmen sapmasına neden oluyor.
Aslında bu oto-kontrolle mümkün, ama olmuyor.

Saygılarımla;
Alt 08-12-2007, 02:14
Vatan Vatan isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Amacımız, "forumlarda 100 çiçek açsın 1000 fikrin yarışsın *geniş bir *non-teist bilgi birikimi
oluştursun"dan başka bir şey değildir.

Hadi ya....
Siz ya kendinizi kandırıyorsunuz ya da bu sitedeki yazarları ahmak sanıyorsunuz.

Şu site düpedüz bifiil kendi yöneticileri tarafından hergün ırzına geçilmektedir.

Sitenin Turan Dursun ile hiçbir ilgisi kalmamıştır.

Bu site düpedüz bifiil yöneticileri tarafından "bölücülük" ve "Türk düşmanlığı" propaganda alanı olarak kullanılmaktadır.

Kaç kere söyledik forumlarda "polemik" olur "propaganda" değil.

Sen tek taraflı her türlü propagandayı yapacaksın ama senin propagandana cevap verenleri de "kişisel" olmakla vaya "faşist" falan olmakla suçlayacaksın.
Sonra da hiç sıkılmadan "düşünceye düşünce ile karşılık verin" diyeceksin.
Ne düşüncesi olmuş bunu söyleyenlerin acaba?
"Düşünce" nedir bilirler mi?
Tek bildikleri ajitasyon, propaganda, mazlumculuk edebiyatı.

Bana yöneltilen hakaretlerin haddi hesabı yok. En son "katliamcı" bile dendi bizzat bir yönetici bozuntusu tarafından. Faşist, şoven vb.. laflarla saldırlar gırla gitti.

Yahu Cezire tek bir yazısı yüzünden (hem de oldukça iyi niyetle yazılmış bir yazısı yüzünden) atıldı gıkınız çıkmadı Pante'den başka. Zaten o da bu olaydan sonra gerçeği gördü. Sizlerin dar ideolojik bir grup olduğunuzu ve siteyi kendi keyfinizce ve kendi ideolojik amaçlarınız doğrultusunda kullanarak burayı tek taraflı bölücü propaganda merkezi haline getirdiğinizi ve kendiniz gibi düşünen üyelere de her daim ayrıcalıklı davrandığınızı görmeyen kör göz bile kalmadı artık.

Neyi kurtarmaya çalışıyorsunuz daha?

Günah mı çıkartacaksınız?

Aman çok eleştirmeyeyim sonra "kişisel" olmakla suçlanırım.

Moda oldu ya bu.
Alt 08-12-2007, 02:35
frodo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
frodo frodo isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Onur Üyeliği 

Bu bizim "her telden çalan" sodomo aldırmayın ona.

İnsani olan her şey kabûlüm.
Alt 08-12-2007, 02:45
ozgur_beyin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
ozgur_beyin ozgur_beyin isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

sevgili vatan *(sodomo) ne istiyorsun? sana şeksiz şüphesi biat etmemizi mi?
sen her zaman ''bir bilen'' olarak başımızda kalmak mı istiyorsun?

bir kürde göre, ''anadolu türkler tarfından ellerinden alınmış bir vatandır.'' ve kaybettikleri vatanı geri alma mücadelesi veriyorlar. türke göre '' bu topraklar bin yıldır türk illeridir. bir sengini bile kimse alamaz. şehitler ölmez vatan bölünmez'' şiarları olmuş.
senin ''vatan haini'' dediğin , başkasının ''kahramanı''. senin ordunun şehidleri var. başkasının da dağlarda
şehitleri var.
sen ''şehidine'' törenler düzenleyip ağlıyorsun. başkasının şehidine ''it ölüsü '' muamelesi istiyorsun.
bugün türkiye bir devlettir. her devlet gibi elindeki toprakları gücü yettğince savuncak ve kimseye bir karış toprak vermek istemeyecektir.
sevgili sodomo , bu yazdıklarımda herhangi bir ''tarafta'' olmak için yazmadım. sadece bir durum tesbiti yaptım.
bu sitede ''siyasi'' yazı yazmıyorum. yazmamayada devam *edeceğim.
çünkü bu sitenin formatı bu değil. senin fikilerine uygun binlerce (tahminen) site varken ısrarla bu siteyi
niye mesken tutmakta (siyasi fikirlerin için) ısrar ediyorsun. anlamış değilim.
niyetin sonunda bizi etkileyip *bize *bir başbuğ , bulup biat mı ettireceksin?

sorun cahil olman değil , kendini alim sanman
Alt 08-12-2007, 11:49
Üye Değil

Cevap hakki vermeden, yoneticilerin kendi sahsi ideolojilerine veya keyiflerine gore bir konuyu kilitleme yetkisini kaldirin, konular bir kurul yada coklu demokratik bir ortam da alinan kararlarla kapatilsin. Solcu yonetici bir konuyu fasist diyerek kapatiyor, sonra aydin-fasist(ulusalci) bir yonetici baska bir konuyu PKK yanlisi diye kapatiyor. Bu durumda basligin kaderi yoneticilerin sahsi fikirlerine ve yapilarina uygun olmak zorunda kaliyor. Ben kurt sorununu irdelerken, sirf suclamalar olmasin ve hedef gosterilmeyeyim diye, ilk paragrafi en sevmedigim muhabbetlerden biri olan vatan-millet-sakarya ve mehmetcik muhabbetine ayirmak zorunda kaliyorum. Isin en kotusu, Ataturkculugun yeni meali Ulusalcilik, bu forumu da vurmustur. Bu konuda ister birsey yapin, ister yapmayin, ben sadece durumu belirttim.
Alt 08-12-2007, 12:48
teotihuacan teotihuacan isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Sevgili yönetim kurulu üyeleri,

Kişisel eleştiri ve şikayetler bizi bir yere götürmez. Biz bütüne bakmalıyız. Madem ki tüzük bizim anayasamız, o zaman bu anayasa sivil olmalı. Ben kendi adıma tüzüğün aşağıdaki maddelerinin değiştirilmesinin sitemiz açısından daha faydalı olacağına inanmaktayım.

1. "Şikayet * 6-) 30 forum mesajından daha az sayıda mesajı bulunan üyelerin, aynı zamanda 10 günden daha az süredir üyeliği bulunan üyelerimizin, moderatörlerin uygulayacağı disiplin yaptırımlardan dolayı Disiplin Kurulu'na şikayet amaçlı başvuru hakları bulunmamaktadır" ifadesi yerine yeni üyelerin de şikayet edebilmelerini sağlamak amaçlı "10 forum mesajından daha az sayıda mesajı bulunan üyelerin, moderatörlerin uygulayacağı disiplin yaptırımlardan dolayı Disiplin Kurulu'na şikayet amaçlı başvuru hakları bulunmamaktadır" olarak değiştirilmesi;

2. "1- Yöneticilerin Yetkileri" ifadesi yerine yöneticilerin aynı zamanda sorumluluklarını da belirlemek için "Yöneticilerin yetki ve sorumlulukları", maddenin devamında ise "Yöneticiler forumda tespit ettikleri tüzük ihlallerine derhal müdahale etmelidirler. Bu amaçla yönetim kurulu, forumu sürekli (mümkünse 24 saat) kontrol altında tutmak üzere yeterli sayıda moderatörü görevlendirecektir. Moderatörlerin görev paylaşımı her an sürekli en az bir moderatör online olacak şekilde yapılacaktır." şeklinde veya benzeri bir ifade ile değiştirilmesi;

3. Üyelerin *ihrac veya uyarılmasının (Kıdemli veya değil) net olarak kimler tarafından ve hangi şartlarda yapılacağının tanımlanması;

4. "Disiplin Görüşmelerinde Zaman Aşımı" maddesinin yeniden düzenlenmesi, daha fazla demokrasi gereği ilgili sürelerin arttırılması

Bunun haricinde Respendial arkadaşımızın belirttiği konu çok önemli, yöneticilerin keyfi başlık kilitlemelerinin önüne geçilmesi amacıyla, konu ile ilgili herhangi bir üyenin disiplin kuruluna yapılan itiraz neticesinde başlığın yeniden açılabilmesine olanak verilmesi, disiplin kurulunun prosedürün hızlanması amacıyla daha sık toplanması ve kararların daha hızlı alması bence gereklidir.

Saygılarımla,

"Aptalların sorup akılı insanların cevap veremediği pek çok soru vardır."
Polya, George (1887, 1985)
Alt 08-12-2007, 19:55
pante - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
pante pante isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Bu bizim "her telden çalan" sodomo aldırmayın ona.
Sevgili Frodo;
Bu yanıtı sana yakıştıramadım. Söyleyeceğin farklı sözler olabilirdi.
Ayrıca bu başlığı açma fikrinin, amacının yanında, bu tür yaklaşımın hiç hoş olmadı. "Eleştirsek ne olacak, bunların amacı belli, hiç faydası olmaz, bir de bu tür yanıtlarıyla moralimizi bozarlar, boşver" diye düşünenler olacaktır.

bu sitede ''siyasi'' yazı yazmıyorum. yazmamayada devam *edeceğim.
çünkü bu sitenin formatı bu değil. senin fikilerine uygun binlerce (tahminen) site varken ısrarla bu siteyi
niye mesken tutmakta (siyasi fikirlerin için) ısrar ediyorsun. anlamış değilim.
Sevgili Özgür_Beyin;
"Bu sitenin formatı milliyetçilere, ulusalcılara kapalı, onlar kendilerine başka site bulsunlar" diyorsun şeklinde anlamak durumundayım yazdıklarını. "Çünkü bu sitenin formatında ulusalcılık ve milliyetçilik sadece Kürtler için uygun" anlamı çıkıyor.
Sen, sitenin formatının aslında "dinlerden özgürlük" olduğunu söylemek istiyorsun, bunu anlıyorum ama o eskidendi. Şimdi format farklı. Bu yeni formatında birçok değerli arkadaşımızı siteden uzaklaştırdığı, birçok arkadaşımızı hırçınlaştırdığı - ki Sodomo bunlardan biridir ve bu sitenin ayaklarından biri sayılacak değerde bir yazarıydı, şimdi yeni formata uymaması nedeniyle tu kaka oldu. Ayrıca bu yeni formatın birçok arkadaşımızı soğuttuğu - ki bunlardan biri de benim ve son gelişmelerden sonra artık yazma şevkimin kırıldığını, yeni çalışmalar, yeni başlıklar için istek duymadığımı belirtmek isterim ki, herhalde hissediliyordur.
Eski formatı olan Dinlerden özgürlük Turan Dursun adına yakışan bir formattı. Yeni formatta "Erdoğan Aydın" ismi daha uygun diye düşünüyorum.
Alt 08-12-2007, 20:54
ozgur_beyin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
ozgur_beyin ozgur_beyin isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

sevgili pante, herkesin üç aşağı beş yukarı ''gönlünde yatan aslanın'' evsafını takip edebilecek ve anlayacak
ferasette oduğumu zannediyorum.
eğer bir mücadele birilerinin fikirlerini ''tu kaka'' etmek üzerine kuruluysa , bu kurguda bir eksiklik var demektir.
bize uğrayan din ulemaları nasıl kendine uygun hadisler,ayetler *bulmakta ''belge'' eksikliği duymuyorlarsa ,
kürtçüsü türkçüsüde aynı oranda ''belge ''eksikliği duymuyorlar.
anlayacağını bildiğim üzere , bu siyasal polemikler hiç bitmez çünkü biterse siyasette biter.
herkesin ''kabul ettiği'' siyasi gerçekler yoktur. çünkü herkesin gerçeği ''başka bir pencerenin arkasınddır''
niçin inatçı keçiler gibi herkes kendi önündeki ota ulaşmak için mücadele vermek zorunda kalıyor.
siyasi fikirlerini öne çıkarmak isteyenler, meşrebine uygun partilerde siyaset yapmak yerine ,niye *bu sitede
siyaset yapmayı seçiyorlar, anlamıyorum.
senin savunmalarından şunu anlıyorum. (yanılıyorsam , özür dilerim)''vv burası (türkiye)bir türk ilidir. ondan dolayı
türkçü düşünceler ön planda olmalıdır. kürt milliyetçiliğ veya buna benzer münafık fikirler türklerin onay verdiği
içeriğin dışına çıkamaz. eğer bugün bu ülkeye ve siteye çoğunlukla türkler hakimse önce ''haklı olma '' önceliğini
türklere verilmelidir. işte bu nedenlerden dolayı sodomo ve onun gibiler bu sitede istediği gibi ''türk milliyetçiliği''
yapma hakkına sahiptirler. ve dilaver gibi komunistlerde bu konuda konuşturulmamalıdır''

bu kadar toz duman içinde bende siyasi olarak(mecburen) *bazı şeyler söylemek zorundayım.
bana göre PKK. bir terör örgütüsür. ve pkk. hem kuzey ırakta hemde güney doğuda belirli kesimler için geçim kapısıdır. yani bacası olmayan iyi gelir getiren bir fabrikadır.
biraz aklı selimi olan bütün bu havali insanları şunu bilmelidir ve de biliyordur.
şu an kürtlerin istediği topraların bir kısmı iranda bir kısmı ırak ve suriyede bir kısmıda türkiyededir.
eğer bu ülkelerden istenilen topraklar alınsa ve bir devlet kurulsa , bu devlet kafes içindeki kuş misali hiç bir yer gidemiyecek , hem ticari hem siyasi zorluklar , bu kürt devletinin yaşamasına izin vermeyecektir.
artık büyük şahirlerde yeleşmiş ve ev bark sahibi olmuş gidecek memleketi kalmamış kürdleri nerelere koyacağız.
yakacağız mı sürgüne mi göndereceğiz.
birileri(pkk. yöneticileri) *holding patronu gibi yaşarken, birilerinin önüne koyulan ''ham hayaller uğruna'' bu holdingçileri rahat ettirdiklerinin farkındamılardır.
tarihin geri vitesi yoktur sevgili pante , eğer bir *vakıanın olması için gerekli *oluşumlar tamamlandıysa
bir ''kırılma noktasına'' ihtiyaç duyulur. ve kırılacaksada bunu kimse engelleyemez.
birinci dünya savaşı bir sırp prensinin öldürülmesi yüzünden çıkmamıştır.
savaşın çıkması için herşey hazırdı. tarıma dayalı osmanlı ve avusturya macaristan imparatorluğu çökmek zorundaydı. çünkü artık ''sanayi devrim^'' başlamıştı ve bu iki imparatorluk bu süreci ıskalamışlardı.
işte bu sırp prensinin suikastı *vaktinde yakılmış bir dinamit fitiliydi ve *fitil bitince bomba '' patladı.
ve osmanlı ''emperyalist'' bir ülkeden *tenzili rütbeyle *akbabalr tarafından didiklenen'' masum'' bir kadavraya dönüştü.
mustafa kemalde bu akbabalardan kurtardıklarıyla *şu anki yaşadığımız toprakları ,yeni bir yurt haline getirdi.
sevgili pante eğitilmiş, veya kendini eğitmiş insanlar. kabalşmadıkça insani değerler içinde ,her şeyi söylemelidir.
ama bunlara kimse *katılmak *zorunda değil , reddetmek hakı olduğuna göre bu feveran niye.
sodomo bu sitede seninde belirttiğin gibi saygın bir yeri vardı. saygınlığını ''aşırı kendine güvenden'' kendi yitirdi.
sodomo şu an yazdıklarıyla bir şeyleri savunmak için mi geldiğini zannediyorsun?
şu an zedelenmiş egosunu tatmin etmenin peşinde.
genel seyrini sende bende iyi biliyoruz.
yazma şevkim kalmmadı diyorsun. hepimiz buraya '' yazma ihtiyacımızı '' gidermek için gelmiyormuyuz?
bir romanvı yazmazsa yaşayabilir mi ? *yaşayamaz çünkü genleri ''yazma'' güdüleriyle dolu.
eskiler demiş ''marifet iltifata tabidir'' *işte bu iltifatları hak edip, marifet gösteren sodomo , aşırı iltifat girdabında
kendini kaybedip ,herkese tepeden bakma ''ayrıcalığına düştü.
daha önce söylemiştim . sodomo burda kendini ''han sahibi bizleride kiracı gibi gördü'' ve olumsuz değişimi başladı ve bitmedi ve bitmeyecek.
sodomo kendini ifade etmek için yazmak zorunda. kimse kimseye ''bazılarını aydınlatıp akıllandırayım'' diye yazmıyor. buna ihtiyacı olduğu için yazıyor.
(imla hatalarımı affedin hızlı yazdım)

sorun cahil olman değil , kendini alim sanman
Alt 08-12-2007, 22:45
dilaver - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
dilaver dilaver isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Onur Üyeliği Başarı Ödülü Başarı Ödülü 

işte bu nedenlerden dolayı sodomo ve onun gibiler bu sitede istediği gibi ''türk milliyetçiliği''
yapma hakkına sahiptirler. ve dilaver gibi komunistlerde bu konuda konuşturulmamalıdır''

* * * * zurnanın zart dedigi yere gelmişiz ve ozgur beyin olayı çok güzel özetlemiş. Sorun zaten aykırı sesler susturulmalı mı susturulmamalı mı oradan kaynaklanıyor. Baştan alalım, ben bıkmam. Benim insanları ikna etmek gibi bir sorumlulugum vardır, bundan kaçmam. Tek başıma da olsam, tecritte de olsam, hürriyetlerimden kısıtlanmış da olsam, beynime kimse kilit vuramaz. Ben ve benim gibiler kısıtlandıkça özgürleşiriz.

* * * * Sodomo siteden neden tecrit edildi, respendialin ve ondan evvel de pek çok üyenin ( antimuhammed, yfln, vs vs ) ifade haklarını kısıtlıyordu. Her üyenin kendisi gibi düşünmesini istiyordu. Bu bir degil, iki degil defalarca vukuu buluyordu ve bundan pante dahil hiç kimse hoşnut degildi. Sodomo darbeci bir anlayışla bu sitede tek yönlü bir düşünce alışverişi olmasını istiyor ve yönetimi de bu şekilde yönlendirmeye çalışıyor, aksi yazan üyeleri ise sen faşistsin, sen vatan hainisin sen bilmemnesin diye sindirmeye çalışıyordu. Site yönetimi de buna sodomonun bilge diye umdugu kişiligi yüzünden bir anlamda taviz veriyor ve görmemezden geliyordu. Ama nereye kadar.

* * * * *Sevgili pante senin de çok iyi bildigin gibi bu tartışma ve degerlendirmelerin hepsi yönetim forumlarında mevcuttur. YK olarak bu durumdan ciddi bir biçimde rahatsızdık ve respendial a yapılan artık son idi ve ben daha evvelce de GY forumlarında belirttigim gibi gemileri yaktım ve sonu ne olursa olsun sodomo ile açık bir mücadeleye girdim. Sonuç sodomonun seviyesini belli edip bana, aciz kaldıgı yerde en basit küfürlerle saldırması oldu. Ondan da başka bir şey beklenemezdi, kelime dagarcıgı o kadardı ve dagarcıgın bittigi yerde hakarete başvurması ideolojisinin geregi idi.

* * * * *Ve sevgili Pante senin tüm engelleme çabalarına karşın DK dan ihraç kararı çıktı. Ama sen bir de buna dilavere ceza ekledin o da ayrı. İhraç edilen bir üye neden ihraç edilir. Siteye karşıt olmakta siteyi sabote etmekten dolayı ihraç edilir. Peki biz nickleri mi ihraç ediyoruz da sodomonun *cezire nickini kabul edip bagrımıza basalım. Kaldı ki Pelikan nicki ile aramıza katıldıgına ilk uyanan bendim ve bunu gy forumlarına açtım ve tartıştık. Bizim dışımızda Aldostu ve psiko da olaya uyanmışlar. Üstü kapalı göndermede bulunmuşlar ve hiç bir şey demedik, hatta kendisini selamladık. Ama artık sodomo gerçek kimligi ile gelmişti ve neler yapabilecegini, ne tür yalanlara başvurabilecegini ise her birimiz hayretler içerisinde ögrenmiştik. Bunun ayrıntıları da forumlarda mevcut ve herbirimizin tepki, degerlendirme ve sakıncaları da.

* * * *Şimdi bizim eski dinlere ve İslamiyete karşı diye bildigimiz, el üstünde tuttugumuz, anlı şanlı sodomomuz, ihracından beri bir tek din karşıtı yazı yazmış mıdır, yoksa derdi gücü nerede Kürt meselesi tartışılsa ona dahil olup karşıt görüşleri sen vatan hainisin, sen bölücüsün sen bilmemnesin demek mi olmuştur. Ve her girdigi başlıkta bir türlü tansiyonu yükseltmiştir. Sonuçta da bir etnisitenin imhasını savundugu için üyeligine son verilmiştir ve DK da bu kararı alan yöneticiyi aklamıştır.

* * * * En son gri propoganda başlıgına astıgı yazı tarafımdan kaldırılmış ve kendisine aynı forumda kişilerle ugraşmaması kaydıyla ileti asabilecegi uyarısı yapılmıştır. Cevabı yazısında aynı forumda aynı iletiyi asacagını yineleyince atacagımı hissettirdim ve aynı iletiyi mhmmd e sataşmalarını silerek ve genel ifadelerle asınca da ilgili tüm yazışmaları kaldırdım. Yönetici arkadaşlar konuya vakıftırlar ve iletileri ilk ve son haliyle okumuşlardır. Sonuç şu anda o başlık gayet seviyeli gitmektedir. Bundan sonrada gerek sodomonun gerekse başka bir üyenin kişilere yönelik iletilerine izin verilmeyecektir.

* * * *Sodomo/pelikan/cezire/bakara/vatan istedigi gibi istedigi düşünceleri başkasının kişilik haklarına sataşmayacak şekilde dile getirme hakkına sahiptir, aslında olmaması gerekirdi, çünkü siteden ihraç edilmiştir. Ama gerek senin etkin ve gerekse de DK tüzügündeki bu konudaki açık bunu *zorunlu kıldı. Bu sorun da degil, bir kişiyi bu şekilde kazanacak isek taviz de veririz. Ancak şunu unutmamak gerekiyor, bu sitede sodomo ve Türk milliyetçiligini savunanlar kadar dilaver ve enternasyonalizmi savunanların da söz hakkı olması gerekiyor.

* * * * Ben burada zorla durmuyorum, herhangi bir özelligim de yok, başka bir başlıkta da belirttigim gibi dinlerden özgürlük grubu üyesi bir kaç arkadaşın YK ya da DK ya benim hakkımda yeterlilik önergesi vermesi benim ayrılmam için yeterli bir ön koşuldur. Ama bu benim komünist oldugum gerçegini degiştirmiyor .

* * * * *Benim şimdiye kadar kapattıgım tek başlık yanlış hatırlamıyorsam spartanın uyarısı ile sodomonun yavuz hırsız ev sahibini bastırır mantıgı ile açtıgı açıklıyorum başlıgı idi. Arkadaşlarımın hiç biri de başlık kapatmaktan haaz etmediklerini biliyorum. Bak bakalım kilitlenen hangi başlık var ise orada sodomo küfür ve ithamları ile mevcuttur.

* * * * * Arkadaşım benim sizler gibi bir aidiyet duygum yok, devleti savunuyor degilim ve bana göre devlet bir sınıfı yoketmeye, sömürmeye yarayan bir baskı aygıtıdır. Ben bunları ilk defa söylemiyorum. Siteye girdigim günden beri aynı şeyi savunuyorum. Ha dini kutsal, ha milliyetçi kutsal ha devletçi kutsal her biri sömürünün farklı ayagı. Kusura bakmazsanız şayet ben tüm sömürü biçimlerine karşıyım.

* * * * * Ben sınıf bilinçli bir işçiyim. Benim milliyetim yok, insanım; benim devletim yok enternasyonalistim; benim dinim yok hümanistim. Buyrun bunları istediginiz gibi tartışalım, nitekim de demokrasi ve komünizm başlıgında taa en başlardan alarak tartışıyoruz. Ama düşünceti ifade etme hürrüyetini hangi bahane ile olursa olsun yok etmeye çalışmayalım. Bugün olmasa da yarın o hürriyet size de lazım olabilir.

* * * * * saygılarımla

Çin'den İspanya'ya, Ümit Burnu'ndan Alaska'ya kadar
her mili bahride her kilometrede dostum ve düşmanım var
Dostlar, ki bir kere bile selamlaşmadık
aynı ekmek, aynı hürriyet, aynı hasret için ölebiliriz...

Nazım Hikmet

www.dilaverkom.blogcu.com

Önerilen Siteler

Başlık Düzenleme Araçları
Stil